Keresés

Részletes keresés

subinho Creative Commons License 2010.03.27 0 0 37

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Tavaly Bibioneban voltunk, ami nagyon tuti volt, a part király, deaváros semmi különös... Caorléról mit tudtok mondani??? Milyen a város? Milyen a part???

Köszi!!!

BirBa Creative Commons License 2009.10.05 0 0 36
Hahó!!! Meghalt a topic? Senki nem járt Caorle-ban?
tengeres Creative Commons License 2009.08.15 0 0 35
Sajnos vagy nem, de inkább olyan képek vannak többségben, amin a család van fotózva, a helyiekkel is. Ők nem örülnek az ötletnek, hogy feltegyem őket...
:-))

Minden fórumban hangoztatom, hogy kétszer nem megyek ugyanoda, (egyszer lehet kivételt teszek) de édesanyámék megteszik helyettünk is, mert minden évben egyszer-kétszer meglátogatják a kisvárost.
Az élménybeszámolóikkal pedig mi is újra átéljük az ott létet.
Előzmény: BirBa (34)
BirBa Creative Commons License 2009.08.15 0 0 34
Én is Caorle-függő vagyok. Nekem nem is annyira szép, mint inkább kedves. Ahogy VIRTUA mondja (27) nem fürdőtelep, hanem kisváros.

Tetszenek a képeid, de mindnyájan ezt az egyszerm tornyot fotózzuk, pedig többet ragadnánk meg Caorle-ból, a sajátos hangulatból és az ottani életérzésből, ha sikerülne az embereket fényképezni. Az persze sokkal nehezebb. (Ne vedd a lelkedre, rám is vonatkozik.) Ezért tetszenek jobban az esti felvételeid. Élnek.
Előzmény: tengeres (32)
tengeres Creative Commons License 2009.08.15 0 0 33
tengeres Creative Commons License 2009.08.15 0 0 32

A legszebb észak-olaszországi város.(számomra)
BirBa Creative Commons License 2009.08.15 0 0 31
A Luna Park felé, az azzal ferdén szemben levő A&O-t azért kedvelem, mert ott a konyhakészség különböző fokozataiban kaphatók az ismert olasz ételek úgy, hogy mediterán hangulatot ébresztő elkészítésük még egy apartman szerényebb konyhájában sem probléma.

Vizi dolgokat gazdag választékban és a normál üzleti nyitvatartási időben - ellentétben a halászkikötővel szembeni eladási hellyel - találsz a halászoknak az A&O bal oldalán levő, kívülről megközelíthető boltjában.

A környék híres - de nem drága - éttermei, ahova az olaszok messzebbről is szívesen járnak, Brussában vannak, a tengerpartra kivezető hosszú, egyenes út mentén. (Megkerülni a lagunát Sindacale felé, kb. 15 km.) A térképen megtalálod. Híres pl. a híd (csak egy van) lábánál jobbra lent levő halvendéglő. Nagy parkolója nem véletlen.

Érezzétek jól magatokat, és mutassatok majd fotókat a topicon! Caorleban a szeptember szép szokott lenni.
Előzmény: anyaszemefénye (26)
anyaszemefénye Creative Commons License 2009.08.13 0 0 30
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos a felkészüléshez :)
Előzmény: natenedu (29)
natenedu Creative Commons License 2009.08.13 0 0 29
Szia,

1. Szombaton van piac, a lunaparkkal szemben (piazza marketo), megtaláljátok könnyen a lunapark midenhol táblázva van.
2. nálunk is "ismert" nevekből Penny van (kevés olasz termékkel), de én jobban ajánlom az A&O -t, ez is a lunaparknál van, kicsit továbbmész az odavezető úton. Van még egy Smiley is amit érdemes megnézni, de az A&O a legjobb. Ha igazi nagybevásárlást akartok tartani akkor vagy a portogruaro-i Carrefourt, vagy a jesoloi Bennett-et javaslom.
3. van. A templomtól a sétányfelé indulsz pár lépés jobbra, kicsit zsúfolt (nem véletlenül) . De az egész belváros egy nagy étterem. Fagyit lapátos helyen egyetek.

Tengeri herkentyű szerintem nem drága, 12 euróért akkora tálat kapsz, hogy ketten jól laktok vele. halak, rákok, polip, köretnek meg valami grízszerű. 8 euró egy feketekagylós makaróni.

Piacon lehet kapni igazi Caorlei bort, egy garniturát(7 fajta) 15 euróért ajándékoztak nekünk.
Itthonról ne vigyetek semmit, már a sör is nagyjából egyárban van 1 euro a 0,66-os DAB. Víz, bor, tömény olcsóbb. Kozmetikum, naptej olcsóbb. Gyümölcs, hús kicsit drágább de összehasonlíthatatlanul szebb, finomabb. Ruha sokkal olcsóbb.

Kb. ennyi jutott eszembe.
balatoni1 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 28
Sziasztok!

Nem tudom mennyire szereted a tengeri herkentyűket, de ha érdekel a dolog, akkor a halászhajók kikötőjével szemben mindjárt ott a halpiac is. Itt délelőttönként tudsz venni mindenféle finomságot, amit magad elkészíthetsz. (pld:fokhagymás-petrezselymes-fehérboros rák, tintahal különböző formában stb.) Anyagilag is jobban jársz, mert ezek drága dolgok az étteremben.

Egyébként az óvárost ajánlom, bár drágább de van egy-két jó étterem, csak a nevüket ne kérdezd, nézd meg hol esznek a helyiek. Nagyon klassz borbárok vannak, ezeket szintén javasolom. Lidl és hasonlók 3 éve nem voltak, de nagyobb bevásárló üzlet a keleti város részen található.

Minden jót!
virtua Creative Commons License 2009.08.12 0 0 27

Szia! Mi 5-én megyünk. :)

Eddig annyit sikerült kiderítenem hogy Caorléban szombatonként van piac, a környező nagyobb településeken meg mindenhol más-más napokon.

Caorle tekintve hogy nem csak egy üdülőtelep hanem egy 12 ezres kisváros is egyben így bizonyára ezek a supermarketek is megtalálhatók, s mint ilyenekben Olaszországban talán jellemzőbben is mint nálunk olcsóbban tudsz élelmiszer tekintetében vásárolni.

anyaszemefénye Creative Commons License 2009.08.12 0 0 26
Sziasztok!

2009.09.12. - 19.-ig megyünk Caorle / Pra'delle Torri üdülőtelepre.
Ha van esetleg valakinek ezzel a konkrét szállással kapcsolatban tapasztalata, azt szívesen veszem.

Lenne néhány kérdésem:

1., Van-e Caorle városában piac, érdemes-e ott vásárolni?
2., Van-e nagyobb bevásárlási lehetőség ( Lidl, Eurospar... )?
3., Van-e a városban olyan étterem, amit szívesen ajánlanátok?

Bármilyen élményt, hasznos tanácsot szívesen fogadok :)

Köszönöm a válaszokat!
Előzmény: BirBa (25)
BirBa Creative Commons License 2009.07.17 0 0 25
Tehát az óvárostól délre, Velence felé voltatok. Jó hely!

A legszívesebben én is visszamennék még néhány napra, de a jövő héten kezdek aratni, és mire utána leszüretelem a 2000 gyümölcsfát, október közepe lesz. Bár ha szép az idő, akkor talán még érdemes lesz egy kicsit lemenni.

Egyébként szintén kellemes hely, bár egy kicsit messzebb van: Cesenatico. Egy régen megkomponált kisváros jó konyhával. Onnan Rimini, Cesena és Sanmarino még kerékpárral is jól elérhető.
Előzmény: raulista (24)
raulista Creative Commons License 2009.07.09 0 0 24
Mi a Via Margherita túloldalán laktunk, egész közel az óvároshoz. Illetve egy ebből nyíló utcában a második házban. Nagyon jó volt, hogy minden közel volt, mégis csendes. Az apartman teljesen új volt, nagyon meg voltunk elégedve mindennel. Remélem, még mi is visszajutunk ide!
Előzmény: BirBa (23)
BirBa Creative Commons License 2009.07.08 0 0 23
Multkor írtad, hogy 27-én indultok. Ezek szerint most értetek vissza, és a képek a friss terméshez tartoznak. Gyönyörködtem bennük, mert jó emlékeket ébresztenek. Merre laktatok?
Én mindig a PANFILO-ban veszek ki lakást. Via Margherita 109 (ha jól emlékszem). Közel van a belvároshoz, de van garázs, tengeri kilátás, zárható kerékpár tároló, meg minden ami kell. Már legalább tízszer laktam ugyan abban az apartmanban. Ennek is van előnye.
Egyébként az épület maga kivülről kb. annyira bájos, mint egy szovjet szakszervezeti üdülő. De tiszta, jó a karbantartás, nincs lelakva, és kifogástalan a lakrészek felszereltsége.
No, majd jövőre!
Előzmény: raulista (22)
raulista Creative Commons License 2009.07.07 0 0 22
Akkor én rakok fel képeket a városközpontról, csak nehéz a válsztás, hogy melyiket.
Remélem érzékelhető lesz a különbség:)
Előzmény: kékszemű (18)
meranusz Creative Commons License 2009.06.20 0 0 21
Köszi!
Tehát,a szigetekre is Punto Sabbioniból indulnak a hajók.Tavaj mi is onnan mentünk Velencébe.
De ahogy nézem a jövőhétre nem igazán nyaraló időt jeleznek:(.
Majd kirándulgatunk,és azért remélem fürödni is tudunk majd.
Előzmény: BirBa (20)
BirBa Creative Commons License 2009.06.18 0 0 20
Murano, Burano, Torcello - és persze Velence is: Ha kocsival vagytok, akkor a legegyszerűbb elindulni délnek Duna Verde - Eracle Mare - Cortelazzo (át a hídon) - Lido di Jesolo - Cavallino / Treporti felé, le egyészen Punto Sabbioni-ig (nagy parkolók). Onnan hajóval eljutsz a szigetekre.
Előzmény: meranusz (19)
meranusz Creative Commons License 2009.06.17 0 0 19
Szia!Mindenkinek:)
Mi junius22-én indulunk Caorlébe a Porto Santa Margherita,San francesco kempingbe,
ha valaki tudna valami infót adni a kempingről,és a környékről,már mint hol érdemes,sört és kaját venni.
A többit nagyjából tudom,mert tavaj Jesolóban voltam,és mert itt is olvastam.
Esetleg,Muraró,és Buranóról,néhány szót,hogy lehet eljutni,és honnan?
köszi előre is
kékszemű Creative Commons License 2009.06.16 0 0 18
Ezekből a képekből nem derül ki, hogy miben különbözik Caorle mondjuk Lido di Jesolotól.

De ha feltennél képeket a régi városközpontról, akkor rögtön világos lenne a különbség :-))
Előzmény: BirBa (16)
BirBa Creative Commons License 2009.06.16 0 0 17
Jó utat, érezzétek jól magatokat! Én május első hetében már sajnos felhasználtam az idei zsetonomat. Majd jövőre...
Előzmény: raulista (15)
raulista Creative Commons License 2009.06.16 0 0 15
Amiket írtál, ezek miatt választottuk mi is Caorlét. 27-én indulunk.
Ezen a környéken csak Bibionéban voltunk eddig.
Előzmény: BirBa (14)
BirBa Creative Commons License 2009.06.16 0 0 16
Felteszek még néhány caorlei képet arról, ami nekem a többi helyen hiányzik.
BirBa Creative Commons License 2009.06.16 0 0 14
Livenza
Kár, hogy ez a topic így agonizál. Nekem Caorle az összes észak-adriai hely közül a legjobban tetsző. Voltam Lido Adrianon (Ravenna magasságában), Chioggiában, Velencében, Jesoloban, Bibionéban, de Caorle a legkedvesebb. Nem egy üdülő-gyár. Van lakossága, belvárosa, atmoszférája.
Jövőre is megyek.
thomka74 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 13
Én mindenképp Caorle mellett, az adriai é-olasz üdülők közül az a leghangulatosabb. (ld. 1. válasz)
Előzmény: csikánó69 (12)
csikánó69 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 12

Sziasztok!

Kis közvéleménykutatás, ki melyik mellett döntene?

1 -- Bibione, Millennium: lift, mikró, külön háló, légkondi, fűtés, teremgarázs, zuhanykabin, hajszárító, széf, biztonsági ajtó, sat-tv, kávéfőző, napernyő(stb.), nagy terasz, az egész kb. 50 nm. Májusra 170 000 ft

vagy

2 -- Caorle, sima zuhany, kocsibeálló, lift, terasz, a fentiek közül több nincsen. Esetleges: gyerekágy, mikró, tv, az egész kb. 30 nm. Május 9-től - június 6-ig 500 euró. Még nem lehet tudni, a foglaláskori euró/forint árfolyamot. Ma 290 ft 1 euró. Ami azt jelenti 145 000 ft.

Írjatok, Nektek melyik tettszene!

kékszemű Creative Commons License 2009.01.27 0 0 11

Nos, ez ott a főszezon időszaka, olcsó szállást partközelben biztosan nem fogsz találni. Last minute kempingben, apartmanban ritka, mint a fehér holló.

http://www.lampo.it/Varie/Comprovendo.asp?Lingua=GB

Itt nézelődj, hátha...

Előzmény: keithleen (10)
keithleen Creative Commons License 2009.01.26 0 0 10
sziasztok,

wizza air repjegyünk van júli25-aug1 közötti időszakra. olcsó szállást szeretnék foglalni caorle/jesolo tengerpartjához közel. Az olcsó 2 főre reggelivel 100E k. lenne.... Már nézegettem a kempingeket, apartmanokat, de sajnos 2 főnél nem éri meg ilyen helyeken éjszakázni.
Vannak ötleteitek? Érdemes várni a last minute ajánlatokra?
Minden segítséget köszönök előre is!
Gina0815 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 9

sziasztok!

http://www.rabensteiner.hu/index.php?menu_id=102&lang=hun

itt nagyon sok minden le van írva Caorléról, történelme, látnivalók és még szállást is lehet bérelni jó áron. Remélem segített.

Dódy Creative Commons License 2007.07.03 0 0 8

Szia Pat!

Mi is oda megyünk augusztusban, és szintén az általad feltett kérdések érdekelnek.

Sajnos úgy látom ez a fórum nem igazán működik. Meg kellene próbálni máshol érdeklődni.

Egyenlőre nincs ötletem, de keresgélek.

Ha megtudok valami hasznos infót írok.

Üdv:

Dódy

Előzmény: pat68 (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!