Keresés

Részletes keresés

Csabás Creative Commons License 2009.06.12 0 0 4865
6 fm 2 tisztító 1 90 fokos bekötő + sapi 185 bruttó,+ magad rakod össze:-))))(ja sídel)
Előzmény: Törölt nick (4863)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.12 0 0 4863
azannyaaaaa!!! hogy erre nem gondoltam!?!
:-)

Persze megtörtént - kb. 150.000 HUF anyagköltséget raktam össze; de egyes kéényforgalmazók - akikkel szerintem nagyon sokan dolgoztatunk - még honlapja sincs; viszont nekünk lehet tapasztalatunk. Én azért türelmesen várok, hátha valakinek van ilyen infója is.
Előzmény: Törölt nick (4862)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.12 0 0 4861
Sziasztok!

Mátészalkáról, egy kertes családi házból írok. Már napok óta olvasom - ezeket - a hozzászólásokat (is) - gratula, nagyon jól alakul ez a fórum!

Lényeg a lényeg: 150-es, 6 fm-es kész acélkéményt csinálok/csináltatok tervrajz alapján.

Tegnap megvettem hozzá a saválló (0.6-os) és az alumínium (1-es) lemezeket, ismerősnek van hozzá hengere, másik ismerős meghegeszti (melóhelyről van argon és avi-hegesztő) és egy 'nyugdíjas' kéményes barátom meg összerakja a szigeteléssel együtt. Anyagköltség (lemezek) eddig 40.000 HUF.

Csak kalkulációs céllal (munkadíj): mennyibe kerül egy kész saváló hőszigetelt kémény és mennyiért szerelik be (piaci áron)?

Köszi előre is a válaszokat!
oktatoka Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4860
Köszi a tanácsot, még nem tudom mihez kezdjek. Szerinted akár utólagos alátámasztás is lehetséges? Bár elég nehezen tudnám elképzelni ennek kivitelezését, tekintve hogy nehezen kivitelezhető az utólagos " hozzákötés " az eredeti téglafalhoz.
Na mindegy, majd beszélek a tervezővel....
Előzmény: siokemeny (4853)
Émile Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4857

  Ja mert újra divat a fatüzelés  és sokan nem tudnak  ezzel tüzelni. OK. egyet értek.

 

 Én még a szenes világban   'szocializálodtam '   !!

Előzmény: siokemeny (4855)
Émile Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4856

  Olvasom itt a 'hivatalos'  olv.társnak adott gondolataidat.

 tehát neked van egy félig visszabontott kéményed  és ez a problémás.

 

 

 A félig visszabontottról :  a nem használat nem jelent üztemen kivüliséget.

 Ez egy tény  az üzemenkivüliség meg egy jogi fogakom. fedlap a tetején, a csatlakozó nyilások befalazva és törölve a nyilvántartásból. 

 

 

 

  a másik :   "való kátrányszagú kéményem az még áll, klinker téglával van kirakva a tetőn kívül, és egy egy méteres eternit csővel van megtoldva. "

 

 

 

  Mint S. mondta .

 A klinkeres tetőn kivűli rész csak csicsás díszítés, az eternit tényleg nem való oda.

 Az elv : megfelelő kazán teljesítményhez  megfelelő  kémény szelvény és magasság.

 Ha szerencséd van az eternitcső eltávolítása után  ha megvan a 14 x 14 es szelvény  , elmegy. Ha kevés a magasság  (huzat problem ),  magasítani kell, de ezt csak a szagprobléma  megnyugtató  megoldása után csináld, különben felelegesen dolgozol.

 

 

 

 megjegyzés   : olvtárs  nem elvtárs, hanem olvasó társ !!

Előzmény: vas_al (4846)
siokemeny Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4855
Szívesen!

Ami a téglában van, azzal már sajnos semmit nem lehet tenni.

Mechanikusan a kátrányt nem nagyon lehet eltávolítani, csak elkenni.

Nem a kátrányosodás a ritka (sőt egyre több) hanem a kiégetés.

Előzmény: Émile (4852)
Émile Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4854

  Igen. Tökéletesen nem.

 Mint írtam  általában az üzemen kivüli  kémények  jelensége az erős szag.

 

 

 

 

 "mert elfagyott a pincében a vizvezeték "

 

  Egy gondozott  és odafigyelt pincében soha nem fagy el a víz.

 

 

 Sőt nagyjából   + 8     +10 fok között van. 

 

  "vizvezeték és hogy kioldódjon,"

 

Ha elfagy   egy vezeték akkor általában már károsodik,   szétfagy. Szerencse ha nem. és nem  kioldodik  hanem kienged  ! és aztán folyik.

 

 

 

 

 Ez normális volt?

 Naná. Egy hideg kémény mindig füstől  - lent. Külön trükk az üzembehelyezés.

 de elötte a pincét kell normál hőfokra hozni majd a kéményt.

 A pince ablakokat be üvegezni  a kényt felmelegíteni, majd ha megindul az áramlás, lehet spekulálni mi legyen vele.

 

 

 Fűteni kell és aztán  lehet elmegy  a szag magától.

 ha nem jön a visszabontás és újjáépítés (esetleg bélelés, de az sok pénz ).

Előzmény: vas_al (4849)
siokemeny Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4853
Kérj egy statikus szakvéleményt!
Bár azt hiszem a tégla felénél (6 centis) nagyobb elhúzásnál már szélesíteni kell a kéménytestet, mert addig az elcsúsztatott függőleges terhelés síkja még az alsó függőleges kéményfalazatra esik. 6 centis elhúzásnál nagyobbnál pedig már nincs úgymond "alátámasztása" a terhelésnek.

Ja és szakvéleményt mindenképpen ki kell állítani, max a végeredmény az, hogy nem megfelelő. De akkor részletezni kell, hogy miért nem.
Előzmény: oktatoka (4847)
Émile Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4852

   köszönöm !

 

 Így már világosabb a titokzatos kémény égetés folyamata.

 Tehát a lerakodott kátrányt lehet így eltávolítani  a belső felületről  és nem   a téglában lévőt.

 Nyilván egyszerűbb mint mechanikusan (mellesleg azzal inkább a kormot lehet.

 És hogy miért ritka ?

  Gondolom a kátrányosodás elsősorban a fatüzelés mellék jelensége.

 Az meg viszonylag  egyre ritkább.

 Akkor ez túltárgyalva.

Előzmény: siokemeny (4845)
siokemeny Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4851
sio = Siófok
Előzmény: vas_al (4850)
vas_al Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4850
Mégegyszer kösz, kár hogy nem itt dolgozol(?) (Debrecen)
Üdv.
Előzmény: siokemeny (4848)
vas_al Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4849
Kedves Émile!
Irtad, hogy te már találkoztál ilyen kéménnyel. És az a sajátod volt? SIkerült megszüntetni a szagot?
A kiégetéssel kapcsoltban vagy 3 éve egyszer megpróbáltunk begyújtani a régi kazánba, mert elfagyott a pincében a vizvezeték és hogy kioldódjon, de nyílván a régen nem használt , hideg kémény miatt csak jött a füst orrán száján a kazánnak. Ez normális volt? A hideg miatt?
Előzmény: Émile (4839)
siokemeny Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4848
Nagyon szívesen!

2. Sajnos az új szabályok vonatkoznak rá, és az újbóli használatba vételéért vizsgálati díjat kell fizetni. Ezért szoktam én javasolni, hogy maradjon a kémény tartaléknak évi 5-600 Ft-ért ugyanolyan ellenőrzési kötelezettség alatt, mint egy használatban lévő, így ha rákötnek egy tüzelőberendezést nem kell a procedúra.

Az eternit csöves toldás az egyik legelterjedtebb, de legveszélyesebb megoldás. Mivel az eternitcsőnek nincs hőszigetelése a kondenzáció biztosan megindul benne, és az alatta lévő kéményfalazatot rögtön kezdi áztatni. Nem is beszélve a hirtelen keresztmetszet szűkítésről, ahol a turbolencia miatt erősebb a korom lerakódása, ráadásul a kéményseprő kefe nem is megy át rajta. Ha egy kéményt meg kell magasítani, akkor azt az eredeti (belső)szerkezettel kell továbbvinni.
Előzmény: vas_al (4846)
oktatoka Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4847
Szia siokemeny !
Az elhúzás a padlástérben van / állmenyezet fölött /, a felső tisztítónyílása aljától indul, és a tető vonalától már ismét függőlegesen megy tovább. Azt mondta, hogy alul szélesebbnek kellene lenni a kéménytestnek - de a kémény a mennyezetig már évek óta készen volt - ezért így lett megoldva a dolog. Előtte konzultáltam a kéményseprőnkkel, Ő javasolta ezt a megoldást. Csak átvételhez a főnöke jött ki!!
Még valamit szeretnék megkérdezni: a tél végén beszóltam a kéményseprőékhez, hogy bent a lakásban / ez egy másik kémény!! / szeretnék kandallót építtetni, és ehhez egy korábban " visszamondott " kémény újbóli használatbavételének menetéről érdeklődtem. Ki is küldték a kéményseprőt aki megvizsgálta a kéményt, megállapította hogy megfelelő, majd beírta hogy működő kémény 1 db kandallóra, elkérte az éves díjat és azt mondta hogy így már semmi akadálya a kandalló megépítésének. Csakhogy a "főnök" pont akkor jött ki megnézni az elhúzott kéményemet amikor a kandallós csinálta a bekötést. Ekkor közölte velem hogy az Ő nyilvántartásuk szerint itt nincs is működő kémény, és hogy erről a kéményről is csinálni akar egy átvételi jegyzőkönyvet. Miután Én megkérdeztem hogy akkor minek jött ki a kollégája pár hónappal ezelőtt, és mire fizettem több ezer ft-ot egy nem is létező kémény vizsgálatáért, csak a vállát vonogatta, hogy erről is kell papír, meg különben is...
Ja és persze minden csak szóban történt, papírt semmiről sem adott, még arról sem hogy milyen indokkal tagadta meg az elhúzott kéményem átvételét. Sőt arról sem, hogy egyáltalán kint volt. Igaz fizetni sem kellett !az elhúzott kémény
Előzmény: siokemeny (4835)
vas_al Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4846
Kedves Siókémény kösz a gyors választ.
1.
Foltosodás nem volt. A szomszéd mesélte, hogy az előző tulaj mindenféle szemetet tüzelt, meg egyszer koksszal is túlfűtötte a lemezkazánt, ami többször kilyukadt és teljesen kipufulykásodott, kigömbölyödött az oldala körbe. Állítólag akkor a kémény még lángolt is.

2.
Ha hivatalosan használaton kívül van egy kémény, és újra bejelentjük, akkor az új szabályok vonatkoznak rá, mintha most építenénk, vagy nem?

Ezt azért kérdezem, mert a szomszéd egyszer, amikor jött a kéményseprő és nem voltunk otthon, rábeszélte a kéményseprőt, hogy írja be, hogy nem használjuk a két kéményt. Az ezt nem akarta, mondván, hogy akkor le kell egy betonlappal fedni a tetejét. De végül is többet nem jött a kéményseprő, és díjat sem szednek. Azóta az egyik kéményt a cserép aljáig visszabontotta az ács, amikor új cserepet rakott.
A kazánhoz való kátrányszagú kéményem az még áll, klinker téglával van kirakva a tetőn kívül, és egy egy méteres eternit csővel van megtoldva. (Szerintem az elég szűk lehet kb 10-12 cm.) Tehát ha vennék egy új kazánt akkor olyan 21-30Kw-osat, akkor a szűkítést le kellene szedni?
Előzmény: siokemeny (4838)
siokemeny Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4845
Egy pár égetésben volt már részem.

Az első, hogy szélcsendes, és ha lehet borús idő legyen, a külső környezetben ne legyen szalmatetős ház, egyebek... és a kémény környezetében se legyen gyúlékony anyag.
Egy ujjnyinál vastagabb kátrányréteget már nemigen szabad égetni, de volt már rá példa.
Sose alul kell kezdeni az égetést, mert akkor túl intenzív lesz. A kitorkolásnál, vagy a felső tisztítóajtón keresztül kell meggyújtani a kátrányréteget, és az elkezd felfele-lefele égni. Van egy kézi gázolajos kiégető szerszám, de akár lehet olajos ronggyal fáklyaolajjal, fával is meggyújtani. Ha meggyulladt megy minden magától, nekünk csak arra kell figyelni, hogy ne legyen túl intenzív az égés, amit a tisztítóajtókkal lehet szabályozni. Ja és hogy ne gyulladjon meg semmi. Víz mindig legyen kéznél, minimum10 liter. A kéményben a tüzet nem szabad homokkal, vagy vízzel eloltani.

Régen még nagyon elterjedt volt a kiégetés, ma már nincs erőltetve, inkább valamilyen kémiai úton próbáljuk meg leoldani a kátrányt a kémény faláról - gondolok itt a kéménytisztító fahasábra és társaira. A kiégetés nem tesz jót egy falazott kéménynek. Ujjnyi repedések keletkezhetnek rajta, de hajszálrepedések mindig.

Tűzoltóknak előtte mindenképpen szólni kell, mert a keletkező füstöt látva valaki biztos bejelentést tesz feléjük.
Előzmény: Émile (4843)
halaloszto Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4844
szamlat adott? te jelentetted az apehnak?

vajk
Előzmény: Törölt nick (4842)
Émile Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4843

   Sokat megéltem már, de még kémény égetést soha nem láttam.

 

 Állítólag petróleumos ronggyal csinálják.

 

 

 Csak azért, ha valakinél  egyszer ilyent akar valaki végezni tudja, mi a helyes technológia.

 

 

 Az én  10 -12 kéményemnél ilyen biztos nem lesz.

 

 Jó akkor elméletileg,  ha csinálnál égetést , hogy tennéd  ?

 

 Üd.

  É.

Előzmény: siokemeny (4841)
siokemeny Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4841
Ilyen időben??? Szél, és forróság, a lehető legjobb párosítás, hogy leégjen a fél város.
Előzmény: Émile (4840)
Émile Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4840
  Ja ,hogy Te is itt ténykedsz. Miért nem égettek éppen  ?
Előzmény: siokemeny (4838)
Émile Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4839

  Igen én  !

 Nálad az a probléma, hogy a kémény felső része  át van itatva kátránnyal, korommal.

 A téglák  ! 

 Ez esős párás időben kaphat egy kis vizet is   és még erősebben érződik, főleg mivel ilyenkor  a diffúzió  nem   a kémény felé a falon át  hanem pont fordítva a kéményből  a szoba felé irányul.

  Ha még nincs teljesen átitatva,  azaz folt nem  látszik,  a folyamat megállítható a kátrány korom viszont onnan soha ki nem jön.

 És még mielőtt a bélelésen gondolkodnál,  két   javaslat.

 Az első egy alapos kotrás és eseteleg égetés  - habár a mai kéményseprők ezt nem igen végzik.  Ezt is meg lehet sk. csinálni, hogy hogyan később.

 

 Tehát tisztítás és kiégetés után  a  pincei  tisztító ajtót meg magát a kazán füstjáratait nyilva kel hagyni. A lényeg  legyen áramlás  - huzat    - a szag ne befélé jöjjön hanem a természtes utján   a kéményen át a szabadba.

  Végleges megoldás  : a 'beteg ' rész  bontása cseréje.

 Béleltetni csak ez után érdemes.

 Aki mást mond az szélhámos.  

 

 A többi kérdéseddel nem foglalkozom, számtalan megoldás van.

 

 Ja és az át/ kiégetés égetés.

 

 

  A beteg szakasz előtt ha van egy tisztító, kinyitod, lefelé a kürtőt egy ráccsal  lefeded, belepakolsz száraz ákácfát  ( vagy jobb ha   un. metakockát  - ezt nevezik  szilárd spiritusznak is )  meggyújtod  és hevíted a kémény szakasz amennyire csak lehet. A ha tisztességesen át melegszik belül az illó rész távozik a falból. Ha nem marad minden a régiben. Arra azért vigyázz,  tűzet ne okozz.

 

 Maga a festegetés stb. nem ér semmit.

 Egyébként ez a jelenség mindig használaton kivüli kéménynél lép fel.  ha üzemel az áramlás normál ,  a szag nem befelé  jön   (hacsak nem totál átitatott az a kémény )..

 

 

 Üdv.    É..

Előzmény: vas_al (4837)
siokemeny Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4838
Üdv vas al!

A jelenség neve páradiffúzió. A magas páratartalom a kéményfalazat pórusaiba nyomja a kormot, kátrányt, ezért lehet annyira érezni a lakásban. Elvileg a kémény kiszárítása és lezárása után elmúlik.

Foltosodás még nincsen? Mert azon már nem lehet segíteni, csak a kátrányos téglák cseréjével.

Ha kibéleled, akkor semmiképp se öntsd ki malterral, hagyj légrést a falazat és a béléscső között. A lényeg, hogy a kitorkolásnál a béléscső és a fedkő közötti rést öntsd csak ki, vagy fújd ki habbal. Így béléscső és a falazat közötti levegő nem tud mozogni, jobb lesz a hőszigetelése, és az eső és pára sem tud a kéményedbe jutni. A légrést kitöltheted perlitszemcsékkel, vagy ásványgyapottal is.

A kémény nagyon is függ attól, hogy mit kötsz rá. Először el kell döntened, hogy milyen tüzelőberendezést akarsz üzemeltetni, és ahhoz kell igazítanod a kéményátmérőt. Ha esetleg nagyobb az nem baj, hiszen a készülék füstcsövére tehetsz pillangószelepet, a kéménynek meg (mivel már csak bélelt, vagy szerelt, vagy Sch..., vagy Leie.., vagy egyéb előregyártott lehet) mindegy, hogy folyik-e a kátrány.
Előzmény: vas_al (4837)
vas_al Creative Commons License 2009.06.11 0 0 4837
Tapasztalt-e már valaki ilyet?
Kb 25-30 éves tetőtérbeépítéses ház pincéjében vegyestüzelésű kazán
üzemelt. Jelenleg üzemen kivül van. Nem használjuk.

A probléma az, hogy a lakásban időnként koromszagra emlékeztető szag
árad a kéményből. A konyhai részen csempézett a fal ill. kémény, de a
fuga közt is enyhén érződik a büdös. Az emeleti szobában viszont
többször átfestettük már, (hipós festékkel is) de időjárási viszonyoktól függően érződik a büdös. Esős, párás időben erősebben.

Mivel szeretnénk egy új vegyes tüzelésű kazánt, és/vagy kályhát is, a
kérdésünk az, hogy ha béléscsövet kapna a kémény és körülötte ki lenne
öntve malterrel, akkor vajon megszűnne-e a szag, vagy egy új fém
kéményt használjunk, ami a házon kívül a fal mellett futna. Bár úgy
tudom, a kéménynek nem jó, ha a külső hideg lehűti fűtési idényben.

Függ-e attól a tervezett kémény, hogy kazánt teszek a pincébe, vagy vízteres kályhát a nappaliba? Nem tudom melyik lenne jobb, praktikusabb, esetleg olcsóbb (200-250EFt), összekössem-e a meglévő henkócsöves gázkazánnal fűtött radiátorokkal?

Köszi a válaszokat.
siokemeny Creative Commons License 2009.06.10 0 0 4835
Üdv oktatoka!

Ez az elhúzás a kéménynek melyik szakaszában van?
Előzmény: oktatoka (4833)
Who111 Creative Commons License 2009.06.10 0 0 4834

Még annyit tennék hozzá, hogy a kéményseprők nem hatóság.

Próbálkoznak, (hozzáteszem jól teszik) hogy biztonságosabb rendszered legyen,

de nem muszáj megcsinálni, amit mondanak, ha nincs közvetlen életveszély.

Ha egyszer elfogadták a most üzemelő rendszert, akkor semmi gond.

(Persze a te felelősséged, ha a családodat valami baj éri...)

Baj akkor lesz, ha építkezel valamit, és a hozzájárulásuk kell a lakhatásihoz.

Na, akkor kötelező lesz megcsináltatni...

Előzmény: Rita 80 (4832)
oktatoka Creative Commons License 2009.06.10 0 0 4833
Sziasztok! A szakemberek véleményére lennék kíváncsi: egy új építésű melléképület / nem lakóépület!! / új építésű falazott 14*14-es téglakéményében van egy 8cm-es elhúzás, ami miatt a kéményseprő képviselője nem vette át a kéményt. Azt mondja, hogy ez statikailag nem megfelelő, viszont több ismerős kőműves szerint ez így legalább 100 éves gyakorlat szerint meg szokott állni. Kinek van igaza: a kőműveseknek, vagy a kéményszakértőnek? Illetve mit lehet ilyenkor tenni, mivel a szakértő erre nem volt hajlandó válaszolni. Ha lehet, a visszabontást elkerülném. Kérlek segítsetek!

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/090610/1017696827n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090610/1017696827n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

Feltettem egy skiccet is...
Rita 80 Creative Commons License 2009.06.09 0 0 4832

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!Jó móka elé nézünk...

Előzmény: pjotrkolja (4829)
halaloszto Creative Commons License 2009.06.09 0 0 4830
ranezesre az egy ventillatoros cucc, nyomas alatti egestermek elvezetessel.

vajk
Előzmény: siokemeny (4827)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.06.09 0 0 4829
Üdv Rita 80!
Gázos oldalról engedélyköteles a berendezésed cseréje, építésügyileg ugyan nem az de a 182/2008 (VII.14.) Korm. Rendelettel módosított 253/1997. (XII. 20.) Korm. Rendelet (OTÉK)
80.§ alapján
(1) Homlokzati égéstermék-kivezetést létesíteni – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – építmény, építményrész homlokzatán nem lehet.
(2) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely létesíthetõ – ha a kivezetési helytõl mért 10,0 m távolságon belül nincs épület – e rendelkezés hatálybalépését megelõzõen használatba vett, meglévõ
a) földszintes és szabadon, illetve oldalhatáron álló épület homlokzatán,
b) többszintes épület homlokzatán azzal, hogy lakásfûtõ (6 kW-nál nagyobb hõteljesítményû) és vízmelegítõ (együtt vagy külön) gázfogyasztó készülék homlokzati kivezetésének tengelyétõl mért 2,0-2,0 m-es sávban a kivezetés felett a teljes épületmagasságra vonatkozóan a homlokzaton szellõztetésre szolgáló nyílás vagy nyílászáró nincs.
(3) Homlokzati égéstermék-kivezetési hely nem létesíthetõ
a) a gyalogos és gépkocsival használt átjárókban, aluljárókban, áthajtókban,
b) a légaknában,
c) a légudvarban, a 71. § (4) bekezdésében foglaltak kivételével,
d) a bevilágító aknában,
e) a zárt, át nem szellõzõ kis alapterületû belsõ udvarban, verandán, beépített loggián, tornácon, padláson, ki nem szellõzõ zugokban,
f) a közvetlenül csatlakozó járdaszinttõl mért 2,10 m-es magasság alatt.

Vagyis ha a fentiek alapján igen csücskös a homlokzati kivezetés. Szóba jöhet a régi kürtő felhasználása, pl. szétválasztott rendszerrel, vagy koncentrikus kialakítás ugyanitt, esetleg ha legfelső szint akkor telibe ki a tetőn át. Ha már csinálod és kivitelezhető akkor komfortosabb egy kombikészüléket venni és nem kell a bojlerrel sem törődni a továbbiakban.
A kéményseprő nem büntethet ... konstatálja a kémény használaton kívül helyezését amiről neked kell Őt írásban értesítened 15 nappal a munkálatok megkezdése előtt (becsatlakozás, lefalaz, lezár, koromzsákajtó és tisztítóajtó bevakol megjelöl) és ennyi ... mindez persze csak akkor ha nem használod fel a régi kürtőt, vagyis a telibe kivezet vagy oldalfali esetén játszik.
Ha a kürtőn át vezetnél égéstermék elvezető és/vagy égési levegő hozzávezető rendszert akkor a dolog már egészen más ...
A pesti kollégák először előzetes kéményvizsgálatot tartanak valszeg ... az elgondolásod tükrében megvizsgálják a kéményedet, megállapítják mire jó mire nem ... aztán gázterv, figyelembe véve a szakvéleményben foglaltakat, ... engedélyezési eljárás főgáznál, ... berendezés megvásárlása, egyéb munkák ... elvezető rendszer nyomáspróbája ... gázos átvétel stb. sajna nem olyan egyszerű, ha a homlokzati kivezetés nem lehetséges ...
Sok kitartást és szerencsét ...


Előzmény: Rita 80 (4828)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!