Keresés

Részletes keresés

Mr. Hadley Creative Commons License 2021.10.15 -1 0 54

Öt éves hozzászólásra reagáltál.

Azért az idő némileg megkoptatta a dolgokat

Előzmény: indexxopki (53)
indexxopki Creative Commons License 2021.10.15 -1 0 53

Nagyon jo informativ osszehasonlitas volt, koszonjuk szepen! :) En iden megyek Tenerifere, szivesen olvasnam a Kanari-szigetek osszehasonlitasodat is! Vacillaltam/vacillalok Mallorca/Tenerife kozott egyelore, de Tenerife fele huz a merleg. 

Előzmény: csizimomo (48)
Halek Creative Commons License 2019.06.11 0 1 52

A Kanári szigetekről is szívesen olvasnék, és várom a további összehasonlításokat. ;)

Előzmény: csizimomo (48)
Laci v Creative Commons License 2016.08.26 -2 0 51

És nő létedre egyedül járkálsz a nagyvilágban?:)

 

Előzmény: csizimomo (50)
csizimomo Creative Commons License 2016.08.26 0 1 50

Kedves Laci !

 

La Palma-ra nem mennék soha többet, de ha te szereted a Supermaratonokat, 82 km-t futni vulkánon fel s le, akkor hajrá :D  Sok érdekes helyi ünnep van, ez talán az egyik legnagyobb nemzetközi esemény.

Véleményem szerint nem tartogat annyi élményt amiért érdemes odamenni.

 

 

Laci v Creative Commons License 2016.08.25 -1 0 49

Szia!

 

 

És hova nem mennél soha többet?

Előzmény: csizimomo (48)
csizimomo Creative Commons License 2016.08.24 0 2 48

Idén volt szerencsém 3 hónapot dolgozni Mallorcán s most Tenerifén vagyok 2. hónapja :)

 

Van egy kis időm , így leírom az én Mallorca vs Tenerife verziómat :

- Mallorca : 

Gyönyörű Zöld sziget (allergiásoknak negatívum) 

Északi részén csodálatos erdők, tengerszemek, kilátó pontok. 

Formentor - kecskék ugrálnak a kacskaringós hegyi utakon, ha túl későn indulsz (10 óra) akkor bedugul a forgalom és kevésbé élvezetes utazásban és nézelődésben lesz részed ;) Az összes turistabusz odaér addigra és lehet araszolni, és kifele kukkolni az ablakon, de véleményem szerint jobb ha korán felkelsz és nagy izgalommal beleveted magad az utazásba! Az idő változó, ha szerencséd van esőben utazol és napsütésben érkezel meg a kilátó pontokhoz. Mindenképpen menj el a világító toronyig ;)

Sóller - legjobb! Porto Sóller - talán mégjobb :D Egy sárga kis villamossal Sóllertől ledzsalhatsz Porto Sóllerbe. Az út csodás, az élmény felejthetetlen, a kilátás lélegzetelállító !

 

A kaja minden kikötőben király ! Friss , bármit is eszel. Ezeken a helyeken nehéz mellényúlni, de általános tanács hogy oda menj be ahol már vannak :D 

 

Alcúdia (itt dolgoztam én kérem) keleti részen fekszik kis öblökkel, sekély tengerrel, amiben úszni azért lehet már úgy 10-15 m gyaloglás után. Kicsit Balaton feeling (arra már nem is emlékszem hogy déli part vagy északi.... 6 éve jöttem otthonról :P

Kicsit egyszerű hely, nem világváros, város ugyan de én falusiasnak mondanám :) Mindenki barátságos (naná , turistákból élnek) az ételek itt is nagyon jók a fagyi kv isteni (míg Tenerifén nem nagyon ismerik a jeges kávét, itt igen. Még a frappét is tudják mi az ! )

 

Minden vizisportot megtalálsz itt (vizisí, ejtőernyő, jetski, ugrálóvárak a vizen - nagyon király :D ) 

Lovaglási lehetőség is van , és ugorhatsz a hegyről is ejtőernyővel . Nagyon jó fekvésű hely. 

CanPicafort (nincskedvem megnézni pontosan a nevét ) a közeleső település, shopping szempontjából jó, sok pici outlet, akciók, spanyol cipők isteniek !

 

Old Alcúdia : gyönyörű! Simán a régi városrészben sétálni bringázni felér egy időutazással s akkor nem beszéltem még a parkokról amiért ugyan fizetni kell 10-12€ t de simán megéri :)

 

Palma a főváros : A katedrálisok, templomok - lélegzetelállítóak. A kikötő szenzációs, lovaskocsikázás, shoppingolás, szájtátás, evés ivás bulizás, bármi szóba jöhet.

 

Lenne még mit írni - oh talán a Tengeri Barlangot nem hagynám ki Calla Millor közelében..... több is van, bármelyiket is választod - elájulsz !

 

Tenerife : 

 

7% az adó, minden cucc olcsó :) Parfüm, ruha, cipő, műszaki cikkek - annak ellenére hogy nem itt készül, olcsó. (műszaki cikkekkel vigyázni kell kis bódéban jól néz ki a 100€ fényképező ami otthon pont 74.000, csak mire a hiányzó tartozékokat pótolod, addigra idegösszeroppanást kapsz , hülyétkapással kombinálva.

 

Ami negatívként jön le az embereknek általában : feketék a strandok. Merthogy vulkanikus szigetek a kanári szigetek :) NA de Sebaj !

Mert kit érdekel amikor mehetsz bálnalesre, delfinek dzsalnak a katamarán túrán melletted, Itt van a Teide a majd 4000 méter magas vulkán aminek előzetes regisztrációval bemászhatsz a belsejébe - ez kb a sziget közepén.

Babérerdő északon, na ott még nem voltam de rajta van a listán

Masca - lélegzet elállító. Hasonló kanyargós út mint Formentor felé :) kecske nélkül :D Viszont a tengerszem, a kis falu , a levegő, a házi sajtok és lekvárok, és hogy beleharaphatsz egy felhőbe : Isteni érzés :)

 

Garachico :  anno kitört a vulkán... ezután olyan medencék alakultak ki amiben Senilla uszkál aki Némó haverja s mindent elfelejt :) Az étteremben a paella friss, szerintem fél órával előtte pecázták a halat bele, merthogy olyan volt az étterem mintha a csávó a nappalijába invitált volna bennünket. Mindez a főúton, eltéveszthetetlen. 

Kettővel arrébb a világ legfinomabb fagyija, 1,25€ ért (pedig eddig azt hittem az Cypruson van Protarason a Chillz ben - de sajnálattal közlöm hogy ez itt überelte)

 

 

Egyelőre ennyi , mert letelt az ebédszünetem :)

 

Én Tenerifét jobban szeretem, de Mallorcára tuti hogy még visszamegyek nyaralni! 

JÓ böngészést és utazást, bármerre is mentek.

 

(kanári szigeteki összehasonlítást is szívesen írok, mert volt már köröm oda ahova soha soha többé nem mennék :D ) 

Puszi nektek! Remélem segítettem :)

 

attamatta Creative Commons License 2013.08.23 -1 1 47

Nem kell azon csodálkozni, hogy áll a topic, mert eredetileg sincs túl sok értelme összehasonlítgatni helyeket egymással.

Van már "Tenerife vagy Gran Canaria" topic, így nyithatnék "Tenerife vagy La Palma....vagy La Gomera....vagy stb" című topicocat egyaránt.

Be kell tervezni, hogy ki hova menne ha lehetne, aztán az egyes szaktopic-okban végigolvasni az érdekességeket, hol-mit látni és milyen viszonyok között. Azután eldönteni....

Vagy google keresőt futtatni a kívánalmak szerint....

Előzmény: muzsan (46)
muzsan Creative Commons License 2013.07.30 -1 0 46

Idén utazók! Nincs beszámoló? Áll a topik!

muzsan Creative Commons License 2013.06.04 -1 0 45

Regency Vendégküldő Program – Legújabb akciónk!

Az alábbi turnusokon a Vendégküldő Programon keresztül érkező vendégek számára az ingyenes szálláson (maximum 4 fő) felül kettő fő részére ingyen félpanziót is biztosítunk Tenerifén a Regency Resortsban:

2013. június 14-21

2013. június 21-28

A szállásfoglás más turnusváltó nappal is megoldható! Az egyeztetés céljából kérem, küldjék el az érdeklődő ismerőseik nevét, telefonszámát és emailcímét, hogy felvehessük velük a kapcsolatot! 

Facebook: Kék tenger
erika3346@freemail.hu

muzsan Creative Commons License 2013.05.23 -1 0 44

Elárulod nekünk, hogy milyen átszállással és mennyibe került a repjegy? A szállásról is írhatnál, természetesen, csak akkor, ha nem gond!

Előzmény: xxxxx5 (40)
Laci v Creative Commons License 2013.05.21 0 0 43

Megértem a helyzeted-).Én is voltam már ilyen helyzetben.Különben meg én voltam Mallorcán meg Tenerifén is,és nekem nem annyira egyértelmű a választás ,melyik volt jobb.Persze ebbe az is belejátszik ,hogy Mallorca az történetesen a nászutam volt elég régen,Tenerifén meg 2 éve voltam és tudod a régi dolgok mindig megszépülnek valamiért .Ja, és tavaly volt Tenerifén egy nagy tűzvész ami állítólag megváltoztatta egy kicsit a tájat.

Előzmény: xxxxx5 (42)
xxxxx5 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 42

Tényleg nem jó egyedül utazni,de hidd el,hogy azért lettek volna akik elkísérnek,csak hát ők úgy gondolták,hogy cserébe fizessem ki az ő útjukat is. Hát akkor már sokkal jobb egyedül,úgyis lesznek még kint magyarok akikkel össsze tudok ismerkedni és jól érezni magam.

Laci v Creative Commons License 2013.05.19 0 0 41

Egyedül sehova sem jó menni, hacsak nem ismersz már valakit ott ahová mész.

Előzmény: xxxxx5 (40)
xxxxx5 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 40

Köszönöm mindenkinek a segítséget,már sikerült a testvéremnek lefoglalnia Gran Canariára júniusban egy utat szállással együtt. Már csak azért izgulok egy picit,mert végül a nagynéném nem jön velem,és így egyedül megyek. Még egyszer köszönöm szépen a segítségeteket!

Ja,és az indító kérdés az volt,hogy Mallorca vagy Tenerife?Hát én egyértelműen Tenerifére szavaznék,szerintem sokkal szebb és jobb hely,mint Mallorca.

muzsan Creative Commons License 2013.05.03 0 0 39

Én csak ennyiért találtam:

 

  • 8 255 Ft adókkal együtt Wizzair Turista

06.11. Kedd: 06:10-08:10, 2h00Budapest Ferihegy Brüsszel Charleroi Brussels South 4 128 Ft.

06.19 szerda: 08:40-10:35, 1h55Brüsszel Charleroi Brussels South Budapest Ferihegy 4 128 Ft

 

  • 36 816 Ft adókkal együtt Ryanair Turista / fő

06.11. Kedd 13:10-16:45, 4h35 Brüsszel Charleroi Brussels South,Tenerife CI Sur Reina Sofia 14 979 Ft.

06.18 kedd: 17:20-22:55, 4h35 Tenerife CI Sur Reina Sofia Brüsszel Charleroi Brussels South 21 837 Ft

Sajnos ott kell éjszakázni! 

Ha szükséged van szállásra, tudok Nektek promóciós hetet intézni. 560 euró helyett egy 4-5 órás szállodabemutatón kell részt venni cserébe.  Írj, ha érdekel!

 

Előzmény: xxxxx5 (37)
holloo Creative Commons License 2013.03.21 0 0 38

Kérdezd attamatta-t, ő fejből tudja az összes repülőjáratot. Az e-mail-je publikus.

Előzmény: xxxxx5 (37)
xxxxx5 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 37

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy 2013. júniusban szeretnék 1 hetet Tenerifén vagy Gran Canarian eltölteni.Teljesen mindegy melyik nap,melyik héten..Ki tudna segíteni nekem abban,hogy mennyibe kerülne a repülőjegy és a szállás?Azt hallottam,ha 1-szer átszállok Brüsszelben vagy Madridban esetleg Londonban és kézipoggyásszal megyek,és 1 éjszakát a reptéren töltök,akkor olcsóbb lenne...Igaz ez?Ja,és állítólag Ryanair járattal?Köszönöm ha valaki segítene ebben...!

holloo Creative Commons License 2013.03.15 0 0 36

Na jó, egyefene, Tenerife is egész jó hely, bár nekem csak másodjára volt az igazi :)

Előzmény: holloo (15)
Fecceted Creative Commons License 2012.08.19 0 0 35
Csakis tenerife!!!!!!!
hkati76 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 34
Hát a kép nem került fel!:(
Megpróbálom még egyszer!

ez volt a szállásunk kertje
hkati76 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 33
Sziasztok! Ha választani kellene én Tenerife mellett szavaznék! Mallorcán nagyon tetszett a Torrente de Pareis környéki rész, de Tenerifén sokkal jobban éreztük magunkat! Nagyon sokat dobott a nyaraláson, hogy kirándulás szempontjából szerintem nem túl nagy és nem is túl kicsi a sziget! Pont ideális! Körbe lehet járni a szigetet szinte a part mentén! Ha fürödni támadt kedvünk megálltunk az út mellett, és csobbantunk az óceánban! A kedvenc részünk a Roques de las Bodegas volt fent északon! Úton útfélen kaktuszok, mediterrán növények!
Bulizós/beülős szórakozási lehetőségekből is találtunk mindenfélét! Meg az egész sziget az emberekkel együtt olyan barátságos volt! Mallorca sem volt rossz, de ott például nem volt szimpatikus, hogy nagyon sokszor hangos, sört vedelő - sokszor részeg - német turisták hőzöngését kellett hallgatnunk a strandon! Persze lehet, hogy mi fogtunk ki rossz szériát!:)

Oh, és ráadásul Tenerifén ingyen volt a szállásunk!:) Próbálok róla csatolni egy képet! Elnézést, ha nem sikerülne jól beszúrnom! A www.free-tenerife.hu oldalon találtuk ezt a szállást! Tök korrektek voltak, jó volt minden! Csak egy pár órás tájékoztatót kellett végighallgatni az ingyenes szállásért cserébe! ( az oldalukon amúgy le van írva minden)

Szóval szerintem Tenerife! De lehet, hogy adnom kellene még egy esélyt Mallorcának?!:)
Nagy Gábor 0987 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 32
Itt a link a hotelhez, mindenkinek csak ajánlani tudom:

Hotel Ondina
Nagy Gábor 0987 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 31
Sziasztok,

Látom mostanában nem annyira aktív a fórum, gondoltam feldobom egy kicsit... :) Szerintem egyértelműen Mallorca a nyerő, jók a strandok, szállodák, tele fiatallal... mia barátaimmal tavaly ebben a szállodában szálltunk meg: Hotel Ondina
nagyviz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 30
meg 1 proba bocsdélutáneste
nagyviz Creative Commons License 2009.10.16 0 0 29
kepproba bocsreggel
Csipisz006 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 28

9-szer voltam Tenerifén (nyaralónk van ott), de még nem találkoztam fizetős stranddal... Pl. a házunktól 400 m-re van a part, homokos és persze, ingyenes.

Előzmény: Mártik (26)
Mártik Creative Commons License 2009.03.13 0 0 26

Sziasztok! Én Mallorkára most megyek először április 22-én, de Tenerife-n már voltam 3 éve Playa Paraisoban. Oda csak úgy érdemes menni, ha autót bérel valaki, mert ott fürödni csak belépős strandon lehet. Ezt leszámítva tetszett a sziget, főleg a Teide és a hegyi kanyargós utak. A Loro Park is jó volt (delfin, fóka, papagáj show). Azonban ha választani kellne Tenerife és Gran Canaria, akkor inkább az utóbbi, ott már 2x voltam.

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.08 0 0 24
Ha beszélsz nyelveket, nézz utána a www.holidaycheck.com vagy www.holidaycheck.de oldalon!
florenz Creative Commons License 2009.03.08 0 0 23
Sziasztok!

Úgy tűnik végre sikerült döntenünk, hogy Mallorca vagy Tenerife!

Tapasztalatokat várok a Tenerife-i Hotel H10 Costa Adeje Palac-ról (szállás, ellátás, strand, Las Americas közelsége ...)!

Esetleg utazik valaki június elején (ha minden jól megy, akkor talán június 5-én tudunk indulni)?

üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!