Keresés

Részletes keresés

Laikus Testvér Creative Commons License 2016.10.24 0 0 9

Elég furcsa a dolog, de másfél év leteltével még mindig 220 eFt a váz ára ugyanannál az eladónál.

 

Ez persze egy marketing melléfogás, mert ugyanezen váz egy 18-55 IS STM obival (ami testvérek között is megér 25-30 eFt-ot) az ár már csak 216 eFt.

 

Ez még mindig elég sok, ennél többet szokott másfél év alatt esni a digitális fényképezőgépek ára, vagy úgy érzi a CANON, hogy nincs konkurenciája a 750D-nek (ami kapásból nem igaz, mert házon belül ott a 760D) vagy annyira jól fogy a 750D, hogy eszükben sincs engedni az árból.

 

Közben egyébként én is megvettem a saját 750D gépemet :-)

 

Előrebocsátom, hogy nem fotózok RAW-ba, a fényképek olyanok, amilyennek a gép saját képfeldolgozó processzora kifaragja. Ennek ellenére nagyon elégedett vagyok a géppel!

 

Rettentő gyors, egy menetben a RAW-ból JPG-t készít és arra is van ideje, hogy beállítható mértékű szoftveres javításokat csináljon a képen. Ezeket a képességeket mondjuk nem használom, de akkor is megnyugtató, hogy van ideje és számítási ereje a gépnek ezeket megcsinálni.

 

Szerintem nagyon jó az élességállító rendszere, a 19 AF mezőből bőven van lehetőség válogatni. Általában AI SERVO üzemmódban használom, gyakorlatilag minden képet tökéletesen élesre tud állítani egy gyorsan mozgó tárgyról készített sorozatfelvétel esetében is (ehhez persze kell a megfelelő objektív is, de nemcsak a saját 18-55 IS STM obival tudja ezt, hanem az eggyel egyszerűbb 18-55 IS-II objektívvel is).

Előzmény: Laikus Testvér (8)
Laikus Testvér Creative Commons License 2015.03.03 0 0 8

Már kapható is, igaz hogy egyelőre csak rendelésre. A váz ára 230 eFt...

Pelican Creative Commons License 2015.02.05 0 0 7

A 3 jegyű kategória folytatója az EOS 750D:

 

  

 

A jobbik változat az EOS 760D lesz:

  

o0-0o Creative Commons License 2015.01.29 0 0 6

A Canon akkor lépne nagyot az EOS-M terén, ha koppintaná a Sony NEX-et vagy a Panasonic TZ60-at:

-kicsike elektronikus kereső

-kicsit nagyobb markolat

-a legfejlettebb élőképes (Canon-os) fókuszrendszer (Hybrid III)

-esetleg egy picike felugró vaku  (bár ritkán szoktam vakuzni, akkor is állvánnyal, manuális vakukkal)

 

Előzmény: Laikus Testvér (5)
Laikus Testvér Creative Commons License 2015.01.29 0 0 5

Valóban a 150D lesz a 100D utódja, azt hittem, hogy ebben a kategóriában 110-120-130 számozást fognak alkalmazni.

 

Amúgy nincs nagy egyetértés a témával foglalkozó pletykaoldalak között, az általad linkelt oldalon ilyennek mutatják az új M3-ast:

 

 

Másik oldalon meg ilyennek:

 

 

Ehhez képest az, hogy nem értenek egyet az EOS750D érzékelő pixeleiben, az már nem is nagy különbség :-)

 

Előzmény: o0-0o (4)
o0-0o Creative Commons License 2015.01.28 0 0 4

http://www.cameracomparisonreview.com/tag/canon-150d/

várhatóan ugyanaz az érzékelő lesz a 150D-ben is.

 

http://www.techradar.com/news/photography-video-capture/cameras/camera-rumors-1278354/2

itt meg azt írják, hogy a 70D dual pixeles érzékelője lesz benne ;)

Előzmény: Laikus Testvér (3)
Laikus Testvér Creative Commons License 2015.01.28 0 0 3

Most a 100D-nál tartanak a kisméretű DSLR vonal számozásában, szerintem 5-7 év múlva lesz 150D. Szóval nem érdemes várni rá...

Előzmény: o0-0o (1)
Laikus Testvér Creative Commons License 2015.01.28 0 0 2

Nem lesz olcsó, de nagyon drága sem lehet, mert akkor a kuncsaftok eggyel magasabb polcról vesznek fényképezőgépet.

 

Persze ha tényleg az idézett cikkben lévő specifikációval dobnák piacra, akkor jó drága lenne, mert 24,2 mpixeles APS-C CMOS nincs a jelenleg forgalmazott Canon gépekben.

 

Inkább azt gondolom, hogy a 70D/7DMkII gép 20,2 mpixeles érzékelője lesz benne, az pedig már nem olyan drága dolog.

 

A DIGIC-6 is fut már pár hónapja jópár gépben (pl. SX60HS, vagy a már említett 7DMkII).

 

Szóval most legóznak a Canon mérnökei, mindenből a második legjobbat rakják bele, persze butítanak csomó funkción, hogy túl jó se legyen :-)

Előzmény: Törölt nick (0)
o0-0o Creative Commons License 2015.01.28 0 0 1

150D is lesz?

Előzmény: Laikus Testvér (-)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 0

Ez gondolom jó drága lesz. Esély sincs hogy 200.000 alatt legyen egy ilyen váz :-(

Előzmény: Laikus Testvér (-)
Laikus Testvér Creative Commons License 2015.01.26 0 0 topiknyitó

Megjelentek az első hírek a 750D gépről, 2 év várakozás után újabb gép érkezik a Canon középkategóriás termékvonalába.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!