Keresés

Részletes keresés

rudai gyerek Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1120

Az tény, hogy nem olcsó, de szerintem megérné.

 

De persze neked kell tudnod, hogy bevállalod-e.

Előzmény: Kátai Tamás (1119)
Kátai Tamás Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1119

Ez a díj, amit a kérelemért le kell róni. Van vizsga is persze ettől függetlenül, de azért már nem kell fizetni külön, csak ha elbukod.

Előzmény: rudai gyerek (1118)
rudai gyerek Creative Commons License 2013.01.05 0 0 1118

Mi ez, valami vizsgadíj?

Előzmény: Kátai Tamás (1117)
Kátai Tamás Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1117

Csak 850 fontot.

Előzmény: rudai gyerek (1116)
rudai gyerek Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1116

Szerintem veszteni nem veszíthetsz vele semmit. Próbáld meg!

Előzmény: Kátai Tamás (1115)
Kátai Tamás Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1115

Még az is lehet, hogy szavazhatok, mivel 9 nap múlva jogosult leszek kérelmezni a brit állampolgárságot.
Csak egyelőre azt nem tudom, érdemes lenne-e befizetni rá. 

Előzmény: rudai gyerek (1113)
rudai gyerek Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1114

Köszi.

Előzmény: Kátai Tamás (1112)
rudai gyerek Creative Commons License 2013.01.04 0 0 1113

És most már azt is kijelenthetjük, hogy jövőre nagy valószínűséggel népszavazást tartanak Skócia függetlenségének kérdésében.

Kátai Tamás Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1112

Köszi, buék.

Előzmény: rudai gyerek (1111)
rudai gyerek Creative Commons License 2013.01.03 0 0 1111

Egy picit megkésve bár, de boldog új esztendőt kívánok a topic minden olvasójának!

raffey Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1110

ráadásul a farkaskölyök kis,tűhegyes fogacskáival is meg-meg marogat,pedig csak az almot akartam kényelmesebbé tenni:))

 

( hu,ez milyen remek bondos mondat,magam is jót szórakoztam rajta:)))))

Előzmény: rudai gyerek (1109)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1109

Átlátok a szitán :-)))

Előzmény: raffey (1107)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1108

"[...] de ha évszázados léptékű mennyiségekről beszélnek, akkor ezt nem szó szerint kell érteni, hanem hogy nagyon sok van még."

 

Én is így gondolom. Valahol olvastam, hogy a Jeges-tenger alatt komoly készletek rejtőz(het)nek. Emiatt megy a verseny a terület ellenőrzéséért az USA, Oroszország, Dánia, Norvégia és Kanada között.

Előzmény: Kátai Tamás (1106)
raffey Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1107

igen,ahogy kivettem,erről van szó.

és ha már itt tartunk,az eddigi infóink az olajról is csak onnan jöttek ahonnan most,ergo az eddigi átlagember ismeretei a kitermelésről ugyan úgy lehetnek "irányítottak".

a pali azt mondta, hogy a technológiai fejlesztések már magukban olyan lehetőségek,hogy ha valóban csak 50 évre lenne elég,akkor is elhúznák háromszor annyi ideig.

 

rudai gyerek

 

csupán nem volt kedvem ahhoz,hogy bejöjjön valaki a medencéből és elkezdjen oltani,oktatni,fröcsögni miközben én sem értek a témához,csak beszélgetek:)

gondolom értessz mindent a mondatból:))

Előzmény: Kátai Tamás (1106)
Kátai Tamás Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1106

Hát én ezzel biztosan nem fogok vitatkozni, mivel nem értek hozzá, ahogy nyilván innen egyikünk sem, ezért én is csak abból értesülök, amit olvasok itt-ott, úgyhogy készséggel elhiszem, ha a szakemberek ezt mondták. Azt mégiscsak furcsállom kicsit, hogy nem fogy az olaj és hogy gyakorlatilag kimeríthetetlen a Föld olajkészlete, mert hát ugye mégiscsak nem megújuló anyagról van szó, de ha évszázados léptékű mennyiségekről beszélnek, akkor ezt nem szó szerint kell érteni, hanem hogy nagyon sok van még.

Előzmény: raffey (1104)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1105

Mindenesetre elgondolkodtató, hogyha valóban ilyen lehetőségek vannak még az olajiparban, akkor Skóciának megéri-e a függetlenedés?

 

"[...] és én ezzel a hsz-el semmilyen vitát nem akarok elindítani [...]"

 

Pedig jót lehetne beszélgetni róla :-)))

Előzmény: raffey (1104)
raffey Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1104

kb két hete volt egy beszélgetésem a bárban egy kanadai szakemberrel,teljesen privát úton volt itt és a beszélgetés is teljesen más síkon haladt.aztán szóba került ez a kérdés (skót függetlenség-olaj,stb) és elmondta,hogy ő 27 éve dolgozik egy kanadai olajipari cégnek, az a munkája,hogy előrejelzéseket, analíziseket ír . azt mondta, hogy a szakmában mindenki pontosan tudja és a felső vezetéseknek írt jelentésekben is ezt írják,hogy az olajforrások gyakorlatilag kimeríthetetlenek és nem igaz ez a tétel amit világszerte harsognak,hogy fogy az olaj. felhívta a figyelmet arra,hogy évtizedek óta bűvös számként szajkózza a média -nyilván bizonyos inspirációra-hogy az olaj még ötven évre elég max. pedig nem. azt mondta, hogy az egész csak politika és üzlet, pénzről szól. az olaj olyan időkre elég amit minimum évszázadokban lehet kifejezni, a kérdés mindig csak annyi, hogy a technológiai fejlesztéseknek,értsd kitermelés, mennyi szabadságot adnak a bizonyos lobbik.

odaadta a névjegykártyáját ,később megnéztem neten,tényleg komoly emberről van szó. a függetlenedésről annyit mondott,hogy nyilván az olajnak igenis van szerepe és ő azt mondja, hogy csak politikai kérdés,lesz e második Norvégia Skóciából vagy sem.

erre a héten pont a shell és a bp közel száz fős csapata volt napokig vendég nálunk, gondoltam rákérdezek pár arcnál mit szólnak hozzá,mi igaz a kanadaim szavaiból.

megerősítették .

aztán kifejtették,hogy a média egy hírrel milliókat ér el ,mind ismerjük a tömegre gyakorolt hatását ,ők meg jót nevetnek mert nemhogy a munkájuk nincs veszélyben, de azon kell dolgozniuk,hogy azoknak a bizonyos érdekköröknek és az általuk " elvárt" termelésnek hogyan feleljenek meg.szerintük az olajipar inkább arról szól,hogyan játszanak manipulálnak üzleti körök egy energiaforrással semmint arról,hogyan oldják meg a fogyó készletek problémáit . merthogy nem fogy az olaj:)

 

megjegyzem,egyikük sem " bar hero " volt ,és én ezzel a hsz-el semmilyen vitát nem akarok elindítani,csupán elmeséltem mit mondtak emberek akik a szakmában dolgoznak ,konkrétan előrejelzéseket írnak az olajról.

Előzmény: Kátai Tamás (1102)
barantic Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1103

Most állítólag újraértelmezik a tengerjogot, és kiterjesztik a gazdaságilag hasznosítható területeket, mivel sokat fejődött a tecnika és nagyobb mélységben lévő olajlelőhelyeket is el lehet érni. Talán ha szerencséjük van, ez jól jöhet.

Előzmény: Kátai Tamás (1102)
Kátai Tamás Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1102

A pobléma az, hogy ezek az olajlelőhelyek kimerülőben vannak, hosszútávon nem lehet csupán rájuk alapozni a gazdaságot.

Előzmény: barantic (1101)
barantic Creative Commons License 2012.11.24 0 0 1101

az off shore olajlelőhelyek miatt

Előzmény: rudai gyerek (1100)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.11.04 0 0 1100

Skócia minek akar függetlenedni?

Van Rompuy szerint semmit sem nyerhetnek vele, többek közt az EU tagságot is újra kérniük kellene. Tovább »

forrás: Index.hu

rudai gyerek Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1099

No, akkor ez megoldódva.

 

Kíváncsi vagyok egyébként, hogy egy esetleges skót függetlenedésnél a két fél hogyan tudná kezelni az elszakadással felmerülő problémákat (például az északi-tengeri olaj- és gázmezők közötti határok kijelölését - amely azért csak több tízmilliárdos üzlet).

Előzmény: Törölt nick (1098)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1098

Akár ők is kiléphetnek .

Mondjuk akkor érdemes újragondolni itt a nyugati kilépést ,maradást .. :-)

Előzmény: rudai gyerek (1097)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.10.16 0 0 1097

Úgy érted, a Kelet-Magyarországi Királyság? :-)))

Előzmény: Törölt nick (1096)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.15 0 0 1096

A Dunántúli Köztársaság is léphete már,nagya csend körülötte ...

Előzmény: rudai gyerek (1095)
rudai gyerek Creative Commons License 2012.10.15 0 0 1095

Megállapodtak a skót függetlenségi népszavazásról

Rögzítették a 2014-re kiírt népszavazás szabályait. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Kezdődhet a kampány...

rudai gyerek Creative Commons License 2012.07.03 0 0 1094

Lezuhant két vadászgép Skóciában

Nem tudni, hogy a balesetet mi okozta. Tovább »

forrás: Index.hu

Kátai Tamás Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1093

Mikor?

Előzmény: SolnesMM (1092)
SolnesMM Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1092

 és akkor mi van ?

rudai gyerek Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1091

A függetlenség ellen kampányolnak skót politikusok

A volt brit pénzügyminiszter szerint Skóciának az Egyesült Királyság részének kell maradnia. Tovább »

forrás: Index.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!