Keresés

Részletes keresés

pozo Creative Commons License 2009.10.15 0 0 775

 

Alapos ember lehetsz és jó megfigyelő.

Azt tudni kell, hogy a Borellia garinii kullancs okozza az idegrendszeri tüneteket, a Borellia afzelii pedig az izületi, reumatikus tüneteket, lehet, hogy a fiad ez utóbbival találkozott.

A kérdéseid közül nem mindegyikre lehet egyértelmű választ adni, tehát a válaszok:

 

- Kizárható-e a fenti leírás alapján a Lyme-kór?

  Nem.

- Elképzelhető, hogy öt évvel a fertőzés után jelentkeznek csak a tünetek?

  Igen.

- A fentiek ismeretében biztonsággal diagnosztizálható-e a Lyme-kór?

  Na ez nehéz kérdés, úgy néz ki, hogy nem.

- Hova érdemes fordulni, melyik vizsgálat, intézmény a legmegbízhatóbb?

  Ez is nehéz kérdés, van aki Lakos doktor mellett teszi le a voksot, van aki a 

  Géndiagnosztika mellett. Az egy szerencsés eset, ha mindkét helyen  pozítivnak 

  vagy negatívnak nyílvánitanak. 

- Kezelhető, gyógyítható-e maradéktalanul, amennyiben a gyanúm beigazolódik? 

  Az idő múlásával romlik az esély, de nagyon sokan (szerencsére) maradéktalanul

  gyógyulnak.

 

Légy szíves vedd figyelembe, hogy a fenti válaszok egy laikus véleménye, semmi esetre nem helyettesíti a szakorvosi vizsgálatot és véleményt.

Előzmény: nem1rem1 (774)
nem1rem1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 774

Jó napot, Szervusztok! Tudna valaki segíteni az alábbiakkal kapcsolatban?

 

Fiam 12 éves. Régebben gyakran, mostanában ritkábban kirándulunk erőben. Kisebb korában többször is érte kullancs-csípés, észrevételeink szerint legutoljára 2004-ben. Ezen utolsó alkalommal borreliosis-fertőzést szenvedett, megjelentek a jellegzetes foltok a csípés körül, mellyel haladéktalanul orvoshoz fordultunk, és fiam antibiotikus kezelésben részesült.

 

Az utóbbi egy hónapban különös tünetegyüttest tapasztalunk, melynek részben vannak előzményei is, mégis, ezek így együtt felvetették a gyanút, hogy a 2004-es fertőzés után a kezelés talán nem volt maradéktalanul eredményes, esetleg azóta (talán idén nyáron?) újabb fertőzést szenvedhetett, melyet nem vettünk észre. Ezek a tünetek a következőek:

 

FEJFÁJÁS - kis korától fogva fejfájós, de ennek nem tulajdonítunk különösebb jelentőséget ebből a szempontból, mert édesanyja is fejfájós, Úgy gondoljuk, ezt valamiképpen örökölte.

 

NÁTHA (KÖHÖGÉS, ENYHE TOROKGYULLADÁS) - ezek is általános tünetek. Fiam (az alább leírt enyhe lázal együtt) ezzel gyerekorvosi kezelés alatt áll, immár harmadik hete. Az első hét után, mióta a torokgyulladása, valamint a láza sem szűnik, a gyerekorvos felírt antibiotikumot is, illetve most, a második hét végén, tekintve hogy a tünetek nem szűnnek, részletes kivizsgálásra szeretné elküldeni.

 

LÁZ - A torokfájással együtt enyhe, főleg esténként jelentkező, általában 37,2 C-os láza van. (Tavaly is volt egy hosszabb lázas időszaka, mellyel a Szent László Kórház Lázambullanciáján is vizsgálták. Akkor, mivel ez a nehezen múló enyhe láza egy vírusos fertőzés után maradt vissza, és egyéb tünetekkel a láz nem társult, a lázambullancián azt a diagnózist kaptuk, hogy néha bizonyos vírusfertőzések "átprogramozzák" a szervezet hőszabályozását, és hónapokig is eltarthat egy enyhe, folyamatos, egyébként tünetmentes állapot, mely normálisnak tekinthető, és idővel elmúlik.)

 

A tavalyi lázas állapota elmúlt, ugyanakkor a mostani láza különbözik a tavalyitól: Reggel soha sincs, csak néha délután, de leginkább este, minden este jelentkezik.

 

TÉRDÍZÜLET FÁJDALMA - A fent leírt "nátha" és láz megjelenése előtt egy-két héttel jelentkezett fiam jobb térdében fájdalom. Ezt sporttevékenységének tulajdonítottuk, és feltételeztük, hogy pihentetéssel elmúlik. A "nátha" kezdete óta nem is sportol, gyakorlatilag nem mozog, otthon van. Ugyanakkor a térdfájdalma, bár enyhe, nem múlik. A térde ugyanakkor nagyon enyhén van csak megdagadva, szinte nincs is, lila folt is csak alig, vagy talán egyáltalán nem látható, és alig melegebb, mint kéne. (A dagadást meg a melegséget talán csak hozzáképzeljük?) Fiam azt mondja, úgy érzi, mintha a térdén belül, a "porcban" volna a fájdalom, és térdszorítóval képes terhelni is.

---

Ezen fenti, talán összefüggő, talán egymástól független, de mindenképpen a gyerekorvos számára is kétséges eredetű tünetek után kerestük vissza tegnap az interneten a Lyme-kórra jellemző tüneteket és tudnivalókat, és megijedtünk, hogy a fenti négy tünet jellemző a Lyme-kórra, bár - ha jól olvastam - ezeknek talán nem öt évvel a fertőzés és annak antibiotikus kezelése után kelllene jelentkezniük.

 

A Lyme-kórra jellemző egyéb tüneteket szerencsére nem tapasztaltuk: Fiam egyáltalán nem fáradékony, nem jelentkezett tarkómerevség, féloldali arcbénulás, fülcimpa-lilulás, személyiség-változás, egyéb idegrendszeri tünet, és még a láz ellenére sem kimerült. Mindennek ellenére szeretnénk fiamat megvizsgáltatni, és a Lyme-kórt kizárni, vagy kezeltetni. A diagnózist viszont nyilván megnehezíti, hogy a borreliosis fertőzésen bizonyosan átesett évekkel ezelőtt, és jelenleg is antibiotikumokat szed, melyeket a gyerekorvos a láz és a torokgyulladás miatt írt fel.

 

A fentiekhez annyit szeretnék még hozzátenni, hogy fiam egyébként rendkívül kiegyensúlyozott lelkialkatú gyerek, rendszeresen sportol is, és nagyon ritkán betegszik meg, még tömeges fertőzések, influenza-járványok idején sem szokott. Ez is hozzájárul aggodalmunkhoz, amennyiben ritka betegségei után is általában könnyen, gyorsan gyógyul, de most a tünetei, bár enyhék, de nem múlnak.

 

A fentiek alapján a kérdéseim a következők:

 

- Kizárható-e a fenti leírás alapján a Lyme-kór?

- Elképzelhető, hogy öt évvel a fertőzés után jelentkeznek csak a tünetek?

- A fentiek ismeretében biztonsággal diagnosztizálható-e a Lyme-kór?

- Hova érdemes fordulni, melyik vizsgálat, intézmény a legmegbízhatóbb?

- Kezelhető, gyógyítható-e maradéktalanul, amennyiben a gyanúm beigazolódik?

 

Köszönöm előre is a választ a hosszú kérdésemre...

pozo Creative Commons License 2009.10.13 0 0 773

 

Megértelek. De azért az sem megoldás, ha az ember élete végéig félévente infúziós kezelést kap.

Nagyon jó lenne valamilyen megnyugtató megoldás.

Előzmény: geminizsuzsi (772)
geminizsuzsi Creative Commons License 2009.10.13 0 0 772

 

Igen, ez elképzelhető.

Igazság szerint én legutóbb az Istenhegyin is elhagytam a vérvételt. Ugyanis mielőtt a Lyme szóbakerült volna, tizenévig tömtek gygógyszerekkel és egyre rosszabbul lettem, az antibió meg határozottan javulást hozott. Tünetmentes még sosem voltam, csak most nyáron az infúziós kúra után. ..most az újabb kúrától ismét ..Persze másnál lehet, ez nem ilyen egyértelmű.

Előzmény: pozo (771)
pozo Creative Commons License 2009.10.10 0 0 771

 

Zsuzsi, Erika,

 

Jó, hogy írtál Erika, mert így jön ki a lényeg. Tehát.

Az Istenhegyi Géndiagnosztika és a Prodia ugyanazt a reagenst használja (Microgen). Ez azt jelenti, hogy mondjuk tavaly elmentél a Géndiagnosztikára vagy az ÁNTSZ-hez, ugyanazt az eredményt kaptad, mert az ÁNTSZ-nek a Prodiával volt szerződése, tehát az SZTK-ban levett vért az ÁNTSZ-be küldték, akik tovább küldték a Prodiába.

Nem régen változott a helyzet, az ÁNTSZ már nincs szerződésben a Prodiával, más reagenst használnak, tehát előfordul, hogy a leletei alapján (főleg a krónikusoknál), hogy aki eddig pozitív volt, az most már negítív lesz. Ezért írtam kedves Zsuzsi, hogy menj el vérvételre az ÁNTSZ-hez, azaz valamelyik SZTK laborba.(Kíváncsian várom az eredményt).

 

Sajnos, az összehasonlítás még várat magára, egy laborvezető doktornő megígérte, hogy elvégez összehasonlító vizsgálatot, ennek már több hónapja, rákérdeztem, de egy határ után már nem lehet erőltetni a dolgot...

 

Azért az szomorú, hogy a betegnek kell odafigyelni és felhívni a figyelmet a laboreredmények megbízhatóságára...

A nem megbízható laboreredmények hatása az lehet, hogy lyme-kórban szenvedők nem kapnak kezelést avagy lyme-korban már nem szenvedők fölöslegesen kapnak a szervezetet romboló antibiotikus kezelést. Gondolom, hogy a topicin levőkre ez utóbbi vonatkozik leginkább.

Előzmény: geminizsuzsi (769)
erikakis Creative Commons License 2009.10.07 0 0 770
Háziorvosi beutalóval el tudsz menni egy PRODIA laborba is lyme tesztet csináltatni,

http://www.prodia.hu/oldal/2.LABORHALOZAT

és ha kifizeted a 9000 Ft-ot, akkor negativ ELISA esetén is megcsinálják a Western Blotot.
Előzmény: geminizsuzsi (769)
geminizsuzsi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 769

Pozo,

 

Miért javasolod az ÁNTSZ-es vizsgálatot? Ez az amit a Lászlóban csinálnak? Kell beutaló vagy hogyan megy ez?

A Minocycline hasonló mint a Doxy, ugyanaz hatóanyag. A gyomrom eléggé ki van tőle..

Előzmény: pozo (767)
Cedy Creative Commons License 2009.10.02 0 0 768
NÉzd, az E.K a leletemre azt mondta aktív lyme...akkor most van vagy nincs? Mikro tünetek vannak, a labor alapján kezelni kellene, de mivel nincsennek erős tünetek, így  obszervált. Amúgy 18 évvel ezelőtt csípett meg fertőzött kullancs....akkor 2 évig nagyon rosszul voltam, (főleg az ízületeim), nem kezeltek erre célzottan, mivel akkor még erről nem igen lehetett hallani, azóta pedig hát megpróbálok nem tudomást venni a dologról. Itt fáj, ott fáj stb. próbálom sportal egyensúlyban tartani magam, szerintem ezért vagyok jól. Ja, és még negyven sem vagyok. Tudom, hogy erősödhetnek a tünetek, de addig én is obszerválom magam. :) És várom, hogy föltaláljanak valami olyan szert ami nagyobb szervezeti terhelés nélkül kiöli ezt a bacit.
Előzmény: Bárányfelhő12 (764)
pozo Creative Commons License 2009.10.02 0 0 767

Én azért óvatos lennék ezekkel a frekvenciagenerátorokkal...

Jó esetben nem árt, de szerintem nem is használ. Ha használna, akkor sokkal szélesebb orvosi körben terjedne el.

Persze, a gyártók minden jót elmondanak róla (még a HIV vírust is megöli), ha ez így lenne, sokkal nagyobb hírverést kapna. A gyártónak jó üzlet, egy ilyen generátor önköltségi ára, jó ha 10e Ft. Egy Zappert pl. ezerből ki lehet hozni.

Én voltam egy orvosnőnél, akinek volt egy szuper frekvenciagenerátora, ami diagnosztikát is végzett. Megegyeztem vele, hogy nem mondom meg mi a bajom, a gép majd megmondja. Ha nem mondja meg a gép, akkor semmit sem fizetek. Nem mondta meg a gép...Javára szóljon a doktornőnek, hogy tartotta magát az egyezséghez. De mint látom, azóta felvette a kezelt betegségek listájára a lyme-kórt.

 

Kérdezd meg légy szíves, hogy van-e ORKI engedélye a frekigenerátornak?

Javasolnám továbbá, hogy menj el egy ÁNTSZ-es lyme laborvizsgálatra.

 

A Minocyclinről még nem hallottam, de feltételezem róla, hogy nagyon hasznos.

Doxycyclin alapú?

Előzmény: geminizsuzsi (765)
Lyme-lom Creative Commons License 2009.10.02 0 0 766

Szia Geminizsuzsi,

 

Nagyon szépen köszönöm az Esztó Klára féle frekvenciagenerátoról szóló részletes leirásodat. Már nem is reméltem, hogy kérdésemet megválaszolja egyáltalán valaki. Októberben első ízben  fogok majd találkozni a doktornővel és akkor megkérdem mi a pontos neve a készüléknek. Ha érdekel, megírom a doktornővel kapcsolatos tapasztalataimat.

 

Milyen érdekes, Lyme kórra nekem is Minocycline-t írt fel dr. Bozsik, de nekem csak ezt követően kell majd Ceftriaxone-t is szednem(azaz Lendacin-t) . Ezek szerint neked is neuroborelliósisod van mint nekem, azaz a központi idegrendszered sérült meg a betegség során.

 

Legjobbakat kívánom neked.

Előzmény: geminizsuzsi (765)
geminizsuzsi Creative Commons License 2009.09.30 0 0 765

Lyme-Lome,

 

Esztó Klára egy egyszerü freki generátort ajánl. Van egy Urbán Elektronika nevü bolt, a neten megtalálod, ők árulják, lehet hogy más is, nem tudom. Felhivtam őket, kiderült, hogy a tulaj neje is ebben szenved, méghozzá nagyon durva tünetekkel. Beszéltem a hölggyel, a szokásos sztori, komoly izületi, bőr, egyéb tünetek, iszonyú fáradt volt, az orvosoknak gőzük sem volt mi baja..

Valahogy az Esztóhoz került aki diagnosztizálta a Lyme-t,  de az antibiót nem tudta beszedni. Akkor ajénlotta a dr-nő ezt a módszert. Állytólag magyar találmány egy most már nyugdijas doki találta fel azt a kütyüt ami beméri , hogy a páciensnek milyen frekvenciát kell kapnia, és egy viszonylag egyszrü gépen ezt be lehet állitani. Ilyen bemérő gépe egy Ábrahám nevü dokinak meg Esztónak van. Ha bemértek, kb 80-100 E Ft körül lehet egy gépet venni, olyat adnak ami a Te frekidet tudja. Azt mondta a hölgy, hogy sokkal jobban lett, tud dolgozni, először a fáradtsága múlt el, aztán megállt az izületei görbülése, mert ilyen stádiumban volt már.

Szval szerencsém volt, hogy a tulaj vette fel a telefont a boltban és látta, hogy gőzöm sincs mi ez az egész frekvencia generátor és ahogy kérdezgetett mire is kellene ez nekem derült ki a fent emlytett dolog.. 

 

Amúgy én Márciusban kaptam Lendacint, nekem nagyon jó volt, kb Aug elején kezdtek visszajönni a tünetek, most Minocyclint szedek, elég jó a tapasztalatom, 3 hét után tök jól vagyok. Ez olyasmi mint a Doxy, csak Mo-on nincs forgalomban, állitólag a szakirodalomban jókat irnak róla..

Na meglátjik, hátha nem kell megvegyem a kütyüt..

Előzmény: Lyme-lom (756)
Bárányfelhő12 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 764
Addig örüljetek neki, amég csak latolgatjátok, hogy lyme-kórotok van-e vagy sem. Most már jól vagyok, de 1 évvel ezelőtt olyan szarul voltam, hogy nem volt kérdés, hogy van-e bennem borrelia vagy sem. Szóval szerintem aki lájmos az tudja.
Előzmény: Cedy (762)
pozo Creative Commons License 2009.09.29 0 0 763

Ha egy évvel hamarabb mész az ÁNTSZ-es laborba, akkor ott is pozitív lettél volna. Ennek egyszerűen az az oka, hogy a Lyme-klinika és az egy évvel ezelőtti ÁNTSZ labor ugyanazt a reagenst használta.

Az ÁNTSZ labort váltott, ezért lettél náluk negatív.

 

Az én nagy csapdám (meg gondolom másoké is) ott volt, hogy az ÁNTSZ labornál és a Lyme-klinikán is pozitív voltam. Most az ÁNTSZ labornál én is negatív vagyok.

Bizony, a másik nagy csapda, hogy hajlamos az ember minden baját a lymere fogni.

 

Ettől függetlenül biztos vagyok abban, hogy a lymenek lehetnek utótünetei, amik a nem megfelelő vagy nem megfelelően adagolt antibiotikumok miatt vannak.

Előzmény: Cedy (762)
Cedy Creative Commons License 2009.09.29 0 0 762

Annyi tünete van ennek a kórnak, hogy aki nagyon figyeli magát, az is tapsztalhatja a tüneteket, anélkül, hogy lenne boréliája. Lehet, hogy akik Lakos doktorhoz mennek vizsgálatra azok nyugodtabbak, nem tudom mi a jobb, kapni egy negatív leletet, vagy kétségek közt gyötrődni. Az ANTSZ-es labor szerint negatív vagyok, (soha nem kaptam kezelést), a Lyme-klinika szerint pozitív. AMúgy semmi bajom, apróságokat leszámítva. De az apróságokat is fel lehet nagyítani.

Előzmény: pozo (761)
pozo Creative Commons License 2009.09.29 0 0 761
Nagyon jó a meglátásod! Nekem erre 7 év volt szükséges, hogy felismerjem, de még most sem igazán tudom, hogy hogyan tovább...
Előzmény: Cedy (760)
Cedy Creative Commons License 2009.09.28 0 0 760

Ez így elég ijjesztőnek hangzik. Jó lenne, ha úgy általában az orvosok komolyabban vennék ezt a kullancs-kérdést, mert sokan elbagatelizálják!? A másik oldal meg eltúlozza!?

Jó lenne, ha feltalálnának egy hatásos szert a borélia ellen! Még a lenyomata se maradjon!

VOlt már valakinek a lyme klinikán egyáltalán negatív lelete?

Előzmény: pozo (759)
pozo Creative Commons License 2009.09.27 0 0 759

Megértem a dillemádat, sokan vergődünk kétségek között.

 

Manapság úgy gondolom, hogy sajnos akkor is lehetnek az embernek lymere utaló tünetei, ha a fertőzés már nem mutatható ki,  a labor eredményed negatív.

 

Valamiféle "lenyomata" lehet ennek a betegségnek, ami nem antibioval gyógyítható.

De mivel, ez itt a kérdés? Ezért próbáltam a szifiliszes esetek után nyomozni, mivel náluk fordul elő, hogy a baktérium mentesség után is megmaradnak bizonyos tünetek. A szifiliszt és a lyme-kórt ugyanaz a baktérium család okozza: a spirochéták.

 

Előzmény: Cedy (758)
Cedy Creative Commons License 2009.09.26 0 0 758

Az ELISA teszt nálam kétes volt, akkor jött a WB, az meg negatív. Azért nem nyugodtam,  a lyme klinikán is csitáltattam egy vizsgálatot, és az jött ki, Klára doktornő olvasatában, hogy aktív lyme...mellesleg 15 éve csípett meg fertőzött kullancs (tájfutóként), azóta nem volt bennem kullancs....akkor meg most mit is gondoljak? AMúgy meg jól vagyok...jó, az ízületeimet érzem, de nem vészes vagy csak magas a fájdalomküszöböm, meg egyebek, de azért alapvetően egészségesenek érzem magam, mégis a leletek alapján kezeltetnem kellene magam. Ki érti ezt?

Előzmény: pozo (750)
Cedy Creative Commons License 2009.09.26 0 0 757

 A sötétlátóteres mikroszkópos vizsgálat az mi?

Egyáltalán kigyógyult már valaki ebből a kórból? Ki lehet írtani teljesen a boréliát vagy időnként újabb kezelésekre van szükség? ELég kaotikusnak tűnik nekem ez az egész.

Előzmény: csuppancs (755)
Lyme-lom Creative Commons License 2009.09.22 0 0 756

Sziasztok!

 

Megtudná valamelyiketek mondani, hogy dr. Esztó Klára az Istenhegyi Klinikáról milyen frekvenciakészüléket szokott ajánlani pácienseinek a Lyme kór alternativ gyogyítására ? (Zapper, Magneter gépet valami más)?

Bárányfelhő tett róla említést, hogy egy bizonyos készüléket szokott a doktórnő ajánlani, de sajnos nem emlékszik a pontos nevére.

csuppancs Creative Commons License 2009.09.21 0 0 755
Igen, nála jártam. Kaptam videofelvételt róla, igen. És ha úgy vesszük leletet is, ami egy összefoglalás az eddigi kezeléseimről, illetve a WB és sötétlátóteres mikroszkópos vizsgálatok eredményéről. Azt hiszem mondhatom hogy folyamatosan tartom vele a kapcsolatot.
Előzmény: Lyme-lom (753)
Bárányfelhő12 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 754

Pozo: Azt gondolom, hogy aki antibiotikum ellenére még lyme tüneteket produkál, az nem gyógyult ki belőle. Van még ott baci bőven, a lenyomatával együtt. Én elég sok antibiót szedtem már be, de a mostani Lendacin kúra marha nagy írtást végzett bennem. Sőt, magneterezem tovább és még mindig vannak tüneteim. Ha leállok a Magneterrel, akkor semmi nincs, tehát még mindig van Borrelia. Nagyon szívós ez a baci, szerintem el sem tudjuk képzelni mennyire. Szerinem azért nem gyógyulunk meg sokan az antibiótól, mert nem bírunk annyi ideig és dózisban szedni, amég kellene. Ezért kell más megoldást keresni az antibiotikumon kívül, amit igazán hosszútávon lehet alkalmazni. Pl. frekvenciagenerátor, Magneter.

 

Cedy: A Lendacin nagyon jó, rajtam nagyot lendített, de nem oldotta meg a problémát. Bár, ha nem gyógyítom magam frekvenciákkal, akkor tünetmentes vagyok. Nem tudom, milyen hosszan kéne Lendacint kapni, hogy az ember meggyógyuljon. Ja, a Lendacin olyan jó munkát végzett, hogy a kúra óta marhára fáj a hasam, görcsöl, stb. Pedig végig szedtem bélbacit. Most is szedek, sokat + aloe verát. Remélem használni fog.

Előzmény: pozo (748)
Lyme-lom Creative Commons License 2009.09.20 0 0 753

Szia Csuppancs!

 

Te is dr. Bozsiknal jartal a sotétlatoretes vizsgalat elvégzése végett? Es neked adott leletet is a vizsgalatrol, valamilyen videot ha jol értettem?

csuppancs Creative Commons License 2009.09.20 0 0 752
Ja, azt elfelejtettem, nekem van "vidijóm" a sötétlátóteres mikroszkópos vizsgálatról.
Előzmény: pozo (748)
Lyme-lom Creative Commons License 2009.09.20 0 0 751

Szia Pozo!

 

Koszonom a reagalasasodat. Kérdezted, hogy dr. Bozsik-tol kaptam-e a sotét latoteres vizsgalatrol készult leletet. Sajnos nem, o csak az altala felallitott diagnozist tovabitotta nekem, mivel én ugysem tudnam interpretalni a leletet.

Ami a szifilisz teruletén jaratos orvost illeti, te mar fordultal egy ilyen specialistahoz és ha igen mit tanacsolt neked? Szerintem csak tovabb bonyolitana a dolgot, ha egy Lyme koros beteg egy szifilisz téren jaratos specialistaval is konzultalna. Nekem példaul mi ujjat tudna mondani dr. Bozsikhoz és az altala javasolt kezeléshez képest?  

 

 

Előzmény: pozo (748)
pozo Creative Commons License 2009.09.19 0 0 750

 

Elsőként az ELISA tesztet alkalmazzák, ha az pozitív, akkor jön a WB. Ez azért van mert az ELISA olcsó, a WB pedig drága.

Ha az ELISA negatív, akkor a WB-t nem vizsgálják.

Sajnos a WB reagensek (pl. Microgen, Ridoscan) nem adnak egyforma eredményt, ez a kétségek egyik forrása.

 

Előzmény: csuppancs (749)
csuppancs Creative Commons License 2009.09.19 0 0 749
Érdekes hogy a WB eredményt ELISA teszttel akarják ellenőrizni...
Nekem az 1 hónappal ezelőtti ÁNTSZ laboros (ELISA Mikrogen) kétes eredményű lett, az IgM volt pozitív. A háziorvos csak legyintett rá, nem lényeges. Tényleg nem, mivel az előző negatív lett, az az előtti meg pozitív.
pozo Creative Commons License 2009.09.19 0 0 748

 

Szia,

 

Tudnod kell, hogy ma hazánkban kétféle csoport van: az egyik az Istenhegyi Klinika és Bózsik doktor, a másik a László kórház és dr. Lakos.

Sajnos ennek a két csoportnak a tagjai diagnosztikailag ellentétben állnak egymással.

 

Kaptál a sötét teres mikroszkóp felvételről valamilyen felvételt?

Az Istenhegyi Klinika és az ÁNTSZ WB vizsgálata egyidőben azonosságot mutatott, de mióta az ÁNTSZ más reagenssel végzi a vizsgálatot, a Lakos vizsgálat eredményeit kapod az ÁNTSZ-nél. Így legyen okos az ember...

 

Én úgy gondolom, hogy egy határon túl nem érdemes antibiotikumot szedni, a lymeből kigyógyult ember -anélkül, hogy baktérium hordozó lenne- valamiért tovább hordozza a lyme-kór lenyomatát.

Érdemes lenne erről konzultálni szifiliszben járatos orvosokkal, Ők ismerik ezt a problémát. Köztudott, hogy a lyme és a szifilisz kórokozója (spirohéták) rokonságban állnak egymással, s az utótünetek lezajlásában is sok a hasonlóság.

 

Szerintem itt kellene keresgetni az esetleges megoldást.

Előzmény: Lyme-lom (747)
Lyme-lom Creative Commons License 2009.09.18 0 0 747

Szia Baranyfelho!

 

Képzeld, ma voltam a Laszlo Korhaz Lyme ambulanciajan és az orvos nem akarta elimerni Dr. Bozsik Béla Pal, egy nyugdijas kutato 2 kulonbozo teszt alapjan megalapitott Lyme-kor diagnozisomat. Arra hivatkozott, hogy a Western Blot féle 1. vizsgalatom eredménye negativ lett (azaz nincs Lyme-om)  és hogy o nem ismeri a sotét latoteres mikroszkoppal végzett 2. vizsgalatot, melynek eredménye pozitiv lett. Azzal zarult le a konzultacio, hogy elkuldott egy Elisa vérvizsgalatra, amelyrol koztudott, hogy megbizhatosaga nagyon gyenge. Neked volt hasonlo jellegu tapasztalatod a Laszlo korhaz Lyme ambulanciajan? En nagyon sajnalom, hogy egyaltalan felkerestem ezt az ambulanciat. 

Mindenesetre a kovetkezo lépésem az lesz, hogy elmegyek az Istenhegyi Klinikara feliratni a szukséges antibiotikumokat, mert a Laszlo korhazban még a Lyme diagnozist sem sikerult elismertetni.

Cedy Creative Commons License 2009.09.17 0 0 746

A lyme kórképbe bármi belefér!

Amúgy ez a Lendacin kúra haott már valaha valakinek? Érdemes belevágni? Mert csak azt olvasom, hogy sem jobban, sem rosszabbul nem lett senki, de nem is lett tünetmentes az antibiotikumos kezelésektől. Akkor, ki lehet gyógyulni egyáltalán belőle? Érdemes akkor antibiotikum kúrákat csinálni, ha nincs változás?

Előzmény: Ákoskag85 (745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!