Én azt tapasztaltam, hogy az AngelCare termékek teljes választéka teljesen jó és jól is használhatóak, a határt általában a pénztárca szabja meg. Több ismerősöm is használja a különféle változatait, eddig mindenkinek teljesen bevált. Egy volt azthiszem, ami elemmel működött és amikor lemerült, akkor rendesen a frászt hozta az emberre, de nekünk is nagyon bevált, egy AngelCare AC-403-at használunk, igaz nem az olcsó árkategória, mi még szerintem használtan szereztük be egy ismerőstől. De azt tudom neked ajánlani saját tapasztalat alapján.
Én most kicsit tanácstalan vagyok, nézegetem itt a gyerkőc cuccokat, és babakocsi meg légzésfigyelő kutatásban vagyok.
Angelcare AC 701ezt néztem. de elég sok félét lehet kapni, az egyik 10 e a másik meg 50. vajon most melyik? nyilván mindent amire szükség van megvennék... ami jó.
Van egy BabySense II légzésfigyelőm de valahova elkavartam a használati utasítását. (ha jól emlékszem 2 papír volt, egy az újraélesztésről, egy az elhelyezésről) Ha van valakinek megtenné hogy bescanneli és átküldi e-mailben??
Szerintem az első pár, figyelmeztető sípszó nem is neked szól, hanem a gyereknek. Felébreszti, vagy legalább a mélyalvásból kihozza, és rögtön vesz levegőt. De én csak egyszer tapasztaltam a sajátunknál.
Igen, nekünk úgy lett 9 éve az első gyereknél, hogy a barátnőmék gyerekét (akkor volt 3 hetes) ez mentette meg. Tök véletlenül volt nekik egy Angelcare típusú figyelőjük, azt akkor még nem lehetett itthon kapni, ők is külföldről kapták ajándékba, aztán ha már volt, használták...Én sem terveztem, hogy lesz, de ezek után beszereztem egy itthon is elérhető matrac fölé tehetőst..
Az a kislány semmilyen szempontból nem számított veszélyeztetettnek (nemdohányzó, normális korú szülők, normális terhesség , időre szülés, átlagos súly, stb..) és mégis. Nem ébredt fel a sípszóra se, anyukája rázta fel, teljesen ernyedtek voltak az izmai. Persze utána kórház, mérések több napig és igazolódott, hogy hajlamos rá (van valami kórházi mérőmódszer, amivel kimutatható , hogy van-e idegrendszeri hajlam..) Ezek után nekünk az összes gyereknél volt, később én is ezt a típust használtam, és 1-1 riasztás előfordult, bár szerencsére egyiknél sem volt ilyen komoly, vagy felébredtek rá, vagy elkezdtek levegőt venni (most kifigyeltem pl, hogy a harmadikom simán kihagyott ilyen 15 mpeket, ami elég a riasztáshoz, de szerencsére utána mindig magától vett levegőt, úgyhogy valszeg ez normális pici korban. ) Szerintem ha meg tudod oldani legyen és soha ne legyen rá szükséged. A mienk már vagy 4-5 gyereket kiszolgált,és teljesen jól működik, úgyhgy a használt is jó, ha megbízható helyről van és nem ugráltak rajta 25 kilós gyerekek 8bár ki is lehet próbálni, hogy jól működik-e)
Nálunk legalább egyszer okkal jelzett, de nem állítom, hogy ez mentette meg a gyerek életét, mert az baromi patetikus volna, én meg cinikus vagyok. :-) Az volt hogy ott aludt mellettünk a kiságyban, és az első sípolásra felébredtem (az talán 17 mp után van). Akkor sípolta a másodikat, mire a gyerek vett egy mély lélegzetet (gyakorlatilag sóhajtott egy bazi nagyot), kicsit csámcsogott álmában, és aludt tovább. Mi meg konstatáltuk, hogy ez a vacak tényleg műkődik, és nem csak akkor sípol, amikor kiveszem tisztába tenni, és elfelejtem kikapcsolni. Az a legjobb. Kiveszed a gyereket, kicsit járkálsz, de a járás elég ahhoz, hogy mozgásnak érezze. Kiviszed a fürdőbe, épp vakarnád kifelé a sz...ból, és amikor fülig kakás vagy, az a nyomorult cucc elkezd sípolni. Akkor hónod alatt a gyerekkel visszarohansz, közben jó esetben a le is pisil. De hát valamin a szülőnek is edződnie kell. :-) Szóval a para megelőzésére jó, csak drága. Használtat kell venni a Vaterán, meg a Tesz-Veszen, oszt' jónap. Ami még jó, az a bébiőr. Gyerek az ágyban, te a konyhában, és hallod, ha felébred. Mi olyat vettünk, ami ugyan nem nyuszis, meg mackós, cserébe viszont rendes walkie-talkie, ami bébiőrként is használható. Így miután a csajok kinőtték ezt a kort, mi továbbra is használni tudjuk. (síelés, nyaralás, konvojban autózás)
Tudom, hogy most minden második babának ilyen van, de ismer valaki valakit, akinek a babája életét ez mentette meg ? (Jelzett, tényleg leállt a légzés, sikeres újraélesztés). 33 hetes vagyok, sajnos nem jut mindenre pénz, és most nagyon vacillálok, mi az, ami szükséges, és mi az, ami nem.
Szóval ismertek olyat, ahol nem csak nyugodtabban aludtak tőle a szülők, hanem életet is mentett?
nemnemnem. monitorozas nem egyenlo a sokkolo jelenletevel. kepzeld el mondjuk, hogy valaki haziorvosnal, vagy a sulidokinal fekszik az ekg-n. bizonyitott a keringesleallas, de nem feltetlenul van ott keszulek.
a szivmasszazs a sziv ujrainditasaert van, a melkaskompresszio a keringes fenntartasaert. lehet, hogy egyes talalatok keverik, de nem ugyanaz.
civil kontra mellkaskompresszio: Magyarorszagon minden 4. ember hajlando csak segitsegnyujtasra. ertsd ezalatt azt, hogy akarcsak megallni sem hajlando a tobbi. pedig segitsegnyujtas az is, ha mentot hivunk, biztositjuk a helyszint, biztonsagos helyre visszuk a serultet. a jogsi eü vizsgajan azt nyomjak mindenkibe, hogy oke, igy kell elsosegelyt nyujtani, de inkabb ne, mert elrontod. hat nem csoda, hogy el is hiszik. az egesz pedig nem olyan durva, csak valoban meg kell tanulni, fel kell fogni es be kell gyakorolni. meg az eszkozos legutbiztositas sem olyan gaz.
kepzelheted, hogy en mennyire voltam kepes terhesen, tok laikuskent ujraeleszteni, de a 10. ora vegen 90%-ot adott nekem a gep a ket perces tesztre. ha en meg tudom csinalni, barki meg tudja csinalni. szoval igenis aki csak tudja, tanulja meg, mert soha nem lehet tudni, hogy mikor lesz ra szukseg. akinek gyereke van, annak kotelezove tennem amugy.
Nem értek egyet. Azt írja, az ökölcsapást csak egészségügyi személyzet monitorozott betegen végezheti. Ha a beteg monitorozva van és ott az eü szakszemélyzet, akkor ott van már az a sokkoló is.
A mellkasi ökölcsapás nem egyenlő a szívmasszázzsal, ellenben a mellkasi kompresszió a google találatai szerint igen (több helyen így van meghivatkozva: mellkaskompresszió (szívmasszázs) ).
Mindegy is, én nem engedném civilnek a mellkaskompressziót, de ez csak magánvélemény.
koszi, most latom. ez ugy latom azt tamasztja ala, amit mondtam: "ha nem eszleljuk a keringes jeleit, kezdjuk a mellkaskompressziokat" ellenben kicsit kesobb a mellkasi okolcsapasrol (ami a sziv ujraindulasat hivatott kivaltani a sokkolo erkezeseig) azt irja, hogy "kizarolag eszlelt es bizonyitott keringesmegallasban" alkalmazhato (tehat amikor monitoron van a beteg.
Most az jutott eszembe, hogy mikor anno a nagyobbik lányommal a csípőficama miatt az orthopéd orvosnál voltunk, akkor azt mondta nekem, hogy legyen a feje alatt egy lapos párna. Szóval nem olyan mint a tollpárnák, hanem olyasmi mint a székpárna, tudjártk, hogy puhább legyen a feneketeknek a kemény ülés.
hat a legjobb, h alvashoz elkerulni a parnahasznalatot, egeszsegesebb parna nelkul aludni (piciknel a fulladasveszely miatt is) (de ha nincs neki, sose fog kelleni neki az tenyleg kamu:)
Nem tudom a Hivatalos Allaspontot :), az enyemeknek nincs, a 4+ evesnek sem. O, ha belefekszik az agyunkba, akkor rogton kiveszi a feje alol a parnat (mindegy, hogy kicsi vagy nagyobb), mert zavarja.
Ivánnak tönkölybúza-pelyva párnája van, szuper. (Nekem is meg a férjemnek is ilyen van, mindenkinek ajánlom.) Belefulladni képtelenség, és azonnal átveszi a nyak mélyedéseit is. Természetgyógyászati boltokban kapható, meg gyógynövényboltokban, meg a nagyobb bevásárlóközpontokban is vannak ilyen boltok ahol lehet kapni.
A párnáról mi az Igazán Hivatalos Álláspont? Mert olyat is olvastam, hogy egy éves koráig ne legyen, és olyat is, h. háromig. (Miközben a baba szemlátomást élvezettel fetreng bele a miénkbe, szóval hogy "amíg nincs neki, addig nem is hiányolja" jó nagy kamu.)
eddig en meg voltam gyozodve arrol, hogy a szivmasszazs celja a sziv beinditasa, a mellkaskompresszio celja pedig a keringes helyettesitese ideig-oraig, amig meg nem jon a defibrillator. ehhez pedig messze nem nyomunk olyan erovel, hogy ott barmi is eltorjon, probaltuk, csinaltuk, tapasztaltuk.
ugyanezert nem lehet osszeteveszteni szerintem a defibrillator helytelen alkalmazasat egy mellkaskompresszio alkalmazasaval, merthogy masra van.
szakszeru pulzusmeres: ezt ki fogjak hagyni a laikusoknak oktatando anyagbol, pont azert, mert szakavatott orvoscsapatnak is idonkent problemat okoz. jelen allas szerint kevesebb veszelyt latnak egy esetlegesen meglevo keringes mellett megkezdett kompresszioban, mint a szukseges kompresszio elmaradasaban.
Szegycsont nyomásakor is a borda fog törni (ha valami törik), nem pedig a szegycsont.
80-100/perc a szükséges frekvencia, ez átlag 90 (a 80 és a 100 kompresszió is megfelelő).
Nem belső szívmasszázst írtam, hanem szívmasszázst. A belső szívmasszázshoz kell mellkast nyitni, a külső az másnéven a mellkaskompresszió.
Egy szükségtelenül elvégzett szívmasszázzsal éppúgy ki lehet ütni egy - főleg gyenge! - keringést, mint egy szükségtelen sokkolással (defibrillátor). Szvsz a légzésfigyelő célja épp az, hogy ne kelljen eljutni ilyen veszélyes helyzetekig mint szívmegállás.
Én itt most megkockáztatom, hogy az emberek legalább 50%-a azt sem tudja, hol és hogyan kell szakszerűen pulzust mérni. Amíg ezt nem tudjuk, ne akarjunk újraéleszteni.
nem a bordajat nyomod a babanak sem, es a felnottnek sem. nem 90x, hanem 100x, es nem ugral, hanem 1/3-ig osszenyom. babanal ugyanezt 2 ujjal, figyelve, nem eroszakoskodva, nem tehenkedve. nem szivmasszazs (mellkast azert ne bontsunk) hanem mellkaskompresszio, megfelelo ideig vegzett eletjelenseg-figyeles mellett. ha nem erzekeli a pulzust, akkor bizony akkor is csinalni kell, mert ha gyenge, az is tamogatasra szorul (csecsemonel is). nem olyan bonyolult, "csak" koncentralni kell, alaposan megtanulni, es begyakorolni, nem pedig egyszer vegignezni a videot, es viszajelzes nelkul nyomkodni egy babat.
a legzes kontra keringesrol keresek neked anyagot.
Egy csecsemő bordája mindenképp, ezt a részt kár is oktatni, de egy 70 éves bordája nem annyira. És mégis, sokkal "veszélytelenebb" egy felnőttet újraéleszteni mint egy csecsemőt; a bordatörés tényleg a legkevesebb.
Nagyon sokan meglepődnének, ha végignéznének egy igazi újraélesztést, ahol a beteget nem vicces 40-es (TV-s sorozatok ugye), hanem a szükséges 90-es frekvenciával nyomják, magyarul percenként 90-szer nehezednek a mellkasára. Ez kívülről kb úgy néz ki, mintha az orvos tenyérrel ugrálna a betegen.
Amúgy továbbra is fenntartom, hogy mellkaskompressziót oktatni egyszerűen életveszély. Egy civil ne alkalmazzon mellkaskompressziót! Elég, ha tévesen keringésleállást gyanít és a - esetleg még szakszerűen is alkalmazott - szívmasszázzsal faszán leállítja a szívet. A pokolba vezető út meg a jószándék esete.
Azt egyszerűen nem is értem, hogy a lélegzés miért kevésbé fontos a keringésnél. Keringethetjük a CO2-dús vért az emberben az idők végezetéig és tökjó szervdonorokat lehet így kitermelni, de trend ide vagy oda, az agy 3 percig bírja O2 nélkül.