Keresés

Részletes keresés

TTibu Creative Commons License 1 napja 0 2 33103

 

bandita39 Creative Commons License 2021.04.18 0 3 33102

kacagó csér Creative Commons License 2021.04.12 0 1 33101

bandita39 Creative Commons License 2021.04.10 0 2 33100

kacagó csér Creative Commons License 2021.04.06 0 1 33099

Egy ideig a zöldküllő szorgos munkáját csodálhattam a házunk előtt álló diófán, aztán meg a betolakodó seregélyt, ahogy belakja a kész odút, majd fiókákat nevel benne.

bandita39 Creative Commons License 2021.04.05 0 0 33098

Sziasztok ,nem semmi élményem volt kb 3 napja láttam egy természetfilmet amibe seregélyek üldöztek el egy Harkályt az odújából ,nos ezt most megtapasztalhattam élőbe seregélyek zargattak egy harkályt az odú körül szegény harkály kénytelen volt odébb állni :)

bandita39 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 33097

TTibu Creative Commons License 2021.04.02 0 0 33096

Hoppá bocsi! :))

 

Akkor javítom! Balkáni gerle a fenyő csúcsán (remélhetően 1X :) 

Előzmény: Nobody1 (33095)
Nobody1 Creative Commons License 2021.03.30 0 0 33095

Felétek ilyen gyakran esik? Szegény gerle mindig elázik... :-D

 

(Lásd lentebb a 33081-es hozzászólást.)

Előzmény: TTibu (33094)
TTibu Creative Commons License 2021.03.29 0 0 33094

 

Balkáni gerle az esőben!

TTibu Creative Commons License 2021.03.28 0 1 33093

 

 

Egyenesen a kertből!

Inhibace68 Creative Commons License 2021.03.27 0 3 33092

kacagó csér Creative Commons License 2021.03.27 0 3 33091

Nobody1 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 33090

Valószínű több volt, mert a "pákászkorban" használták lábmelegítőnek a fészkeket. (Úgy emlékszem valamelyik Herman Ottó könyvben van leírva.)

Előzmény: TTibu (33088)
TTibu Creative Commons License 2021.03.26 0 1 33089

Citromos sármány :)

Márc 13-án találkoztam vele, egészen ködös, és cidri volt az idő!

 

TTibu Creative Commons License 2021.03.26 0 0 33088

Köszönöm szépen ezt nem tudtam! Gondolom akkor még több Függőcinege volt!

Előzmény: Nobody1 (33087)
Nobody1 Creative Commons License 2021.03.25 0 0 33087

Jó a tipped. Éppen gyűjti a "csizmabélésnek" valót. (Régen ugyanis a fészkeket használták téli bélésnek a gyerekcsizmákba, bakancsokba.) :-)

Előzmény: TTibu (33086)
TTibu Creative Commons License 2021.03.25 0 0 33086

Függőcinegére tippelek!

Előzmény: Magdi60 (33085)
Magdi60 Creative Commons License 2021.03.25 0 0 33085

Ki ő?

Előzmény: Inhibace68 (33084)
Inhibace68 Creative Commons License 2021.03.25 0 3 33084

Ilyen a vak szerencse. Először láttam életemben. 

 

TTibu Creative Commons License 2021.03.24 0 0 33083

És szép is, és persze éhes :D 

Előzmény: Inhibace68 (33082)
Inhibace68 Creative Commons License 2021.03.24 0 3 33082

A veréb is madár! ;)

 

 

TTibu Creative Commons License 2021.03.24 0 0 33081

Balkáni gerle az esőn! 

 

TTibu Creative Commons License 2021.03.24 0 0 33080

A seregély fotóra értettem, hogy fantasztikus pillanat és, hogy érdemes volt várni!

A fotózásnál néha az a dilemma, hogy menjek vagy maradjak!?

Előzmény: Inhibace68 (33076)
TTibu Creative Commons License 2021.03.24 0 3 33079

Meglepő, hogy mennyi madár, felkeres egy egyszerű kertet 

 

Pl Kuvik 

Előzmény: Inhibace68 (33077)
TTibu Creative Commons License 2021.03.24 0 2 33078

Szia! A türelem az megvan, a szerencse az hol van, hol nincs!A hely az folyamatosan változik, bár most van egy hely amit már kezdek megismerni. A fajismeret az folyamatban van, ha látok egy madarat lefotózom, akkor is ha nem lesz értékelhető kép, csak azért, hogy meghatározhasam! A Technikai felszerelés még nem a legjobb, de ez még majd változik. A fotós tudás pedig hát igyekszem fejlődni, a táj és virág bogár fotók után ez keményebb dió! De nagyon jó mikor sikerül valamit megörökíteni!Ha elég kevés madár mutatkozik, addig rajtuk gyakorlok :)

 

Ez a fotó fantasztikus pillanat, tényleg érdemes volt várni. Az utolsó gondolatod pegig nagyon igaz, köszönöm!

 

 

Előzmény: Inhibace68 (33076)
Inhibace68 Creative Commons License 2021.03.23 0 0 33077

Ha ilyen kertem lenne, ki sem mozdulnék! :)

Előzmény: TTibu (33075)
Inhibace68 Creative Commons License 2021.03.23 0 7 33076

Köszönöm, de nincs ezekben semmi extra, átlagos képek. Újat biztos nem mondok az általam alkalmazott módszerről: szerencse, türelem, helyismeret, fajismeret... és valahol a sor végén a technika és a fotós tudása. Nem fotózok lesből, egyszerűen "sétálok", azt viszont óvatosan. Nagyban támaszkodom a hangokra, amit követek és próbálom becserkészni.

 

Az alábbi seregélyt ma fotóztam, sajnos nem optimális körülmények között. Kb. 20-25 perc ücsörgés után egyszer csak felállt és éktelen éneklésbe és "násztáncba" kezdett a kiválasztott odú mellett. Ha egy-két kép után továbbálltam volna az elején, akkor nem láthattam volna az előadását és pl. nem lett volna ez a kép sem. Ilyen egyszerű. Nem a fényképezés az első, hanem a természet megfigyelése, miközben azért adódik lehetőség jó pillanatok megörökítésére is. 

 

Előzmény: TTibu (33074)
TTibu Creative Commons License 2021.03.23 0 3 33075

 Ez is a kertből!

TTibu Creative Commons License 2021.03.22 0 0 33074

Le a kalappal, hihetetlen szép, minőségi fotókat töltesz! Gratulálok! Szép természetes környezetben fotózod őket! Én még csak próbálom a madárfotózást, egyenlőre a ház körül próbálkoztam, van tetőn vezetéken stb nem szépek, de gyakorolni kell. Azért van pár természetes kép is. A technikáról írhatnál egy pár gondolatot, nem egyszerű műfaj. Ha kézben van a technika nem jön semmi, ha nincs akkor elmegy mire előveszem!

Előzmény: Inhibace68 (33073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!