Keresés

Részletes keresés

Ferenc Ráti Creative Commons License 2019.01.06 0 0 187

Előzmény: Ferenc Ráti (186)
Ferenc Ráti Creative Commons License 2019.01.06 0 0 186

Sziasztok! Az lenne a kérdésem mit érnek ezek a kártyák? Mindhárom működik egy elromlott gépből maradtak meg. Vagy egyáltalán érdemes e velük foglalkozni. 

kokri166 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 185

Sziasztok!

Olympus Tough fényképezőgépem (sokáig nem volt használva) feltöltése után azt irja ki hogy Nincs Kábelkapcsolat, Illetve egyedül az infó gomb megnyomásával egy képernyő jelenik meg ahol az idő és dátum látható valamit viz szint.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm

feher111 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 184

Eladó egy Olympus ZD 14-54 objektív. Az objektívhez adok egy darab KENKO UV-szűrőt, egy Polaroid CPL-szűrőt, egy HOYA Skylight- szűrőt. Az ár 60000Ft.

 

Érdeklődni a :  fehersandor@globonet.hu címen lehet

Pi-bácsi Creative Commons License 2016.06.16 0 0 183

Tisztelt blogtársak!

Valaki használt már Olympus XZ-2 -höz VF-3 keresőt? Működik rendesen? Most akarok venni egyet, de érdemes?

Várom a válaszotokat.

 

                 Üdv. Pibácsi

tupolev Creative Commons License 2016.05.08 0 0 182

Eladó Olympus Tcon17C telekonverter, hibátlan állapotban, keveset használt.

5060WZ és 7070WZ gépekhez jó, de megfelelő adapterrel más gépekhez is szokták alkalmazni.

Ára: 15 000 Ft.

 

 

Eladó továbbá egy 5060WZ, alkatrésznek, akkumulátor nélkül.

Hibája, hogy 50% zoomállás felett csíkos képeket készít, kb minden második vízszintes pixelsor "be van égve". Nagylátószögű állásban hibátlan a képe, egyéb alkatrészei (kijelző, optika) hibátlan.

 

Irányár: 8000 Ft

 

corita1 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 181

Olympus XZ-2 komlett optika és CCD panel(12 Mpixeles) vadnat új eladó, szervízeseknek.
A CCD megegyezik a Stylus1-be építettel.
Javításhoz lett rendelve, de már nem lett aktuális.
Az optika 12eFt a CCD panel 4eFt.

papa 946 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 180

Helló Mindenkinek!

Kérdezném, hogy nincs vamelyikőtöknek egy VF-3 elektronikus kereső Olympushoz eladó?

Szivesen vennék egy ilyet.

 

                                    Üdv. Pibácsi

papa 946 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 179

Szia!

Ez érdekes. A középhullámot kell beállítni, kb. a Kossuth-tot, de az egész sávon megtalálható. Egész közel kell tenni.

Írtam a szervíznek és azt írták, hogy ez a hang amiatt van, hogy ilyenkor tölti az órának a belső akksit. Csak azt nem értem, hogy amikor kiveszem egy pár hónapra, akkor az óra miért megy pontosan. Na mindegy. Azt csinálom, hogy amikor tudom, hogy sokáig nem használom, akkor kiveszem az akksit.

 

                                          Üdv. Pibácsi

Előzmény: Gyusz_i (178)
Gyusz_i Creative Commons License 2016.03.01 0 0 178

Szia!

 

Én kipróbáltam, -bár zsebrádióm mivel nem lészen- így hálózati rádiós magnó közelébe tettem a kis  Xz-2-met. Nos én nem tapasztaltam az általad leírtakat.

 

Előzmény: papa 946 (176)
vazooka Creative Commons License 2016.02.28 0 0 177

Eladó:

SEMA-1 Microphone set. Szinte új. 11.000 Ft Serial nincs. PEN-hez, XZ-hez.

Olympus 0.8 Conversion lens(tökéletes áll.)+CLA12-t kiváltó egyedi adapter. Stylus XZ-hez. 15.ez. Serial nincs.

papa 946 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 176

Helló Mindenkinek!

Nem tudom, hogy működik-e ez az oldal, de felteszem a kérdésem.

Az XZ-2-nél tapasztaltátok-e, hogy kikapcsolt állapotban, ha egy zsebrádió közelébe tesszük a gépet, akkor a középhullámú rádiósávon egy erőteljes kerregő-zúgó hang hallható. Persze, ha kiveszem az akksit, akkor ez megszűnik. Van-e ilyen tapasztalatotok, ez természetes ezeknél a gépeknél? Már gépnél, ha kikapcsolom a "főkapcsolót", akkor az kikapcsol teljesen.

 

Várnám a hozzászólásotokat.                     Üdv. Pibácsi

lapua Creative Commons License 2015.11.17 0 0 175

 Megtaláltam.

Előzmény: lapua (174)
lapua Creative Commons License 2015.11.17 0 0 174

 Szia!

Lentebb olvasom, hogy volt stylus 1 géped. Én most vettem egyet, nagyon tetszik, stb.

Hol találom rajta a makro, szupermakro módot?

 Köszi!

Előzmény: Robogós srác (169)
papa 946 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 173

Tisztelt Fórumtársak!

 

Az Olympus XZ-2 MOV videójával – ami AVC (Advanced Video Codec) - kapcsolatban írtam korábban, hogy mpeg-be én hogy konvertálok, mivel kérdés volt. De ez a megoldás nemigazán nyugtatott meg, így kisérleteztem és közreadok két megoldást, amit CD-re, vagy pendrive-ra véve a TV+DVD lejátszóval símán meg lehet nézni. (ha van Xvid, Divx a lejátszón). Mindkét esetben Xvid-re konvertálok, ami talán élesebb képet eredményez, mint az mpg. Ez a megoldás jó az M-JPEG MOV fájlra is.

1./ megoldás:  - XMedia Recode 3.1.6.9 Sima konvertáláshoz, amikor nem akarunk szerkeszteni, maximum vágni, akkor jól alkalmazható az mpg mellett az avi/Xvid konvertáláshoz ez a program. Itt a videó fülnél a képkocka arányt beállítjuk 30 frps-re és nem hagyjuk meg a 29,970-et, mivel néha meg-megugrik a kép vizszintes mozgáskor, viszont 30-ra konvertálva ez nincs. A bítarányt levesszük 4000-re, eredetileg 6000-ret ad. Így is maradhat, de akkor van, hogy felmegy magasra és ezt nem mindegyik lejátszó, pláne sima DVD+TV, vagy pendrive+TV adja vissza símán, esetleg szaggat a kép, az eszközök nem bírják ezt a sebességet. A hangsávot MP3-ra állítjuk  48000/stereo/129 vagy 192 – bár sokszor már ezt adja fel. A vágás/előnézetnél a felbontást átállítjuk a méretet 720x480 NTSC méretre. Ezt többször is ellenőrízzük, mivel szeret átugrani másra. Átmegyünk a képélességre és ott 24-et állítunk be. Kb. ez felel meg az eredeti MOV fájl élességének. Ezután ismét megnézzük a képméretet és ha jó, akkor a felső sorban a hozzáadásra klikkelünk. Ha előzőleg meghatároztuk a mentés helyét, akkor fogadja, ha nem, akkor hibát jelez. Ezután a kódolásra klikkelünk. CPU terhelés 75-85%.

2./ megoldás: - NCH VideoPad Video Editor. Eddig a legjobban használható.  Jól szerkeszthető a kép és a hang is. Sok formátumot ismer. Ez egy kpl. videó szerkesztő, vágással, effektekkel, képmódosítással, hang szerkesztéssel. Kicsit lassan tölt be és minden új filter műveletet végigvisz a videón és ez is lassú. Szépen, könnyen lehet szerkeszteni. Sok track, overlay lehetőség van. Hasonlítva az Ulead Video St. SE DVD-hez - a DV szerkesztéshez - lassabban dolgozik. Ott amikor felviszi az ember az idővonalra, azonnal szerkeszthető. Itt várni kell és közben a CPU terhelés 100%. Figyelni kell és üríteni a cash mappát, bár ha úgy van bejelölve, akkor kilépéskor töröl, de a láncszerű videó szerkesztéskor növeli a végtelenségig a területet.

Mentés: Export video – File export – Video File Export – Browse: File megnevezés – File Forma: avi(ebben az esetben) – Resolution, képméret: 720x480 ebben az esetben, de hagyhatjuk 640x480 NTSC- n is – Maximum Frame Rate 30 frps (ebben az esetben, mert az eredeti 29.970 remeg). Encoder opció: kompresszió beállítás: a legjobb a 4000 kbps.- 8192 kbps. - Tovább – Resize to Fit. És elkezdi a mentést az eredeti aspectben. A másik – Resize - megoldásban benagyítja a képet. Progressívbe ment. (váltottsort nem tud).

 

Talán segítettem, akit érint.                                Üdv. Pibácsi

 

 

papa 946 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 172

Szia!

Köszi a választ. Ezek szerint nem vagyok egyedűl. Lehet, hogy igazad van, hogy a zaj miatt csökkenti a hangerőt, ill tompítja. Azért egy Olympustól elvárná az ember, hogy ezt megoldja, mivel több más gyártó ezt símán megoldotta. Pl.Nikon L620, Pana LX-7, vagy mások.

Viszont még így is behallatszik a motorhang, ha csendesebb dolgot vesz fel az ember.

Köszi mégegyszer.

                                                   Ü. Pibácsi

Előzmény: tupolev (171)
tupolev Creative Commons License 2015.09.25 0 0 171

Nálam is lehalkítja a felvételt az XZ-2 zoomolás közben, nem nálad van a hiba.

Gondolom azért, hogy ne hallatszódjon bele a felvételbe a zoom motor hangja.

Előzmény: papa 946 (170)
papa 946 Creative Commons License 2015.09.25 0 0 170

XZ-2  videó.

Hiba vagy  nem hiba, vagy ilyen a konstrukció. Ki mit tapasztalt?

Bár  nem videó kamera, de van rajta ilyen funkció is. Korábban már írtam arról a megfigyelésemről, hogy nem szereti ha a helyszínen nagy a hangerő. (pl.kisebb koncert, vagy templomi énekkar, stb.) Nem tudja rendesen lekezelni, néha kicsit belüktet a hang. (aut. szabályozás). Természetesen ezt PC-re másolás után lehallgatva és ott tesztelve, mivel a saját hangvisszaadása elég gyatra, amit nem értek, amikor a sima telefonok viszont szépen szólnak.

Több digigépet is próbáltam, de azok kezelik rendesen a hangerőt.  (aut. szabályzás).

Viszont van egy újabb megfigyelésem, ami több pár gépnél nem fordult elő. (Pl.Nikon L620, Pan.LX-7). A felvétel közben ha zoom-ot használok, akkor addig amíg a zoom motor működik a hangfelvétel betompúl, elvesznek a magas hangok. (túl azon, hogy behallatszik a motor kattogás). Mindegy, hogy előre vagy hátra zoom-olok. Ha csak símán veszek fel, akkor semmi gond, szép egyenletes a hangszín, széles a hangfreki. Ha a zoomolás állítás megszűnik, akkor azonnal helyreáll a hangszín. Az aut élesítés is behallatszik ugyan, de az nem befolyásolja a hangszínt.

Ezek szerint nem szabad felvétel közben zoommolni, bár lehetne. Van olyan gép, ahol zoommoláskor letiltja a hangot, de olyan is, ahol lehet választani (Pl. WB 650).

Van-e valakinek hasonló tapasztalata, vagy csak én fogtam ki. Szerintem az XZ-10-nél is lehetséges ez a jelenség.

 

                                         Üdv. Pibácsi.

Robogós srác Creative Commons License 2015.08.22 0 0 169

Szia!

 

Lényegében olyan, mint egy MILC gép csak nem kell cserélni az objektívet. A teljes 28-300mm-en (35mm-re számolva), tudja az f2.8-as értéket, ami nagyon jó. A menü logikus, a gép kezelhetősége könnyű. A rekeszt és a záridőt a tubus körüli gyűrűvel és egy vezérlő tárcsával lehet állítani. Programozható két Fn gomb és még a videó rec gombját s át lehet programozni másra. Így minden lényeges funkciót gyorsan el lehet érni. Nagyon kevés negatív dolgot tudok írni róla. Talán a rekesz maximális legszűkebb értéke lehetne nagyobb f8-nál, de igazán még ez sem megrázó. Amikor vettem ezt a gépet, nem gondoltam, hogy komolyabbra fordúl a dolog a fotózás terén. Nem lehetetlen szűrőt felrakni a gépre, de ez a része korlátozott. Mivel fel lehet tenni rá két konvertert, amikhez adapterek kellenek, az adapterekre lehet feltenni 55mm-es szűrőket. Viszont ez csak 28-56 és 210-300mm-en lehetséges. A többi tartományban kiüti az objektív a szűrőt. A stabilizátora más, mint az OM-D sorozatnak. Azokban a gépekben szenzor eltolásos a stabilizátor, ebben pedig lencse mozgatásos. Az utóbbi a jobb. Volt a gépen egy 510mm-es telekonverter amivel kézből is sikerült éles képet lőni. Ha ilyen gép vásárlásán töröd a fejedet, nem fogsz mellé nyúlni, de tisztáznod kell magadban, hogy mit szeretnél. Ez egy kompakt gép, még ha csúcskompakt is. Vannak korlátai, mint amiket fentebb leírtam. Fotó minőségre nem lehet panasz, több ismerősöm nem akarta elhinni, hogy kompakt géppel csináltam a bemutatott fotókat. Az átlagos 1/2.3" szenzornál jóval nagyobb 1/1.7"-es szenzor van benne, abból is egy BSI CMOS. Egy ilyen gép hírdetését akartam feltenni ide, de közben eladtam. Ha kisérletezni szeretnél szűrőkkel, objektívekkel akkor az OM-D a neked való. Ha csak szeretnél egy kitűnő gépet ami a kabátodban is elfér, és nincsen igényed a kisérletezésre, akkor ez a Neked való gép. Ha van bármi kérdésed írj bátran. 

Előzmény: feher64 (168)
feher64 Creative Commons License 2015.08.20 0 0 168

Szia!

 

Engem érdekelne! :-)

 

Üdv!

Előzmény: Robogós srác (167)
Robogós srác Creative Commons License 2015.08.18 0 0 167

Szia ahham!

 

Érdekel még a Stylus 1-el kapcsolatos tapasztalat?

 

 

Előzmény: ahham (156)
Robogós srác Creative Commons License 2015.08.18 0 0 166

Sziasztok!

 

Ha szeretnék eladni egy Olympus gépet annak a hirdetését ide beírhatom vagy van erre megfelelő felület? Egy csúcskompaktról lenne szó nem m4/3.

 

Előre is köszi a választ.

papa 946 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 165

Szevasztok blogtársak.

Elfogadható áron keresek használt Olympus VF-3 elektronikus keresőt.

Várnám válaszotokat. E-mail: nove.istvan@globonet.hu

                                                   Üdv. Pibácsi

Előzmény: BlackScorpy (164)
BlackScorpy Creative Commons License 2015.06.23 0 0 164

Sziasztok, 

Olympus Zuiko Digital 14-45mm-es objektívet vennék, 4/3-os csatlakozással. 

mail publikus.  14-42, 17.5-45 nem érdekel. 

papa 946 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 163

Szia!

Köszi a választ, ez is jó így, mert akkor az eredeti 1.1-es firmware volt a gépben és ezzel is ment.

Egyelőre az új árat aránytalanúl drágállom a gépárhoz képest és keresek egy eladó használtat.

                        

                                                            Üdv.  Pibácsi (papa 946)

Előzmény: vadmurok. (162)
vadmurok. Creative Commons License 2015.06.18 0 0 162

Nem frissîtettem, csak rátettem, de már nem tudom leellenőrizni, mert eladtam a gépet. A vf3 most egy epl5-ön teszi a dolgát.

Előzmény: papa 946 (161)
papa 946 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 161

Szia vadmurok!

Nem frissítetted az XZ-2 firmwarét 1.3-ra? Vagy maradt az eredeti 1.1-es?

Ezek szerint megvetted és símán csatlakoztattad minden variálás nélkül.

És jól működik? Gombnyomás nélkül mindkét kijelző működik? Dehát annyi baj, azt meg lehet nyomni. Venni akarok egy ilyet, de talán csak használtan, ha tudok.

 

                             Üdv. Pibácsi  (papa946)

Előzmény: vadmurok. (160)
vadmurok. Creative Commons License 2015.06.16 0 0 160

Nekem van VF-3-asom, és amíg volt XZ-2-m, használtam is hozzá, és nem volt vele semmi probléma. Egyedüli korlátozása az, hogy nem vált át automatikusan, meg kell nyomni rajta egy gombot. Most E-PL5-tel használom.

Előzmény: papa 946 (159)
papa 946 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 159

Szevasztok blogtársak!

Kérdezem, hogy az XZ-2-höz használt-e közületek valaki VF-3 átnézőt. Van olyan leírás, amiben az XZ-1 et kiemeli, hogy nem lehet hozzá párosítani, de az XZ-2-őt nem említi. A szervíz pedig azt mondja, hogy csak firmware frissítés után lehet használni, de legjobb kipróbálni és csak utána megvenni. Viszont a gép nem enged frissíteni. Eredetileg nincs hozzá kifejlesztve alapból semmilyen átnéző.

Várnám a válaszotokat.

 

                                              Üdv. Pibácsi

-anTi- Creative Commons License 2015.06.04 0 0 158

Sziasztok!

Nagyon tetszik az E-M5 model! ÉRdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok a 4-3-os objektívekkel együtt használva?

A klasszikus amatőr bjektív észletem van: 14-54, 35, 40-150, 70-300 Manuális: Helios 58/2, Falcon 8/3,5

Mennyire zajosodik? Mondjuk az E620-hoz viszonyítva!

Éjszakai, vagy csillagforgós fotókt tudok-e vele készíteni?

Üdv.: anTi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!