Keresés

Részletes keresés

Végrehajtásügy Intéz Creative Commons License 2013.12.22 0 0 14

Nos, igen. Az árverési vevő tehermentes ingatlant vesz és májusban ki kell költözni... (hacsak valaki meg nem kavarja, felfüggesztésbe nem kergeti az ügyet még a "leütés" előtt!)

Előzmény: nb01 (13)
nb01 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 13

Tisztelt Endix!

 

A következő problémával szeretnék Önhöz fordulni. Egy végrehajtási árverés alatt álló lakásban lakom. Az adósok édesapám és édesanyám. A tulajdoni hányaduk a lakásban 1/2 + 1/2. Édesanyám sajnálatos módon fél éve meghalt édesapám pedig 1 hónapja elköltözött. Testvérem 2 éve meghalt, 2 gyereket hagyott hátra. A végrehajtásban az szerepel, hogy sikeres árverés esetén minden jog törölhető, tehát ha megveszik tehermentes lesz a lakás számukra és ki kell költöznöm. Valóban így van ez? Kilakoltátási móratórium van érvényben jelenleg, így is ki kell költöznöm, vagy csak április 30. után? Ha nem költözöm ki, mivel nincs hova mennem, csak az utcára, hogy tehetnek ki télen? Köszönöm a válaszát!

Vörössske Creative Commons License 2013.11.15 0 0 12

Hány nap a jogerőre emelkedés? - és attól számítva hány nap múlva keres a végrehajtó, ha megkeres hivatalos levélben?

Vörössske Creative Commons License 2013.11.15 0 0 11

Ha a végrehajtó teljesen ellehetetlenít valakit, akkor azt sem tudja kfiizetni, ami bele férne..

 

Ennek meg mi értelme van?

Vörössske Creative Commons License 2013.11.15 0 0 10

De hogy van ez pontosan?

 

Megkeres hivatalos levélben a végrehajtó?

 

Vagy azonnal kiadja az államkincstárnak, mert ők fizetik a közmunka díjat, hogy vonják le?

 

Ha 35ezer a közmunka bérem, és 100ezer fölött van a tartozás... akkor mire számítsak?

kicsimag Creative Commons License 2013.11.15 0 0 9


A jutalék a végrehajtó "jutaléka" ha eredményes a végrehajtás

Előzmény: nannyo (6)
kicsimag Creative Commons License 2013.11.15 0 0 8

Ha nem mondasz ellen a fizetési meghagyásnak az jogerőre emelkedik, és ezután lesz végrehajtható.

Ha társasház elindítja a végrehajtási eljárást akkor a jövedelmed max 50%-át vonhatják le, (ha ez nem vezet/vezetne eredményre csak azután jöhet az ingó és végül az ingatlan végrehajtás , de ilyen kis összegnél erre biztos nem fog sor kerülni)

 

Viszont a közös költség tartozásodon kívül neked kell megfizetned a fizetési meghagyás/végrehajtás során felmerült költségeket is

Előzmény: Vörössske (7)
Vörössske Creative Commons License 2013.11.14 0 0 7

Szeretném megkérdezni.. ha a közös képviselő fizetési meghagyást bocsáttattatott ki ellenem, mert jó ideje súlyos betegség miatt nem kapok állást, és csak közmunka bérem van, mire számíthatok? Egy ideje már nem tellett arra, hogy fizessem a közös költséget..

 

 

 

Mikor jelentkezik a végrehajtó? Mennyit vonhat le a jövedelmemből, ha az összesen 35ezer forint?

 

Elvehetik az  utolsó forintig ezt a kevés jövedelmet, veszélyeztetve az egész létfenntartást? Vagy csak valahány százalékát vonja le?

 

Ha közben mégis találok állást, ahonnan nem rúgnak ki, ha kiderül, hogy beteg vagyok, akkor annak hány százaléka megy további levonásra?

 

De ez egyelőre nem néz ki úgy, hogy bárhol kapnék állást betegen..

nannyo Creative Commons License 2013.07.29 0 0 6

Kösz az eddigi segítséget, most csak kérdéseim vannak. Megkaptam a tartozás -  melyben adóstárs vagyok-

részletes kimutatását. Így néz ki :

 

 tőke                8.798.037

tőke kamat       2.639.435

.....

egyéb ktg            122.022

munkadíj             169.028

..

ktg átalány            86.514

JUTALÉK             980.285

...

ÖSSZ.:               12.984.617

 

 

MI A BÁNAT EZ A JUTALÉK ?                       

vh-ügyes Creative Commons License 2013.06.03 0 0 5

Szívesen!:)

endix Creative Commons License 2013.06.03 0 0 4

Szívesen! :)

nannyo Creative Commons License 2013.06.02 0 0 3
Köszönöm !  Tucatnyi jogász, végrehajtói kamara, stb. után végre jó tanács !
Előzmény: vh-ügyes (2)
vh-ügyes Creative Commons License 2013.06.02 0 0 2

Másrlsz, ha mohácsi vagy, a Bp-i végrehajtóval szemben "illetékességi kifogással" élhetsz, melyet azért érdemes, hogy a mohácsi végrehajtó "előről" kezdje az eljárást...

vh-ügyes Creative Commons License 2013.06.02 0 0 1

Nos, a Nógrádi végrehajtó ügyterhei menthetik a lassúságát de én azért az ő bíróságának küldenék a helyedben egy "múlasztási kifogást" !

nannyo Creative Commons License 2013.06.01 0 0 0
Kedves endix !  Kérdésem a következő ; mennyi ideje van a végrehajtónak arra, hogy egy végrehajtás alá vont ingatlant árverésre bocsásson ?Adóstárs vagyok egy házra felvett  devizahitelben, amit 2009 óta nem törlesztenek.A bank 2012-ben adta át a hitelt végrehajtásra az ingatlan helye szerinti végrehajtónak / Nógrád megye /, valamint a velem szemben eljáró  budapesti végrehajtónak, holott én mohácsi lakós vagyok.Namármost : a nógrádi végrehajtó felbecsültette az ingatlant 15 millióra, és most ül a babérain, nem tesz lépést a végrehajtásra. Az én végrehajtóm fürge, letiltatta a nyúgdíjam 33 %-át, valamint jelzálogot tett az én lakásomra, már folyik ennek az értékbecslése, és ahogy ismerem, hamar árverezteti a lakásomat. Az eredeti hitelfelvevő meg jövedelem nélkül / ha-ha-ha/ él, lakik és jól érzi magát. Ezért kérdem, a nógrádi végrehajtónak mennyi ideje van a tényleges árverés megindítására, mert csak az a reményem marad, hogy a nógrádi ingatlan vételára fedezi a hitelt.Bocs, ha hosszú, vagy érthetetlen voltam, de az idegeim kissé...Előre is kösz a választ
endix Creative Commons License 2013.06.01 0 0 topiknyitó

Végrehajtási eljárás alatt/előtt állók kérdéseit/problémáit igyekszem megválaszolni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!