Keresés

Részletes keresés

Schvachulay Elek költő Creative Commons License 2018.10.08 0 0 645

Ma jómagam is. Egyszer.

 

Költemény a théáról

 

A thé gőze győz-e meg

Arról, hogy a mozdony

Szebb szó, mint a szivárvány

 

Egyik súlyos, és meleg

A másik száll a horizony (ton)

Amit egy vén szivar hány

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (642)
Bauer Jakab Creative Commons License 2013.06.07 0 0 644
Lógatós Earl Greyt és szintúgy lógatós -de legalább jóféle- zöldteákat iszom mostanság.
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.06 0 0 643

Magát hun lehet még olvasni? Mert igény volna rá részemről.

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (642)


vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2013.05.29 0 0 642

Ma reggel earl grey-t fogyasztottam. Kétszer.

Bauer Jakab Creative Commons License 2013.01.17 0 0 641

Ez valóban nagyon szép! (Én meg apró lépésekben haladok a nagyléptékű szecessziós gobelinemmel.)

 

on: zsurló, meddő hajtás, főzet

 

Brekegjen, gyógyuljon!

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (640)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2013.01.15 0 0 640

 

Na tessék: Kevélykedem.

 

On: Citromfűtea. Sok és meleg, mert breteg vagyok.

Előzmény: Bauer Jakab (639)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.12.07 0 0 639

Sajnos nem. Mint ahogy egy házról sem, gondolom megvan az oka, miért építették így várost. Viszont gyalog kb. 6 percre van, bármikor elsétálhatunk megnézni. Vagy sétálhatunk csak úgy a partján, egy kis macskaköves úton, egy szép kis erdősáv mellett, vagy pillanatok alatt kitekerhetünk a strandok valamelyikére, sz'al vele élünk...:)

 

Kevélykedjen mailben! ;) Értékelném, azt' mivel cseppet sem vagyok irigy típus, inkább örülnék neki, hogy egyáltalán láthatok még élő szecessziót.

 

Én olcsó ikeás üveg fűszertartóban tárolom a teáimat, igen jól őrzik az aromájukat. Igénytelen módon papírszalagot ragasztottam rájuk, és arra írtam alkesz filccel ilyeneket, hogyaszongya: "ződ ólong" "barna ólong" "sárga" "bajmudán".

 

on: kéne venni maszala csájt, karácsonyni ízesítéssel.

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (638)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2012.12.03 0 0 638

A probléma megoldódott, mégpedig offtopik módon. Az aszalt gyümölcsöket részint dval keverten- részint magukban-, részint joghurtba ömlesztve, mézzel fogyasztottam el. Természetesen teát szervíroztam mellé. Jázmint. (A zöld-dobozos gyári kínait már nem szenvedhettem tovább, így kiöntöttem, s vettem jobb ízűt.)

 

Tegnap este amúgy eljött az igazság pillanata, kilencféle legalább egy éve meglévő teát találtam. Ezeket kidobtam. Ugyanígy jártak a fiatalabb, de papírban tárolt teák is. Úgyhogy a háztartásomban jelenleg mindösszesen hétféle, de viszonylag friss, itatóspapírral bélelt fémdbozban tárolt tea található. Oolongom jelenleg egy sincs, mint ahogyan gyümölcsteából is csak egyféle maradt.

 

Szívesen fotóztam volna egyet a nappalimról, a türkiz szecessziós cserépkályhával, a százéves fülesfotellel és a téli Duna látványával, de aztán tűrtőztettem magam és nem kevélykedem. Maguktól "odalátni a Szamosra?" (amit ugye a valóságban nem is úgy hívnak)

Előzmény: Bauer Jakab (637)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.28 0 0 637

Ami a teáklat illeti meglehetősen konzervatív az ízlésem, nem szeretem túlbonyolítani az ízeket. Ámde: tekintve, hogy a fekete teákat szokták az oroszok lekvárral gyümölcsösíteni, így minimum valami barna oolongba, de inkább fekete teába tenném.

Egyébként a vörösáfonyát kétféleképpen fogyasztom:

1. a barátnőm munkahelyi készletét dézsmálom meg, kínzó édességvágyam csillapítandó

2. otthon, banáncsipsszel, ha a gyerekeim nem szippantják be az arcukba két pillanat alatt.

 

on: még ma nem teáztam. sőt, a héten se. jót/jól írni és teázni nem lehet rohanva, nekem meg kész rohanás a héten az élet.

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (636)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2012.11.26 0 0 636

Szombaton rámtört a piacozhatnék és bevásároltam aszalt gyümölcsökből. És most azon töröm a fejem, hogy miféle teába keverjem őket. Főleg az aszalt vörösáfonyával kapcsolatban érdekelne a tisztelt olvtársak szíves véleménye. Szerintem menne valami oolonghoz...

Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.21 0 0 635

Ma elfogyott a barna oolongom. Delegalább baráti körben.

Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.12 0 0 634

mostanában én is azt döntögetek befele. ma az együttérző szeretet vas istenőjéhöz támadt kedvem.

Előzmény: TrekkerLake (633)
TrekkerLake Creative Commons License 2012.11.12 0 0 633

Ősz van, s a szervezet igényli a sárkányteát. Tessék tehát időként oolongot is kortyolgatni. Jót tesz az egészségnek (is).

Nálam most világos kínai oolong osmanthus virággal és sötét tajvani van terítéken.

ikerb ttodamátlef A Creative Commons License 2012.11.09 0 0 632

Teázás (és kávézás) közben az ember lehiggad. Elcsöndesül, elszemlélődik a világban. Különösen szeretem a délutáni kávézásokat ilyen szempontból, akkor már szépen süt a nap, ki lehet nézni a kertre. (Esetleg vmelyik sűrű gyalogosforgalmú utcára a Belvárosban. :) ) A reggeli az még célirányos, az ébredést szolgálja. Az esti teázás ilyen még, olyankor gyümölcsteát szoktam inni, hogy aludni is tudjak majd. Igaz, akkor már nem úgy nézem a világot ahogy délután, hanem a neten keresztül. :)

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (623)
ikerb ttodamátlef A Creative Commons License 2012.11.09 0 0 631

(írtam Fb-on.)

Előzmény: Bauer Jakab (629)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.09 0 0 630

Ah! Bizonyára készül a télre. A macskája, mármint.

 

on: semmise. készítettem ugyan egy Earl Greyt azt preferáló cukimuki középső gyerekemnek, de magam kv-t iszom, ámbár hasztalan, ki vagyok purczanva.

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (628)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.09 0 0 629

mondjuk kéne hozzá tudnom egy ház- és egy irányítószámot. vagy inkább pontos címet, mert hátha rosszul emlékszem az utcára

Előzmény: ikerb ttodamátlef A (627)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2012.11.09 0 0 628

Earl Grey. (Miközben kortyolgattam a teraszon észrevettem, hogy a macskám az éccaka során feltolt mintegy 20 deka húsmaradékot és a tegnapi főtt debrecenim bőrét.)

ikerb ttodamátlef A Creative Commons License 2012.11.08 0 0 627

Vevő lennék a filmre, ha vmi módon, esetleg. A csoda tudja miként. 

Előzmény: Bauer Jakab (626)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.08 0 0 626

digitális formában birtokolom már jó ideje eme nagyszerű alkotást, és a filmet úgyszintén, melyet a könyv elolvasása után szeretnék megtekinteni. sajna folyton valami gubanc adódik, mikor a családi ámítógépről valamely marokban kényelmes formátumra óhajtom áthelyezni, és csak a folyosói káposztaszag meg a sajátos álca tártgyalásáig jutok el, mer' 5 oldalnál nem másol át többet a rencer. 

 

on: csipkelimonádé

Előzmény: ikerb ttodamátlef A (625)
ikerb ttodamátlef A Creative Commons License 2012.11.08 0 0 625

:) 

(az egész könyv jó, érdemes elolvasni. különösen ilyen szép, meleg, napsütéses, tavasziasnak ható időben. :) )

 

Vérnarancs-citromfű tea, egy kedves ismerősömtől kaptam az első ilyen fajtát egy nagyon szép dobozkában, azóta veszem rendszeresen.

Előzmény: Bauer Jakab (624)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.08 0 0 624
Köszönet ezért a pár sorért, gyorsan, telóról! :)
Előzmény: ikerb ttodamátlef A (622)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2012.11.08 0 0 623

Bezony! Ma is egészen jó éreztem magam egy pohár Earl Grey kortyolgatása közben, midőn végeztem a bajor főttkolbászommal (no, azt enni is szertartás). Szeretem az efféle szegínyembert boldogító dolgokat! Ha nem kell rohannom, általában két megállónyit a dunaparton sétálok a Pap-szigetig, volt, hogy egy bögrében vittem magammal a teámat is.

Előzmény: ikerb ttodamátlef A (622)
ikerb ttodamátlef A Creative Commons License 2012.11.07 0 0 622

(Tudom, nem nekem kell itt járnom, de hát istenkém, olvastam ezt ma, gondoltam milyen jó lesz itten. :) )

 

"A tea szertartása, az azonos mozdulatok és ízlelések ismételgetése, az egyszerű, eredeti és kifinomult érzésekhez való eljutás lehetősége, a mindenki számára nyitva álló lehetőség, hogy olcsón ízlésbeli arisztokratává váljon, mert a tea pontosan úgy a szegények itala is, ahogyan a gazdagoké, tehát a tea szertartásának megvan az az elképesztő erénye, hogy egy villanásnyi harmóniát juttat életünk abszurditásába. Igen, a világegyetem az ürességre szövetkezik, az elveszett lelkek a szépséget siratják, és körülvesz minket a jelentéktelenség. Nos, igyunk egy csésze teát. Csönd támad, halljuk az odakint fúvó szelet, az őszi levelek zizegnek, majd kavarogva elszállnak, és a macska alszik a meleg fényben. És minden korttyal megnemesedik az idő."

 

(Muriel Barbery: A sündisznó eleganciája)

vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2012.11.07 0 0 621

Off: Értem én a célzást! De hát mit tegyen egy rabszolga, ha sok a rabszolgadolga, mert új tető kell a feje fölibe? Azonkívül meg: Naugye?

 

On: Reggelre citromfüves és szárított citronyos szencsa. Már szépen növekszik a saját citromfám, két darab igen zöld citrommal, amelyekből ugyanezt fogom előállítani,  valami igazán kiváló japány teát rontva el ezzel. Így mulat egy  bítes rockos magyar úr!

 

 

Előzmény: Bauer Jakab (620)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.11.02 0 0 620

Kissé nehezményezve, hogy más nem bír ide írni, ontopic módon közlöm, hogy ma csipketa volt, limonádénak ízesítve.

 

off1, Izidornak: töltse le a "Firefly" c. sorozatot; 12-13 rész, tetszeni fog.

off2, l. mint fent: a tetőtér beépítését illetően igaza volt, valóban törte rajtam a fejem anno. (férjem emlékeztetett reá.) de mivel családom jelenlegi lakóterültét és létszámát illetően fölösleges rongyrázás és puccparádé, lemondtam róla. namost: valszeg azért törtöltem a memóriából a vonatkozó infót, mivel nem fér bele a saját magamról kialakított igen kedvező összképbe, hogy időnként hajlamos vagyok hülyeségekre.

Bauer Jakab Creative Commons License 2012.09.26 0 0 619

Ha belékakiltak az Ön vadregényes lakhelyének közelében élő manók, akkor igen. Egyébiránt jázminszaga van. A szkatol kétmilliószor nagyobb koncentrációban szarszagú, egyébként jázminillatott okoz.

 

Oh, ha egyszer meggazdagszunk, és vásárolunk személygépkocsit, Szlovéniába fogok átruccanni! Egy hét alatt nyaralhatok tengerparton és hegyekben, ráadásul állítólag nem is hororr árakon...hmmm....Addig viszont megelégszem a helyi biciklitúrákkal, már csak egy hét a szezony! :)

 

on: a szokásos vérnyomáscsökkentő teakeveréket

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (618)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2012.09.24 0 0 618

Ezek az elmaradott szlovének és osztrákok pedig simán biciklizgetnek a nevezettbe ömlő egyéb folyóik partján. Ráadásul ezekben az országokban mégcsak nem is szabad biciklisekre vadászni. A biciklis vadászat Franciaorzságban és Magyarországon gyakori sport. Legyünk büszkék rá!

 

A jázminteának tényleg enyhe ürülékszaga van?

Előzmény: Bauer Jakab (617)
Bauer Jakab Creative Commons License 2012.09.24 0 0 617

Na végre már, hogy ide is beevezett...

 

Jómagam a lakóhelyem folyója partján húzódó túrakerékpárutat hiányolom, amire kb. 18 éve fáj a fogam. Fasza lenne végigtekerni azon! Ámbár most beérném a szokásos erdei utakkal, de most még azt se lehet a fránya vadászszezon miatt.

 

on: l. mint lentebb. imádott férjem hasonló ötszemélyes készlet beszerzését fontolgatja, lassan már mindenki Nagy Teaivóvá avanzsál nálunk ui.

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (616)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2012.09.24 0 0 616

Mivel fotózni a megfelelő alkalmatosság hiányában nem áll módomban, hát mindenkinek látatlanban el kell hinnie, micsoda gyönyörőséges egyszemélyes teázó készletet vásároltam 5200.- foritokért. Három részes. Alul egy kis csészealj, majd egy kb. 4 deciliter űrmértékű csésze, melybe beleillik az áztatókanna, melyben pontosan két csészényi teát tudok kiáztatni. A csésze és a kanna egyben gömb alakot képez.  A készelet anyagában negatív, növényi formákat stilizáló bemélyedésekkel mintázott hófehér porcelán. Bizonyító erejű fotóm nincs és feltehetően nem is lesz, tehát bizonyíték hiányában kénytelenek hinni nekem.

 

Ma reggel is earl grey. A teraszon fogyasztottam kellemes, a vénasszonyok nyarára jellemző reggeli napsütésben. Eközben a Dunát kémleltem és az járt a fejemben, hogy miért nem megoldható, hogy motorcsónakkal járjak be Bp.-re dolgozni. (Tán mert Bp.-en nincs normális áron igénybevehető belvárosi motorcsónak kikötő?)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!