szasztok vona nekem egy maxell 8gb-ás pendrive csak sajnos irásvédett let de van rajta virus is a neve trojan és igy nem lehet formázi se de mikor rádugom a gépre akkor megy mert van rajta film és aszt visszi rendesen csak törölni nem lehet valaki tudna segiteni hogy hogy tudnám meg csinálni elöre is köszike
(Nagyon béna vagyok pendrive terén.)Feltettem rá egy filmet és nem tudom hogy lehet róla leszedni.Amikor hozzácsatlakoztatom a számítógéphez csak azt írja ki ,hogy lejátszás (de én nem megnézni, hanem letörölni akarom). Légyszíves segítsen valaki!!!
Nem tisztem védeni a forgalmazót, de néhány dolgot azért megemlítek az USB kommunikációval kapcsolatban. Az egyik az, hogy a szabvány 3 különböző adatátviteli sebességet különböztet meg: Low Speed (1.5Mbit/s), Full Speed (12Mbit/s), Hi-Speed (480Mbit/s). Ezen sebességek közül az első kettőt az USB 1.1 szabvány tudja, a 480Mbit/s adatátviteli sebességet csak az USB 2.0 szabványnak megfelelő eszközök. Nem kizárt, hogy azok a számítógépek USB host controller-e, amelyeken próbáltátok, csak az USB 1.1-et tudta. Egy ilyen gépen egyetlen pendrive sem lesz gyors. Tény, hogy valóban lehetett akár úgy is, hogy a számítógép tudta az USB 2.0 szabványt, a pendrive pedig nem. Van egy másik lehetőség is a félreértésre, az pedig a mértékegység. A 8 MB/s alatt valóban 8 Megabyte/sec sebességet szokás érteni, de lehet téves vagy akár szándékos (félrevezető) elírás is a nagy 'B' betű, s lehet, hogy az eredeti specifikációban mondjuk 8 Megabit/sec sebességet adtak meg. Ha valóban meg szeretnéd tudni a sebességét a pendrive-nak, akkor egy olyan gépen próbáld ki, amelyről teljes bizonyossággal tudod, hogy USB 2.0-ás interface-szel rendelkezik.
Az valóban probléma szerintem is, ha nincsen az eszközről műszaki specifikáció. Ez úgy gondolom, tényleg a forgalmazó mulasztása.
Ez a tömörített illetve nem tömörített dolog nekem egy kicsit ködös. Az eszköz tárolási kapacitása a ténylegesen felírható információmennyiség, ez nem függhet attól, hogy milyen szoftvert adnak hozzá. Például azért, mert valószínűleg windows-os a szoftver, az pedig Macintosh-on vagy Linuxon semmit nem ér. Ráadásul amikor valamit pendrive-ra írunk, az lehet, hogy éppen egy tömörített file, s arra vagyunk kíváncsiak, az felfér-e rá, vagy sem.
Konklúzió: ahogyan a mondás tartja, cipőt a cipőboltból... :)
Szerintem DAT helyett egyszerűbb - és olcsóbb - venni egy winchestert egy fiókkal vagy egy USB-s rack-kel, esetleg csupaszon, ha nincs összerakva a gép. Nagy tárolási kapacitás, megbízhatóság. És még mindig kisebb és gyorsabb, mint pl. 30 DVD lemez.
Időtálló adatmentés nincs nagyon... Gondolj bele, hogy az elvárt méretek rohamosan nőnek, ennek megfelelően a technológia is rohamosan fejlődik. Egyszerűen nincs idő rá, hogy kiderüljön melyik időtálló.
A mágneses technológia elég jónak bizonyult, de hát egy floppy-ra nem fér rá egy kép sem...
A CD, DVD (ha használod) nagyon nem időtálló. A polcon tárolva úgy tűnik elég jó. DVD-ről még nem lehet ilyen tapasztalatról beszélni, mert túl fiatal.
A Flash memória (pendrive, cf, sd stb...) állítólag elég strapabíró, ha nem írod sokszor! (néhány ezer írást bír ki, ha jól tudom). Persze kinek van 10 éves pendrive-ja, hogy megmondja olvasható-e amit 10 éve írt rá?
Ha időt álló mentést akarsz, akkor vegyél egy DAT magnót! Drága, de egy kazira ráfér 80Gb és az tartós. Kicsit ugyan drága, de kipróbált és még mindig elég jó tárolási kapacitással bír...
Ha nem is romlik el, 5 év múlva mit fogsz érni egy 256Mb-os pendrive-al? Pár évente úgy is venni kell, mert a file méretek növekszenek. Keress egy olcsót, az is jó lesz pár évig megbízhatóan! A CF és a Pendrive tárolási mójda ugyanaz, csak a csatlakozója más.
Amit féltessz, az tárold több helyen! A legmegbízhatóbb pendriveot is be lehet ejteni a Dunába. Írd ki egy CD-re, meg hagyd meg a HDD-n is, plusz a cf kártya, az már 3 technológia 3 helyen. Ez már nemzetbiztonsági szint :-)
A megfizethető ár, és a hosszú élettartam együttes jelenléte kissé fordított arányban áll egymással.
Megfizethető ár esetében, és extraigények híjján (nem akarjuk az x>=1Gigás kártyán hazacipelni a munkahelyen letöltött pornóvideókat) egy 64Megás pendrive elegendő, ami egy gyors Depo keresés után kb 2700-3000 forintra jön ki. Átlagos használat mellett bírja x ideig; ha elkezd lötyögni a csatlakozó, vagy belassul az írás, akkor relatíve nem egy nagy érvágás venni egy újat.
Hosszú élettartam reális igényekkel és odafigyelő felhasználással szerintem a CD/DVD lehet. Egy CD-írás egy átlagos felfogású embernek nem lehet nehezebb, mint beprogramozni a televíziót a Romantic csatornára.
Na, akkor mit ajánlasz időtálló adatmentésre megfizethető áron, és amatőrnek is kezelhetően? Akarom mondani, de sőt: hordozható adeattárolásra mit? Kösz.
5 évet legfeljebb az eredeti csomagolásban, bontatlanul bír ki egy pendrive. Rendszeres használat esetén a fémcsatlakozó meglazul. Ilyenkor észrevehetően lelassul az írási sebesség, később pedig olvashatatlanná válik a drive.
A kilazulás elkerülhetetlen, legyen az Kingston, Sandisk, vagy bármi más. Ez a rendszer így van kitalálva, ha biztosra akarsz menni, akkor pendrive-t úgy kell venni, mint a fogkefét: rendszeresen.