Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 4 órája 0 0 147164

Mától engedélyezett a MAHART dunakanyari hajózása.

Előzmény: ColorLacko (147158)
R_A_ Creative Commons License 5 órája 0 0 147163

Két kastélyt néztünk meg ma. Egymástól néhány km-re vannak.

Perczel és Biedermann. 

 

 

https://www.flickr.com/photos/era_/albums/72157719027224587

és 

https://www.flickr.com/photos/era_/albums/72157719027148242

 

pater68 Creative Commons License 8 órája 0 0 147162
Előzmény: -Minarik- (147159)
ColorLacko Creative Commons License 8 órája 0 0 147161

Ezek szórakoznak ezzel a Mars terepjáróval? Megint sikerült egy méretes pélót kirajzolni a Mars felszínére. Bal szélén. 

https://mars.nasa.gov/technology/helicopter/status/295/we-are-prepping-for-ingenuitys-third-flight-test/

ColorLacko Creative Commons License 8 órája 0 0 147160

Elhiszem. Elméletileg a szennyvízben is benne van a vírus. A Gangesz meg maga a hulladék gyűjtő szennycsatorna. 1.2 milliárd ember egymás nyakán. 

 

Ma itt az volt a hír, hogy a kettős indiai mutáns elérte Svájcot. Egy esetet detektáltak ma. valami átutazó volt akit az egyik reptéren nyakon csíptek. Erre az egészségügyi miniszter közölte h nem teszik Indiát fekete listára (rizikós ország) Bezzeg Magyarország rizikós ország listán van.  

Előzmény: -Minarik- (147159)
-Minarik- Creative Commons License 9 órája 0 0 147159

Indiában nagy a baj. 
Valaki kibökte, hogy a Gangesz is forrása a vírusnak. 

Előzmény: ColorLacko (147158)
ColorLacko Creative Commons License 9 órája 0 0 147158

Covid parádé. Nálunk is ez van a vízparton. :(((

Előzmény: seeman (147155)
ColorLacko Creative Commons License 9 órája 0 0 147157

Én is piacozni voltam. Igaz én szombaton nem a piacra megyek hanem közvetlen ki a gazdaságokba a termelőktől venni. Mire végeztem az itthoni dolgokkal, addigra csak egyik maradt nyitva. Egy Demeter díjas gazdaság. Két fiatal akik biogazdálkodnak. Vittem gépet is. Majd jönnek fotók. 

ColorLacko Creative Commons License 9 órája 0 0 147156

Nehezen tudtam csavargatni az élesség állítást de ment a dolog. 

Előzmény: felegyhazig (147154)
seeman Creative Commons License 10 órája 0 0 147155

Délután mégiscsak kimerészkedtem a partra.

Véletlenül megcsíptem az egyik hajó érkezését és kikötését.

Elég sokan voltak a fedélzeten.

 

felegyhazig Creative Commons License 11 órája 0 0 147154

Kezed bírni fogja a komolyabb kombót?

Előzmény: ColorLacko (147141)
-Minarik- Creative Commons License 12 órája 0 0 147153

Jók. Garfield a nyerő.

Én vérszemet kaptam. volt egy Mamiya RB nagylátó obi a béjen, aminek a front lencseje homályos. Alkatrésznek árulta az eladó, de teszek vele egy próbát. 

Előzmény: Oldjawás (147152)
Oldjawás Creative Commons License 12 órája 0 0 147152

Kicsit piacoztam én is. Mai szerzemények.

 

seeman Creative Commons License 13 órája 0 0 147151

Ezt mellőztem. Az ebédfőzést bevállaltam.

Előzmény: pater68 (147149)
-Minarik- Creative Commons License 13 órája 0 0 147150

Nem újdonság. Az ópusztaszeri emlékparkban pontosan így dolgozott a fényképész. 

Előzmény: képfaragó (147146)
pater68 Creative Commons License 14 órája 0 0 147149

Délelőtti piacolás.

Jelentem, van még mit enni.

seeman Creative Commons License 16 órája 0 0 147148

:)

Nem újdonság itt a kocsmában, de megismétlem.

Nagy Bandó egyik jó dumája :  " - Szép vagy, szép vagy Rózsa Gyuri, szebb vagy még Gobbi Hildánál is! "

 

 

Előzmény: pater68 (147140)
ColorLacko Creative Commons License 16 órája 0 0 147147

Na megkívántam egy kis hagyományos fotózást h így beszélgettünk a filmes lehetőségekről. mivel az jó a megyek egy alternatív megoldással. Elmegyek a Fuji X-T1-gyel meg a Leica 135 mm f2.8-cal egy körre. Ezen még nem próbáltam a manuális csodát. :)

képfaragó Creative Commons License 17 órája 0 0 147146

Nagy ötlet! A 8x10-es gép elején rejtve egy D800, a mattüveg helyén egy tablet, és már jöhetnek is a csodálók!

Előzmény: -Minarik- (147135)
képfaragó Creative Commons License 17 órája 0 0 147145

Nekem van erre egy speciális elméletem. A filmes korszakban keveseknek volt jó márkás gépük, vagy középformátumú gépük. Ma gazdagodik például Kína, és általában az emberek is.

Sokan nosztalgiából kipróbálják, és ha két három tekercs után már nem is használják, akkor is megtartják a filmes cuccaikat.

Feltételezem, egy kínai fotós is szívesen levesz egy filmes Nikont a polcról: Itt egy filmes Nikon vagy Leica Európából, 50éves, velem egyidős és még mindig működik!

 

Én is mindig nosztalgiával nézem a Praktica Nova gépeket. Gimis voltam akkor. Az egyik barátom a papája gépét behozta a suliba. Pár órára kézbe foghattam, nagy csoda volt. Lehet hogy előbb-utóbb veszek magamnak egyet.

 

Igazából csak azt nem értem hogy az amúgy használhatatlan Pentacon Six ára miért ment ennyire fel. Vagy csak azért ennyire ellenszenves, mert másfél-két évtizedig szenvedtem vele, míg jobbra nem tellett?

Előzmény: -Minarik- (147119)
ColorLacko Creative Commons License 17 órája 0 0 147144

Előadtam a tulipános tervet a feleségemnek mára. Erre mondta, hogy megörültem vagy Alzheimer kórom lett?. Holnap a park mellé kell amúgy is mennem a vakcina központba. Totál el is felejtettem. Kapom a második moderna vakcinát.   

Előzmény: ColorLacko (147141)
ColorLacko Creative Commons License 18 órája 0 0 147143

Ez tényleg illik a sógoromra. :))))

Előzmény: seeman (147138)
ColorLacko Creative Commons License 18 órája 0 0 147142

De jó hogy szóltál. Fel is köszöntöttem a sógoromat gyorsan :) 

Előzmény: pater68 (147136)
ColorLacko Creative Commons License 18 órája 0 0 147141

Nem is szabad ilyen időben kihagyni az ilyesmi. A virágzó fákat. Később összeszedem magam én is. Van nem messze ide egy park ami tele van tulipánnál. Na azt akarom ma meglátogatni. Múlt héten a kollégákkal kimentünk piknik ebédelni oda es kutyafuttában csináltam egy képet.  

 

https://flic.kr/p/2kUcuxa

 

Ezt a parkot meg akarom látogatni valami könyebb kombóval ma. 

Előzmény: pater68 (147134)
pater68 Creative Commons License 18 órája 0 0 147140

Azér' valjuk be, nem vitte volna sokra ilyen névvel a bemondók réme: Rózsa Paraszt.

Előzmény: seeman (147138)
-Minarik- Creative Commons License 18 órája 0 0 147139

;)

Előzmény: seeman (147137)
seeman Creative Commons License 18 órája 0 0 147138

 Jelentése: földműves, gazdálkodó.

 Hmm... A nagyvárosokban élő magyarok őket parasztoknak becézik.

Előzmény: pater68 (147136)
seeman Creative Commons License 18 órája 0 0 147137

"... a 8x10 gép dobozában találtam meg..."

 

   Vagyis a D80-as dobozában? :-)

Előzmény: -Minarik- (147135)
pater68 Creative Commons License 18 órája 0 0 147136

Boldog névnapot a Györgyöknek!

 

és 

Baján, Bebóra, Becse, Boján, Bojta, Bojtorján, Bonifác, Bónis, Csaba, Csobád, Debóra, Edbert, Egbert, Egberta, Egmont, Egon, Fidél, Fidélia, Gaszton, Gyöngyvirág, Györe, Györgyi, Györgyike, Györk, Györke, Honóriusz, Hunor, Hümér, Kardos, Kászon, Melióra, Melissza, Melitta, Nefelejcs, Sába, Sebő, Simon, Sion, Vajta, Vata

nevű Korcsma jegyzetelőknek és olvasóknak!

 

György görög-latin eredetű. jelentése: földműves, gazdálkodó.

-Minarik- Creative Commons License 18 órája 0 0 147135

Akkor nem csak én vagyok így. 😀

A múltkor a D800-at kerestem ezerrel. Aztán a 8x10 gép dobozában találtam meg. Máig rejtély. 

Előzmény: ColorLacko (147133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!