Keresés

Részletes keresés

baabek Creative Commons License 2015.02.18 0 0 95

Sziasztok!

tavaly megcsináltuk a Portugál utat, amiről elég kevés magyar információt lehet találni a neten
úgyhogy csináltunk egy blogot, kifejezetten útmutató jelleggel, azoknak, akik ezt az utat szeretnék megcsinálni
a blog itt érhető el (még frissül):
http://caminoportuguesguide.blogspot.hu/

 

buen camino!

Elizabeth Creative Commons License 2015.01.25 0 0 94

Én anno Prágából repültem Párizsba és onnan Biarritzba szintén repülővel, easyjet. Mivel a gép késett, Bayonne-ig már gyalog mentem... Buen Camino

Előzmény: ZKata70 (91)
gw Creative Commons License 2014.03.09 0 0 93

Meg nem szűnt, de abban az időszakban csak hétfő, péntek és vasárnapokon jár az éjszakai vonat (illetve május 28-án van egy plusz menet, de az nem segít rajtad sajnos). Marad tehát a nappali TGV.

Előzmény: ZKata70 (91)
karimax Creative Commons License 2014.03.09 0 0 92

2011-ben mikor a fiam a barátjával zarándokoltak, Párizsban egy éjszakát csöveztek, és valami hajnali vonattal mentek Bayonne-ba

Előzmény: ZKata70 (91)
ZKata70 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 91

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Május 29-én indulok Párizsba, onnan szeretnék eljutni Bayonne-ba, de nem találok éjszakai vonatot. Valaki azt írta, hogy megszűnt. Igaz ez? Tudnátok esetleg a TGV-n kívül más lehetőséget ajánlani a Bayonne-ba jutáshoz?

Köszönöm 

frengi Creative Commons License 2014.02.19 0 0 90

Mondasz valamit :) 

Előzmény: karimax (89)
karimax Creative Commons License 2014.02.18 0 0 89

A hozzászólások dátumára vetettél egy pillantást????

Előzmény: frengi (88)
frengi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 88

Úgy látom többen tervezik július elejére az utat. Én is. Pamplonáig szívesen segítek, aki bizonytalan. Barcelónai destinációra gondoltam repülni, ott érdemes megaludni, most januárban voltam, nagyon tetszett. Vonattal akarok  a Barcelona Sants-ról Pamplónáig, és onnan busszal - vagy taxival ha többen összejönnénk Rocesvalles -ig. 6-ára foglaltam szállást Pamplonában, mert akkor van a San Fermin, már csak egy hostel tudtam elcsípni arany árban, mert a többi 200-400€ között volt. Sajnos csak erre az 1 napra, de a szállást 12-12 ig lehet elfoglani, ill elagyni, és átalában van csomag megőrzés. Vettem spanyol kártyát is ha már arra jártam : 0034 603 623 497 ha valaki bajba kerülne, sosem lehet tudni.  

Grita31 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 87

Sziasztok! Május 26-án indulok. Valaki úton lesz akkortájt? :)

Chewbacca1 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 86

Idén júliusban megyek a Camino del Norte-ra. Valaki nem tervezi véletlenül akkortájt ugyanezt az útvonalat? ;-)

Hanna888 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 85

Szisztok! 2013 június végén, vagy július elején indulok az El Caminon. Útitársakat keresek! Akit érdekel kérem vegye fel velem a kapcsolatot az elcamino88 kukac freemail pont hu címen.

karimax Creative Commons License 2012.11.23 0 0 84

Nagy a csönd a zarándokok háza táján.

 

Hogy sikerült az utatok????

Előzmény: frengi (83)
frengi Creative Commons License 2012.08.18 0 0 83

Ha tőlem kérded akkor igen. itt találtunk egymásra a zarándoktársakkal, szeptember 18-én idulunk, már minden reojegy vonatjegy, szállás meg van. Csak csomagolni kell, és persze elindulni.

karimax Creative Commons License 2012.07.18 0 0 82

Hűha közel az indulás.

 

Sikerült társakat gyűjteni??

Előzmény: lebicsedit (81)
lebicsedit Creative Commons License 2012.05.07 0 0 81

Sziasztok!

Portugál el Camino zarándokút megtételéhez  utitársat vagy utitársakat keresek....indulás kb július 21-től..az út kb 2-2,5 hét

 

indulás Portótól Santiago de compostela-ig  (240km)

 

köszönöm.Lebics Edit

             0620/3642-340

Elizabeth Creative Commons License 2012.03.01 0 0 80

Zeusz, a legkeményebb 17 a Calzada Romana? van az több is...

Előzmény: Zeusz (64)
Elizabeth Creative Commons License 2012.03.01 0 0 79

"Persze, ha valaki áttolja az elcaminózást az erotika/horror/bulizás irányába, az megintcsak más élmény. Az lehet akár még érdekes is. Egyik munkatársam szintén megjárta az utat. Röviden így összegezte: „Jah, voltam, 30 napos osztálykirándulásnak tűnt, sok ivással, dugással meg gyaloglással. Aki akart, imádkozhatott meg önmegismerhetett is persze”, hosszabban pedig a  blogjában olvashatunk élményeiről.

 

Szerintem ez egy büdös bunkó provokatív cikk, amelynek az írója valszeg azonos szellemi színvonalon áll az ivósdugós kollégával. én nemt udom, az egész caminón nem láttam senkit részegen, esténként volt, aki ivott egy kis bort, de részegségközeli állapotban is csak egy orosz férfit láttam. A zarándokszálláson nincs lehetőség gyakorlatilag elvonulásra vagy szexuális együttlétre, ennek egyébként sem ez az út a megfelelő helyszíne. ha hülyén fogalmaztam, sajánlom, egyébként pedig sok más egyéb nyelven is elég nagy a Camino irodalma, nem sokallom a magyar könyvek számát és azt sem értem, hogy miért kell ilyen stílusan írni róla.

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.07 0 0 78

Egy cikk a Caminoról...azért az az osztálykirándulásos hasonlat tetszik...

Miért ír minden második zarándok az El Caminóról könyvet?

Dunát lehetne rekeszteni a Camino könyvekkel, de még mindig van, aki arra vállalkozik, hogy megírja az élményeit. Sándor Anikóval Vágó István cicázott Camino-könyve bemutatóján. Tovább »

forrás: divany.hu

Zeusz Creative Commons License 2011.07.13 0 0 77

Hát, sajnálom.:(

A száz kilométerre hajtó műzarándokokkal az utolsó öt napban együtt kell élni, ilyen ez.:(

Előzmény: karimax (76)
karimax Creative Commons License 2011.07.13 0 0 76

Feleségem sarkán pár seb begyúlladt, orvos látta, azt modta neki ne erőltesse, mert gond lehet az achillesével.

Sarriában lett teljesen elegük, mert a sok műzarándok miatt nem kaptak szállást, az éjszakát egy parkban töltötték.

Előzmény: Zeusz (75)
Zeusz Creative Commons License 2011.07.12 0 0 75

Mi történt? Leon után még kb. tíz nap simán van, a hét vége felé kéne beérniük.

Előzmény: karimax (74)
karimax Creative Commons License 2011.07.11 0 0 74

Zarándokjaim befejezték. Tegnap haza hoztam Őket Barcelonából.

kincsoo Creative Commons License 2011.07.09 0 0 73

Sziasztok !

Agusztus végén indulnék az északi úton. Két éve a Francia úton jártam. Ha valaki az elmúlt időszakban végig járta kérném , hogy információval segítsen nekem. Bon Camino!

 

Zeusz Creative Commons License 2011.07.04 0 0 72

Így van, addig nézi az ember a rengeteg búzát, ameddig nincs mit látni, és olyankor jön rá, hogy belülre nézni érdemesebb.

Előzmény: karimax (71)
karimax Creative Commons License 2011.07.03 0 0 71

Így már látom a képeket, köszönöm.

 

Igen a búzatáblák........... feleségem is azt mondta, hogy búza búza mindenhol.

 

A buszozásba nem tudok beleszólni, Ők döntenek mikor mivel, meddig mennek.

Előzmény: Zeusz (70)
Zeusz Creative Commons License 2011.07.03 0 0 70

Most nézem meg a térképet, öt hat napot akarnak előre ugrani. Én azt mondanám, hogy bármikor, de ne most. Inkább csináljanak egy Sahagun Leont, ezerszer inkább azt, mint egy Burgos Sahagunt, ha már mindenképp buszozni akarnak.

Előzmény: Zeusz (68)
Zeusz Creative Commons License 2011.07.03 0 0 69

Különváltak, jó jel!!! Külön is kell szerintem.

 

A képek működnek már, megjavítottam.

Előzmény: karimax (66)
Zeusz Creative Commons License 2011.07.03 0 0 68

Burgosban több szálláslehetőség van, a 18 fős a város közepén, de van egy a város szélén is. Ne buszozzanak, inkább menjenek tovább két faluval. Castilia y Leon tartomány minden évben kiad egy Camino térképet, amiben felsorolja az összes abban az évben elvileg működő albergét. Burgosban három ilyenről minimum tudok.

 

Egy kicsit elképedek a sahaguni buszozástól, mert a mezeta legmegrendítőbb részét hagyták ki. Az első napok sokkja felfoghatatlan, remélem, valahol még megtalálják.

Előzmény: karimax (67)
karimax Creative Commons License 2011.07.03 0 0 67

Fiamék Burgosban nem találtak alvóhelyet, mert elmondása szerint a 20 ágyas albergéhez  24.-nek érkeztek:-((

 

Most reményeik szerint buszra szállnak, és megpróbálnak Sahagunba eljutni, és megtalálni az édesanyját.

Előzmény: karimax (66)
karimax Creative Commons License 2011.07.03 0 0 66

Feleségem nem hozta lázba a medencés alberge, ezért különváltak.

 

Most Sahagun előtt jár.

 

A képeket sajos nem tudom megnyitni, mert nincs regisztrációm az oldalra.

Előzmény: Zeusz (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!