Keresés

Részletes keresés

Tesla.voltam Creative Commons License 18 órája 0 0 29777

Ezt az "elköltenénk másra" vonalat én kihagynám, mert ezzel sok területen borulna a matek, ahol adott támogatásnál ugyanez mint pozitív hozadék szerepel.

Előzmény: OZ Juice (29774)
qiundizy28 Creative Commons License 21 órája 0 0 29776

A tipikus magyarországi balliberális mind­össze arról szokott beszélni, hogy a Fidesz bezáratta az ellenzéki lapokat és megszüntette az ellenzéki nyilvánosságot. Hogy erről az Indexen, a HVG-ben, a 24.hu-n, a 444.hu-n, a Mérce.hu-n, az Átlátszó.hu-n, az Azonnali.hu-n, a Nyugatifény.hu-n, a Magyar Hangban, a HírHugó-n, a Hírklikken, a Zsúrpubi-n, az Alfahíren, a 168 Órában, a Magyar Narancsban vagy a Népszavában olvasott egy vagy több átfogó elemzést, esetleg az ATV-ben látta és a Klubrádióban hallotta, ahogyan az ellenzéki újságírók és politikusok ezen versenyt siránkoznak a Nap híre című műsor keretein belül, azt nem tudni, de a forrás talán nem is olyan fontos, a lényeg úgyis mindenhol ugyanaz.

Nincs ellenzéki, nincs baloldali sajtó, így az ellenzék képtelen eljuttatni, artikulálni az üzenetét a választók felé. A tipikus budapesti, belpesti ellenzéki nem hagyja magát összezavarni olyan ellentmondásokkal sem, hogy mégis milyen az az ellenzéki sajtó nélküli diktatúra, ahol ellenzéki sajtó nélküli diktatúráról szóló posztokat oszthat meg ellenzékiként az ellenzéki sajtóhoz tartozó hírportálok valamelyikéről. Ahogyan az sem szokta frusztrálni az összellenzékkel szimpatizáló, diktatúrát kiáltó polgártársainkat, hogy egy olyan botcsinálta diktatúrában kénytelenek lázadni a rezsim ellen, ahol mindenki szabadlábon lehet és gondtalanul élhet, aki Orbán Viktor haláláról vagy meggyilkolásáról sző terveket, és fegyveres forradalomról álmodozik a Face­bookon.

https://magyarnemzet.hu/velemeny/a-piko-propaganda-rendben-van-7564763/

OZ Juice Creative Commons License 1 napja 0 0 29774

Ugyanakkor a matekhoz tartozik az is, hogy a cigire nem elköltött forintjainkat elköltenénk másra, s ugyanúgy generálnánk adót, munkahelyet, stb. De egy életen át fizetett jövedéki adó a cigire valszeg több, mint amit a gyógykezelésünkre költenek. 

Ettől még persze jogos cél a visszaszorítása.

Előzmény: Tesla.voltam (29770)
stevzay Creative Commons License 1 napja 0 0 29773

A pia osszetartozik a dohanyzassal tulnyomo reszt. En is kurva nagy bagos voltam. Par korty alkohol utan mar nyultam is a cigihez. A reggeli kohogesek a sleim kopkodese minden naposak. Az errendszerem is megerezte. Leszoktam a dohanyzasrol. Irtozatosan kemeny volt. Nem ment egyszerre. Volt mikor par honapig, vagy egy evig nem szivtam, de megis vissza szoktam. De sikerult. Mar nyolc eve nem cigizek, ha megiszok egy uveg sort nem kapkodok a cigiert. Azota semmi reggeli kohoges. A cigi is egy drog. Jo dolog, hogy nem leht kozossegi helyeken dohanyozni. Meg bagoztam en is frusztralt voltam mert hoztak eszt a torvenyt, de mar jonak tartom.

Előzmény: Nyugdijas_szektor (29771)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 1 napja 0 0 29771

A gyakori cigiszünetekkel meg csökkentitek a GDP-t :)

Szerintem az, hogy lecsökkentették a passzív dohányzás hatásait (éttermek, munkahelyek) már elég nagy lépés, nem gondolom, hogy tovább kéne korlátozni a dohányosokat.

Elég nehéz egy ilyen tanulmányt megírni, mert nehéz meghúzni a pontos határait, hogy meddig számolgatod a költségeket. Gyanúm szerint a szív és érrendszeri betegségek nagy számának is van köze a dohányzáshoz, meg úgy "unblock" az egészségtelen életmódhoz. Abban egyetértek veled, hogy a pia nagyobb probléma, mint a dohányzás, de mivel a nagyvezér piál és nem dohányzik, ezért az irány egyértelmű.

Előzmény: Tesla.voltam (29770)
Tesla.voltam Creative Commons License 2 napja 0 0 29770

Egyébként én kíváncsi lennék egy tényleg alapos tanulmányra, mekkora terhet jelentünk a társadalomra. Mert ti (dohányzás ellenesek) jogosan mondjatok, hogy plusz eü-i kiadást jelent(het)ünk. Ugyanakkor fizetünk egy rakat adót, generálunk egy csomó munkahelyet (onnan is jön adó is), ha rámjön a tüdőrák, az eü-i kiadáson túl vélhetőleg sokkal rövidebb ideig kell nyugdíjat utalni (ha kell egyáltalán), szóval nem olyan egyszerű a matek.

A piát azért tartom rosszabbnak, mert ott még játszik a részegség minden következménye.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29769)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2 napja 0 0 29769

"No de akkor a legnagyobb geci díler az állam és a kormány, ami nem emeli a jövedéki adót az előírt minimumra."

Ebben nincs köztünk vita.

Előzmény: Tesla.voltam (29768)
Tesla.voltam Creative Commons License 2 napja 0 0 29768

No de akkor a legnagyobb geci díler az állam és a kormány, ami nem emeli a jövedéki adót az előírt minimumra. Arról nem is beszélve, hogy a pia szerintem sokkal nagyobb gond és OV tán első intézkedés az ingyenes pálinkafőzés volt.

OZ:

Nyilván külföldi tulajú boltok is árultak cigit, a magyar láncok is, "maszekok" is, ez a "maradjon itthon a haszon" elég gyenge érv. Ahogy a 18 év alattiak ellenőrzéséhez sem alapkövetelmény a trafik. (de kevesebb helyet valóban könnyebb ellenőrizni)

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29729)
Dobcsány. Creative Commons License 2 napja 0 0 29765

Pedig világos a dolog 

A NAV 2014 júliusában indított nyomozást költségvetési csalás bűncselekménye miatt, az ügy 2016 februárjában került át a Központi Nyomozó Főügyészségre.

Most 2019 van, 5 éve van szabadlábon a szavazógép, 2018-ban újra mandátumot szerzett körzetében

időközben 2019 okt 29-én az országgyűlés kiadta a mentelmi jogát

Hogy miért? 

Mert bajtársiasság ide vagy oda, védhetetlen az ürge, mint ahogy Voldemort is az volt. 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29760)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 3 napja 0 0 29760

Nem értem.

Ha el akarják kenni az ügyet, akkor miért nyomoz az ügyészség?

Előzmény: Dobcsány. (29758)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 3 napja 0 0 29759

Dehogynem, azt egy maffiában sem szeretik, ha valaki a főnök tudta nélkül saját zsebre is dolgozik. 

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29757)
Dobcsány. Creative Commons License 3 napja 0 0 29758
Simonkának Czeglédy mellett kéne ülnie a hűvösön, de ez nem érdeke a 2/3-nak
Előzmény: Gyönyörű petesejt (29757)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 3 napja 0 0 29757

Most akkor az ügyészség mégsem kézivezérelt?

Előzmény: Dobcsány. (29754)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 3 napja 0 0 29756

Az a közterület-felügyelet, vagy a rendőrség.

Előzmény: OZ Juice (29751)
Kevin Creative Commons License 3 napja 0 1 29755

Valszeg erről a családról én tudok a legtöbbet a topikban.

Csak sajnos több, mint 10 millióm bánta.

Előzmény: Dobcsány. (29754)
Dobcsány. Creative Commons License 3 napja 0 0 29754

Háta még azt is tudnád, hogy a csávó feleségét a román határ felé menet tartóztatta fel és fogta el 600 misi készpénzzel a TEK valahol a dél békési pusztában 

plusz NAV revizorokat akart lefizetni , hogy az elleni folyó vizsgálatot ejtsék valahogy

Előzmény: Kevin (29753)
Kevin Creative Commons License 3 napja 0 1 29753

Ezt az embert a demokrácia építésében hozzánk képest  előrébb haladó államokban (pl. Haiti, Bangladesh) többszörös életfogytiglanra ítélnék.

Előzmény: Dobcsány. (29733)
OZ Juice Creative Commons License 3 napja 0 0 29751

Szerintem büntethet...

Előzmény: Gyönyörű petesejt (29746)
Küzdeni mindig! Creative Commons License 3 napja 0 1 29750

Úgy látom, nagyon otthonosan mozogsz a témában. Netán szakmabeli vagy?

Előzmény: 19odeuGh79 (29749)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 3 napja 0 1 29746

A forgalomtól elzárt területen való parkolásért a parkolóőr nem büntethet.

Előzmény: 19odeuGh79 (29744)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 3 napja 0 1 29742

Azért az elég valószínű, hogy a polgármesteri hivatalnak van X számú parkolóhelye, amihez a parkolási társaságnak semmi köze.

Egyébként a IX. kerületi parkolóőröknél nagyobb tetvek szerintem nem nagyon vannak.

Szívből örülök, ha Baranyi kibassza őket az utcára.

Előzmény: 19odeuGh79 (29737)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 3 napja 0 1 29741

Na igen, a 22millió román, amivel gyurcsányék riogatták a népet.

A geci kurva anyjukat.

Előzmény: 19odeuGh79 (29736)
bigacsiga2003 Creative Commons License 3 napja 0 0 29740

te komolyan képes voltal ennyit irni erről ? karakterre fizetnek ?:) nem a sajttajon kellene lenned? ejj.

Előzmény: 19odeuGh79 (29739)
OZ Juice Creative Commons License 3 napja 0 0 29738

Véletlenü kimaradt a hírből az az apró információ, hogy most akkor szabályosan parkolt ez a drága asszony (azonnal internálni a parkolóőrt), vagy nem parkolt szabályosan ez a drága asszony (monnyonle). 

Ahogy Hofi mondta, a dolgozó megint megtudja, ami rá tartozik, semmit. 

Előzmény: 19odeuGh79 (29737)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 4 napja 0 0 29735

az a baj, hogy sok a köcsög és kevés a biztonság

Előzmény: Dobcsány. (29734)
Dobcsány. Creative Commons License 4 napja 0 0 29734

tök mindegy, hogy fideszes vagy maszopos

a bűnösöket el kell ítélni, a bűnösök szenvedjenek 

Dobcsány. Creative Commons License 4 napja 0 0 29733

Simonka György fideszes országgyűlési képviselő mentelmi jogát sem adja ki az országgyűlés pedig ellene és családja ellen több mint 1 Mrd Ft értékű költségvetési csalás miatt folyik nyomozás

Simonka felesége és unokahúga ellen már vádat is emeltek

https://444.hu/2019/10/03/bunszervezet-iranyitasaval-vadoljak-simonka-gyorgyot-a-neje-es-az-unokahuga-is-vadlott

Simonka ennek ellenére újra indulhatott 2018-ban Orosházán és be is húzta a Fidesznek a mandátumot

Dobcsány. Creative Commons License 4 napja 0 0 29732

nyugi, a 2/3 nincs veszélyben, Boldog István kell a szavazógéphez, ezért az országgyűlés nem fogja kiadni a mentelmi jogát

Előzmény: Dobcsány. (29731)
Dobcsány. Creative Commons License 4 napja 0 0 29731
Dobcsány. Creative Commons License 5 napja 0 0 29730

Kurva gáz látni, hogy a robusztus gazdasági növekedés ellenére alapvető dolgokra nincs pénze a Szent János Kórháznak

https://index.hu/belfold/2019/12/03/vecedeszka_ragtapasz/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!