Keresés

Részletes keresés

RCTiv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15148
:)

folyamatosan alakulnak a dolgok :) képen én is gondolkoztam, de kicsit szeretném feldobni a bézs hegemóniát :) a szekrényt nem huzigálom, egyrészt mert dögnehéz, másrészt meg oda lett tervezve, az összes kábel ott csatlakozik (van hálózati is kettő) meg szemből a bal oldala nincs burkolva azért van rátolva a kéményre, hogy szellőzni tudjon a hifi erősítője. ja igen, gyűlölöm a látható kábeleket, az egész ház be van kábelezve és minden szobában van csatlakozás, tévé, számítógép (meg persze a riasztó)

itt egy pár kép más szögből (régi képek, azóta azért belaktuk már szépen, itt még függönyök sincsenek :D)

Előzmény: cicó (15146)
cicó Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15147
De azt csempézéskor már tudnod kell hogy a mosdó hova fog kerülni:)
Előzmény: kisidi (15135)
cicó Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15146
Aztán jó lenne már valami megvalósult projektet is mutogatni, nem csak csinálni az ötletekkel itt a feszültséget ;)))

Az én véleményem erről a falrészről az, hogy tényleg hiányzik belőle valami, de szerintem egy tarka tapétával nem biztos, hogy elérnéd a kívánt hatást.
Az a kémény szép, kár lenne elköszönteni a látványból.
Én vinnék bele egy kis szimmetriát, középre huzigálnám a szekrényt és tennék egy képet a két polc mellé, pontosan egy síkba azok alsó és felső vonalában. Akár valamelyik tapéta nonfiguratív mintájával amiket beraktál. A falat pedig be lehetne sötétíteni mondjuk egy világos tejeskávé színűre, ugyanigy a vele egy látványban lévő ajtó körüli falat is.(amelyiken a kaputelefon van)
Mondom ezt úgy, hogy nem látom mi van még körülötte.
És a parketta is nagyon szép.
Előzmény: RCTiv (15139)
cicó Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15145
Az jó, ott vannak rokonok:)
Előzmény: RCTiv (15124)
formatc Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15144
rasch soft velvet

kika-ba egy tekercs 4.690 (vagy 4.960)
láttuk még a bricostore-ban is... ott 5ezer felett volt az ára.
Előzmény: RCTiv (15143)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15143
tapétával elvesztem a bőség zavarában :D kicsit modernebb térhatásút szeretnék, ugyanazokkal a meleg színekkel amit most használunk, plusz egy kis fémes beütéssel (bronz óarany ilyesmi) és legyen sötétebb, hogy kiemelje a két kockát, meg adjon kontrasztot a tévének, aztán majd meglátjuk :) még azt sem tudom, hogy vizszintes függőleges, vagizgága vagy nyugodt ami kellene :D először a fal, és ha sikerült eltalálni a tégla színéhez esetleg, akkor nem mennék tovább, ha nem akkor vágatok rá valami mdf lapot, és csinálok egy takarót, és azt akár havonta is variálhatom :))

és eredetileg egy bontott téglás rusztikus kémény volt, de olyan sok helyet foglalt, hogy átrakattam ilyenre. meg nem lehet azt tisztán tartani (ezt sem :D) én nem akartam kéményt, de 2008-tól kötelező másodlagos fűtés lehetőséget csinálni, meg persze egyszer majd jön ide egy kandalló...

pár fajta ami tetszik a teljesség igénye nélkül, és akkor a retro-rol még nem is beszéltünk :) (mostanában nagyon tetszik a padlizsánszín, meg a világoskék-barna összeállítás is, a hálószobánkat abba az irányba visszük :D)
Előzmény: mammamija (15142)
mammamija Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15142
Nemá' - ez olyan szép! Van aki direkt bekövezi a lakását, te meg eltakarnád?
Vagy valami egész más stílust akarsz?
Kéményt egyébként y-tong téglával is lehet burkolni, az tök sima felületet ad majd - persze glettelni kell ha tapettázni akarod.
Most már csak a tapétára lennék kíváncsi, melyik típusú "érintett" meg??:))
Előzmény: RCTiv (15139)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15141
igen minden az, könnyűszerkezetes ház... annyi előny van, hogy a tévé mögött gipszkarton-osb-gibszkarton van, mert oda tervezem majd egyszer a nagy fekete lapostévét feltenni, ezért a kivitelezőtől kértem, hogy az a fal bírjon el nagy súlyt is.
Előzmény: VKOrsi (15140)
VKOrsi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15140
gipszkarton?
Előzmény: RCTiv (15139)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15139
na akkor ezt megbeszéltük :) következő kérdés, van egy rakott tégla kéményem arra szintén tapéta menne, viszont arra tényleg kellene valami takaró, azt miből csináljam? (kifugázni nem akarom, meg glettelni sem) olyan megoldás kellene amit el tudok távolítani ha szükséges. a kéményt elég lenne 3 oldalról U alakban takarni, mert a negyedik oldala a fal mellett van. A terv az, hogy a mögötte lévő fal lenne tapétázva, és a kéményen ugyanabból a fajtából mintás tapéta lenne. a tévé mögötti fal, és a gardrobszoba ajtajánál akarom letapétázni. most virágot futtatok a kéményre, de nagyon komolyan el lehetne játszani vele :) ez egy régi kép, most már tele van virággal, meg a hangfalselyem is visszakerült a "dizájnerem" kívánságára :D
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15138
Azt hiszem ez teljesen folosleges. Sehol nem csinaltam, sehol nem lattam szakemberektol sem.
Előzmény: Törölt nick (15136)
mammamija Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15137
De a vitatott gipszkarton fal jelen pillanatában festve van, gondolom tök sima. Ha tapétát akar rá, akkor már nem kell alámakulatúrázni. És ezek az új tipúsú tapéták egyben lejönnek, nem hozzák magukkal az előző rétegeket - ne a régi panelra gyógyított olcsó papírtapétára gondolj, - na! annak alá kellett glettelni, makulatúrázni rendesen.
Előzmény: Törölt nick (15136)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15136
Igen.
Gyakorlatilag ezzel tudod biztosítani, hogy ne tépkedd le a papírt tapétacsere alkalmával.
(amennyiben festve lesz, akkor is szükséges, ugyanis 2-3 réteg festék után is látszanának az illesztések -persze csak a megszokott festékek esetén, az 1 rétegűeknél 2 réteg után nem látszik)
Előzmény: zratkay (15133)
kisidi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15135
Ez így van, ha az ember már tutira tudja akkor, hogy milyet, mit hova a bútorból. De ezsem volt nagy cucc, kétoldali ragasztó a felpróbáláshoz, és spéci a szilikon a felragasztáshoz, szakboltban vettük hozzá.
Előzmény: cicó (15108)
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15134
No meg a mostani tapetak mar also reteggel - makulaturaval - jonnek...

Előzmény: RCTiv (15125)
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15133
A papirt atglettelni?!
Előzmény: Törölt nick (15130)
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15132
Nem egy nagyon serulos a gipszfal. No meg ha nincs arviz, a feluleten levo papir sem azik at. Szoktak gozzel is leszedni - de nem orom! Viszont ha csak egy fal - es tudod mit vallalsz - tenyleg szeppe teheti a helyseget, csak vigyazz, "ne legyen tulcsinalt".

Vannak meg festessel valo diszitesek is - no meg a texturak, amiket szinten nehez valtoztatni. Nalam az eloszoba ilyen, de nem sok valasztasom volt, mert ket helyseget nyitottunk egybe, es elteres volt a falak kozott, igy a textura takarja - es diszit is egyben. IGaz, ha most eladnank a hazat, lehetne hatrany is, mert a vevonek ha nem tetszik, vagy faradtsagos, vagy koltseges eltuntetni.

Ha ilyesmit hasznalsz, vagy gozt, nem serul semmi sem. A viztol sem - ha turel,es vagy es ovatos.
Előzmény: RCTiv (15125)
mammamija Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15131
Van már olyan tapéta is hogy a hordozót és a tapétát külön-külön bekened ragasztóval, egymásrateszed, és egyben lejön, ha megunod.

Ha szép, sima az a rész ahová tennéd (ahogy írod gipszkarton, és most festve van) tök felesleges a makularúrázás, átcsiszolod (tatod) és mehet rá a tapetta.
Előzmény: RCTiv (15095)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15130
Úgy, hogy a sima papírt is át kell glettelni.
Tehát a teljes felületet, nem csak a lapok toldását.
Előzmény: zratkay (15123)
rferi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15129
Ez tényleg nagyon szép.
Előzmény: cicó (15073)
VKOrsi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15128
hacsak úgy nem :) :)
Előzmény: RCTiv (15127)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15127
ez így van, csak én annak a láncnak az érdi boltjában vettem :)
Előzmény: VKOrsi (15126)
VKOrsi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15126
Balaton, de akkor tévedtem. Emlékeim szerint te írtad, hogy a laminált padlót hol lehet nagyon jó áron venni, és mivel ők itt tőlünk 10km-re vannak, azt hittem környékbeli vagy.
Előzmény: RCTiv (15124)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15125
na ettől félek, egyszerűbb lenne egy határozott falszínt festeni, viszont a tapéta sokkal nagyobb teret enged a formáknak nem csak a színnek. meg attól, hogy megsértem a gipszkartont akkor mi van. ha vízzel (vagy leszedő ragaccsal kenegetem, akkor átázhat nem? bár végülis az pont egy olyan fal ahol akár a gipszkartont is könnyű cserélni.
Előzmény: zratkay (15121)
RCTiv Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15124
miért ti merrefelé laktok? ha nem vagyok indiszkrét :) a mi kis városunk Százhalombatta
Előzmény: VKOrsi (15116)
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15123
"Telibe glettelni" Hogy erted?
Előzmény: Törölt nick (15098)
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15122
Szerintem a makulatura a fal miatt kell, nem a tapeta miatt. En is hasznaltam ott, ahol a fal nem volt szep sima - ujsagpapirt - sokkal szebb volt utana. Ez meg regen, tegla lakasban volt.

Előzmény: cicó (15110)
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15121
Lehet - de oruletes maszat (mint akarhonnal leszedni). En csak egy kis reszt hamoztam le - de megfogadtam, soha tobbet tapeta!

Nekem egy "lemoshato" tapeta volt itt, aminek egy reteget konnyen le lehetett huzni, es az alatta levot aztatni kellett - van jo tapeta aztato folyadek a boltokban, nem volt igazan nagyon nehez... de a maszat! Az ido!!! A falat semmit nem kellett javitani a tapeta alatt - gipsz fal, "sheet rock".
Előzmény: RCTiv (15095)
zratkay Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15120
Addig meg amig nem csereled le - tartozkodjatok a kez es fogmosastol... nem is tudom, hogy hogyan halalja majd meg a Fold a fiaimnak, zoldek voltak (mint a zolddiszno) mar zsenge koruktol :)). Sporoltak, a vizzel :)).

Előzmény: RCTiv (15088)
cicó Creative Commons License 2009.10.21 0 0 15119
Jóvan:) Leteszem a nagyesküt, hogy ha a gipszkartonozásról lesz szó nem beszélek bele, pedig láttam már olyan embert akinek az ismerőse tud gipszkartonozni, sőt te is az ismerősőm vagy :)
Előzmény: Törölt nick (15118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!