+1 a Bodogán Sándor féle oktatásra. Én nem workshopon, hanem egyéni képzésen voltam nála, na nem azért, mert annyira profi lennék, egyszerűen így tudtam időzíteni a munka mellett a legjobban. Lelkes amatőrként érkeztem, napközben rengeteg hasznos infót kaptam, baráti hangnemben, de nem feleslegesen bratyizva. Korrekt képzés, amit az ára is tükröz, de megérte. Sándor láthatóan figyelembe vette, hogy hol tartok a fotózás területén, és ennek megfelelő tanácsokkal látott el, így maximális volt az idő kihasználása és a hatékonyság. Ahogy írták is előttem, mindenről lehetett kérdezni, abszolút segített, pedig nem szakmabeliként volt néhány meredek kérdésem, így utólag belegondolva. Külön kiemelem, hogy a modell hölgy (Lili) szintén segítőkész és kedves volt, ezért olyan hatásos képeket tudtam készíteni kettejük segítségével, amelyekre bevallom, nem is számítottam önmagamtól. Fogok még hozzá menni, ez biztos!
Sziasztok, ajánlani szeretnék egy fotós sulit: www.fotosworkshopok.hu
Bodogán Sándor tartja a workshopokat, itt tényleg ki lehet próbálni mindent (sőt muszáj), mi állítottuk be a szetteket, rengeteg hasznos dolgott hallottam, mégis laza, vicces, barátias a hangulat, csak ajánlani tudom!!!
"Elvégeztem több magyar fotós iskolát, és megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy ezek nem adják meg azt a tudást, amivel később a diákok megfelelően tudnak teljesíteni a konkrét szolgáltatói szituációkban."
Ezek szerint nálunk biztosan nem voltál, és ha a fenti, teljes körű tudás a cél továbbra is, akkor ajánljuk magunkat! ;) Itt vagyunk
Célom a tanítással, hogy megfelelően képzett saját kollegákra leljek, akiket saját vállalkozásomban a képzés után munkával tudok megbízni.
Mivel ezt a szakmát csak élő tapasztalatszerzéssel lehet megfelelően elsajátítani, ezért a nálam szerezhető tudás a legszükségesebb elméleti alapok elsajátítása után alapvetően gyakorlati helyzetekre épül. Tanítványaimat magammal viszem saját munkáimra (főként óvodai fotó, esküvő), ahol a gondozásom alatt élesben fejleszthetik tudásukat, valamint az elméleti órák sem előadásszerűek, ehelyett sokkal inkább kérdezz-felelek formában azokra az ismeretekre teszik a hangsúlyt, amire a fotósnak valóban szüksége lesz a gyakorlatban.
Akkor jelentkezz, ha:
- Tudsz rá időt fordítani. A gyakorlati lehetőségek nagy része délelőtti tevékenység.
- A tanulás után fotós munkalehetőséget is vársz. (A legügyesebb tanítványaimat megtartom, és foglalkoztatom.)
- Van alázat benned egy szakma elsajátítása iránt, és nem „kattintgatni” érkezel.
- Kevésbé szeretnél hagyományos tanulási módszereket, inkább kipróbálnád magad élesben is.
- Apavetően a fotózás mint főfoglalkozás a célod, és nem mellékes valamit vársz tőle.
- Jól tudsz kommunikálni kisgyerekekkel (a legtöbb gyakorlat és későbbi munka gyerekekkel zajlik)
Ami nálam nem várható:
- Bérelt profi modellt egyszerre 20 fotós próbálja lencsevégre kapni… Ezekben a „workshopokban” nem hiszek: a fotó nagy részben a modellel való kommunikáción múlik, ami elvész, ha nem személyes. A legtöbb későbbi fotós munkában pedig inkább amatőr modellekkel lesz dolgunk… Tehát ehelyett megtanítalak arra, hogyan instruálj egy amatőr modellt.
- Nem fogunk tanteremben ülve előadást hallgatni több hallgatóval. Jobban hiszek a tanítvány-mester viszonnyal elsajátítható ismeretekben, egyszerre egy, max. két tanítvánnyal tudok foglalkozni, mert oda szeretnék figyelni rá. Az elméleti órák különóraszerűen bárhol megtarthatók, a gyakorlati pedig műteremben vagy terepen.
Magamról:
Gyerekkorom óta fényképezek, de 12 éve vállalkozásszerűen ebből élek. Pedagógusi diplomával rendelkezem. Elvégeztem több magyar fotós iskolát, és megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy ezek nem adják meg azt a tudást, amivel később a diákok megfelelően tudnak teljesíteni a konkrét szolgáltatói szituációkban. Tanítani ugyanakkor azért szeretnék, mert nem gondolom, hogy ez a készség ne volna tanítható.
Több területen is tevékenykedtem: reklám, rendezvény, babafotó, tabló, stb., de sok éves tapasztalatot az esküvőfotózás és az intézményi (főként óvodák, iskolák) fotózás terén szereztem.
Bővebben: zoltancsaba.hu
A képzés ára január 31-ei jelentkezésig: 85.000 Ft, ami magába foglal 8 elméleti különórát, és 8 gyakorlati lehetőséget (főként intézményi fotózás). Ha nem vagy teljesen kezdő, akkor az elméleti órák számát és tartalmát testre szabhatjuk.
Jelentkezés: zoltancsabafoto@gmail.com, kérlek, fényképpel ellátott, rövid motivációs levelet küldj. És ha vannak olyan fotóid, amit szívesen megmutatnál, akkor egy linket.
Sziasztok! Budapesten tudtok ajánlani megbízható és minőségi photoshop cs6 oktatást? Elég sok helyen hirdetnek tanfolyamokat, de nem mindegyik van az oktatás magaslatán ahogy hallottam. Aki mostanában járt ilyen tanfolyamra megoszthatná a tapasztalatait róla. köszönöm
Ha valakit érdekel, folyamatosan indulnak aFotósképzőben a kis csoportos képzések kezdőtől haladóig, különféle workshopok, de akár videózást és képfeldolgozást is lehet tanulni.
Ha tanulékony vagy, akkor is ez nem a tudakozó, hanem a tanfolyam topic.
Igen a nikonnál úgy van, hogy a váz akkor tudja állítani a rekeszt, ha az optika rekesze a legszűkebb értékre van a rekeszgyűrűvel beállítva. Ha kiveszed az optikát, és az újjaddal mozgatod hátul a rekeszmozgató stiftet láthatod hogy miért van ez így. Ezért van az optika rekeszgyűrűjén egy rögzítő kapcsoló is, hogy véletlenül ne állítódjon el 32-ről.
Szia kezdő fotós vagyok de lelkes:-)) - és tanulékony :-)
Ez azt jelenti, hogy ha a legszűkebb álláson van a rekesz gyűrű, és ha a gépen állítom (digitálisan) mert azt láttam a kijelzőn hogy állítódik automatikus állásban, akkor ha belenéznék (most nincs kedvem elővenni összeállítani) :-) - akkor azt látnám hogy a rekesz állítódik, csak digitálisan? Tehát a gyűrű rögzítése azért van, hogy ne tudjon véletlenül elmozdulni a rekesz állító gyűrű? Ezek szerint állítódik a rekesz, csak a gép állítja? Köszi a válaszodat(kat)!!
Tök jó meg minden, de elgondolkodtam hogy tudom ezt levenni- ha majd egyszer le szeretném venni.
Ezt ugyanis nem a vákuum tartja rajta hanem kőrbe az üveg szélén öntapadós ragasztócsík van.
Megpróbáltam körömmel felhúzni de lehetetlennek éreztem úgy ráragadt.
Alápiszkálni meg nem mernék semmivel mert megsérteném az LCD kijelzőt.
Lenne tapasztalatod, esetleg tud valaki segítséget adni tanácsban?
Kissé úgy érzem hogy többet árt ez mint használ. Ha le kell szedni- bármely okból egyszer az sérüléssel járhat az LCD panelre nézve vagy van módszer amivel le tudom ezt szedni könnyedén?
Véletlenül a vázon nem tudod a rekeszértéket állítani. Alapból mindegyik rekeszgyűrűvel ellátott objektívet digitális vázon legszűkebb rekeszen lehet használni. Viszont a vázról a rekeszt tudnod kellene állítani.
Talán tudna valaki tanácsot adni nagy köszönet. A Nikon Nikkor AF 75-240 mm- es objektívem mellékelem a képet:
Az objektív Nikon D 3100 gépemmel csak a 32- es rekeszállásban tud a váz fényképezni vele.( jelen állásban)
(Legkisebb rekeszértéknél.) Ez miért van, hogy tudnám a rekeszt növelni? Ha elállítom erről a rekesz értékről a
gépem kiír valamit, és nem lehet fotózni. Tökéletes képet készít ezzel a rekeszértékkel is, de ha szeretném növelni a fényerőt pl. éjszakai fotózás akkor azt hogy tehetem meg hogy lehessen képeket készíteni?
Biztosan a mesterrel van a gond (velem). :-) Köszönöm a segítséget!
Egy egyszerű tanfolyami oklevél nem ad szakképzettséget. Az OKJ-s bizonyítvány meg igen. Ha olyan helyre mennél dolgozni, ahol elvárás a szakképzettség, akkor egyértelmű, melyik kell. Ha nem elvárás, hát... egy oklevélnek nyilván egyetlen (két) értéke az eredmény és az oktatók neve. Szerintem teljesen szubjektív, hogy egy munkatársat akaró egyáltalán ismeri-e azokat a neveket, illetve elismeri-e azokat, illetve hisz-e abban, hogy egy bizonyítvány eredménye a jövőbeli megfeleléssel arányos.
Bár én kételkedem abban, hogy ma és itt lehet fotósként elhelyezkedni. Azért az elhelyezkedés szóhoz a munkaviszony fogalmat társítja az ember, kinek kell ma fotós havi fixért? Ha vállalkozásra gondolsz, akkor valakinek kell szakképzettség a vállalkozásban.
sziasztok. egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség a sima "oklevelet" adó fotós tanfolyamok és az okj-s szakmát adó fotós tanfolyamok között ?? megéri elvégezni az okj-s tanfolyamot, mert utána esetleg könnyebb az elhelyezkedés vagy bőven elég ebben a szakmában egy sima gyorstalpalót elvégezni ?? a másik kérdésem meg az lenne, hogy az okj-s rendszerben min. hány félév elvégezni ezt a szakmát, tudtok-e esetleg iskolákról linkelni. köszönöm.