Most találtam írásodat jó régi 2004-es. A társasház tetőtér beépítése még aktuális? Szinai János építész, városrendező 1133 Kárpát u. 12; jszinai@digikabel.hu
A tetőterem egy részének beépítésén gondolkodom (2 szoba + 1 folyosó, össz-vissz ~55 nm), a többit lezárnám falakkal).
A lépcső készen van, a közművek fent vannak, gázkazán elbírja (tehát nem kell új), Bramak tető, 2004-es építésű ház, tehát a tetőszerkezet rendben. Nem vagyok szakember, de úgy tudom, hogy az egész tetőteret le kell aljzat betonozni, a leendő közműveket el kell vinni majdani helyükre, tetőszigetelni gondolom elég azt a részt, amely használatban lesz.
Ezen adott feltételek mellett, gipszkartonos kivitelben, meg tudja mondani valaki, hogy átlag árral számítva, munkadíjjal, anyagokkal, nagyságrendekben mennyiből jönne ki nm-re?
Van egy padlásom és arra gondoltam, hogy mindennemű változtatás nélkül leszigetelném, gipszkartonoznám és egy - két gipszkarton falat felhúznék gyakorlatilag két kis hálószobát alakítanék ki!
Kérdésem: Kell ehhez építési engedély? Ha nem akkor tudtok ehhez tartózó jogszabályt is adni?
Köszönöm ! Ez hasznos volt, és valóban mondott nekem az ács olyasmit, hogy valamit nekik még máshol meg kell gyalulniuk , meg nekem is jobb, hogy nem utólag kell alulról falazgatni, stb.
Az ácsaid azért nem mennek mert tele vannak munkával és máshol is kell haladni.
A " cikkcakk" kiegyenítése betonnal egy koszorút alkot ami összefogja, stabilizálja a falat. Az Ytongnál különösen hasznos, mert kicsi a testsürüsége, könnyen bemozdulhat.
Nem egészen beépítés, de tetőtér. Szóval segítségre lenne szükségem : Adott egy épülő ház. Az ácsok a szélső szarufa-párokat(meg egy néhányat) már felállítottak, de azt mondták, hogy rakjuk fel véglegesre a tűzfalakat (esetleg a belső főfalakat is) és akkor folytatják a munkát (deszkázás,lécezés...) A kérdés : Meddig kell rakni magasságban a téglát ? (ytongot) A szarufa aljáig? Tetejéig ? közé érjen véget ,és mindegy? Egyenes (azaz srég) a teteje, vagy maradhat kissé cikcakkos is ? Sőt láttam olyat is, hogy a cicakkot betonnal egyenesítették ki. Ez kell, vagy csak lehet? Sürgős lenne kicsit a válasz, mert amíg nincs kész a fal, nem jönnek, én meg beázok ilyen időben, holott már megvan a cserép is :)
Én marha vakegér, meg itt gúvasztom a szemem, hogy mit karikáztál be kékkel azon a gerendán! Mára már elég volt a monitorbámulásból, mert már úgy se látok! (pláne hogy egész este rajzoltam, még annyit se látok mint máskor!)
Igaz, hogy ez így nem a klasszikus feszítőmű, mivel az erővonalak nem esnek egybe, de egy ekkora méretű tetőnél azt a kis külpontosságot elbírja a szerkezet, ha a székoszlop rendesen be van csapolva a középszelemenbe. Ha esetleg nincs rendes kapcsolat a két elem között, azt pótolni kell, mondjuk két oldali átlapolással + fűzőcsavaros rögzítés, 3-3 200-as szeggel megtámogatva
Az építész az egyben a statikus is, ő volt kint, rábólintott, és kerületi (remélem ezt a szabályozási tervet is ismeri...). Felhívtam egy ügyvédet, szerinte a háztól szándéknyilatkozatot is kell kérjek az eladásra vonatkozóan. Amit ne m tudtam viszont, hogy nem kellett volna egyesével kilincseljek a lakóval, hanem kérhettem volna egy (ill. kérhettünk volna, többen szándékozzuk beépíteni a tetőteret) lakógyűlést is, ahol szavazásra bocsájthatták volna a krédést. Ráadásul az egyik ügyvéd szerint 51% másik szerint kétharmados többség kell...
Először egy építésszel kellene leülni csak annyira, hogy mit lehet egyáltalán kihozni a tetőtérből (szintterületi mutató, építménymagasság, utcakép, lift elhelyezése, védett-e az épület stb..) Ehhez az önkormányzaton meg kell nézni a szabályozási tervet és csak egy elvi területszámítást kell csinálni. (Már én is csináltam egypár hasonlót. Az is előfordulhat, hogy nem lehetséges a tetőtérbeépítés valami miatt.) Ha megvan ez az elvi számítás, el kell gondolkodni mennyire térül meg a tetőtér beépítése. Én csak ezután kezdeném a megvételt.
sziasztok, sajnos látom nem aktív a topic, de talán valaki tud segíteni. jelenleg ott tartok, hogy megvan az 51% aláírás. statikusi vélemény és értékbecslés szintén.
Most ügyvédet kell keressek előbb az alapítóokirat módosítás és a tulajdoni bejegyzés miatt, vagy előbb építészeti tervet kell készíttessek? Kérném, aki már túl van ezeken a dolgokon, segítsen, lásson el némi hasznos tanáccsal. Esetleg ha tud ajánlani Budapesten építészt, netán ügyvédet, azt is szívesen venném.