Keresés

Részletes keresés

Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 1 napja 0 0 205570

"nem kell mindig egy tömbön végigfuttatni a simított értékhez"

Használhatsz mutatót is a tömb helyett. ;-)

De persze, értem, hogy mit is szeretnél mondani.

Előzmény: omilost (205569)
omilost Creative Commons License 1 napja 0 0 205569

Köszi, majd megnézem. Az alfa/béta filter azért tetszett mert az helyben számol, nem kell mindig egy tömbön végigfuttatni a simított értékhez, még ebben is érzek potenciált, mert vannak tapasztalati konstansok amiket jól be kell lőni.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (205567)
Spenót Creative Commons License 2 napja 0 0 205568

Tegnap estére 17 lassú km volt beütemezve. A korábbiak miatt sejtettem, hogy nem lesz egy diadalmenet.

Vittem is magammal egy hangoskönyvet az órán, ami 29 sorszámozott részből állt.

Amikor el akartam indítani, a 29-essel akarta kezdeni. Gondoltam, hogy meghallgatom, hogy mi a következő a listában. A 22-es volt, tehát tök össze-vissza akarta lejátszani.

Hogy lehet ekkora majom aki ezt így kitalálta???

Tudja valaki, hogy hogy lehet lejátszási listákat szerkeszteni? Tudom, hogy tud ilyet, de még nem próbáltam.

Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2 napja 0 0 205567

A kalmár filtert jó, hogy elvetetted, annak egy továbbfejlesztett verziója a Kalman filter/simítás. ;-)

A Gauss simításon/filteren nem gondolkoztál? Én azt használom, itt van egy kis diskurzus róla, benne az algoritmus lelke, https://www.hobbielektronika.hu/forum/alacsony-koltsegu-digitalis-oszcilloszkop?pg=96, illetve megjegyezném, hogy a barometrikus nyersadatoknál a kb. 100 m-es sugár volt a nyerő, az adta vissza a legpontosabb max. meredekséget. Én abból indultam ki, hogy ha az általam másf forrásból ismert max. meredekségek tendenciózusan pontosak, akkor a többi pont meredeksége is az, ez meg implikálja a teljes emelkedési adat pontosságát. A régebbi 3 ívmásodperces (nálunk kb 60x90m-es) SRTM adatoknál inkább a 200-250m-es sugarak adták vissza a hihetőbb számokat. Ez utóbbi a Mapsource-ban/Basecamp-ben tervezett útvonalak esetén volt érdekes.

Előzmény: omilost (205563)
omilost Creative Commons License 2 napja 0 0 205566

Nekem is, még küzdök vele.

Előzmény: rrroka (205565)
rrroka Creative Commons License 2 napja 0 0 205565

(10km@250m-nél nekem soknak tűnik +40-50m.)

Előzmény: omilost (205563)
Ermak Creative Commons License 2 napja 0 0 205564

Múltkor írtátok, hogy a TomTom nem fejleszt újabb órát. Ma meg azt hallottam a rádióban, hogy a TomTom dögledezik, mert a Google/Waze mellett nem tud labdába rúgni.

Mostanáig úgy gondoltam, hogy engem annyira nem érdekel a fejlesztés, előbb-utóbb veszek egy Runner 3 órát, de ha így állnak a dolgok, akkor rossz esetben a honlap is leállhat egyik napról a másikra, akkor meg nézhetek.

omilost Creative Commons License 2 napja 0 0 205563

OFF app fejlesztés

A barometrikus magasságmérés elég kihívásos, mivel eleve van egy pontatlansága a barométernek aztán egy mozgó végtagon van és még a futás közben is van süllyedés/emelkedés. Valamint szerintem a légmozgás is bekavar amit a kéz kelt. Filterezem az értékeket (Pinyó anno küldött egy linket a kalmár filterről, de az bonyolultnak tűnt, egy egyszerűbb alfa-béte filtert használok) + csak akkor változtatom az aktuális magasságot ha 1 méter kitérés van és az már elég stabil (több egymásutáni mérés is erre utal). Így 10km futásnál 260m szint-el kb. 40-50m plusz szint szokott becsúszni. Fogyasztás 20-25% óránként.

Viszont ma bringával jöttem dolgozni, itt a kiszámított szint szinte méterre pontosan az lett amit a strava számolt (8 m eltérés volt 17km-en 210m szinttel), a kormányon volt az óra egy konzolon. Ami fura még, hogy bringánál 50 perc alatt fogyasztott 13%-ot. Szóval bringás appnak már elég jó.

ON

Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205562

Ez király!

Előzmény: O/O (205559)
Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 205561

Nem tudom mennyi lehet a világítás fogyasztása, de nálam annak ellenére, hogy teljesen kikapcsoltam minden időszakban, ha a beállítások menüben lépkedek, állítgatok, akkor egyszer csak bekapcsol.

Megfigyelten, hogy pár perc menüben lépkedés simán csökkent a töltöttségen 1%-ot miközben, ha csak az óra megy az optikai pulzusméréssel, 7% / 24 óra a fogyasztás. Szóval önmagában az óra menüben lépkedés a képernyők váltogatása világítással nagyon megemeli a fogyasztását az órának.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (205560)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 3 napja 0 0 205560

Ma úgy futottam 1,67 órát, hogy kivettem a térképet a képernyők közül, hátha mégis zabálja az akksit akkor is, ha nem nézem. 17% ment el, tehát kb. 10%/ó. Most 2 CIQ adatmezőt használok mindegyik gyalogos tevékenységnél, séta, túra, futás, dombos futás. Az egyik egy multi-adatos, a DozenWalk, a másik nincs megjelenítve, a térkép egyik mezője a 2 közül, de mindig nulla mezőre van a térkép állítva (erről nemrég írtam már), ez a Running Power Estimator, ami gyakorlatilag a szegény ember Stryde-ja. Mellékes, de ma kiderült, hogy nemcsak akkor számolja és rögzíti az RPE-t az óra, ha ez az adatmező ki van választva, de el van rejtve a térkép képernyőn, de még akkor is, ha az egész térkép képernyő ki van törölve.

Cseszett érdekes!

Szóval van 2 CIQ, ami lehet, hogy túl sok naftát eszik, ezt majd tesztelni kell.

Másfelől nekem be van állítva a karmozgatásra a világítás, de csak 4 mp és csak 10% a fényerő. Csodálkoznék, ha ez olyan 0,2-0,5%-nál többet jelentett volna ma.

Előzmény: Ati_66 (205553)
O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 205559

Rendeltem egy ilyet hozzá, több mint egy méter kábel és bepattan le se esik róla, sőt akár még a csuklómra is fel tudom venni vele, vagy a bicikli kormányra is rögzíthetem így. tök jó!

Előzmény: Spenót (205558)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205558

Nekem is elég fura, hogy ezt az órát sűrűbben kell töltenem, mint a fenix 3-at kellett, de amit én egyben sportolással töltök, azt simán bírja.

Azt furcsálom, hogy a 3-asnak a bölcsőszerű töltőjét nem vitték tovább, mert az sokkal biztosnágosabban volt tölthető menet közben.

Előzmény: Ati_66 (205557)
Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 205557

Könnyen beszél akinek az órája közel ugyanezzel a tudással  papíron 24 órát tud.

Sajnos az F5+ csak 18 órát. A számomra felesleges zene lejátszó és a térképek miatt óriási memória van benne ami sajnos akkor is fogyaszt ha üres.... 

Én azért kísérletezem és szeretném részadatok alapján megközelíteni a 18 óra edzés időt, hogy amikor eljön a napja, hogy tényleg ennyi kell, akkor tudjam milyen beállításokkal nem fog lemerülni a cél előtt 2-3 órával.  

Előzmény: O/O (205554)
O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 205556

Off:

Valaki nem tudja kapásból hogy az Edge készülékek közül melyiket lehet rögzítés közben tölteni (530 érdekelne)? Van ilyen egyáltalán? És nem a 40 ezres gyári töltőre gondolok, hanem power bank USB kábellel. Köszi!

On:

Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 205555

Nem tudom ez a 7%/ óra  körüli fogyasztás hogy lenne lefaragható 5,6%/óra szintre ami a névleges 18 órát adja.

Talán ha az 1s adatrögzítést átállítanám intelligensre az is eredményezne fogyasztás csökkenést. 

O/O Creative Commons License 3 napja 0 0 205554

Na, ezért érdemes volt ilyen okos órát venni :))) Csak vicceltem ;)

Bár ehhez képest én pont leszarom az egészet, folyamatos a telefonos kapcsolat, minden be van állítva és kapcsolva. Fogalmam sincs mennyit merül óránként vagy naponta. Ha hosszút megyek és nálam az lehet egész napos :) akkor előtte feltöltöm, egyébként meg ha merül feltöltöm és kész. Mivel  jó sok napot kibír, így egyáltalán nem zavar és nem is tartom számon.

Ati_66 Creative Commons License 3 napja 0 0 205553

Nékem most simán csak a GPS van bekapcsolva. ANT+ pánttal futok. Az órán gyakorlatilag mindent kikapcsoltam, tehát nincs telefonos kapcsolat, nincs wifi automatikus feltöltés bekapcsolva.

Kikapcsoltam a baleset érzékelést.

Térkép nézet sincs. A Térkép beállításoknál mindent kikapcsoltam a Nyomvonal napló kivételével. Navigáció kikapcsolva. HRV naplózás kikapcsolva (amúgy sem találtam meg hogyan érhetem el a HRV adatokat)

TrueUp bekapcsolva.

Világítás mindig kikapcsolva.

A futás beállításoknál csak 2 aktív képernyő van edzés közben riasztások nélkül. Egyiken a sport adatok, másikon az óra.

ClimbPro ki, Automatikus mászás ki, 3D távolság és sebesség Ki, Automatikus görgetés ki, Szakasz értesítések ki,

Szóval ahogy írtam fapados üzemmódban lehet  7-8% / óra  sport közben. Nem nyomkodom a gombokat , sötétben sem megy a világítás.

Csak rögzíti az adatokat és útvonalat, a kijelzőn meg látom (ha világos van vagy van lámpám ) a táv, tempó, össz idő és pulzus értéket. Ha tervezett edzés van akkor ehhez még jön + képernyő és néha célzóna elhagyás riasztás. Képernyők háttérszíne a fekete.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (205536)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205552

Play áruházból jött, nem kóbor apk volt.

Előzmény: Spenót (205551)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205551

Nem ROM. Annyira nem szeretek telót buherálni. Valami drivernek nevezett segédprogi volt. Azért nem tudom pontosan, mert előző xiamiaú telefonommal próbáltam, nem a mostanival.

Előzmény: omilost (205549)
ceva_sony Creative Commons License 3 napja 0 0 205550

"Ha még ezt nem olvastad, hátha segít."

Köszi, igen, ez hasznos volt!

Előzmény: omilost (205539)
omilost Creative Commons License 3 napja 0 0 205549

Jól gondolom, hogy custom ROM-ot raktál a telódra? Vagy ment gyárival a buhera?

Előzmény: Spenót (205548)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205548

Lehet, hogy az enyémben ilyen van. Ennek nem néztem utána, csak találtam egy cikket, hogy mit kell felrakni, hogy kipróbáljam és ment elsőre.

Érdekes kérdés ez, mert az OH1 eredetileg csak BT volt, aztán jött egy frissítés és most már ANT+ módon is tud működni.

Előzmény: omilost (205547)
omilost Creative Commons License 3 napja 0 0 205547

Kicsit utánaolvastam, ant-hoz ilyen chip kell: "Bluetooth chip with ANT+ feature", szóval amelyik telóban ilyen chip van az tudhatja az ant-ot.

Előzmény: Spenót (205546)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205546

Nem szerepel a telóm a listában. Ilyen kis xar gyártókkal nem foglalkoznak, mint a Xiaomi :)

Előzmény: omilost (205544)
ceva_sony Creative Commons License 3 napja 0 0 205545

Köszi a tippet.

Lehet lesz nálam még egy óra (a páromé Garmin) az tuti bírni fogja.

Telefon kapcsán: Strava-t használok de ha egyszerre megy egy aktivitás track-elése a TomTom-al és a Strava-val, és a Strava-t el is mentem, akkor a TomTom nem kerül be a Strava-ra. 

Persze csinálhatom azt, hogy a végén a Strava mérést nem mentem el, hanem törlöm. 

Az már csak hab a tortán, hogy a telóm akksija is a végét járja :)

Előzmény: Spenót (205538)
omilost Creative Commons License 3 napja 0 0 205544

Gondolom a telód szerepel ebben a listában.

Az lehetne még megoldás, hogy van olyan jeladó ami tud ble-t és ant-ot is (a párom bontrager pántja ilyen pl.) és a teló pl. ble-n olvas az óra meg ant+-on, de ezt még nem próbáltam, hogy párhuzamosan tud-e mind a kettő menni. Viszont a szóban forgó óra csak ble-t tud.

Előzmény: Spenót (205542)
Szajrés Creative Commons License 3 napja 0 0 205543

Biztosan nem egyszerű diagnózist felállítani, főleg ilyen hol itt, hol ott fáj, reggel nem nagyon érzem inkább délután/este esetben. Gondolom a gyors eredményt tekintette szem előtt a doktornő, aztán ha azt nem sikerül elérni, akkor megyünk tovább.

Biztosan többet tudnánk egy gyógytornász, orthopédiai konzultáció és némi képalkotó vizsgálat után, de lehet, hogy a tutit azután sem tudnánk.

Meglátjuk meggyógyul-e, visszatér-e, vagy csak valami banális balszerencse volt.

Előzmény: Spenót (205541)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205542

Asszem, a Runtastic (vagy a Strava) tud olyat, hogy megosztja a jelet, amit fogad, de nekem sikerült valami buhera Ant+ drivert is letölteni a telóra, amivel tudtam használni telóval a Garmin pántot gond nélkül.

Előzmény: omilost (205540)
Spenót Creative Commons License 3 napja 0 0 205541

Az jó, hogy elégedett vagy a kezeléssel, de igazából ez is találgatás. Ez nem kritika, csak megállapítás. Sajna egy csomó mindent nem lehet manapság még egyértelműen kimutatni. (amit meg ki tudnak, annak meg nem annyira örülünk...) Sajnos az MR, amivel már többet lehetne látni, vagy fizetős vagy hónapokat kell várni rá.

Remélem, működik majd a kezelés!

Én most egészen jó irányba indultam a bokámmal, úgy érzem (Dona, Flector, Sós vízben áztatás, rücskös fahenges, Richtofit Sport krém edzés előtt). Tegnap viszont volt egy 12km-es futásom, ahol jól megadtam neki a terhelést. 5:37-es átlag jött ki, úgy, hogy 3x2km volt benne a gyors. 

Ez a sebesség nekem nem megszokott. Most megint rendesen fáj a lábam, bár nem annyira, mint korábban. Ma 17km kocogás lesz, holnap pedig pihenőnap. Remélem, sikerül megint visszahozni...

Kicsit necces ez így, de ezt a 3 hetet így kellene kibírni...

Előzmény: Szajrés (205535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!