Keresés

Részletes keresés

[fidelio] unoka hugo Creative Commons License 2003.11.03 0 0 20
a ZSÖLLYE köv szamaban, de nem lesz sok köszönet benne :) mint általában a kritikák javarésze, elfogult és sommás itéletekkel van tele most pl eljöttem a Zeneakadémiáról, olyan borzalmasnak tűnt a HÉT PECSÉTES KÖNYV cimű oratórium, és valaki felvilágositott, hogz a béke hordozója már az Anschluss után került bemutatásra Bécsben. Szép célért rossz zenét is lehet nyomatni, vwesd össze a VAJDA TORNYA cimű Dohnányi-förmedvénnyel. csaa H:
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.03 0 0 19
Hol és mikor fog megjelenni a kritika?
[fidelio] unoka hugo Creative Commons License 2003.11.01 0 0 18
na, majd fogtok erről a lendvay kamillóról olvasni wmi kritikát, az unoka bátyám irta, vagy mi a szösz...de nem sok érdekességet talált(am) benne...
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.10.20 0 0 17
Szia! Szerintem is borzalmas a helyszín. Vagy lehet, h. nem a helyszínnel volt a gond, hanem azzal, h kétszer annyi jegyet adtak el mind ahány ember befér oda? A darab régebben megvolt a Dagály utcai FSZEK-ben, de állítólag az ottani feketelemez-állományt átvitték az Ötpacsirta utcába :-( Ebből gondolom, h. ott a fonotékában meghallgathatod.
[fidelio] unoka hugo Creative Commons License 2003.10.20 0 0 16
kedves L.érzékeny! betaláltam az Átriumba, sajnos UNOKA HUGO mostanában le van tiltva, de egy hozzá közel állo személy most éppen kritikát ir az eseményről. Nem Lendvay Kamillo operájáról, mert az követhetelenné vált az elkéesztő akusztikáju térben és a játékteret nem látó nézők számára. Mit mondtál? tényleg meghallkgatható a Szabó Ervin Ötpacsirta utcai kvtárában??? lehet g hogy odamegyek... Én szombaton láttam a darabot, de csak az utolso percben engedtek be. Állitolag elötte át kellett ültetni a nézőket...:-(
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.10.17 0 0 15
Fene se gondolta, h. nem húzza alá a csatolót. Szóval így talán jobban látszik: Bp. info-térkép
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.10.17 0 0 14
Az Átrium mozi Budán van, a körúton. Szerintem rá tudsz keresni ezen a térképen a pontos címre, amit megtalálsz a BÖF honlapon. Az őrjöngő tömeggel meg majd csak elbírunk valahogyan :-)
[fidelio] unoka hugo Creative Commons License 2003.10.16 0 0 13
kedves lisztérzékem, ha Isten is segit, nekem van egy jegyem 18-ra, de még nincs a kezemben. az, hogy valaki egyszer TUDOTT énekelni, az máskor is TUD, csak nem biztos, hogy BIRJA a magasságokat, meg ezt azt... egyébként akkora sztárokat soroltatok fel a szereposztásban, hogy... mindenki oda fog tódulni, már látom az ÁTRIUM mozit, amint szétverik az érdeklődők.... csak azt mondja meg valaki, HOL az ÁTRIUM mozi... U.H:
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.10.15 0 0 12
Khm. Módosítom a tegnapi hozzászólásomat: már egyik előadásra sincs jegy, elhoztam az utolsó példányokat :-) De közben eszembe jutott, h. a Hungaroton anno kiadta feketelemezen. Szerintem az Ötpacsirta utcai FSZEK-ben meghallgathatod, ha kíváncsi vagy rá.
[fidelio] Leó Creative Commons License 2003.10.15 0 0 11
Nem is kell nyomozni, U. Hugó! Itt vagyok, la.
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.10.14 0 0 10
Szia. Nem premier, az már megvolt pár éve, szintén Gulyás Dénessel. (Csak akkor még tudott énekelni :-) Hogy érdemes-e meghallgatni? Majd elválik, de már csak 19-re van jegy, tehát jó páran érdeklődhetnek...
[fidelio] unoka hugo Creative Commons License 2003.10.14 0 0 9
én még azt sem tudom, hol van az ÁTRIUM nevű mozi, és miért ott van a premierje egy uj magyar operának, egyébként tényleg PREMIER???M Tényleg új??? és vajon érdemes meghallhatni??? :) LEO BÁCSI nyomopzok utánad, még mindig a Beinum-doboz ügyében, de megtalállak, csak most az Internet-hopzzáférésemben korlátoztak:)
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.10.13 0 0 8
Ha vkit érdekel, válaszoltak az érdeklődésemre. Íme a szereposztás: Gulyás Dénes Valter Ferenc Rába Roland Somody Kálmán Oláh Géza Fodor Gabriella Jekl László Tóth Orsi Kasvinszky Attila Ambrus Imre Gyárfás Eszter Petrányi Viktória Mundruczó Kornél
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.07 0 0 7
A műsorfüzetben és a leporellójukon sincs semmi, csak a rendező, Mundruczó Kornél neve. De ezzel együtt engem nagyon érdekel a dolog.
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.10.06 0 0 6
Sziasztok. Lehet vmit tudni az Őszi Fesztiválon előadásra kerülő Lendvay-darab szereposztásáról??? A honlapjukon nem találtam semmit. u.i. A korábbi Mihó-kérdés már megválaszolásra került :-)
[fidelio] cz.toth Creative Commons License 2003.09.22 0 0 5
Sajna, nem tudok segíteni, de felhozom, hátha más...
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4
Segítségét kérném annak az ifjú titánnak, akinek esetleg van v.miféle barokk ellenponttannal foglalkozó tankönyve, olyasféle felépítésben mint. pl. Knud Jeppesen Kontrapunt c. könyve. A Segítséget előre is köszönöm.
[fidelio] Liszt-érzékeny Creative Commons License 2003.09.08 0 0 3
Újabb segélykérés: Honnan lehetne megszerezni Mihó Ernő életrajzát? Az illető zenetörténész és tanár volt. A neten egyedül itt találtam róla infot, de ez nem valami sok: Zenei élet Köszi minden segítséget.
[fidelio] kassis Creative Commons License 2003.07.15 0 0 2
Én is köszönöm. Akkor ez a téma már aktualitását is veszítette. Robi
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.14 0 0 1
A Fidelio nevében is köszönöm Bobnak a gyors segítséget... én is a Google-hoz fordultam volna...:)
[fidelio] Bob Creative Commons License 2003.07.14 0 0 0
Cím:RO.3400 Cluj - Napoca Str. Emil Isac nr. 26-28. Telefon -fax: 00 40 64-193-463 Honlapjuk: http://www.theater.hu/archivum/htszinhazak/kolozsvariopera/index.html A Google csodákra képes! :)
[fidelio] kassis Creative Commons License 2003.07.14 0 0 topiknyitó
Sürgősen szükségem lenne, a Kolozsvári Állami Magyar Opera pontos címére, tudna valaki segíteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!