Keresés

Részletes keresés

avrasz Creative Commons License 2018.08.03 0 0 136

Canon IXUS 130 eladó, tökéletes állapotban, dobozában, minden tartozékkal, 17.000 Ft.

sn: 083164004385

 

mobil: 0630 3112104

 

Kreta Creative Commons License 2014.01.04 0 0 135

verzió probléma volt :)

Előzmény: Kreta (134)
Kreta Creative Commons License 2014.01.04 0 0 134

Sziasztok!

 

Kaptam egy S2 IS gépet, és tenném rá a CHDK-t de nem akarja. Ha egyébként tudja használni a memóriakártyát a gép, akkor azzal nem lehet gond? SDHC mini van benne adapterrel, és a képeket menti, de frimware frissítésnél ég a zöld lámpa egy ideig, majd nem történik semmi. Nincs meg az újraindulás.

Milyen verzió kell errre? A CHDK oldalán említ egy csomót, de nem megy.

janika0620 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 133

Helló!

 

Megoldódott... :)

 

Előzmény: janika0620 (132)
janika0620 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 132

Helló mindenki!

 

Van 1 canon a540-em, és azt szeretném megkérdezni, hogy ha az exponálógombra nem reagáll (nem exponál) akkor ha felteszem a chdk-t esetlag azzal tudom használni??? Gondolok itt arra,hogy beállítom neki , hogy lőjjön képet 1-2... stb másodpercenként???

 

köszi a válaszokat!

troppauer Creative Commons License 2013.05.03 0 0 131

sziasztok. 

Kaptam egy canon ixus-130 tip. gépet, melynek a hátsó lcd-je nem működik. (szétszedtem, végigmogyoróztam a szalagkábelt, semmi eredmény)
Érdemes egy ilyet javíttatni, vagy kuka?  Alapvetően egy minőségi, vékony kis holmi. 

Steveey Creative Commons License 2013.03.11 0 0 130

Még egy utolsót szertnék kérni :D

 

Ki kéne kapcsolnia a fénymérést, az első kép után vagy áttenni manuálra mivel ugye ezen nincs

van rá lehetőség?

Steveey Creative Commons License 2013.03.08 0 0 129

működik :D ilyen megodlással a hangot és a AF segédfényt is ki lehet kapcsolni, mert az még mindig megy de már nem állít élességet :D

 

scarabaeus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 128

Végül is az ott is jó lenne, lehet, hogy a képernyőlekapcsolás zavarja, ha ideiglenesen a backlightos sorokat kiszeded, lehet, hogy megy, meg az is lehet, hogy nem. A végén aflock(0) kellene (1) helyett.

Előzmény: Steveey (127)
Steveey Creative Commons License 2013.03.08 0 0 127

beírtam de lehet rossz helyre mert semmi nem változott

@title interval
@param a Interval (Secs)
@default a 4

sleep 2500
press "shoot_half"
sleep 2500
set_aflock(1)
release "shoot_half"

if a<4 then a=4
b=a*1000
s=get_tick_count+b

do
  set_backlight 0
  while get_tick_count<s
  wend
  s=s+b
  shoot
  wait_click 2000
until not (is_key "no_key")

set_backlight 1
set_aflock(1)
end

Előzmény: scarabaeus (126)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 126

Úgy látom, AF lock van azért rajta, lehet, hogy működhet, ha az első előtt van egy set_aflock(1), a végén, kilépéskor pedig egy set_aflock(0), hogy ne maradjon úgy. Illetve van egy topik itt, ilyesmikről beszélnek. A set_aflock-os részeket nézd ott, mint általában, kell egy sleep(valamennyi idő) utána, hogy beálljon. Pl. a 10-es hozzászólásban lévő példát beírhatnád a ciklus elé, hogy működik-e, megcsinálja-e a féliglenyomás/fókuszálás - fókusz rögzítés - gombfelengedés sort, és után az így rögzített fókusszal megy-e a többi kép?

Előzmény: Steveey (125)
Steveey Creative Commons License 2013.03.08 0 0 125

hja sajna nincs érintőképernyős és ezt kihagyták belőle teljesen, és M mód sinsc

 

http://chdk.wikia.com/wiki/Lua/Scripts:_Accurate_Intervalometer_with_power-saving_and_pre-focus

 

itt találtam valamit ha ez segít

 

@param f Focus: 0=Every 1=Start @default f 0

 

meg csipog is ez a szar pedig az is ki van kapcsolva :D

scarabaeus Creative Commons License 2013.03.08 0 0 124

Ja, tehát nincs manuális fókusz rajta, azért ez az autofókusz dolog. Aha, a CHDK végül is ezt talán feloldja, de meg kell nézni, még nem volt rá szükségem.

Előzmény: Steveey (123)
Steveey Creative Commons License 2013.03.08 0 0 123

Sajnos az angol tudásom és a scipt tudásom hiányába újra hozzád fordulok hozzátok. nézegetem a scripteket és valahogy biztos ki lehet lőni az első kép után az autófocust.

Valahogy ezt, nagyon jó lenne megtalálni és hálás is lennék érte.

Ki van kapcsolva a gépbe az AF segédfény mégis ilyenkor  az is bekapcsol, egyrészt azért is lenne jó csak az első képre auto focus és utána kikapcs,mert ha mozgó tárgy megy el előtte vagy bármi megzavarja életlen lehet a kép plusz elmozdul a kép ahogy máshová áll a focus igaz millimétereket, de eza képen remegést okozhat. :(

Én googlizgatok, de rengeteg scriptből kiszúrni én nem tudom melyik mi lehet :(
Előre is köszönöm és örök hála, hogy eddig is foglalkoztál a kérdéssel

 

Steveey Creative Commons License 2013.03.07 0 0 122

igen az kikapcsoltam mármint a v.nézést, de pl nem lehet azt valahol beállítani, hogy exponálás csak az első képnél a többinél ugyan az?

Előzmény: scarabaeus (121)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.07 0 0 121

Azt a disabledös sort nagyon szerencsétlenül írták, igen.

 

A 0 ott csak a sorozat kezdetére van hatással, a képek egymás után úgy következnek, ahogy bírja csinálni, MF és egyéb manuális beállítások esetén gyorsabban, a kép megmutatása exponálás után x mp-re is kikapcsolható (és ki is kapcsolandó, mert különösen, ha ilyen sorozatokat indít a script, nem egyes képeket, akkor a beállított időközöket sem fogja tudni tartani).

Előzmény: Steveey (120)
Steveey Creative Commons License 2013.03.07 0 0 120

nha megvan :D félreértelmeztem a felülbírálások disabledet :D valamiért az én logikám azt feltételezte, hogy ha ott a pipa akkor működik.

most megy, már csak pár kérdés maradt, hogy tudnám gyórsítani a 3 kép közötti exponálást, kicsit túl sok idő tellik el mégha 0 is a beállítás, élleséget állít képernyőt kapcsol , még a tükrösöm is jóval fűrgép mind ez :(

Steveey Creative Commons License 2013.03.07 0 0 119

hát én agyon probálgattam, megcsinálja és rózsaszín is lesz az ikon amit felülbírál és elvileg felülbírálja, de a 3 kép aminek 2ev kéne alá fölé lőni az tök egyforma lesz :( nha de nem adom fel :D legalább a timelapse most már nem zárcserés (tükör reflexesre értem)  kiváltásg :D

 

 

Előzmény: scarabaeus (118)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 118

Igen, végül is, a CHDK által megváltoztatott jelentésűvé válnak a gombok abban az üzemmódban, alul megjelenik az <ALT> jelzés. A leírás is ALT módként hivatkozik rá.

 

Most kipróbáltam, nálam most is működik, simán, normál módban egyet exponálva is, vagy Alt módban nyomva az expógombot, a scriptet indítva, hozza a három, különböző záridejű képet. Valami lehet még ott a beállításokkal.

Előzmény: Steveey (117)
Steveey Creative Commons License 2013.03.06 0 0 117

vagy maga az alt mód a chdk? mert akkor értem csak nem működik :D

mert amit leírsz beállítom ,hogy 1ev vel csinálja a sorozatot, átlépek a rendes menube ott belövöm a 3 kép 0 mp

majd sciptet indítom, csinálja is a sorozatot, de a 3 kép amit egymás után készít tök egyforma :D

 

Steveey Creative Commons License 2013.03.06 0 0 116

teljesen megértelek, eljutottam már a script felmásolására és csinálja is (hála érte neked)

de a leírásba amit adtál, nem találom az alt mód aktiválását az én gépemre amiket meg ír nincs, legalábbis énnem találom.

ha csak ezt az alt részt leírod már elpötyörészek :D

köszönöm előre is

Előzmény: scarabaeus (115)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 115

Nem is kell sorozat vagy gyorssorozat, hiszen az egy expógombnyomást szimuláló script minden gombnyomására pontosan a megadott számú expónak kell készülnie, adott fényértéknyire, tehát nem lenyomott gombbal sorozat kell. Az az önkioldós saját beállítás mondjuk 3 képpel és 0 mp-cel épp jó.

 

Huhh, ha az egész CHDK kezelést kell végigvenni, akkor az olyan lenne, mintha magyarra fordítanám ezt, szerintem nézd végig:-)

Előzmény: Steveey (114)
Steveey Creative Commons License 2013.03.06 0 0 114

ohhh bakker igen tényleg van ilyen hogy 2/10mp nél hány képet készítsen de sorozatfelvételnél nem tuom ezt állítani így ott ez nincs, sajna. ezt az áttérünk alt módba se vágom, mert beállítom amit mondasz, de ugyan úgy egyforma 3 képet ksézít :D

most ismerkedem ezzel a chdk val sajna, tüköreflexes nagygépes vagyok, de sajna a timelapse hazavágja a zárat ezért próbálok alternatívát :D és még kezdő vagyok nézd el nekem :D

Előzmény: scarabaeus (112)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 113

A Time Lapse topikban ott van az SX220-as scriptem: #81

 

Legyen mondjuk interval.bas, és kerüljön a CHDK\SCRIPTS könyvtárba. Ezután a CHDK leírás szerint használható.

Előzmény: scarabaeus (112)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 112

Közben, már nem telefonról:

Leszedtem a kézikönyvet. A kézikönyv 59. oldala, az önkioldó 2 ill. 10 mp alapbeállítása helyett az "saját időzítés":

Ezzel beállítható, hogy az expógomb egyszeri megnyomására készüljön mondjuk 3 kép, ha 0 mp várakozást adunk meg, akkor nem is vár. Ezek azonos expóbeállítással mennek, viszont a CHDK-ban meg lehet adni, hogy az ilyen sorozatokba szóljon bele (de beleszólhat a sorozatfelvételbe is, az is van az ixus 310-esen, de folyamatosan nyomni kellene az expógombot, és most nem téma):

 

Extra Photo Operations ->

  Bracketing in Continuous Mode ->

     TV Bracketing Value: (fényérték)

     (a többi kikapcsolva)

 

Ekkor áttérve Alt módból sima módba, a fenti "saját időzítés"-t használva, már expósorozatot fog indítani, minden felvétel más-más záridővel készül. Na, ilyen módban futtatva a time lapse scriptet, az is így készül majd.

 

A scriptekről a következőben, az index hajlamos kidobni a hosszan készülő hozzászólásokat, ebben pedig kép is van.

Előzmény: Steveey (110)
Steveey Creative Commons License 2013.03.06 0 0 111

hja és a menüben sincs lehetőséeg exposorozatra, így marad a kombinált srcipt ha jól sejtem :D

Steveey Creative Commons License 2013.03.06 0 0 110

köszönöm szépen a segítésget, a gépen nincs lehetőség gyors sorozatban időzítésre  nemhogy saját időzítésre és hány képet szeretnék :D expogombnyomvatartás az gooo :D

nem nagyon vagyok ebben a scriptes témában otthon, de ha nagyon szépen megkérlek tudnál mutatni valami jópofa scriptet hogy letölthessem? (amiket találtam vagy írtak az mind szöveges és hogy én azt, hogy mentem le vagy milyen kiterjesztés tb azt nem vágom)

köszönöm szépen

Előzmény: scarabaeus (109)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 109
Még annyit, ha az adott gépen nincs a 2-10 mp várakozás mellett egyéni beállítás (hány mp múlva hány képet csináljon gyors sorozatban), valamint menüben sincs expósorozatra lehetőség, akkor marad olyan time lapse script, amiben van bracketing)
Előzmény: scarabaeus (108)
scarabaeus Creative Commons License 2013.03.06 0 0 108
Ahhoz scriptre lesz szükség. Valamelyik jóképű time lapse scriptet le kell tölteni, esetlegesen a gépre szabni, berakni a scripts könyvtárba, CHDK-ban script menüben betölteni, paramétereket megadni, aztán indítani. Később elegendő lesz a script indítás gomb magában (Alt mód, expógomb), megjegyzi az utoljára futtatottat, annak paramétereivel. Elegendő szerintem az időköz, nem kell adott számra korlátozó script, az ember nem tudhatja előre, nem jön-e valami érdekes, ha a ciklus lejár, és kilép a script, már csúszással folytathatnánk. Inkább hagyjuk, amíg kell, vagy van szusz az akkuban. Estleg az adott gép LCD-kikapcsoló funkciójának expók közti meghívásával spórolhatunk a delejjel. (Úgy emlékszem, expó előtt vissza kell kapcsoltatni. Más: az expó utáni x idejű képvisszanézést érdemes kikapcsolni).
HDR time lapse-hez én a CHDK sorozatból expósorozat funkcióját használnám, a time lapse scriptet nem módosítanám. Egyszer teszteltem, működnek együtt. A CHDK sorozatmódosítóját záridő expósorozatra állítva, a gép 2 mp / 10 mp
/ egyéni beállításból az egyéniben 3-5 képet állítunk, 0 mp kezdeti várakozással, ebből az expógomb egyszeri megnyomására expósorozatot kapunk, a CHDK-ban beállított fényérték különbségekkel. Time lapse script ugyanezt fogja kiváltani x mp-enként.
Telefonról ennyi röviden:-)
Steveey Creative Commons License 2013.03.06 0 0 107

Sziasztok lenne egy kérdésem, adott egy canon ixus 310 HS... rajta fent a chdk és szeretnék timelapse videót készíteni, istennek nem találom, hogy hol kéne beállítani az időket, a képek számát és esetlegesen HDR be :D valaki tudna nekem irányt mutatni? :D nagyon megköszönném

Előzmény: scarabaeus (105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!