Keresés

Részletes keresés

veramami1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2174
Zöldtengerszem! Nem Nálad van a hiba, az én gmailom ugyan ezt irja ki sok esetbe, akárki küldi átjön, de én nem tudom tovább küldeni mert vissza jön azzal a szöveggel, amit irtál. Ti csak egy szemüveget kerestek? Én kettőt........
lliann Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2173
A szemüvegem én is már nagyon sok helyről kerítettem elő, fogalmam sincs hogyan kerültek oda :-) de hímezni nem tudok nélküle így már rászoktam, hogy mindig egy bizonyos helyre rakom le, csak néha megfeledkezem róla.
Rájöttem a fórumozással én is, nincs időm sok helyre járni, mert akkor kihagyom a kézimunkázást, és anélkül már nem tudok meglenni, szinte lelkiismeret furdalásom van, ha nem bökök egy párat.
Hétfőn jártam így és erősen elgondolkodtam, hogy mi is a fontos számomra.
Természetesen a kreatívkodás, csak utána jön a fórumozás:-)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2172
Hja, ezzel én is így vagyok, meg még szerintem sokan mások is.
Előzmény: Pcsiffy (2170)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2171

Hihetetlen, hogy mennyi betűt hagyok ki vagy keverek össze. De ha felvenném a szemüvegemet, akkor látnám mit írok. - De azt a vackot mindig keresem.

Mindenkitől bocsi.

Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2170

Remélem ízleni fog.

Volta, a csipke kötésnél, nagyon szép mintákat láttam, tisztára kedvet kaptam a kötéshez.

Régen még középiskolába nagyon sokat kötöttem, a kedvencem volt a csipke még fonalam is van. Csak lenne egy kicsivel több időm. Annyi mindent szeretnék csinálni....

Előzmény: szaboildiko (2166)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2169
Istenem, hát én is meggondolnám, hogy szülessek-e inkább újból és akkor nekikezdenék, de ez is gyönyörű. Valahol vidón láttam olyat, hogy varrták a csipkét, de csak úgy a fonallal és a tűvel akrobatizáltak és olyan gyönyörű csipke lett belőle, hogy csak na. Hát az is ilyen.
Gyere el a csipkefórumra és meglátod nem bánod meg. Annamari (pulendrákus) annyira aranyos, segítőkész és szorgalmas, hogy oda is öröm menni, de komolyan! Azt nem tudom még, hogy vasárnap kezdjük-e mert tegnap még nem dőlt el, de mindjárt odatotyogok és megnézem.
Fonal meg, biztosan van otthon a "barna-fiókos szekrénykédben" eltéve valamilyen, kezdésnek jó lesz, csak a lényeg, hogy ne legyen tiszta műszálas és vékony legyen. Annamari most kötött magának egy gyönyörű pirosat, azt mondja 50 gr-ból kitelt neki. Az ugye még 5 dkg sem, vagy nem?-jaj, de szégyellem:(( nem tudom. Szóval gyere kérlek, meglátod jó móka lesz!
Előzmény: Rece-fice (2167)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2168
Ildikó!
Vasárnap kezditek a csipkekötést?
Irigyelem:-(( talán én is megpróbálhatnám... 100 éve kötöttem... bár nem csipkéset...
Te hol szereztél fonalat? (Nekem már 3 fórum is sok lenne)...
Előzmény: szaboildiko (2166)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2167
Hú, az már durva lehet!

Kalapemelés maria.vargane anyukájának!

Akkor inkább csomózom a recét!

Tudtátok, hogy még van egy másféle, nem csomozott, hanem varrott rece, ahol gyakorlatilag az egész hímezendő mezőt vagdalásossal kikockázza, és aztán szövi be a rácsokat stoppoláshoz hasonlóan keresztbe v. inkább csak egy irányban(ez a tömőöltés v. antik, az előző a vászonöltés).
Brrrrrrrrrrr... ezt se csinálnám! Persze nem olyan áttört, légies a hatás - de Erdélyben
sokszor alkalmazzák betétként... Itt a tömőöltéses szokásos változat: épp egy hatgyerekes anyuka üti agyon ezzel az időt!!!!
Előzmény: _tyúkanyó (2160)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2166
Köszi az ötletet, karalábét én is szoktam, de még zellert ilyen formában nem. Nahát, milyen jó, hogy vagyunk mi egymásnak, sok jó ötletet kapunk.
Előzmény: Pcsiffy (2165)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2165
Főzőcskézésre visszatérve. Én a zeller ki is szoktam ránteni. Kb 1 cm-re szeletelem egy kicsit besózom, majd panírozom a szokásos módon liszt-tojás-zsemlemorzsa, majd takarékon fedő alatt megsütöm-nagyon finom. Így szoktam elkészíteni a friss karalábát is, az is nagyon finom, még a férjem is megeszi pedig szerinte minden zöldség és gyümölcs csak és kizárólag nyersen ehető.
Előzmény: szaboildiko (2156)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 2164
Azt szeretem (jobban végiggondolva inkább a krémlevesek állagával van problémám.)
Előzmény: Rece-fice (2163)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2163
Laci!

Én sem vetem meg a pirított zellert... Sültekhez, krumpli v. rizs mellett feldobja az egészet! megpróbálom együtt sütve is:-)

Ildikó!
Keresd a Gúgliban a Waldorf salátát - ne az iskolát!
Zeller, alma, dió, majonéz:-)) Fini, nyam-nyam!( Bocs, Laci).
Előzmény: Törölt nick (2157)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2162
Jaj most talán megértettem, szóval odafele egy sor rp a tömött kockába és visszafelé újból rp a tetejére?! Hmmm.. érdekes, ki fogom próbálni.
Előzmény: szaboildiko (2161)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2161
Most, hogy mondod tényleg, de akkor 3 sort kellene az egy kockába horgolni, hogy tovább tudjon haladni nem? - vagy hogyan?
Előzmény: _tyúkanyó (2160)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2160
Ez érdekelne! Hogyan csinálta? A "lyukas" négyzet pálcáján ment lefelé a rövidpálcákkal, aztán vissza? Biztos tömöttebb hatású úgy, mint pálcákkal.
Előzmény: maria.vargane (2158)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2159
Köszi:)) Úgy látom most főzöcskézünk a másik topikon is főzöcskéztünk, ott a csülök pékné módra volt a menjű, meg az én gyöngyös levesem. Áttotyogtam a csipkésekhez, mert ott meg közös kötést szervez pulendrákus és kiválasztottuk szavazás útján, hogy melyiket kössük. Úgyhogy startra készek vagyunk, nagyon érdekes lesz így az éteren keresztül együtt kötni.
Előzmény: Törölt nick (2157)
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2158

Sziasztok!

 

Rece-fice! Nagyon szép minták vannak a képtáradban, megnézegettem.

 

Anyukám is horgolt régen, háromszárnyas ablakra recehorgolással függönyt.

El tudjátok képzelni, mekkora kellett és milyen nagy munka volt?

Ő rövidpálcákat horgolt a "teli" kockákba, én ezt ismertem recehorgolásnak.

 

Előzmény: Rece-fice (2149)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2157
Csirke sütéskor a tepsibe szoktam szórni 1 nagyobb fejet ujjnyi csíkokra vágva. A húsnak is jó, és sütve is finom a zeller.
(mondjuk a zellerkrém levest amikor csak tehetem kihagyom :-))
Előzmény: szaboildiko (2156)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2156
Juj de jó, nagyon szeretjük a zellert, amikor húslevesbe teszek mindig el kell osztani, hogy kié mennyi. Másképpen a zellert nem is tudtam hogyan kell felhasználni. Most már fogom. Köszönöm.
Előzmény: Rece-fice (2154)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2155
Ja, szóra sem érdemes... Arra való:-)
Előzmény: szaboildiko (2153)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2154
Hogy ne legyünk étlen-szomjan:

Elért a 3. receptlánc: telítődtem...
Nektek mégis elküldöm saját fejlesztésű, legolcsóbb zellerkrémlevesem recipéjét : a mennyiségek ízlés szerintiek.

Kisujjnyi vastagra szeletelt, hámozott zellert vegetás vízben jó puhára főzök.
A nagyon rostos, keményebb részeket összeturmixolom kicsi liszttel, szerecsendióval és curryvel - majd a pénztárca vastagságától függő mértékben tejszínnel sűrítem. (Ha ki akarok tenni magamért, akkor a az összes zellert összetöröm, és csak tejszínnel
sűrítek: hónap végén viszont egyre több zellerkarikát félreteszek másnapi
kirántáshoz - szerecsendiós majonézzel pompás! Aki nem rajong a rántott zöldségért, annak sajtot is panírozok...)
A tejföl is jó pénztárcakímélő elem a habarásnál! Igyekszem nem kifuttatni az összeöntött krémet, és kis rotyogtatás után levesgyönggyel, pirított kenyérkockával tálalom.
A pirítosra - ha van - sajtot is szabad olvasztani (szintén a flanc kedvéért)...

Más zöldséggel is érdemes kísérletezni - a fűszerezés lehet egyéni... Karfiollal szoktam, de még nem forrta ki magát:-))
A zeller íze karakteres, ezért lehet lazítani...
Képem nincs - el lehet képzelni - mind a 10 ujját megnyalja a vendég!
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2153
Szióka! Még egyenlőre nem szorgalmas xszemező, csak szorgalmas gyűjtögető vagyok, gyorsan hörcsög módjára el is mentettem mindkettőt, gyönyörű! Köszönöm szépen.
Előzmény: Rece-fice (2149)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2152
Rece-fice! Légyszi küdj az emelemre , mert én nem tudok küldeni, mert a gép haragszik rám, nem enged, utána már tudok irni. köszi. veramami
veramami1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2151
Lányok Nagyon köszönöm a jó kivánságokat, és a virágokat is , ...............
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2150

Néha magam se találom a kincseimet: csodaszép gránátalmás!
Előzmény: Rece-fice (2149)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2149
Szorgalmatos keresztszemezgetőknek,!

Feltöltöttem Ricamo Italiliano c. lapból néhány nagyobbacska rece- v. xszemes mintát!Majd jönnek még apróságok...
Ízelítőül a kedvencem!
maria.vargane Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2148

Kedves veramami!

 

Csatlakozom a lányok köszöntéséhez.

 

Kívánok én is nagyon boldog névnapozást !

Előzmény: veramami1 (2146)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2147
Veramami! Isten éltessen sokáig! Szeretettel: Ildikó
veramami1 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2146
Rece-fice! Köszönöm a gratulációt. családi ünnep ez nálunk. 12, 13.. Majd irok privátba
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.14 0 0 2145
Varemami!

Te hol lakozol? Privátban is írhatod:-) A tolnai mintagyűjtemény miatt kérdem... A személyposta miatt - hátha járok arra:-))))

HOHÓ! Isten éltessen Veronikaként erőben egészségben! Ugye kedden volt a névnapod!
Itt egy virág Neked:
Előzmény: veramami1 (2119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!