Veszprémben élek, már nem vagyok épp "mai csirke". Festőművész vagyok s van Madagaszkári sziszegős csótányom, halálfejes csótányom, Perui ördögsáskáim, pár bengáli botsáskám- meg Achátcsigák. Ja meg Veronicella sp.tobago elnevezésű meztelencsigáim.
Phillium phillipini levélbogarunk. Rendes üveg terraruim oldalt szellőzőkell a lakhelye rózsa levelékkel (saját nem bolti ) értettük ahogy kell fehér tőzet az alján. A rovar börzén vettük nagyon megszerettuk..
sajnos pár napja mozdulatlan és egy lábon lóg a teste közepén fekete folt ...
A tapasztaltabb forum társakat szeretném kérdezni hogy mi lehet az oka az “életjel “ nélküliség nek ?
Van még remény ? lehet vakintenni az érdekében ? Ha nem mi lehetett sz oka hogy így kárt?
Lányommal nagyon szeretnénk újabbat is de nem tudom mit ronthattunk?
Sziasztok! Valahogy bekeveredett a lakásba egy ~5mm "hosszú", nagyon friss imádkozó sáska. Tudom hogy ez nem terrárium topic, de esetleg tudtok segíteni hogy mi a szöszt csináljak vele? Vagy van itt esetleg terrarisztika is? Nem találtam Szegényt kirakni nem akarom amíg nincs tavasz, egyből elpusztulna. Köszi!
Bengáli botsáska (Medauroidea Extradentata) több féle méretben eladó. Felnőtt (adult) példányok 400 Ft/db, 4-5 vedléses példányok 10 db /2000 Ft, 2-3 vedléses 10 db / 1000 Ft. Peték ugyanitt 50 db/ 1000 Ft várható kelés 2018 novemberétől folyamatosan. Eddig fogyasztott tápnövények: mogyoró, tölgy, szeder, rózsa, tűztövis ez utóbbi télen is beszerezhető. Az sáskáknak nincsenek különleges igényeik. Elsősorban hobbi állatnak adnám, nem eleségnek. Az ár alkuképes.
A leírás alapján szerintem mérgezés lesz. Nálam koronás levéllábúak laknak, és amikor egyszer kiskorukban eukaliptuszolaj került a növényükre, pontosan ugyanígy viselkedtek. Növénycsere után nagy részük rendbejött (és azóta felnőttek).
Köszi, hogy írtál. Próbáltam utánaolvasni, mérgezésre gondoltam én is. Bár nem potyogtak, nem mozogtak furán, éppencsak mintha "összeszáradtak" volna. Potrohuk meggörbült, lábaikat maguk alá csukták és nem mozogtak többet. Vagyis ha kézbe vettem, ujjal kiegyenesítettem a lábukat, akkor nagy nehezen arrébb pakolták, de kb 1 perc múlva újra ebbe a pózba meredtek.
Kérdeztem a boltban, hogy a szamócát (ami nálunk otthon földieper) szeretik-e, azt mondták, mehet. Az volt az erkélyen, mert a gyerek eszi és még most is virágzik. Jópár hete mellette a hibiszkuszt permeteztem (rézgáliccal talán? valami kék granulátum volt), mert ellepték a tetvek, de a szamócára figyeltem pont azért, mert a gyerek fogyasztja, hogy arra ne kerüljön. Persze lehet, hogy mégis.
Második nap már szedtünk nekik szedret, azóta csak azt kapják.
A "döglötteket" külön szedtem egy nagy üvegbe, ott is ugyanígy elvoltak, letettem, megkapaszkodtak de összecsukott lábakkal, tehát simán oldalra dőltek, ha nem figyeltem rá, hogy kitámasszam őket. Aztán tegnap reggel az egyik mocorgott, visszatettem a nagy dobozba, délután a másikat is, mert láthatóan jobban volt, stabiliabban állt, amikor kivettem az üvegből.
4 darab van összesen. Az egyik kicsit zöldes, az egészséges, mint a makk. a másik 3 barna, ebből egy lassú, de mozog, mászik, eszik.
Éjjel figyeltem őket, a 4-ből végül 3 mocorgott, evett. Nem volt kifejezetten aktív, ami tegnap reggel még döglött volt, de határozottan máshol találtam rá a faunáriumban, mint ahol hagytam.
A 4. pedig nem mozgott, csak az első 2 lábával fogott arrébb.
Ma reggel kiszedtük mindet, jól bepárásítottam, addig a gyerek játszott velük (lehet, ezt sem értékelik különösképp :)). 2 szépen mozog, 2 meg ott marad, ahova rakjuk, néha arrébb pakolják a lábukat.
A faunáriumba visszatéve mindegyik megkapaszkodott szépen, de még mindig furcsának tűnnek.
Szóval nem tudom, hogy mérgezés vagy a hideg (hoztuk-vittük őket szombaton kisállatkereskedésből először mamához majd onnan haza), esetleg a szárazság (2. napra jöttem rá, hogy a "kicsit be kell permetezni" kissé mást jelent az esetükben, mint ahogy először gondoltam) lehet a gond.
Kb. 15 évvel ezelőtt tartottam ilyet, de hátha tudok segíteni. Mi történt velük pontosan?
(Úgy tudom, gyakori halálozási ok a mérgezett növény fogyasztása - pl. ami virágüzletből származik - ilyenkor koordinálatlanná válik a mozgásuk, lepotyognak a terrárium aljára és ott elpusztulnak).
Némi szaporulatnak köszönhetően szívesen megválnánk bengáli botsáskáink egy részétől. Budapest III. kerületében lakunk, ha érdekel keress nyugodtan. Gyermekeink lelki épségének megőrzése érdekében kérlek eledelnek ne vigyétek őket!
Öt darab bengáli botsáska (majdnem felnőttek) ingyen elvihető Budapesten. Érdeklődni az anitafazekas86@gmail.com címen lehet. Várom a jelentkezőket. :)
Sziasztok! Eladó botsáskákat keresnék (lehetőleg bengálit) Dorog és környékén, vagy Budapesti átvétellel. Akinek van ne tartsa magába platti11@freemail.hu emailcímre várnám a jelentkezőket, köszönöm! :)
Keresnék eladó botsáskákat! Lehetőleg postai megoldással! Akinek lenne BÁRMILYEN, kérem írjon erre az e-mail címre: csakmostne97@gmail.com 2 db-ra lenne szükségem, lehetőleg nimfákat szeretnék. Köszönöm!
Egy szekérderéknyi újszülött bengáli botsáska boldogítja napjaimat. Szívesen osztoznék érző szívű egyénekkel eme örömön! Ha tehát valakit érdekelnek, kérem, írjon a lengyel.andras.a@gmail.com címre! A sáskák kicsik, cukik, és ingyen elvihetők, Budapesten vannak!