Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség járulékok, adó, stb. tekintetében a munkaviszony (napi x órás) és a megbízásos (konkrét feladatra) munkavégzés között. Számít- e, hogy valaki nyugdíjas vagy nem? Épület takarításáról lenne szó, és nem tudjuk eldönteni melyik formában olcsóbb a takarítást elvégeztetni.
Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy megtudnátok nekem írni, hogy milyen papírok szükségesek az álláskeresési járadékhoz? Hová kell vinni a papírokat? A fizetésnek hány %-a jár az első 3 hónapban?
Az lenne a kérdésem mi van akkor ha júli 28án kellett volna visszamennem a munkaügyibe de csak hétfőn fogok tudni bemenni, nem is utalták a 3. havi pénzt
44. § (1) Vállalkozói járadék illeti meg azt, aki a) álláskereső, b) az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább 365 nap időtartamig egyéni vállalkozóként vagy társas vállalkozóként folytatott tevékenységet, és e tevékenység folytatása alatt vállalkozói járulékfizetési kötelezettségének eleget tett, c) rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül, d) munkát akar vállalni, de számára az állami foglalkoztatási szerv nem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.
azaz lehet, hogy aki ismerősöd kapott, és biztosítónál "dolgozott", az egyéni vállalkozó volt.
25. § (1) Álláskeresési járadék illeti meg azt, aki a) álláskereső, b) az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább háromszázhatvanöt nap munkaviszonnyal rendelkezik, c) rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül, d) munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.
a) munkaviszonyon: a magyar jog hatálya alá tartozó munkaviszonyt, közszolgálati jogviszonyt, közalkalmazotti jogviszonyt, bírósági és igazságügyi, valamint ügyészségi szolgálati viszonyt, a biztosított bedolgozói - és az 1994. június 1-jét megelőzően létesített - ezzel egy tekintet alá eső bedolgozói jogviszonyt, a hivatásos nevelő szülői jogviszonyt, a szövetkezeti tag munkaviszony jellegű munkavégzésre irányuló jogviszonyát, - ide nem értve az iskolai szövetkezet nappali tagozatos tanuló, hallgató tagját - fegyveres és rendvédelmi szervek hivatásos és szerződéses állományú tagjának szolgálati viszonyát kell érteni
tehát a polgári jog hatálya alá tartozó szerződések (vállalkozás, megbízás, stb) által létesített jogviszony után nem jár. Abból amit leírtál, nem lehet megállapítani, mi jár neked, mert olyan, hogy megbízásos munkaviszony, nincs. Vagy megbízási szerződés (ptk) , vagy munkaviszony (Mt). Vagy töltöttkáposzta, vagy mákosguba. A kettő együtt csak úgy lehet, ha véletlenül kettőt lapozol a szaakácskönyvben.
Picit kuszák itt nekem a dolgok, nem nagyon tudok kiigazodni. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném. 1 év 3 hónapig dolgoztam egy biztosítónál, majd a válságra és a kevés munkára való hivatkozással nem hosszabbították meg a munkaviszonyt, március 2-től már nem dolgoztam. Teszem hozzá, hogy megbízásos, azaz ilyen kölcsönzött munkaviszonyban voltam a biztosító céggel. Nekem a munkaügyi központban azt mondták és a volt munkatársaimnak is, hogy megbízásos munkaviszonyra nem jár munkanélküli segély, ami érdekes, mert Pesten egyik ismerősöm meg kapott.
Az lenne a kérdésem, hogy jár e valamilyen segély, járulék, stb.
Munkáltató rendkívüli felmondása után is folyósítják az álláskeresési járadékot, ha az egyéb feltételeknek megfelel, CSAK nem azonnal, hanem 90 nap elteltével.
Közös felmondás: ilyen nincs. Közös megegyezés van. Ha tényleg jár neki végkielégítés, NE írja alá a KM-t. Mondjanak fel neki, ha nem akarják foglalkoztatni.
Rendkívüli felmondással pedig nem rúghatják ki, csak akkor, ha megvalósult (megvalósítja) az Mt-ben rögzített esetek valamelyike (-ét.)
(mondjuk ilyenkor az a legjobb, ha a tahóvállalkozó kirúgja azonnali hatállyal hibás indokkal, mert akkor el lehet vinni bíróságra és csont nélkül megnyerte)
Köszönöm ebayhun! Az egyik ismerősömnek ma kellene aláírnia a papírokat, a közös felmondásról, de nem akarja, mert szerinte járna neki végkielégítés. De attól tart, hogy fegyelmivel rúgják ki. Szóval akkor okosabb a közös megegyezést aláírni.
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Ha valakit rendkívüli felmondással küldenek el a munkahelyéről, (fegyelmivel rúgják ki) akkor jogosult munkanélküli segélyre? Köszönöm!!
Szerintetek, ha tartósan beteg gyermeket nevel valaki, aki után gyes-t és emelt csp-t kap, de volt egy 8 órás munkaviszonya, ami most megszűnt munkáltató részéről, akkor jogosult munkanélküli segélyre vagy járadékra?
Idén töltöm be az 57. évemet, ezért is kaphattam egy Meghívót a Szenior Foglalkoztatási Klubba a Munkaügyi Központtól.
Tagsági díj: 1000 Ft/év
Annyit én is látok, hogy más a honlapjuk. Az Erzsébetvárosi Közösségi Ház szervezi, de a Közép-magyarországi Regionális Munkaügyi központ szakmai támogatásával, amit pecsétes aláírásuk is igazol.
III. éves szociális munkás hallgató vagyok és a női munkanélküliségről írok szakdolgozatot. Az alábbi kérdőív kitöltésével jelentősen segítené szakdolgozatírási, illetve kutatási munkámat. Kérem, hogy lehetőleg minden kérdésre válaszoljon. Előre is köszönöm az együttműködést és a kérdőív kitöltésére áldozott idejét. A kérdőív kitöltése természetesen névtelenül történik. Üdvözlettel, Csécs Petra http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cEJNc2U2NkVpOU9WOHNFVUN4ZzQ5R1E6MA..
iskolai végzettség, képesítés, nylvvizsgák, tanfolyamok, egyebek, plusz a korábbi munkaviszonnyal kapcsolatos iratokat, munkáltatói igazolást, m.viszony megszüntetéséről szóló irat, persze csak ha volt m.viszony. Valamint tajszám, adószám, személyi. Toll!
Ja és mp3 lejátszó fülhallgatóval (esetleg könyv) liter tea, hidegélelem, kis összecsukható kempingszék, és rengeteg türelemtabletta.
(egyébként egyáltalán nem munkanélküli központ, ellenkezőleg: rengeteg munkájuk van, sajnos válságos időkben különösen. A hivatalos nevük: munkaügyi központ kirendeltsége vagy m.k. kirendeltség és szolgáltató központja.)
ehhez mindenképpen el kell olvasni a korábban beidézett jogszabályt (vagy valamelyik melóközpont honlapján az olvasmányos tájékoztatót) más feltételekkel, más összeg, más folyósítási idő, ennyi a különbség. A járadék a "jobb" a segély a kevésbé jó. Persze dolgozni a legjobb.
ennél már csak egy jobb van: a karib-szigeteken dögleni koktélokkal és nőkkel. Semmi egyebet nem kell tenni, csak 5 db x-et a megfelelő helyre betenni.
Tud valaki nekem segíten abban, hogy valóban igaz-e az, hogy kell 200 nap munkaviszony ahhoz, hogy utána munkanélküli segélyt kapj? Mennyi ideig jár a segély? Számít az valamit, hogy előtte start plusz kártyás voltam, vagyis még vagyok?
MI történik akkor ha valaki munkanélküliként van regisztrálva, de beteg lesz? (itt most tartósabb, esetleg több hónapig tartó betegségre gondolok amivel ha munkaviszonya lenne akkor táppénzre lenne jogosult) Jár az illetőnek valami?