Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.01 0 0 17

Mivel félévnél is régebbi a topik, és a kérdező is régen jelentkezett, így vélhetően megoldódott a dolog.

 

Én egy olyan személy vagyok, aki orvosként, még pedig baleseti sebészként és traumatológusként, majd később néhány évig gyógytornászként is praktizáltam. Teljesen a szakmával 2012-ben hagytam fel.

 

1) Rátud állni és kisebb fájdalmai vannak, akkor mindenképpen elsődlegesen az érintett testrész nyugalomba helyezését (felpolcolás, jegelés) javasolnám magam is

 

2) Rátud ugyan állni, de nagyobb fájdalmai vannak, akkor egyfelől az előzőekben leírtakat ajánlanám, amennyiben nem megoldható a mielőbbi SZTK-ba vagy kórházba való eljutás.

 

3) Egyáltalán rá sem tud állni, akkor pedig nincs kérdés. Rögtön a mentőszolgálat tárcsázása, akik beszállítják a kórházba.

 

4) Van olyan sérülés, hogy fáradásos törés. Ez a fajta sérülés a legalattomosabb, ugyanis napokig max. nagyobb terhelésekkor fáj az érintett testrész, ami pihentetés hatására teljesen elmúlik. Aztán egy fokozattal feljebb az van, amikor már a kisebb terhelés hatására is jelentkezik enyhe fájdalom, ami a terhelés mértékének növelésével egy időben növekszik, ám pihentetésre elmúlik, vagy legalább minimálisra (alig érezhetővé) válik. Ekkor már gyanakodni kellene arra, hogy akár komolyabb baj is lehet. A legtöbben viszont már csak akkor fordulnak orvoshoz, amikor már a pihentetés hatására sem csökken a fájdalom.

 

 

Remélem, hogy néhány embernek tudtam segíteni!

Szeszi50 Creative Commons License 2018.04.01 0 0 16

Sajnos azóta is sokat fáj neki. Főleg magassarkú cipoben.

Én műtősnő voltam szintén pálya elhagyó lettem.

Mi kb négy órát vártunk akkor egy rtg- re majd egy szerintem medikus megnézte a lábát.

Mi vettünk levehető gipszsínt mert amit ott rátettek borzalom volt.

Az ember szerintem csak a rtg miatt megy ilyen esetben ügyeletre aztán ha nagyobb baj van pl műtét kell neki áll jó orvost keresni.....és reménykedik.

Előzmény: RosiTom (15)
RosiTom Creative Commons License 2018.04.01 0 0 15

Szeszi50

Remélem, hogy a lányod azóta már teljesen rendbe jött!

Az a helyzet, hogy ügyelet nagyon jó ötlet lehet. (Szerintem én is írtam már hasonlót.) Bár, én mint pályáját elhagyó orvos, aki korábban volt kórházi orvos is, belelátok a másik oldalba is. Sajnos a legtöbb orvosnak az ügyelet nem csak egy, hanem legtöbbször kettő (néha három) osztályt jelent. Arról nem is beszélve, hogy elég csekély esély van rá, hogy szakorvos rendel. A topiknyitó leírása szerint a sérülés inkább traumatológiai. Erre a szakterületre van sajnos az egyik legkevesebb esély, hogy van ügyeletes orvos. Sebész/balesetei sebész biztos hogy van.

Előzmény: Szeszi50 (14)
Szeszi50 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 14

Nem tudom miért vársz az orvossal? Irány az ügyelet. 

Lányomnak az ínszalagszakadás pont így nézett ki es szerencséje volt, hogy nem kellett műteni. Kapsz rá gipszsínt, polcolás, jegelés.

Egyébként mikor nekem kiugrott a bokám azonnal nem fájt csak másnap, bedagadt, bevérzett, hetekig fájt. Jó nagyon a fekete nadálytő krém, árnika krém vagy az SP54 krém. Ha már később rátudsz majd állni gumizokni vagy fásli. 

 

 

 

 

Előzmény: NO HAB (4)
GeSa00 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 13

Javítás:

9. hozzászólásom előzménye: NO HAB  5. hozzászólása.

Előzmény: GeSa00 (12)
GeSa00 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 12
Előzmény: GeSa00 (9)
GeSa00 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 11

Ha ennyit sétáltál vele akkor aligha tört el. Ficam sem lehet, mert az úgy kezdődik, hogy egyből padlót fogsz a fájdalomtól.

Bízom benne, hogy igazad van!

 

Mivel látsz javulást, én a helyedben dunszt kötést raknék rá.

Vagyis vizes rongy, körbe folpack, majd száraz ruha.

A javulás sajnos enyhe túlzás! A fájdalom ugyan csökkent, de a duzzanat kb. négyötöde annak, mint ami tegnap a hazaérkezésemkor volt. Vagyis hiába jegeltük, vizes ruhával való bekötés sem használt. A felpolcolás az már más kérdés.

 

Ha van otthon sportkrém akkor előtte érdemes vele bekenni.

Mivel én is amatőr sportoló vagyok, így van itthon. Megpróbáltuk már tegnap ezt is. Nem túl sokat segített. Már ma is bekentük 2 alkalommal vele.

 

 

Ha rosszabbodik azonnal orvos!

Ha nem gyógyul meg hétfőre, akkor kedden orvos!

Egyre inkább úgy tűnik, hogy elkerülhetetlen lesz az orvos!

Előzmény: forgione1 (2)
GeSa00 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10

Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

RosiTom

Előzmény: RosiTom (7)
GeSa00 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 9

Fájni is gyakran szokott?

NO HAB

GeSa00 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 8

Hát nem néz ki túl szépen!

NO HAB

Előzmény: NO HAB (4)
RosiTom Creative Commons License 2018.03.31 0 0 7

A kisebbik öcsém mesélte, hogy a közel 3 évtizedes orvosi pályafutása alatt, amit mint gyermek-traumatológus praktizált, már találkozott néhány tucat, főleg 12-18 év közti fiatallal, akik hetekig vártak (és tűrték még a fájdalmat is), hogy elmenjenek orvoshoz. Több esetbe arra gondolva, hogy nem súlyos a sérülés, majd elmúlik magától. Aztán, amikor elmentek hozzá, akkor kiderült, hogy a sérülés súlyosabb volt, mint amire gondolt ő, vagy gondoltak a szülők.

Az előbb említett rokonom 2011-ig sportorvosként is praktizált. Főleg gyerekekkel foglalkozott. Ott azért sokkal jobb ez az aárny, ami nem is meglepő.

Előzmény: RosiTom (6)
RosiTom Creative Commons License 2018.03.31 0 0 6

Tisztelt topiknyitó! Én ugyan orvos vagyok, de más a specifikus szakterületem. Az egyik öcsém viszont ortopéd-traumatológus, míg a másik gyermek-traumatológus. Sajnos pl. szárkapocscsonttörés lehet. (Ez a csont a boka egyik alkotó csontja /a másik a sípcsont/)

Azt nem zárom ki, hogy a felpolcolás, a jegelés hasznos lehet. De, ha a duzzanat -és a fájdalom- nem csitul, vagyis nem múlik, akkor bizony legkésőbb kedden (de inkább előbb) látogass el a legközelebbi ügyeletre.

NO HAB Creative Commons License 2018.03.31 0 0 5

ez 4 éve volt.  még most sem tökéletes a bokám. nem volt törés,valami izé szalagszakadás....

 

 

a magyar orvostudomány semmit,de azt mind megtette a gyógyulás érdekében. 

 

kb 1 év után kezdett helyre jönni.

 

semmmiféle kencefice borogatás nem segített

NO HAB Creative Commons License 2018.03.31 0 0 4

Előzmény: GeSa00 (-)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 3

Tedd hozzá, hogy 1 heti hideg élelemmel, 4 váltás ruhával, matraccal, hálózsákkal :-)

Előzmény: lautnermark (1)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 2

Ha ennyit sétáltál vele akkor aligha tört el.

Ficam sem lehet, mert az úgy kezdődik, hogy egyből padlót fogsz a fájdalomtól.

 

Mivel látsz javulást, én a helyedben dunszt kötést raknék rá.

Vagyis vizes rongy, körbe folpack, majd száraz ruha.

 

Jég nem kell :-)

 

Ha van otthon sportkrém akkor előtte érdemes vele bekenni.

 

Ha rosszabbodik azonnal orvos!

 

Ha nem gyógyul meg hétfőre, akkor kedden orvos!

 

 

lautnermark Creative Commons License 2018.03.30 0 0 1

Nem írtál várost. Baleseti/traumatológiai osztályra menjél, igen, oda amelyik ügyeletes.

Dizzying Feeling Creative Commons License 2018.03.30 0 0 0

0rv0s?

GeSa00 Creative Commons License 2018.03.30 -3 0 topiknyitó

Az a helyzet, hogy azért csak tegnap késő délután jöttem haza, mert nálunk a suliba 2 évente megrendezésre kerül egy foci torna, ami az adott év legjelentősebb foci eseményének többé-kevésbé leképezése. Minden nevező osztály (ha szükséges, akkor akár osztályonként 2 csapat) egy-egy résztvevő országot "képvisel".

A sérülésem pedig buszról leszállásnál történt. Azt hittem egyszerű ficam, de a kérdésben leírtak kialakulása miatt kétségeim vannak.

Egyébként 18 leszek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!