Keresés

Részletes keresés

Bosziszi Creative Commons License 2013.07.20 0 0 104
Elwe Creative Commons License 2013.01.31 0 0 103

Beszéljünk Tündéül! :D Na jó nem kell, csak jó lenne megtanulni legalább az egyik fajtáját, kár, hogy nem maradt olyan sok szó ránk...

Előzmény: mizomedve (102)
mizomedve Creative Commons License 2013.01.31 0 0 102

Örülök neki.:)

Ha valami kérdésed van, itt megtalálsz.:)

Előzmény: Elwe (101)
Elwe Creative Commons License 2013.01.25 0 0 101

Fú ez nagyon jó volt! És nem tudok mit írni még :D Hihetetlen szinte. Köszönöm! :)

Előzmény: mizomedve (100)
mizomedve Creative Commons License 2013.01.17 0 0 100

Tudtam segíteni?

Előzmény: Elwe (98)
mizomedve Creative Commons License 2013.01.09 0 0 99

Hát, ennek elég nagy irodalma van.

Nézz utána az életrajzának.

Az angol protestáns tengerben katolikus volt, méghozzá  keményvonalas. :) Minden nap járt misére.

Édesanyja "tért át" anglikánról katolikusra és a gyerekét már katolikusnak nevelte. Róla mintázta Galadrielt.

 

A Gyűrűk ura nemcsak keresztény (mint a Narnia), hanem azon belül érezhetően katolikus is. 

pl. erőteljes Szűz Mária kultusz (Elbereth, Galadriel), ami a protestánsoknál nincs jelen, illetve nem hangsúlyos.

 

Íme két kiváló cikk:

 

Hit és fantázia A Gyűrűk Urában

http://www.depositum.hu/film/gyurukura.html

 

Ő is katolikus volt: az anarchomonarchista Tolkien, a Gyűrűk Ura szerzője

http://kurir.katolikus.hu/hirek/o-katolikus-volt-az-anarchomonarchista-tolkien-gyuruk-ura-szerzoje

Előzmény: Elwe (98)
Elwe Creative Commons License 2013.01.06 0 0 98

Tolkien és a keresztyénség. Mit tudtok erről?

BiGFooT001 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 97

Ezúton szeretném figyelmetekbe ajánlani a Magyar Tolkien Társaság színei alatt megszervezett Tolkien Születésnapot, amelyről a következő oldalakon találhattok bővebb információt:
https://www.facebook.com/events/241060242628008/

és

http://tolkien.hu/

Üdvözlettel:

BiGFooT

 

mlipee Creative Commons License 2011.05.28 0 0 96

Igen, ott kell keresned.

Arra céloztam, hogy a magyar fordítás olyan eredetiből készült, ahol az ominózus köszöntésben még omentielmo szerepelt. Az már csak hab a tortán, hogy ebből a nyomtatásban omentilmo lett.

Előzmény: Vegetariano (95)
Vegetariano Creative Commons License 2011.05.28 0 0 95

Nekem I köny 3.fejezet Hármasban sem rossz - ebben keressem ?

Előzmény: mlipee (94)
mlipee Creative Commons License 2011.05.28 0 0 94

A magyar kiadásban talán (esetleg kiadástól függően) sehol. Egyébként az I. könyv 3. fejezetében köszönti Gildort Frodó így.

 

"Fogadd hálás köszönetemet, Gildor Inglorion - mondta Frodó meghajolva. - Elen síla lúmenn omentilmo: csillag ragyogta be találkozásunk óráját - tette hozzá a nemestündék nyelvén."

Előzmény: Vegetariano (93)
Vegetariano Creative Commons License 2011.05.28 0 0 93

elen sila lumen omentielvo - ez melyik részén van a könyvnek ? lapozgatom egy ideje de nem emléxek rá, valaki segítsen

Snuffles Creative Commons License 2008.05.26 0 0 92
2008. július 12. (szombat) - 21. (hétfő) között szervezzük immár 6. nyári táborunkat, ahová szeretettel várunk mindenkit, aki érdeklődik a Tolkien által megalkotott világ, vagy közösségünk iránt. A tábor a hagyományokhoz híven 10 napos, idén a tavalyi helyszínen, a Kácsárdi Ifjúsági Táborban kerül megrendezésre. A tábor egésze az összes programmal együtt egy Középfölde mitikus történelmében játszódó kerettörténet köré épül, mely során a résztvevők Tolkien világának titokzatos oldalát ismerhetik meg.

Bővebben itt:
http://www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=2385

Fiataloknak, felnőtteknek, bárkinek! :)
matyicsocso Creative Commons License 2008.04.26 0 0 91
Sziasztok,
en Gyuruk Ura figurakat kinder figurakat vennek, masfajta figura nem nagyon erdekel, azok szamomra tul igenyesek, es dragak. Nekem nem kell fembol legyen meg szepen festett, meg mittom en, boven megfelel az a nehany kindertojas szorozat amit kiadtak. Ha van vagy 5 6 (nem baj az se ha dupla) legalabb es megvalnal tole, irj a cimemre matyicsocso@yahoo.com.
Nekem szerepjatek lepegetonek kene, kb 4-5 centis figurakrolvan szo, azert irom le mert eloszor en se tudtam h kinder, csak miutan nyomoztam jottem ra. Kerlek irjatok :)
(Persze nem csak lepegetonek kene, szeretem oket nezegetni is :P)
Haldir Creative Commons License 2008.03.30 0 0 90
Ja akit érdekel van egy eladó plakátom, vagy vasútmodellre cserélhető , értékegyeztetéssel...

Steve the Great Creative Commons License 2008.03.28 0 0 89
http://www.fo.hu/hu/konyv/szepirodalom/sci_fi_fantasy_krimi/a_szilmarilok
Itt még úgy tűnik, hogy van (bár persze rá kell kérdezni)
Egyébiránt meg antikvárium... Asszem ez az a helyzet, hogy az angol verzióhoz könnyebb hozzájutni... :)
Előzmény: neldoreth (88)
neldoreth Creative Commons License 2008.03.28 0 0 88
sziasztok!
nem tudjátok h honnan tudnám megszerezni tolkiennek a szilmarilok című könyvét?
a könyvesboltokban azt mondják h már nem is nyomtatnak belőle mostanában, és már mindenhol elfogyott ahol kerestem....
üdv
Haldir Creative Commons License 2008.03.27 0 0 87
Egy-két Nazgul arc a filmből, már amennyi látszik belőle!:)))





Előzmény: Steve the Great (81)
Haldir Creative Commons License 2008.03.27 0 0 86
Lendítsük hát fel...:)
Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 85
Hát, ez a fórum tényleg kissé kipurcant. Pedig most jelenik (vagy jelent) meg egy új Tolkien könyv The Children of Húrin címmel, Christopher Tolkien szerkesztésében...
SzekelyG Creative Commons License 2007.10.12 0 0 84
Szia!

Köszi, megkérdeztem a másikban is.
Látom itt már nincs sok remény, hogy újrainduljon az élet.
Gondolom azért sokaknak van Magyarországon hasonló ruhájuk, hiszen rengeteg rajongó van...
Előzmény: Steve the Great (83)
Steve the Great Creative Commons License 2007.10.11 0 0 83
bocs, nem ilyen értelemben nazgul, valószínűleg nincs gyűrűlidérc-kosztümje... talán kérdezd meg a másik topikban (http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9004996) vagy esetleg a magyar tolkien társaság honlapján
Előzmény: SzekelyG (82)
SzekelyG Creative Commons License 2007.10.11 0 0 82
Az klassz, ha van egy Nazgul ruhás ismerősöd.
Meg tudnád mondani/kérdezni, hogy milyen áron mozoghat egy ilyen ruha, vagy a bérleti költsége egy napra mennyi lenne?
Tervbe van véve egy filmötlet, amiben szerepelne pár hasonló démon....

Arra gondoltam én is, hogy valami símaszk-szerűséget hordtak, esetleg napszemüveggel, bár az csillog...
Előzmény: Steve the Great (81)
Steve the Great Creative Commons License 2007.10.11 0 0 81
"Hány embert ismertek, akinek van Nazgul ruhája"
Én konkrétan egy nazgult ismerek szegről-végről, feltételezem van ruhája is... :)

"Hogyan csinálták meg a filmben, hogy a Nazgulok arca nem látszódik?"
Valamelyik werk-DVD-n volt azt hiszem, h. volt rajtuk ilyen arcot fedő csuklya-szerűség, hasonló, mint ami a filmben a gondori kószáknak volt: http://www.cncsaga.com/img/uns/bfme2/h_dunedain_rangers.jpg Bár szvsz. digitálisan se lett volna túl nehéz kiszedni az arcukat...
Előzmény: SzekelyG (80)
SzekelyG Creative Commons License 2007.10.11 0 0 80
Sziasztok!

Én is nagyon örülnék neki ha beindulna itt az élet!

Két kérdésem lenne:

-Hány embert ismertek, akinek van Nazgul ruhája

-Hogyan csinálták meg a filmben, hogy a Nazgulok arca nem látszódik?

Köszönettel: SzekelyG
<<< kathy >>> Creative Commons License 2007.07.05 0 0 79
sziasztok
ez a topic meghalt? csak azért kérdezem mert elolvasva amiket írtatok, sztem menne itt a dolog, a többiben olyan sokan vannak, sztem érdemes lenne itt is folytatni...
remélem újra beindultok, sziasztok...:)
lizzyop Creative Commons License 2005.07.28 0 0 78
hali

ha érdekel, a nenya eladó

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=58959208
Finwe25 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 77
Művészeti pályázat

" ...Ám Sauronnak nem volt halandó teste, s bár elveszítette azt az alakját, amelyben oly sok gonoszat cselekedett, s többé soha nem tudott emberi szemnek tetsző alakot ölteni, szelleme felemelkedett a mélyből, s mint a tengerre boruló árnyék és fekete felhő, visszatért Középföldére, Mordorba, mert az volt az otthona. Ott ismét elfoglalta Barad-dur erős várát, s ott lakozott sötéten és csöndben, amíg új alakot nem készített magának, a láthatóvá vált gonoszság és gyűlölet képét, és Sauron, az iszonyatos tekintetét kevesen tudták elviselni... "
/J.R.R.Tolkien: Szilmarilok/

Szauron testét numenori elpusztulása és Barad-durba való visszavonulása óta valós mivoltában nem láthatta senki, vagy csak kevesen, így láthatatlan volt Középfölde lakói számára, s mivel Tolkien sem részletezte hogyan is nézett ki, így az olvasók és rajongók képzeletét azóta is foglalkoztatja milyen alakot is ölthetett. Az MTT Kreatív Művészeti Csoportja pályázatot hirdet "Szauron árnyékban" címmel, melynek témája a Sötét Úr harmadkori testetöltésének ábrázolása. A versenyre rendhagyó módon egyetlen kategóriában bármilyen ipar,- és képzőművészeti alkotást vagy ezen kategóriákba hagyományosan be nem sorolható bármilyen anyagból készült síkbeli vagy térbeli formaalkotást várunk. A téma megközelítése éppúgy lehet humoros, mint ahogy komoly is.

Beérkezési határidő: 2005 június 1

Feltételek
A pályázatra csak eredeti, jogtiszta, máshol még nem publikált, a szerzői jogok tekintetében semmilyen korlátozás alá nem eső műveket lehet benyújtani. Egy személy maximum 3 alkotással pályázhat.
A pályázaton nem vehetnek részt a pályázat előkészítésében, lebonyolításában, illetve értékelésében részt vevő személyek! A pályázatra nem lehet nevezni a Magyar Tolkien Társaság korábbi pályázataira már beküldött alkotásokkal.
A meghirdető a beküldött pályamunkák kiállítási, felhasználási, publikálási, másolási/sokszorosítási jogát fenntartja, a beérkezett műveket semmilyen körülmények között nem küldi vissza! A művekért felelősséget nem vállal.


A pályázat formátuma :
A pályaműveket csak hagyományos úton, postán lehet beadni. Az alkotáson nem szerepelhet a szerző neve, személyi adatai vagy bármilyen az alkotó személy azonosítására alkalmas utalás. A pályázó ( neve, lakcíme, telefonszáma, e-mail címe ) adatait mellékelten kell megadni egy képeslap nagyságú papíron.

Értékelés:
A beérkezett pályaműveket a www.tolkien.hu forumozó közönsége szavazással fogja elbírálni. A legjobbakat díjban és oklevélben részesítjük.
A legnépszerűbb művekből az MTT Tolkien Klub helyszínén, valamint a www.tolkien.hu-n, a Magyar Tolkien Társaság hivatalos honlapján szervez kiállítást. A pályázat legjobb alkotásai megjelennek a Magyar Tolkien Társaság negyedévente megjelenő folyóiratában, a Lassi Laurie oldalain is.

Díjátadás:
A díjátadás és a kiállítás helyszínéről és az időpontról a pályázókat időben értesítjük.

A nevezés módja :
Az alkotásokat ajánlott küldeményként az alábbi címre várjuk: MTT pályázat, Magyar Tolkien Társaság, 1701 Budapest Pf. 79.
Ne felejtsd megadni a nevedet, a lakcímedet, a telefonszámodat és az e-mail címedet is! (Az adataidat bizalmasan kezeljük, nem adjuk tovább.)

Ha kérdésed van, írj: palyazat@tolkien.hu
nyman Creative Commons License 2004.05.14 0 0 76
aha, koszonom. akkor nem veletlen
:o)
Előzmény: Steve the Great (75)
Steve the Great Creative Commons License 2004.05.14 0 0 75
Mivel Alan Lee és John Howe (neves Tolkien-illusztrátorok) egyaránt közreműködtek a filmek látványtervezésében, ez igazán nem meglepő... ;)
A rendező egyébként több alkalommal nyilatkozta, hogy egyes jeleneteket korábbi konkrét illusztrációk "életre keltésével" valósított meg...
Előzmény: nyman (74)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!