Sziasztok!
Mivel ennek a kis kazánnak nincs saját topikja, így nyitnék egyet neki. Várom azokat az embereket ide, akiknek van már ilyen kazán felszerelve, és azokat is akiknek még nincs de ilyet szeretnének. Vélemények, okosságok, beszereléssel és használattal kapcsolatban.
A véleményekből ugyanis nekem az jön le, hogy sokszor nem is a kazánnal van a gond, hanem a hozzá nem értő szakikkal.
Nos ezért kell megterveztetni egy fűtési rendszert !
Meg kell terveztetni a gázrendszert... kötelező, meg kell terveztetni a fűtési rendszert.. elvileg nem kötelező és műleírást kell készíteni a kazán üzembe helyezéséről.
Igaz így duplája lehet a telepítés költsége.
Vagy az egyszerűbb, a fejből készítés de az néha lutri !
"A beüzemelő, akit hívtam, jó pár dolgot felsorolt még ezen kívül. pl írásbeli igazolás a rendszert kiépítő szerelőtől a gépkönyvben található garanciajegyen, rendszer átmosás (az megvolt, de igazolásom nincs róla ba*zki)."
Nos a kéményesek talán még ennél is hülyébbek. Pl. egy kémény javításnál kérik a kivitelező nyilatkozatát.
Hát nem az lenne a lényeg, hogy jó a kémény szakszerűen van megcsinálva ?
Még szerencse , hogy a miká-hoz nem kell kémény !!
Szerencsétlen kéményseprők pl. azzal szívatták a felhasználókat, hogy csak inoxoss -os kémény ajtó jó.
persze új építésnél, de ha már megvan akkor miért nem jó a korábbi ??
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e olyan köztetek, aki Győrben, Veszprémben, Pápán vagy ezen városok környékén szereltetett be MIKA kazánt a lakásába.
Mivel a kazánnal kapcsolatban elég vegyesek a vélemények elsődlegesen az érdekelne, hogy ezen városok környékén lévő MIKA-t szerelő és karbantartó szakemberek közül van-e olyan akit jó szivvel tudtok ajánlani.
Ha ugyanis ilyen nem találok, akkor nem is gondolkozok a kazán beszereltetésén. A véleményekből ugyanis nekem az jön le, hogy sokszor nem is a kazánnal van a gond, hanem a hozzá nem értő szakikkal.
Én Pápán lakok, de sajnos olyan ismerőst se találtam, aki ilyen kazánt használna.
Amúgy ha már felvettem korábban pl. egyes villamos készülékeknél próbálkozott nehány gyártó és forgalmazó, hogy csak az általa kijelölt szerelő kötheti be a készüléket. Bizonyos villany tűzhelyeknél és hőtárolós kályháknál kötötték ki, hogy csak az ő megbízottjuk szerelheti be a készüléket , különben nincs garancia.
Törvény ellenes volt. Nagyjából le is szoktak róla.
Tény persze ,hogy ezeket a készülékeket képzett villany szerelők szerelhetik be , de azért had válassza meg a tulaj, hogy kit bíz meg ezzel a munkával.
Általában ezek a gyári megbízottak duplán dolgoztak, mint a piacon szereplő társaik.
Ja a gáztűzhelyről.
Úgy 15 éve vásároltam egy általam kiválasztott készüléket egy neves szaküzletben. Mondtam a fiatal eladónak, hogy készítse ki, viszem. de azért a papír munkafelénél... még nem fizettem... mondom az eladónak, hogy a PB. gázhoz szükséges fúvókákat mellékelje, azokat zsebben viszem.
Mit tesz... néz az eladó és azt mondja,hogy majd azokat hozza az üzembehelyező. De hát mondom nem kérek az üzembehelyező munkájából, egyébként is a világvégén lesz használva.
Na mondom vigye szépen vissza.
A konkurenciánál megvettem egy kipróbált, beszabályozott, nyomás próbázott készüléket PB. gázra.
Természetesen a szállítás és a bekötés miatti hibák már engem terhetek volna.
Mert azért hibák még előfordulhatnak ezen műveleteknél is.
És aki nem ért a gázhoz hívjon engedélyes szerelőt.
Tűzhelyről akadna más mesém is de azt majd máskor.
Ja hát ez a mika egy különös jószág. Ezer feltétel az üzem behelyezéshez.
"jó pár dolgot felsorolt még ezen kívül. pl írásbeli igazolás a rendszert kiépítő szerelőtől a gépkönyvben található garanciajegyen (1), rendszer átmosás ( 2) (az megvolt, de... "
Ez csak kettő.
A jópár az legalább 4 .
Sok gázos készüléket üzemeltettem be , de ennyi hülyeséggel nem találkoztam. Nos 3 db tűzhely, 4 db kazán 1 db par... konvektor.. a többire nem emlékszem.
Mint korábban írtam több feltétele van az üzembe helyezésnek.
Így a kazánok mind fel lettek szerelve, a tűzhelyek viszont nem, azokat mindig az üzembehelyező gázszerelő szerelte fel a hálózatra.
Csak nem fogok 2 szerelőt hívni.
a kazánoknál a gázszerelő rá kötötte a már engedélyezett hálózatra és ha már rákötötte csak kipróbáltuk. Vagy tiltja valami ??
Sőt a 4 ből 1 nél kb. egy hónapig még a termosztát nélkül ment... kézi kapcsolással. Tél volt.
Hogy a fűtési rendszer át volt e mosva vagy sem nem tudom, nem ajánlotta egyik szerelő sem. Amúgy ezt nekem kellene tudni ?
Aztán ilyen hülye kérdések, hogy írásbeli igazolás a kiépítő szerelőtől ,amit a garancia jegyre is rá kell vezetni, hát nem tudom. Nyilván a gázt csak engedélyes szerelő csinálhatja (és ő elsősorban a gázszolgáltató felé tartozik elszámolással ) , de a fűtési rendszert az aki ért hozzá és az akit megbízok... aztán kinek mi köze hozzá !
Az én véleményem szerint a beüzemelőnek a feladata elsősorban a gáz készülékre vonatkozik. Annak működését, szabályozását kell elmagyarázni elsősorban a használónak, aztán figyelni kell az elsődleges biztonsági feltételek meglétére , de nem feladata az egész fűtési rendszer vizsgálata sőt annak igazolása hogy azt a munkát elvégezte, ráadásul jól is vagy rosszul. Az csak a megrendelőre és az általa felfogadott fűtésszerelőre tartozik.
Az általad felsorolt feltételek mind teljesülnek. Minden be van kötve, átvéve, engedélyeztetve. A beüzemelő, akit hívtam, jó pár dolgot felsorolt még ezen kívül. pl írásbeli igazolás a rendszert kiépítő szerelőtől a gépkönyvben található garanciajegyen, rendszer átmosás (az megvolt, de igazolásom nincs róla ba*zki).
Az első, hogy fel legyen szerelve, aztán hogy a vízrendszerbe be legyen kötve, a gáz is rendelkezésre álljon, bekötve (engedélyezve ).
Ha ezek fenn állnak hívhatsz egy beüzemelőt, megbízod elvégzi és kifizeted.
A garancia egy jogi fogalom. Elviekben nem is szabadna összekötni a kijelölt garanciás beüzemelővel, de mivel a gáz egy fokozottan veszélyes anyag elnézik a készülékgyártóknak ezt a jogsértését.
mit szólna a nagyközönség ha a megvásárolt mosógépének, televíziójának, fűnyírójának és számos nagy értékű háztartási berendezésének a garanciáját egy kötelező a kereskedő és a gyártó által kijelőlt szakember beüzemeléséhez kötnék , lenne nagy felháborodás, pedig az elektromos kütyük is veszélyesek... csak másképpen.
Mik a kazán beüzemelés feltételei? A fűtésrendszer kiépítőjének igazolnia kell a szerelést/átmosást? Nekem nem szakember végezte el a kiépítést. Ilyenkor csak a garancia ugrik, vagy a kazánt sem üzemelik be?
Ejj, ez kellemetlen, de jó tudni mindenképpen. Itt a családtagnál már hegesztett gázvezeték van mindenhol, 70-es évek végének terméke, az akár még meg is felelhet nem?
Illetve mind a Mika, mind az SD megoldás azért zajos nem? Tehát hálószobáktól azért minimum egy téglafal válassza el gondolom... fürdő fala vagy spejz lehet megfelelő egy ilyennek tán?
Az SD nem tud a konvektor helyére menni, értelem szerűen a kialakítása miatt. Az egy normál fali kazán. Homlokzati falra mehet, (aljzattól 70-140cm között lehet a kazán alja) A kondenzvíz elvezetést is meg kell oldani, hogy szennyvízcsatornába tudjon folyni. A Mika sem tud menni egyszerűsített készülékcserével, csak abban a lakásban ahol egyetlen darab konvektor van és annak a helyére megy, valamint a jelenlegi fogyasztói gázcsővezeték rendszer a műszaki biztonsági feltételeknek megfelel.
Egy társasházi lakásban, ha a közös kémény felújításra nem nagyon lesz pénz és akarat, akkor a meglévő konvektor helyére egy Mika vagy egy itt említett 6kW-ra korlátozott Saunier Duval kiskazán lehet a megoldás nem? Az SD megoldás az komolyabb papírozós, míg a Mika talán egyszerűsített gázkészülék cserés?
Minkét opció gondolom a fürdőben lenne jó gondolom, mert lakószobában kicsit hangoskák lehetnek, ahogy itt olvasom...
Nekünk parapetes F8.50 helyett kellene valami kis földszintes lakásba, kéne csak a szoba helyett a wc-t, fürdőt, konyhát is fűteni. De csak az ablak alatti parapet néz az utcára, vagy a fürdőből az udvar felé lehetne a turbóst kivezetni, de az az udvar felől egy oldalról nyitott folyosó felé néző fal. Oda lehet turbót kivezetni, vagy az csak teljesen nyitott helyre nézhet?
Mert ha az nem jó, akkor vagy marad a parapetes mika, vagy elektromos 6kW kazán (de az 28A-t kérhet maxon, az azért nem kevés). Vagy van még valami gázos megoldás?
Pont most az inaktív periódusban dobott a gép egy F37-es kódot nyomás kijelzéssel miszerint túl alacsony a nyomás (0,5 bar). Rátöltöttem a rendszerre de azóta már a nyomást nem jelzi csak sima F37 amihez ahogy olvastam gyártói feltöltés szükséges? Lekérdezésnél a nyomás 08-as lekérdezésre is OFF jelzést ad. Ötlet esetleg? :)
Mert hogy az User azt állítja kilyukadt, ami lehetetlen. Ugyanis a rezet nem eszi meg semmi. Sósavval lehet savazni.
Ha nem lett rendesen átmosva, akkor bele tud égni az a gyantás szutyok, ami az új radiátorokban volt. Azt viszont nem szedi ki belőle semmilyen sav se. Max ez miatt kellhet cserélni.
a Lacira gondolsz? (reméltem, hogy nem az eredeti szerelőmre, mert akkor biztos, hogy szénné röhögöm magam.) vagy nézzek a technorgáz honalpon egy ügyeletet is vállaló szerelőt?
amúgy kimértem, elég gyanús, hogy a csőkígyő csöveknél van kb. 2-4V feszkó rajtuk (csaphoz mérve), miközben sehol máshol semmi.