Ezta tanító úr is mondogatja nálunk. Én hiszek neki, mert ő is író, többször megjelent már az alcsuti harsonában írása, amiről azt mondták mások, hogy mélyenszántó. A jegyző asszony szerint csak féltékenykedik a sikerre, én meg nem tudom kinek higgyek! Egy kis Nobel díjat szerintem megérdemelne a tanító úr azért, ha nem itt élne a kis falunkban lehet, hogy világhírű lenne!!
Ha olvastad volna, másként válaszoltál volna, és az én történetem is rövidebb lenne, kedves Lipót.
Ha meg nem lennék ontopic, moderáljál ki, kedves Lipót. Ez már meg is történt; ha arra vagy kiváncsi, mit gondolok, ajánlom, képzeld el, hogy mit gondolok: ki vagyok jelölve, és aztán jön egy Del-parancs. Kedves Lipót, könyörgöm, töröltessél engemet: egy nick létezenek nincs nagyobb fontossága annál, hogy konzisztens legyen, kedves Lipót.
Teremtsük meg a helyet, ahol tanácskozik a Központi Bigottság.
De ne itt.
Én most éppen hurcolkodok. Papírládákat húzogatok a parkettán, CD-re másolok néhány dolgot, ezt a topicot is. Tombol itten a középszer, két ostoba középszere. És ha a középszer tombol, akkor megalázásra törekszik, nickek tönkretételére, fontos fegyverük az ignorálás és a kettős standard alkalmazása. Most csak kesergéseimet osztottam meg veled. :)
Wazz alakítcsunk ki egy /egyelőre/kétszemélyes avantgard Központi bigottságot:))
/Az 'Albatrosz könyvek', az krimi-és tájéka sorozat volt, legszebb serdülőéveimben jutottam általuk Rejtőhöz, aki a legolvasottabb magyar író. A Delfin-könyvek, azok még ezek előtt voltak meg nekem, akkoriban még 'gyorstüzelő'ben /rövignagrágban/ brékeltem./
Gyerünk, APT, nyomjad, csapjuk pofán az itt hentergő és kukkoló közízlést.
P. s.: Itten, az Internetto Klubban egyre inkább elterebélyesedik a kispolgár köldöknéző weimar-látomása. A sunnyogás. A lapulás a 6-os őrtoronynál, nem messze a disznóolaktól. Az epikureista ataraxia. A trendi unalom, szoft gecizgetés. (Nézz itten körbe, nézd a listát, mi van itt, mi sül itten éppen.)
Kétszáz évet várhatsz arra, hogy egy közmegszokások által megszorzott közmegszokás-nick itten nyit valami érdemlegesen értelmezhető topicot. El vagyok kámpicsorodva. Szégyellem magamat.
Láttam a Diszkótveri-n a bojtosúszójúakról filmet, hát, érhetnek még igazi meglepik bennünket ebben a században a biosz területén, mint az elmúltban a kémiából kinyőtt a kvandummeha-niksz../RejtőJenősen/
Képzeld, a bojtosok elevenszülők voltak-mutatták az emb/e/riókat-, az emlősök előtt már ikX milli jó évvel..nincs új a nap/alm/ alatt??
Nekem csak Klauzulachiffrer meg Szintikreppford 'vót mög' eccőre:), egyébként Zrínit meg Balassit nemolvok mostanába, csak a jövendő €U-s határregime-et..:D
Komolyra:A boyne-i csata /ki fél róla beszélni?/ az még emléxek, a motiv, az egy későbbi időből származó __bankjegy__! volt, a jövendő pézügymin /-ré avanzsálandó perpill a novell kishőse/ szignójával..
A 'nyikorgó'ban volt még: Szurguti ördög /egy szibériai kövület-hüllő genetikusemlékezet-képeinek feltárása, EEG-szerű infotranszmisszióval-agygéppel/, ez ugrik be, mert valszeg ez volt a legérdekesebb..
Dehogynem! A nyikorgó idegen az nagyon albatrosz! Asszem, a címadó novellát Alfred Bester írta, központi motívum a boyne-t csata, meg egy jövőből származó könyv, amivel nagyon sok pénzt lehet keresni (ez a motívum egyébként felbukkan a Vissza a jövőbe második részében).
Bestertől egyébként nagyon komálom a "Tigris, tigris"-t. Ízig-vérig romantikus sci-fi (romantika alatt jelen esetben az irodalomtörténeti fogalom analogonját értem.)
P. s.: Mi volt még a Nyikorgó idegenben? Kicsit kavarodnak bennem ezek a régi antológiák. Kaland a végeken: az neked megvolt?
Az "A nyikorgó idegen" sem rémlik? Az volt ám az áttörés nekem, a fikció felé. Addig csak kizárólagosan vulgár-vadracionális könyveket ettem. Maximum kalandos fikciókat-Verne, ez pedig több volt és más, mint a 'normálisak'.
Kedves Oz!
Persze, novellafüzérek -a hetvenes évek legelejetájáról-, csak a főhős közös.. a bp.-i illetőségű Szakács nyomozó, ha yo emléxek. Van benne teleportációs kísérlet -ennek az eredménye volt egy sánta kecskebak váratlan megjelenése egy politúrozott asztalon-//lásd:Légy c. film-ek//, dimenzió-kifordítás/poz.-neg. görbület/, telekinézis rulettgolyóra:), és ami már meg is valósult:hangfrekvenciás moduláció-demoduláció.
A szövegkörnyezet hiteles, életszagú, falható:))
/pl. a szirénázó rendőrautó: Warszawa:)/
Előkeresem a könyvet.., az illusztrátor, már bejött:Engel Tevan István-nem tudom rokona-e a gyomai nyomdászfamíliának? A képei Chagall-osak, és nagyon jók.
Hali!
A "Kecskebak", nos az valami igazán régi könyv lehet. Sajnos csak a címe rémlik, de ha mondanál volna valamit a sztoriról... Vagy ez egy novelláskötet?
Nálam a fedlap megőrzött, alápakoltak erősen..Korga Gy. király volt annó..Olvtad ugye 'Kemény Dezső: A titokzatos kecskebak'-ot a Delfinkönyvek közül? Na, azok a legéletszagúbb, leghétköznapibban, a leghihetőbben megírt sci-fi történetek. Az illusztrátort most nem tudom, talán Engel Tevan...
Ligetit a szerzőként nem tudtam:(, a zene _fenomenálisan fenséges_.
Utcán jó könyvet találni-venni olyan, mint aranyat találni a s..árban..
Krónikák: nekem megvan a '66-os első magyar kiadás, lopott portéka, csak a papírborítója hiányzik: a kolofonban olvasom, Korga György rajzolta. És nagyon régen áhítozom a papírborítóval teljes kiadásra. Ez a hajsza egyáltalán nem reménytelen. Leszoktam arról, hogy antikváriumokba járjak keresni efféle fontos dolgokat. Gyűjtőszenvedélyem néha kielégül akkor is, ha csak az utcákat járom, és bekukkantok néhány titkosnak nem nevezhető zugolyba. Az ilyen szerzemények becsesek számomra; soha nem kockáztatnám meg, hogy megvásárlásuk után utazótáskámba tegyem azokat.
P. s.: A Rajnai-féle Pirx-cuccnak szvsz semmi köze a Lem-féle Pirx-cuccokhoz. De a sci-fi témacsoportban a kérdés alaposan ki van tárgyalva.
2001.: de a zene sem semmi, Ligeti Györgytől a Requiem!!! Mondhatni: karaj. :)))
A 'Pirx pilóta kalandjai' a tévéből/rend.:Rajnai/: csak rémálmaimban jöjjék elő! Nemtom milyen szép kis pénz húzott le róla annó, amikor csepegetette az akkoriban új, ma már közröhejes tv-filmtrükköket. Jó elvtárs lehetett.
A 2001 Űrodavissza, a pörgő csövescsonttal, na az volt a Király!!
Kedves Oz!
Csak a Tarkovszkíj közismert n-állam-nál sajna..
A Marsbéli..-t a könyvtár keménybe köttette, de papíros volt..
Az Alapítvány..okból nem is tudom pontyosan, h mellikett mentettem meg, majd mönnézöm.
Ser-düllő carramba /koromba/ még Botond-Bolics Györgyöt is olvtam, a címét nekkérdezd meg.
Egyébként elmondanám, hogy a fanti/sci-fi éppúgyanolyan /értékű-értékes/ műfaj __lehet__ ,mint az összes többi..Csak jól kell csinálni:).
Nem szeretnék a klasszikus-modern/ista/ párbajban /-Tűz!-elő!/álláspontyot foglalnyi, annál jobban szeretöm-értékelöm mind2-5.
Éljen a nAgyfül fEszti-válás __is__!