Szóval ez a nick neved is már két éves?! -ennyire előre gondolkodsz, tudván hogy lebuksz meg kibasznak? Vajon mennyi van még bekészítve? Szerinted ez normális? Na mindegy...
Igen, nagyon összetett a kérdés, ezért nem is akarok ezen a fórumon ebbe belemenni. Az tény, hogy a fogoly eltűnésének több oka is lehet, de hogy a nagyszámú fácán is köztük van, az is biztos. Ugyanakkor utóbbi már a hazai fauna része, botorság lenne megkérdőjelezni az abban való jelentőségét. Teljesen kiirtani onnan az fel sem merül, innentől meg kár is vele ebből a nézőpontból foglalkozni. Annyit lehetne talán elvárni, hogy korlátlanul, szinte csak az anyagi lehetőségek függvényében, ne lehessen felső határ nélkül telepíteni. Védett területekre egyáltalán, és fogoly élőhelyekre sem lenne célszerű, még minimális mennyiségben sem. Fotótémaként viszont érdekes, és a húsa is finom!
A fogoly bennem is felmerült, de ott más tényezők is vannak.
De valószínű, hogy a fácán állomány sem tesz jót nekik. Ok, írjuk fel ezt a fácán rovására.
A baj a fácánnal szerintem nem az, hogy kiszorít SZÁMOS őshonos fajt, hanem a közvetett hatás.
Az MME oldalán is ez áll:
"Nem őshonos, gyakori faj, ami ennek ellenére természetvédelmi kárt sem okoz, de vadgazdálkodási jelentősége egyben természetvédelmi problémát jelent áttételesen, mivel sok védett tollas és prémes ragadozó esik áldozatául annak, hogy vélt vagy valós fácánpusztítása miatt lelövik a vadászok."
Ez pedig már nem a fácán hibája, hanem az emberé...
Bocs, hogy beleszólok, de egyet biztosan, mégpedig a foglyot. Az évtizedeken keresztül kibocsájtott milliónyi fácán egyértelműen rossz, sőt negatív hatással volt a hazai fogoly állományra. Akaratlanul is hozzájárultak vele az őshonos faj kipusztulás közelébe sodródásához. Ugyanis a fácán táplálék és fészkelő konkurense, kiszorítja az élőhelyekről. A bph kép ettől még jó.
hat nem is tötenem fel bph szintu lapra (bár oda pont igen mert az rotty :) ) biztos szolnek a ngyérdemu gremiumnak hogy azert jobb lenen őshonos fajokat bevalasztani
amugy ha már igy kedezed nem is vagyok arra a két képre büszke
de van amire igan , mindneesetre az jo jel hogy nezelődz a flickr galeriamban, meg a vegen tanulsz valamit
"nyilvan kurva szép lehet egy hazankban nem őshonos faj, amit gyakorlatilag a vadaszok tenyésztenek és számos hazai őshonos fajt szorit ki az élőhelyéről"
Duzzogó skizofrén fórumtárs lát egy jó képet, és elönti az irigység és megpróbál belekötni a sajátos gyerekes stílusában...
Nézd meg jobban a képet. Hagyd, hogy az esztétikai élmény előhozza benned a pozitív energiákat. Vegyél egy mély levegőt, próbálj lazítani a benned lévő görcsön, és egy percig csak a képet nézd.
Hidd el, rá fogsz jönni, hogy ez egy remek kép.....
nyilvan kurva szép lehet egy hazankban nem őshonos faj, amit gyakorlatilag a vadaszok tenyésztenek és számos hazai őshonos fajt szorit ki az élőhelyéről.bph magam szintű szakertői gardajat dicséri hogy het kepe lett, nyilvan kurva jo kep :)
nagyon vágyom egy ilyenre
mondom is majd miki haveromnak aki csinalta akit vagy 25 éve ismerek személyesen :)
majd megmondom neki hogy kibaszottjo, még kepfaragonak is tetszett, aki ugye na, hát valaki.
szeret eljárni a koma fizetős lesezni (fizetős szirtisas és fizetős halaszó rétisas), de ez már szinte manapsag alapkövetelmény. Lassan az szégyellheti már magát aki nem jár és önallo munkaban tevekenykedik.