Keresés

Részletes keresés

süsü967 Creative Commons License 2022.12.10 0 0 140

Bor utcáknál lakik valaki?Csendes,biztonságos?Sok arra az etnikum?Jók az orvosok,boltok?

#TIA# Creative Commons License 2022.06.26 0 0 139

Érdligeten szintén meghaltál ha nincs autód, vagy nem a főútvonalon laksz. A folyónevű utcák szintén talajvizesek és sok az etnikum. Egyetlenegy pozitívum, h ott a vasút. Ennyi. Érdliget felső része, a másik oldal, a Kutyavári út felöli része, gyönyörű, dimbes dombos, szép panorámával, fenyvesekkel. De autó nélkül sehova nem tudsz eljutni, m nagyon messze van minden. Az M7 es túloldala, felső Parkváros bal oldala a fenyves Parkváros szép de oda is auto kell. A jobb oldal nem tudom miért de nekem nem tetszik, ott valahogy rengeteg a regi ház, valahogy az nem olyan közkedvelt mint a bal oldali része. Tisztviselő telep közel van a központhoz, semmi extra, közel van az SZTK, vasút, minden.

Erzsébetváros itt van a lakó mögött, családiházas övezet, aszfaltos utcák, szép házak, közel minden. 

 

 

#TIA# Creative Commons License 2022.06.26 0 0 138

Minden attól függ, ki milyen szempontokat vesz 

figyelembe a költözésnél. Érd nagyon nagy. Én a központban lakom, van minden, itt a szánkba, mindent el lehet intézni 1 km es körzeten belül. A lakosság vegyes, rengeteg az újonnan betelepült

és rengeteg az ismerős is, a régiek, de sok az átutazó is. 

A buszpályaudvar és a vasúti aluljárók sokszor a suhancok közkedvelt tartózkodási helyei, kéregetők és hajléktalanok napközben is ott dekkolnak a padokon, vagy a váróterem környékén. A Stopi környéke, főleg este 

hangos, zajos, szinte soha nem kihalt, még éjjel 2 kor sem. Viszont bármelyik irányba, bármikor eljutsz akárhová. Akinek nem gond az, h autóznia kell és nyugisabb, szebb részt keres, akkor a Lőcsei út jobbra eső felétől és az Ürmös utca közötti részeket ajánlom egészen fel a Szovátai út végéig az Alsóerdősor végéig, később Cseresznyefa utca stb. A két rész közé esik a Riminyáki út, Bajcsyzsilinszky a folytatása. Na ezen a három főútvonalon jár a busz, a Riminyáki-Bajcsin sűrűn, az Ürmös és Lőcsei úton fél óránként asszem, nem tudom biztosan, m már 6 éve nem buszozom. Óvoda, iskola, boltok, pékségek, gyógyszertárak, üzletek, kajáldák, minden van. Parkvárosban a fa neves utcák gyönyörűek, játszótér, műfüves focipálya, lovarda, minden van, a Bajcsi felöl CBA, Penny, benzinkút, gyógyszertár, orvosi rendelő, üzlet üzlet hátán, minden is van. A Lőcsei út vonalán már nem ilyen rózsás a helyzet, ott szinte semmi nincs, kivéve pár kis boltot, vagy üzletet, de elenyésző. A Bem tér, ahol az Interspar épült, nagyon kiépült, ott is van minden. Az M7 es akinek szempont, az biztos erre a részre költözik. A Lőcsei út bal oldala a Fundokliavölgy felé eső része, nekem a hagyjuk kategória. Oda nem költöznék soha, ahogyan Újtelepre sem, a Kossúth Lajos út Tárnok felé eső egész nagy részére sem, m rendkívűl talajvizes és a lakóközösség sem az igazi. A Kossúth L. út felső része ahol az uszodás Gárdonyi gimi van, az már szintén elit és jó környék. Istvántelep szép, tele új házakkal, régi-új Sportiskola, vasút közel, óvoda, aszfaltos utcák, a 70 es út, minden közel van, de szép és csendes környék. Ófaluba szintén semmi pénzért nem költöznék, nagyon kiesik mindentől, ritkán jár a busz és sok a kisebbségi.

 

dekorhex Creative Commons License 2022.05.22 0 0 137

Szia, bár régi a kérdés s talán nem is aktuális, de a nevezett utca és környéke az egyik legjobb rész....  nyugodt, közelben zsír új óvoda és iskola épült melyben uszoda is van... 

Lassan de fejlődik a város ezen területe. Közelben kiránduló helyek és csendes a fenyves parkváros. 

Előzmény: Miklós Buza (136)
Miklós Buza Creative Commons License 2021.05.15 0 0 136

Milyen Érd Parkvárosban lakni? Mondjuk Betonozóút környéke.
Elsősorban az ottlakókhoz irányulna a kérdésem.
Csatornázottság, Mennyire sok ott a c. típusó polgártárs? Két gyerekkel ( egy kicsi, és egy naggyal kötöznénk ).

 

Bzsbzs Creative Commons License 2021.02.08 0 0 135

Sziasztok,

Csatlakoznek a kérdéshez, annyi kiegészítéssel, hogy Köztemető melletti utca, Jolán utca, milyen környék, közbiztonság, egyebek milyen? 

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni infoval.

Pipiske86 Creative Commons License 2021.01.26 0 0 134

Sziasztok! Szokásos és megosztó kérdésem lenne: Érdre való költözést fontolgatjuk. Már a családon belül is megosztó a véleményünk kicsit, ezért szeretnék naprakész információkat kapni Tőletek, hogy letisztuljanak a főbb kérdések.

Mennyire ajánlanátok Parkvárost, főleg kisgyerekkel? Gondolok itt:

- közbiztonság,

- víz elvezetés, csatornázás,

- meddig hallatszik el az M7 (ezt is olvastam lejjebb, hogy éjjel lehet hallani, de gondolom van egy 'határ' ahol már talán nem - valamint egy csoportban olvastam, hogy nagy eséllyel a sóskúti kőfejtő hangja is zavaróan hallható ,de vajon hol hallani, hisz Érd elég nagy),

- jó levegő (hallottam máshol, hogy a battai olajfinomító néha érződik, ez igaz lehet?), 

- járda (tudom, azt hiszem nem igen vannak,de hátha azóta néhol előfordulnak :) )

- közvilágítás,

- bevásárlás,

- óvodák, iskolák?

De tulajdonképpen nem ragaszkodnék Parkvároshoz, átfogóan mely részek, vagy utcák amik még jók lehetnek a fenti szempontok alapján?

Illetve ha tudnátok segíteni a sok új építésű hirdetés közül vajon vannak -e olyan kivitelezők akiket mindenképpen ajánlanátok, vagy pont kerülni kellene (nem tudom itt szabad-e ilyet)?

Nagyon szépen köszi előre is!

 

retro1818 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 133

Sziasztok!

 

Érdliget  keleti virágneves utcáiról mi a véleményetek? Telekvásárlás miatt érdeklődöm.

Muskátli utca-Napvirág utca 7-es út által határolt részről?

 

A 7-es (vagy 70-es) út nyáron mennyire zsúfolt? Jelenleg sem kicsi a forgalom, de elviselhető. Ez nyáron balatoni forgalom miatt mennyire növekszik meg? Zaj és a forgalom nyáron elviselhetetlen?

 

Belvíz, közbiztonság, etnikum, lakosság összetétele, boltok, iskolák, óvodák? Bármi, amiről van információtok arról a környékről, szívesen fogadom.

Költöznétek arra a részre?

 

Budapestre bejárás miatt tetszik, mert közel van és a buszok miatt jónak mondható a közlekedés, vasút sincs messze.

 

Köszönöm! 

SaJQ Creative Commons License 2019.03.25 0 0 132

Sziasztok!

Még a Fundoklia-völgy Visegrádi utcáról tudna valaki írni, hogy milyen utca? Etnikum, közbiztonság, beépítettség?

 

Előre is köszönöm!

Jourty Creative Commons License 2019.03.13 0 0 131

Szia, mi a Szövő utcától jobbra lakunk, erre új építésű házak vannak. A környező házakban kedves emberek laknak, úgy gondolom mindenki figyel a másikra, erre egyébként még nem volt szükség, besurranó tolvajról még nem hallottam. Tudomásom szerint a biztonság kedvéért a környező házakban is van riasztó, illetve kamera.

Talajvíz probléma egyáltalán nincs, az egész terület sziklás, ha egy fát akarsz ültetni, akkor betonpuska kell 😊

 

 

Előzmény: SaJQ (130)
SaJQ Creative Commons License 2019.03.13 0 0 130

Szia!

Köszönön szépen a válaszod! :)

Még annyiban tudnál segíteni, hogy besurranó tolvaj mennyire fordul elő az utcában, talajvíz okoz problémát illetve ott lakóközöség jó, figyelnek egymásra??

 

 

Előzmény: Jourty (129)
Jourty Creative Commons License 2019.03.13 0 0 129

Mi az Ötvös utcában lakunk, csendes és biztonságos.Nagyon szeretünk itt lakni.

SaJQ Creative Commons License 2019.03.12 0 0 128

Szia!

Mióta laksz azon a részen? Mi az Ötvös utcával kacérkodunk most, de olyan sok rosszat olvasok arról, hogy mennyi betörès, lopàs van Érden. 

Pedig eddig az az utca nagyon tetszik, de elbizonytalanodtunk a hallottak miatt, illetve amit láttam más utcákban :(

Köszönöm!

Előzmény: szvétyitszolnyísko (124)
SaJQ Creative Commons License 2019.03.12 0 0 127

Szia!

Azóta is pozitívak a tapasztalataid? Mi is mesterség nevű utcáknál nézelődnünk. Ötvös közbiztinság szempontjából jó?

Köszönöm!

Előzmény: kezdo_O1-es (122)
KalásziM Creative Commons License 2019.02.14 0 1 126

 A fő baj vele, hogy nem a Rózsadomb !!

Wasabiii Creative Commons License 2019.02.13 -1 0 125

Migráció,  kirekesztett településegészségügyi és építési jogszabályok, önkényes ingatlanfoglalások, vízelvezetés nélküli városrészek,  földesutak, tanyavilág az ARÉNA-Jégcsarnok szomszédjában, Városligetnek becézett árvízcsúcstározó, belvárosi parkolóhiány,  örökös közlékedési káosz és városfejlesztésekkel lenyúlt közpénzek  Érden? Ugyan már...

 

 

 

Előzmény: szvétyitszolnyísko (124)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2019.02.01 0 1 124

Teljesen jó környék, aki megpróbálja lehúzni, az rossz helyre költözött. Ugyan már, Bpesten sokkal több putri hely van!
Én Érd Fenyves Parkvárosban lakom, mesterségneves utcában. Tökéletes! Nyugodt, csendes, biztonságos!!! Nagyon szeretem!

M.Lili Creative Commons License 2018.08.24 0 1 123

Régen vegyesebb volt a lakosság érden,  de folyamatosan növekszik a népsűrűség és az elől némelyik embercsoport menekül. Igy egész városszerte sokkal nyugodtabb az élet. 

Én 20 éve lakom madárnevű utcában és még a környéken nem volt semmilyen probléma.

Jó szívvel ajánlom mindenkinek.

A Fehérvári út környéke tele van vásárlási lehetőségekkel, az Aréna környéke az új városközpont.

Sajnos nem minden út megfelelő egy Bp-ről kiköltözőnek, de elfogadtuk mert a sulyos allergiám itt gyógyult meg 1év alatt. 

Aki jó levegőre és mozgástérre vágyik nyugodtan jöjjön Érdre. 

kezdo_O1-es Creative Commons License 2018.04.17 0 1 122

Update: mar 2 eve lakom itt es meg mindig imadom. Viragneves utcak nagyon jok.

SturmG Creative Commons License 2017.03.05 -2 0 121

"kirekesztő" szigorúan zárójelben. Nem titkolom, hogy irtózom mindenféle kis tornából felmentett libsi kampósorrútól, és védenceiktől.

 

Üdv. 14

Előzmény: SturmG (120)
SturmG Creative Commons License 2017.03.05 -4 0 120

Szia. Ugyan nem Érden lakom, de mivel más nem válaszol, ezért gondoltam talán segít valamit. Itt a zsindexen ne nagyon várj választ olyan kérdésre, hogy "mennyire kisebbségi". A rózsadombi kiválasztottak nem szeretik a kényes, kirekesztő kérdéseket.

 

Szóval az Almafa utca környékén vagyok ismerős, ami nincs messze a Murányi utcától. Az a környék jónak mondható, bár az aszfaltot nem ismerik azokban az utcákban. Úgy hallottam, hogy a talajvíz is magas szokott lenni, bár ez konkrétan a lenti részeken (Újtelep), nem tudom ott mennyire.

 

Az én véleményem, hogy Érd egy zsúfolt, koszos "város", és nem szívesen megyek arra autóval sem. Nem tudom, hogy ott élni milyen lehet, de nekem jövet-menet nem adja meg a vidéki hangulatot. Lehet, hogy a saját kertben/házban okés, de ha mondjuk el kell menni valamiért, akkor az lehet stresszes lesz.

 

A nem idén barnultak úgy tudom inkább az Ófaluban vannak, de elég erős a szervezett cé-bűnözés, pofátlanul nekimennek a rendőröknek is. Gondolom ez nem csak az Ófaluban történik.

 

Szóval én biztos, hogy Érdre akkor sem költöznék, ha fizetnének érte, semelyik részére.

 

Előzmény: Törölt nick (116)
SturmG Creative Commons License 2017.03.05 0 0 119

srf

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.19 0 0 116

Házat szeretnék venni,segítsetek légyszíves! Murányi utca,mennyire kisebbségi?? Közlekedés Bp felé? valakinek van infó írjon köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.17 0 0 115

Senki? Közlekedés,lakosok ? segítsetek köszi :)

Előzmény: Törölt nick (114)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.14 0 0 114

Érd Parkváros  Murányi utca valaki infót róla tud mondani??köszönöm 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.01 0 0 113

Miért pont Rózsadomb?

 

Akkor már Svábhegy

https://hu.wikipedia.org/wiki/Sv%C3%A1bhegy

 

vagy Kissvábhegy

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kissv%C3%A1bhegy

 

Merjünk nagyot álmodni.

Előzmény: zöldeskékeks (112)
zöldeskékeks Creative Commons License 2016.12.31 0 0 112

Az hogy nem Rózsadomb !!

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.31 0 0 111

Hú, nagyon köszönöm a válaszod! Ezt még egy párszor el fogom olvasni, olyan alaposan leírtad.

 

Amit én keresek tulképpen: négy embernek négy szoba (de ezek lehetnek félszobák is!) és kis kert (álmom egy málnabokor és egy mandulafa).

 

Kutyát szeretnék tartani, de inkább bent, mint kint, kint csak némi hancurozásra. (Mármint a kutya hancurozna, én nézném. :) )

 

Találtam gyönyörű házakat jó beosztással és nagy kerttel a parkvárosban, de amit írsz, az alapján az ófalura tippelnék, hogy jó lenne.

Előzmény: valkűr a texasi kopó (109)
Zsebibaba0814 Creative Commons License 2016.12.31 0 0 110

Sziasztok!

 

Mi a véleményetek Újtelep és Tusculanum határán a Deák Ferenc utca- Cankó utca-Cinke utca-Kossuth Lajos utca által határolt területről? Nagyon szép újházas környék.

Milyen a közbiztonság? Közlekedés? Mennyire éri meg azon a részen házat venni?

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.28 0 0 108

Szia! Szeretném megkérdezni, hogy hol húzódik a határ az Alsó és a Felső Parkváros között ill. van-e különbség köztük és ha igen, micsoda. :) Köszönöm.

Előzmény: Vivipool (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!