Minden amit az újra előtérbe kerülő megújuló energiaforrások eltüzelésére alkalmas készülékekről tudni érdemes, hogyan kell kiválasztani, hol lehet kapni, hogy lehet csinálni
Köszönöm a képet. Ha jól veszem ki a képből akkor zárt rendszerben található és bal oldal a visszatérő ág oldalt a keringető szivattyúval és az elmenő ágból visszadolgozva kapod a megfelelő hőmérsékletet. Mennyivel rontja ez a hatásfokot így, ha beszélhetünk veszteségről?
Segítséget szeretnék kérni. Mégpedig:Központi fűtésünket szeretnénk (c-18,lapradiátorok,vékony vascsöves, nyitott rendszer..)bővíteni. Vettünk egy V-50-est szalmást. Az a nagy gond, hogy nálunk nincs lehetőség gravitációra.Csak keringtető szivattyúval működik a rendszer. De mi véd meg áramszünet esetén? Biztos, hogy ezt a kérdést már kiveséztétek de nem találom. Válaszokat előre is köszönöm, ha rajzokat is kapok azt pedig külön köszi.
Amit a Vaterán hirdetnek, elég sokfélével találkozom a munkám(kémények) során, de csak egyre emlékszem, nem terjedt el, ez valamire utalhat, de ettől még lehet elfogadható. 50E-ért hol kap az ember kazánt, kérdés az, hogy milyen állapotban van.
Mekkora is a ház pontosan? 150-160nm-re nekem kicsit soknak tűnik a fára 35kW-os kazán, főleg, hogy már ablakokat is cseréltetek. Bár én nem vagyok szakértő.
Én is ugyan így jártam, ahogy Te. Azért szeretnék ÖV kazánt, mert tartósabbnak tűnik, mint a lemez.
Sajnos a 20 éves lemezkazánunk megadta magát, mindenképpen cserélnünk kell mostanában. A ház 150nm kockaház + hozzáépítés verzió, az ablakok lettek eddig cserélve, hőszigetelés később, egyelőre tervben. Csak fahulladékot (2 asztalos is van a családban :-) használunk és persze időnként a fűrészpor is játszik, nem hiszem hogy a következő pár évben szénnel fűtenénk.
A fűtésszerelő egy 7 tagos Viadrus-t ajánlott, hogy az megfelelő lesz nekünk. Végigolvasva tisztán fafűtésre sokatok ajánlja a lemezkazánt. Calor 30 és 40-et néztem, könnyű lenne pakolni és nem is kellene sokat vágni a fát. Viszont a mostani tapasztalat miatt erősen hajlunk az öntöttvas kazánok felé.
Ha van javaslatotok lemez/öntöttvasra és teljesítményre, szívesen várom.
Az is tökéletes, én a minimumot írtam. Csapjál le belőle egy 70 cm-es darabot, a végét zárd le. Minkét végétől 8 cm-re egy db 1" os kov vas karmantyú, majd ugyanez a szembeni oldalra, úgy, hogy a két szemben lévő csatlakozó min egy átmérő távolságot legyen elcsúsztatva egymástól.
100*100-as zártszelvény akad a cégnél vastagfalú 5mm-es ha jól tudom. Milyen hosszú kellene, esetleg egy rajzot tudsz linkelni? Ránéznék szívesen. Az általam linkelt keverőszelep megfelelő lenne amúgy?
Én még nem vettem kazánt, de 80% hogy ez a márka marad. Jövő hónap közepéig pontot teszek a végére, remélem addig néhány tartozós emberkém is befut még. Keverőszelep milyen árban kapható? Nem néztem ennek még utánna, és elég nagy a vízkör nálam lehet 20C-nál nagyobb lesz a különbség és szükség lesz rá. (A szakember majd megmondja)
Szeva!!! En is Demrad 30ast vettem, de mar 10 napja ott all az udvaron, mert meg nem epitettem fel a kazanhazat. 4 ismerosomnek Demradja van es nagyon meg vannak elegedve vele, egy szerelo mondta, hogy volt egy regi szeria, ami repedett, de abbol is csak egy ketto, aztan ezt is kivedtek egy keveroszeleppel. En azt hiszem, hogy nem fogok tenni ilyen szelepet. A lenyeg, hogy a kimeno es a visszajovo viz kozotti kulonbseg ne legyen nagyobb 20 foknal. Ha a kevero pompadat 35fokra allitod, hogy induljon, akkor tuti nem lesz nagyobb kulonbseg es foleg ho sokk.
Tesómnak tavaly a nagy gázmizériakor kilyukadt a lemez vegyeskazánja ( maszek gyártmány, 15 évet bírt ), lemezkazánja senkinek sem volt raktáron, a közelben levő gyártónál 3 hét volt a várólista. Rövid számolás után, amennyit pénzt az idő alatt elfűtött volna gázzal, inkább azt az összeget hozzácsapta a kazán árához, és vett egy Viadrust. Nem bánta meg, nagyon dícséri.
Tavaly télen lett kész a nagy átalakításunk, a melléképületet lakhatóvá tettük, a múlt télen gázzal fűtöttük benne ( kondenzációs kazán, 85nm padlófűtés + 36 nm garázs 2 radiátorral, 850 köbméter gázzal ).
Idén aktuálissá vált a vegyeskazánunk cseréje, tavaly télen minden reggel már úgy mentem le begyújtani, hogy vajon csillog-e a víz a lépcső alján, ugyanis még a ház építésekor berakott, 1978-as 20 kW-os kazán volt bent. 1"-os indulóval, nyitott, szivattyús rendszer. Hibátlanul üzemelt mindvégig, eleinte szénnel, majd következett 7 év szünet, mikor is gázzal fűtöttünk. Majd ismét használatba vettük, de már kizárólag fával. Időközben beépítettük a tetőteret, még azt is szépen kifűtötte egy nagyobbra cserélt szivattyúval. Pár éve beszilikonoztam a felső 2 ajtó körül, mert a vetemedéstől be lehett látni a kazánba :)
A melléképületet egy ciszterna beépítésekor, a föld alatt, jól szigetelten összecsöveztem a főépülettel, hogy majd a kazáncserekor nagyobbat veszek, így a kisházat is tudom vele fűteni. Nálam is a Viadrusra esett a választás, egy 6 tagosat vettem. Elkészült a kazán bekötése, mind fűtés, mind füstcső oldalon.
A kisházban egy hőcserélőn keresztül megy a meleg a padlófűtésbe, melynek keringetőjét egy csőtermosztát kapcsolja. Ez a rész már tavaly kiépítésre került, gondolva az idei kazáncserére. Nemsokára főpróba, majd beszámolok a fejleményekről.
A 30 éves kéményünk tetején szétfagyott a beton, így azt is cserére vettük. Leemeléskor kiderült, a felső 4-5 sort már semmi sem tartja, így visszabontottuk a kéményt a cserépig, majd újrafalaztuk szép, új téglával. A tetejére saválló fedés és sapka került.
Nyáron beszereztük a tüzelőt is.
Így, egy nagyobb összeg beinvesztálása után, remélem gond nélkül leszünk egy darabig fűtés terén.
Korábban már kérdeztem, de nem igazán jött válasz rá: van valami különbség a Solid Plus és a Maximus kazánok között? Az összes adatuk egyforma, a méreteik is mm-re pontosan. Még a festésük is ugyan olyan. Visszaolvastam a fórumot. Tavaly december körül elég sok hozzászólás érkezett a Solid Plus-szal kapcsolatban. Olvastam "ja nyugi" kolléga tőcsavaros, alátétes lángterelő lemez beállítását. Valószínűleg akkor a MAximus-szal is el kell majd ezt játszani.
A víztér általában egyenes arányban nő, a kazán, kandalló teljesítményével!"
Persze, mivel nagyobb teljesítményű kazán, kandalló nagyobb tagszámú, vagy nagyobb tűzterű, ezért nagyobb a víztér is. Ez tiszta sor. De mi a helyzet azonos tagszámú kazánok esetén? Erre az esetre vonatkozóan folyt az eszmefuttatás.
""én is pontosan ugyan így használnám a kazánt: hétvégente, Karácsonykor, vagy nagyon hideg napokon segítenék rá vele a gázra."
Ne gondold. Ahol mi üzembe helyezünk ilyen fűtő eszközöket mindig ezt mondják.
És ha megszimatolják a szilárdfűtés varázslatos melegét, nem akarnak gázzal fűteni."
De gondolom, ugyanis az elmúlt 25 évben is így használtam a vegyes kazánt. Csak hát ugye a lemezkazánt megette ez a 25 év, ezért két szezont ki kellett hagynom. Most szántam rá magam a kazáncserére. Úgyhogy bőven volt időm megszimatolni azt a varázslatos meleget.