" A hit ismeretelméleti értelemben kijelentések, elméletek olyan elfogadását (vagy tagadását) jelenti, melyek közvetlen és azonnali igazolása semmilyen módon sem érzékileg, ill. tágabb értelemben tapasztalatilag, sem logikailag nem lehetséges. Az elfogadás tehát a teljes racionális bizonyítás hiányában, esetleg de nem feltétlenül annak ellenére történik.
A hitnek ezen értelmezése a filozófia és a pszichológia számára is problémát, vizsgálati területet jelent. "
ateizmus:Kitalált lények LÉTEZÉSÉVEL foglalkozni, zavart elmeállapotra utal. Az ateizmus tehát egy emberi pszichikai állapot. Tagadás-vallás. Árnyék-box mások képzeletbeli barátaival. Egy ellen ideológia, ami maga is dogmatikus és logikátlan. Egyben egy hasznos ellenségkép is a monoteistáknak. // Rövidebben: egy memetikusan terjedő és fertőző kényszerképzet.
Az ateista tagadásvallás, Gödel első nemteljességi tétele alapján, nem teljes. Nagyon nem kerek. Ahogyan a MonoBigBang sem az. Mindben van alapvető és lényegi önellentmondás.
... Ahogyan látom a monoateista fertőző / térítő zombicsoport erősen visszaszorult már az index fórumán és a filozófia témakörökben is. Kigyógyulóban vannak.
Ezen inkább együtt érezni és meghatódni lehet. Engem végtelenül elszomorít és ha sokat rágódok rajta, akkor depresszióba, neurózisba esek. Nem csak a "vallásos" embertársaink betegek mentálisan, hanem az ateisták is. Persze ezen a bizonyított tényen megsértődnek. Így nagyon segíteni sem tudsz, mert akkor rád támad mindkét zombi had.
Azokkal az ateistákkal van a legfőbb mentális gond, kik még a sok-sok Isten, emberek általi teremtését is tagadják. Erre már a kevésbé fanatikus ateisták is rájöttek és éppen ezért ők már poli-ateistáknak nevezik magukat.
Igen, sajnos a teszteléseimből az jött le, hogy a memetika is áltudomány összességében és csak egy picike része az ami hasznos és tesztelhető, bizonyítható.
Helyette a kognitív tudományág az amit javaslok. Amire érdemesebb figyelni.
Sokan nem tudják, mi az a helyes érveléstan és mik az érvelési hibák.
Persze az meg tudományos tény, az oxford egyetem kézikönyve szerint is, hogy az ateizmusok és a teizmusok is, csak emberi pszichikai állapotok. Tehát logikát nem nagyon lehet elvárni ezen ideológiába belegabalyodottaktól.
"A közönséges repülőagáma más néven repülő sárkány(Draco volans) a hüllők(Reptilia)osztályánakpikkelyes hüllők(Squamata)rendjébe, ezen belül az agámafélék(Agamidae)családjába tartozó Draconem egyik faja."
Az emberi élettan, a valós világunk része. Ott egyértelműen kimutatottak és bizonyítottak a hatások. Tesztelhetően. Ja és persze többes szám: Istenek vannak. Jó sok és jó sokféle.
Mind az ateizmus, mind a teizmus valamilyen specifikus neuro/pszichológiai vírus (mém, mém) eredménye.Tehát ez egy agyi, pszichológiai folyamat.Egyfajta kényszeres és logikátlan gondolkodásmód.Ez erőltetett ismétlésekből áll.A racionális érvelés mindkét emberi pszichológiai állapot esetén teljesen hatástalan.Nincs értelme vitatkozni.Tehát mi a gyógymód?Immun mémek.Például:
- Isten létezik.
- Természetesen létezik, hiszen Karakutty teremtette.
A vakcina elvét kell alkalmazni.Még nagyobb, tervezett képtelenség, aminek immunizáló hatása van.
Both atheism and theism are the result of some kind of specific neuro/psychological virus (meme, memes). So it's a brain, psychological process. A kind of compulsive and illogical way of thinking. It consists of forced repetitions. Rational reasoning, with both human psychological states, is completely ineffective. There's no point in arguing. So what is the cure? Immune memes. For example: - God exists. - Of course it exists, since it was created by Karakutty. The vaccine principle should be applied. An even greater, planned impossibility that has an immunizing effect.
Ez fordítva szokott lenni. Egyes ateisták szeme és értelme kezd kinyílni:
"Az új ateisták, a korábbi valláskritikával illetve ateizmussal foglalkozó szerzőktől eltérően, tudományos szempontból közelítik meg az istenkérdést. Korábban azt gondolták, hogy istent nem lehet tudományos szempontból vizsgálni, és ezért a vallás, vagy a spiritualitás, valamint a tudomány egymással összeegyeztethetetlenek, és éppen ezért a tudomány nem tud választ adni bizonyos kérdésekre, míg a vallás igen.
Az új ateisták, többek közt Richard Dawkins biológus és a néhai Victor Stenger fizikus, azt állítják, hogy ha istennek van bármilyen hatása a világunkra, akkor lehetségesnek kell lennie hipotéziseket megfogalmazni vele kapcsolatban, ezeket pedig a tudományos módszer segítségével tesztelni is lehet."