Keresés

Részletes keresés

GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 14
Na beüzemelték a párátlanítót, már megevett 1/2 liter vizet 1óra alatt...
hátha jelent valamit
halaloszto Creative Commons License 2009.10.21 0 0 13
semmikepp ne fess amig rendesen ki nem szaradt minden. vizet viszel be vele, plusz a festek gatolja a szaradast.

vajk
Előzmény: GuMiSZu (4)
Axióma Creative Commons License 2009.10.21 0 0 12
Ja azon az aron ne gondolkodj rajta. 1-2 eve 2 het alatt kifizetted volna a 60e-es keszulek arat...
Az a baj, hogy a rairt napi kapacitas az altalaban 30 fokon es 80-90% relativ paratartalmon igaz. Mi 12 ora alatt, 10kWh extra fogyasztasal 10 liter vizet szedtunk ki normal szintre (21-22) futott lakas barmely pontjan. Ha csak a furdoszoba a'zott nagyon, akkor egyszerubb a helyzeted (nalunk epitkezes utani telen volt leginkabb, illetve hetvegi tobb adag mosasakor hasznalatban, utobbi kulon jo volt hogy meleg levegovel fujta is).
Előzmény: GuMiSZu (11)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 11
találtam páramentesítőt, 1000Ft/nap áron első nap próbanappal (ha nem jó akkor ingyen volt) elvileg 27L a kapacitása, de ha 6-7-10L -t összeszed akkor is jó vagyok már sztem....
fürdőszobába olyan meleget tudok csinálni amit akarok (padlófűtés+radiátor+törcsiszárító) > 30fokot simán :) úgy hogy máshol 21-22 fok van

klimánk nincs nem volt rá eddig szükség :)

köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat....
Előzmény: Axióma (10)
Axióma Creative Commons License 2009.10.21 0 0 10
Ha tudsz szerezni valahol egy klimat, azzal is tudsz paratlanitani (mindket fele belul legyen a szobaban, pl. ablakklima, a kondenzviz-gyujto ala egy nagy vodor, vagy atmenetileg feleslegesse valt mobilklima valakitol kolcsonbe). A celgep-berlest iszonyat dragan lattam... es a hivatalosan leirt vizkivonasi teljesitmenye is fura volt a mi klimas tapasztalatunkhoz kepest (a mienk mondjuk kulteri-belteri felszerelve egy keretre). Ja es szamolj mind a ket esetben az emelkedo aramszamlara.
Előzmény: GuMiSZu (9)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 9
Köszönöm!
akkor szigetelés nuku + elektromos páramentesítő + illóolaj + türelem

Émile Creative Commons License 2009.10.21 0 0 8

 

 

 

 

 akkor segítek a dolgon, vagy csak ártok?

 

  Bizony ártasz !  a nedves részen felül is pakold el a meglévő szigetelő anyagot , legyen a felület szabad ,majd teljes száradás után be lehet újra fedni. Viszont jó a régi anyag is, a padlás megfelelő részén kiszárad !

 Már évszázadok óta megoldott a szálas anyagok szárítása ( szalma,  széna )  forgatni kell !!!

Előzmény: GuMiSZu (7)
GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 7
Ezt a szagot nem lehet megszokni :(
olyan igazi büdös van... az illóolajat kiprószáljuk

bérlek egy párátlanítót, hátha segít...


tudom lassan fogunk száradni, még egy kérdés, ha a födémre felülről pakolok üveg/kőzetgyapotot (páraáteresztő) akkor segítek a dolgon, vagy csak ártok?
Olyan szigetelés, amit úgyis kidobnék, mert régen ez volt a födémen és a macsekok szétszedték (még fel tudtak menni a pallásra), tehát ha picit bepárásodik az nem gond, vagy ne rakjam rá > jobban szellőzik felülről is, és a tetőablakokat is pici bukóra rakom > a tetőtér is kiszellőzzön?

Émile Creative Commons License 2009.10.21 0 0 6

 

 

  " a múlt héten nagyon durván beáztunk"

 

 

 múlt héten nagyon durván beáztunk,múlt héten nagyon durván beáztunk, Ennyi idő semmi !  Kell legalább 3 hónap a stabilizációhoz. A szagot meg lehet szokni.

Előzmény: GuMiSZu (-)
Émile Creative Commons License 2009.10.21 0 0 5

  " (horcsikfödém) iszonyatosan leáztunk."

 

  Még szerencse, hogy ilyen födémed van.

 Ez egy  régi faszerkezetünél sokkal nagyobb baj lenne.

 Türelem , többet fűteni és mint mondtad intenzíven szellőztettni és nyomtalanul elmúlik.

GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.21 0 0 4
Köszönöm, asszem bérelek egy párátlanítót, 1-2 hétre
illóolaj is megpróba

ha esetleg festek egy gyorsat, előtte lekapargatom a dzsuvát az segíthet?

meszet nem tok, mert utána nem mésszel szeretnék festeni
Jimmy the Hand Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3
Plusz párologtass baktériumölő hatású illóolajokat (teafa, levendula, stb.)
Előzmény: miszter07 (2)
miszter07 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 2

Próbálj meg egy párátlanítót.

GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.20 0 0 1

köszi, de a födémet / plafont nem tudom... of korz már nem áll bent a víz, kérem, aki hasonlóan konstruktív hozzászólásokat akar tenni azt máshol, ez sajnos nem ilyen vicces...
Előzmény: bindera (0)
bindera Creative Commons License 2009.10.20 0 0 0
felm0sni
GuMiSZu Creative Commons License 2009.10.20 0 0 topiknyitó
Hi,

Sajnos a múlt héten nagyon durván beáztunk, tetőcsere/felújítás alatt van a házunk. A gond az, hogy a födém is átázott(vasgerendás beton) de nem folyt be, ill egy helyen (horcsikfödém) iszonyatosan leáztunk. (a plusz az, hogy a régi kéménybe is bement a víz :( ) Most már van tetőnk ill már a cserép is fent van.
A fürdőszoba, ahol a legnagyobb leázás volt nagyon dohos lett, konkrétan büdös van benne. Próbálom, klóros penészőlővel/ fertőtlenítővel a penészedést megelőzni, de a szaggal nem tudok mit tenni. Sajna az időjárás ahogy látom nem kedvez > nem lesz meleg nem fogunk tudni rendesen száradni.

Tud valaki ötletet mondani, hogy mit tegyünk? Régen nem volt dohszag+penész, de most félek nagyon...
amit teszünk fűtünk 1000-el plusz szellőztetünk...

De a szag már megvan ....

help....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!