Keresés

Részletes keresés

macliz_ Creative Commons License 2 órája 0 0 18854

sziasztok, erről a gépről van valakinek tapasztalata?

https://gepszerszam.hu/termekek/iweld-gorilla-pocketmig-205-aluflux-hegeszto-inverter-ajandek-p1016.html?parent=106

köszi előre is!

ati

Bmrenault Creative Commons License 11 órája 0 0 18853
Mert könnyű megmunkálni, és tartósabb mint a vékony műanyag. Velem a cnc profiltartó blokkokat csináltattak mert 2 perc alatt megvolt, nem kellett heteket várni a beszerzésre.
Előzmény: bnorci71 (18852)
bnorci71 Creative Commons License 13 órája 0 0 18852

én is erre gondoltam, csak azt nem értem miért fából van faragva a szemüveg része.....

Előzmény: Holding01 (18851)
Holding01 Creative Commons License 22 órája 0 0 18851
Mert helyszíni hegesztésnél jobban leárnyékol jobb látás.szinte egy kis zart felul is szemüvegbe hegeszt.a tárcsa előtte az ívet felfogja nem ég le illetve a nagysága miatt mivel pozícióba hegeszt igy a fröcskölést is eltereli ruhárol.
Előzmény: bnorci71 (18848)
Bmrenault Creative Commons License 22 órája 0 0 18850

Francokat mma val kezdtem anno de ma nagyon balfXsznak éreztem magam vele. Ok s elektróda a gép szépen inditott elfogyott a pálca azt csak néztem hogy ez mi a szar....

Előzmény: Holding01 (18847)
Vestax Creative Commons License 22 órája 0 0 18849

Nem tudom én sem. De sok videóban ez a pajzs szerepel.

Előzmény: bnorci71 (18848)
bnorci71 Creative Commons License 22 órája 0 0 18848

érdekes az a pajzs

miért jó fa keretet az ember képére nyomatni?

Előzmény: Vestax (18843)
Holding01 Creative Commons License 22 órája 0 0 18847
Most kezdtél hegeszteni elektródával?
Előzmény: Bmrenault (18846)
Bmrenault Creative Commons License 22 órája 0 0 18846

Arcos 300 mag 3 fázisú mit érhet? Nem adnám el ha nem sokat :) 

Mmat illene gyakorolnom mert nagyon szarul ment ma, a vége az lett hogy letisztítottam aztán fogyóssal befejeztem.

Pedig tervezzem hogy veszek egy mma / cukiforcot vagy erősebbet/ de igy hirtelen hááát elment a kedvem tőle.

kunberci Creative Commons License 23 órája 0 0 18845

Szerintem Te profibb hegesztő vagy mint én, de ha 100 körül kellene magamnak megbízható MMA gépet választanom, akkor:

https://www.civishegesztohaz.hu/?kat=2&a=13&aa=65 A munkakábelek cseréje esélyes, illetve a kisebbiknél feltétlen kell.

https://www.weldshop.hu/jasic-proarc-200-pfc-z229-inverteres-hegesztogep

Szerintem "ütni, vágni", maszekolni az első két gép strapabíróbb.

Én ezek közül válogatnék, de várd meg maseratisti gépajánlását is feltétlen.

Előzmény: Holding01 (18844)
Holding01 Creative Commons License 24 órája 0 0 18844

kb 100 de lényeg nekem a minőség hogy bírja is. Cégnél Rehm gépekkel dolgozunk.Helyszíni szerelésre van 3 db Rehm booster inverter nagyon jók,de az más árkategória :).

Előzmény: kunberci (18842)
Vestax Creative Commons License 24 órája 0 0 18843
kunberci Creative Commons License 24 órája 0 0 18842

Szia!

Mennyit szánsz a gépre?

Előzmény: Holding01 (18841)
Holding01 Creative Commons License 25 órája 0 0 18841

Sziasztok!

Végleg elromlott a régi trafóm,így új inverter vásárlás előtt állok amire használnám itthoni hegesztésre illetve maszekba is.(kapuk/kerítések/lépcsők)

Néztem kis inverteres Mig hegesztőket ami mma/tig/mig kombi ezekről vélemény mennyire bírják ? ezek mennek porbeles huzallal is?

De főként mma inverterbe gondolkodok esetleg ami koppintós awit is tud.

Iweld/Mastroweld gépeket nézegettem tapasztalatom nincs egyik márkával se ezekből melyik ajánlott?Vagy valakinek más jobb ötlete?

vaz05 Creative Commons License 27 órája 0 0 18840

Eleinte KEN-WELD-et használtam, (2 tekercs, ezt még a Fortrans-nál vettem) . A közeli hegesztő boltban pedig, SMART-MIG huzal van, azt szoktam venni. Hétezer forint körül szokott lenni, nekem megfelel. Nem szoktam hosszú varatokat húzni, meg nekem csak szénsav palackom van, ami miatt amúgy is van egy kis fröccskölés. A Hetrához meg ER-es elektródát szoktam venni a piacon. 

Előzmény: kunberci (18839)
kunberci Creative Commons License 30 órája 0 0 18839

Szerintem is így van. Te milyen márkájú huzalt használsz?

Előzmény: vaz05 (18838)
vaz05 Creative Commons License 1 napja 0 0 18838
Otthoni felhasználásra szerintem is a 2,5-es a legjobb választás, mint univerzális elektróda. A co-nál pedig a 0,8-as huzal.
d_feco Creative Commons License 1 napja 0 0 18837

'Valószínűleg az a jó beállítás az, amit a TMK-s munkatársad javasolt.

Sajnos nem volt jó (az OK-shoz meg igen).

Apropó, hideg. Tök jó találmány a borotvagél. Igaz, már sok éve nem borotválkoztam, de ha bekencézi vele az emberfia a pajzs belső felét és felpolírozza, akkor nem párásodik a lehelettől...

Előzmény: kunberci (18836)
kunberci Creative Commons License 1 napja 0 0 18836

Én is kocahegesztő vagyok, aki csak saját magának otthonra hegeszt. Nem tanultam én sem a hegesztést, csak amit kitapasztaltam magamnak. 2-es pálcát először az első hegesztő kordegámnál használtam, mert akkor 2-es falu zártszelvény volt idehaza. Már a másodikat 3-as zártszelvényből készítettem. Azért szép a hegesztés, mert ahányan vagyunk, annyiféle eljárással, géppel, elektródával, huzallal, és védőgázzal oldjuk meg a feladatot, mint égen a csillag. Nekem a 2,5-es pálca vált be, mint univerzális vastagság, amivel az általam használt anyagvastagságokat meg tudom hegeszteni. A 2,5-es Lincoln Omniára 70-90A hegesztési áram van ráírva. Én a sarokvarratokat a pálca hegeszthető áramának maximumával, vagy annál egy picit többel szoktam készíteni, a lapos varratokat meg a sarokhoz képest 10-15-el kevesebbel, aztán sok keverc-kavarc nincs a beállításokkal kapcsolatban. Talán csak annyi, hogy télen 2-3 amperrel nagyobbat állítok, mivel én midig kint hegesztek.

Valószínűleg az a jó beállítás az, amit a TMK-s munkatársad javasolt.

Ettől függetlenül már pálcás hegesztés is háttérbe szorul nálam, amióta a MIG-et használom.

Előzmény: d_feco (18835)
d_feco Creative Commons License 1 napja 0 0 18835

Azt bátran feltételezhetjük, hogy én kocahegesztő vagyok. S ha még azt is hozzáhazudom, hogy a gép szerint kijelzett 50 amper, az a fene sem tudja, hogy valójában mennyi, akkor sem tévedek sokat. A téemkésunk szerint 75-80 amperrel kellett volna hegesztenem kezdésnek a kétésfeles pálcával. Simán lehetett a kétésfeles pálcával vágni a zártszelvényt ennél a kijelzett áramerősségnél... Mondjuk azért nem annyira simán, de gond nélkül átégettem mindent ott, ahol valami varratnak kellett volna lennie... Szóval a tapasztalat teszi a mestert -> minél tapasztaltabb valaki, annál inkább rá tudja fogni valami más okra vagy másra azt, amit ő baszott el. :]

De az a vége, hogy eddig a kettes pálca bőven elég volt, csak sajnos van még itthon egy doboz kétésfeles is. Majd csak találok neki valami feladatot. Enni meg nem kér. Markolókanalat és ekevasat meg nem hegesztek. :)

Előzmény: kunberci (18834)
kunberci Creative Commons License 1 napja 0 0 18834

Nálam inkább 2,5 pálca van inkább nagyobb darabszámban. 2-es pálca inkább csak azért van, hogy legyen. 3mm anyagból többnyire 40x40-es zártszelvényt szoktam hegeszteni, 5 mm-ből, meg szögacélt, meg laposvasat szoktam használni. Nálam mindenhova jó a 2,5-es pálca, sőt amióta Lincoln Omniát használok az Esab helyett, azóta kevesebb Amper is elég hozzá. A Lincoln Omnia hegesztési varratai egy kicsit "puhábbak, lágyabbak" mint a az Esab-éi. 45 A-rel még soha nem hegesztettem, nálam 85-től 100ig- 105ig megy minden. Kettes anyagvastagságot nem szoktam preferálni. Szeretem ha anyagból van, amit csinálok.

Előzmény: d_feco (18833)
d_feco Creative Commons License 1 napja 0 0 18833

A lentebb általam is javallott er23 elektróda, az én gépem saccolása szerint 45 amperen a 3mm-es anyagot teljesen be- és átolvasztja (flex és megnéztem - inkább egyszer szopjak terv szerint, mint sokszor váratlanul), ja nem szögbe hegesztve, hanem síkba (vagy hogyan is kell ezt szépen mondani). Több ampériummal egyszerűen átég a hármas anyag. A kettőésfeles pálca egy kissé már túlzásnak tűnik ezek után, pedig van ilyen is itthon - hátha jó lesz valamire alapon...

Előzmény: kunberci (18830)
kunberci Creative Commons License 1 napja 0 0 18832

Milyen márkájú, típusú huzalt szoktál használni a nagy gépen, ami kevésbé fröcsköl? Én ezt az olcsó török huzalt (Magmaweld) szoktam venni. Jó-árasítva 3200-ért szoktam venni 5kg-os csomaggal. Én is a nagyobb beolvadás miatt több feszültséget (teljesítményt) szoktam állítani. Ilyenkor nálam is nagyobb a cunder képződés.

Előzmény: pumpili (18820)
kunberci Creative Commons License 1 napja 0 0 18831

Én salakoláshoz, cunder pucolgatáshoz világ életemben jó éles lapos vágót, vésőt szoktam használni. Ami nem jön le kézzel, akkor + kalapács. Nekem ez vált be, mostanság is ezt használom.

Előzmény: d_feco (18829)
kunberci Creative Commons License 1 napja 0 0 18830

A Weldshop-osok gyártják, gyártatják az ER pálcákat. Itt kisebb db. számban, kisebb csomagban is tudsz elektródát vásárolni. Én annyit tanácsolnék, hogy a nagyobb sikerélmény miatt először vastagabb anyagokon (3-5 mm anyagvastagság) próbálkozzál, ehhez én vásárolnék egy kis csomag 2,5 pálcát is. Aztán, ahogy egyre jobban fog menni a hegesztés, úgy próbálnám a kisebb anyagvastagságokat kisebb, vékonyabb pálcával. 

Nyilván kis tételben fajlagosan többe kerülnek az elektródák. Itt is nézegethetsz pálca ügyben:

https://www.weldshop.hu/panelectrode-er-23-rutil-celluloz-elektroda-er-25x350mm-10kgcs

https://www.weldshop.hu/panelectrode-er-23-rutil-celluloz-elektroda-er23-20x300mm-20kgcs

2-es, 2,5 elektródából nem baj, ha van otthon egy kevés.

Előzmény: dudi6 (18828)
d_feco Creative Commons License 1 napja 0 0 18829

Kerítsél magadnak egy normálisabb drótkefét is a salakozáshoz. Salakozó kalapács gyanánt átmenetileg (azaz otthoni körülmények között gyakorlatilag végleg) megteszi egy kisebb kalapács is. Az E23-asnál meg a hegesztőáramot 2mm átmérő esetén 45-50A közé lődd be, ha gondok vannak az ív gyújtásával, akkor emelheted feljebb is egy picit - de erre majd menet közben ráérzel. Nem elég, ha világít az ív és leolvad az elektróda, össze kell olvadnia mindennek mindennel. Ezt látni fogod majd. Az első varrataidat vízszintesen készítsed el - azaz próbáld meg elkészíteni. :)

Előzmény: dudi6 (18828)
dudi6 Creative Commons License 1 napja 0 1 18828

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Megrendeltem a gepszerszam.hu-n a dolgokat, olyan jófejek, hogy kaptam egy kis kedvezményt is.

- iWELD GORILLA MICROFORCE 120 VRD hegesztő inverter + ajándék

- iWELD NORED EYE 3 BLACKBASE Automata hegesztő fejpajzs

- iWELD hegesztő védőkesztyű, bélelt, KEVLAR 14" (WEGK-1410-YL)

Szerintem majd még jövök ide kérdésekkel. :)

Pálcából meg majd veszek a javasolt 2 mm-s ER 23-t.

Kezdhetem a videók nézését. :)

kunberci Creative Commons License 2 napja 0 0 18827

Kesztyűt ne rendelj interneten keresztül, azt mindenképpen fel kell próbálni. Nekünk tesóval nagy kezünk van, ezért a helyi hegesztő boltban a legnagyobb méretű kesztyűk közül is (egy nagy csomag) kiválogattuk a legnagyobbakat. Megengedték, úgyhogy egyesével mindegyiket felpróbáltuk.

Pajzsból maradj a legolcsóbb Iweldnél.

https://gepszerszam.hu/termekek/iweld-nored-eye-3-blackbase-automata-hegeszto-fejpajzs-p10201.html?parent=10298

Hegesztő-gépezet, akkor már kiválasztva.

https://gepszerszam.hu/termekek/iweld-gorilla-microforce-120-vrd-hegeszto-inverter-ajandek-p10760.html?parent=103

Pálcából, meg azért írtam, hogy bármelyik rutilos elektródát megveheted. Ez a legolcsóbb:

ER-23

https://www.civishegesztohaz.hu/?t=91

Ezért költséghatékonyan:ER-23

Vehetsz böhlert, Lincoln Omniát (én ilyet használok), Esab-ot, de ezek az elektródák drágábbak.

Előzmény: dudi6 (18823)
bnorci71 Creative Commons License 2 napja 0 0 18826

ha csak pöttyözés rövid varratok vannak akkor csak vékony bőr kesztyűt használok

http://hegesztestechnika.net/spd/H-641363/Marhabor-munkavedelmi-kesztyu-1221-11-es-meret

na meg minden másnál is amikor kel a kézvédelem igaz egy éven ebből elfogy 3-5pár a téli tüzelés alatt 1 szinte biztos kilyukad az újja cserébe viszont puha jó benne dolgozni, egy baja van nagyon változó a minősége van amikor nagyon frankó passzentos van amikor egyik újj 2cm hosszabb mint kellene

ha sokat kel hegeszteni főleg elektródával akkor viszont én is a vastag béleltet amit MrJones512 is linkelt, annál viszont figyelni kel mert ha az átmelegszik nehéz gyorsan ledobni :)

Előzmény: d_feco (18824)
d_feco Creative Commons License 2 napja 0 0 18825

Normál zártszelvény és egyéb vasdarabok használatára javallom az ER23-at. Mármint az elektródából. Ha nem akarsz markolókanalat hegeszteni, akkor semmi extra nem kell, csak fémtiszta felület. A 2-es többnyire elég otthonra. Ha elég száraz (elektródaszárító vagy gázsütő negyed órára), akkor viszonylag könnyű vele ívet fogni és tartani is azt. Ha nem használod, akkor érdemes 'zippes' zacsiba berakni, meg mellédobni egy marék szilikagélt (cipősdobozban, pezsgőtablettás doboz tetejében található, de rendelni is lehet).

A pajzson meg ne kukacoskodj, jobb ha egy hazai boltban veszed meg némileg többért, mint valami noname kacatot a netről kéz alól - ami azt sem biztos, hogy már első alkalommal egyáltalán működni fog. Ráadásul ez utóbbi mindenféle garancia nélkül... Ne csak azt nézd, hogy mennyibe kerül, hanem azt is, hogy csak kettő szemed van és nem esne jól az, ha ezen számok tekintetében a nullához konvergálnának a számok. Ez utóbbival sajnos van tapasztalatom, mert a mutter fél szemére gyakorlatilag vak, meg a másik sem igazán jó neki. :( A Real Color pajzsok meg annyival jobbak, hogy ott nem kell vakoskodni a hegesztés előtt sem, gyakorlatilag el is lehet felejteni azt, hogy van rajtad pajzs. A széles látómező sem egy hátrány...

Előzmény: dudi6 (18823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!