Ja azon az aron ne gondolkodj rajta. 1-2 eve 2 het alatt kifizetted volna a 60e-es keszulek arat... Az a baj, hogy a rairt napi kapacitas az altalaban 30 fokon es 80-90% relativ paratartalmon igaz. Mi 12 ora alatt, 10kWh extra fogyasztasal 10 liter vizet szedtunk ki normal szintre (21-22) futott lakas barmely pontjan. Ha csak a furdoszoba a'zott nagyon, akkor egyszerubb a helyzeted (nalunk epitkezes utani telen volt leginkabb, illetve hetvegi tobb adag mosasakor hasznalatban, utobbi kulon jo volt hogy meleg levegovel fujta is).
találtam páramentesítőt, 1000Ft/nap áron első nap próbanappal (ha nem jó akkor ingyen volt) elvileg 27L a kapacitása, de ha 6-7-10L -t összeszed akkor is jó vagyok már sztem.... fürdőszobába olyan meleget tudok csinálni amit akarok (padlófűtés+radiátor+törcsiszárító) > 30fokot simán :) úgy hogy máshol 21-22 fok van
klimánk nincs nem volt rá eddig szükség :)
köszönöm mindenkinek a segítséget és a tanácsokat....
Ha tudsz szerezni valahol egy klimat, azzal is tudsz paratlanitani (mindket fele belul legyen a szobaban, pl. ablakklima, a kondenzviz-gyujto ala egy nagy vodor, vagy atmenetileg feleslegesse valt mobilklima valakitol kolcsonbe). A celgep-berlest iszonyat dragan lattam... es a hivatalosan leirt vizkivonasi teljesitmenye is fura volt a mi klimas tapasztalatunkhoz kepest (a mienk mondjuk kulteri-belteri felszerelve egy keretre). Ja es szamolj mind a ket esetben az emelkedo aramszamlara.
Bizony ártasz ! a nedves részen felül is pakold el a meglévő szigetelő anyagot , legyen a felület szabad ,majd teljes száradás után be lehet újra fedni. Viszont jó a régi anyag is, a padlás megfelelő részén kiszárad !
Már évszázadok óta megoldott a szálas anyagok szárítása ( szalma, széna ) forgatni kell !!!
Ezt a szagot nem lehet megszokni :( olyan igazi büdös van... az illóolajat kiprószáljuk
bérlek egy párátlanítót, hátha segít...
tudom lassan fogunk száradni, még egy kérdés, ha a födémre felülről pakolok üveg/kőzetgyapotot (páraáteresztő) akkor segítek a dolgon, vagy csak ártok? Olyan szigetelés, amit úgyis kidobnék, mert régen ez volt a födémen és a macsekok szétszedték (még fel tudtak menni a pallásra), tehát ha picit bepárásodik az nem gond, vagy ne rakjam rá > jobban szellőzik felülről is, és a tetőablakokat is pici bukóra rakom > a tetőtér is kiszellőzzön?
múlt héten nagyon durván beáztunk,múlt héten nagyon durván beáztunk, Ennyi idő semmi ! Kell legalább 3 hónap a stabilizációhoz. A szagot meg lehet szokni.
köszi, de a födémet / plafont nem tudom... of korz már nem áll bent a víz, kérem, aki hasonlóan konstruktív hozzászólásokat akar tenni azt máshol, ez sajnos nem ilyen vicces...
Sajnos a múlt héten nagyon durván beáztunk, tetőcsere/felújítás alatt van a házunk. A gond az, hogy a födém is átázott(vasgerendás beton) de nem folyt be, ill egy helyen (horcsikfödém) iszonyatosan leáztunk. (a plusz az, hogy a régi kéménybe is bement a víz :( ) Most már van tetőnk ill már a cserép is fent van. A fürdőszoba, ahol a legnagyobb leázás volt nagyon dohos lett, konkrétan büdös van benne. Próbálom, klóros penészőlővel/ fertőtlenítővel a penészedést megelőzni, de a szaggal nem tudok mit tenni. Sajna az időjárás ahogy látom nem kedvez > nem lesz meleg nem fogunk tudni rendesen száradni.
Tud valaki ötletet mondani, hogy mit tegyünk? Régen nem volt dohszag+penész, de most félek nagyon... amit teszünk fűtünk 1000-el plusz szellőztetünk...