Aha köszi a választ, majd megnézem a feszültségeket. Lehet hogy akkor a reggeli öntözést 2 részletben fogom megoldani. A hőkioldónak mennyire kell állítva lenni???
Előfordulhat, hogy a csőszivattyúdba be van már építve a szárazon futás elleni védelem és a hővédelem is. Szerintem ez típus függő. Ennek nézz utána, vagy erre válaszoljanak a már "sokat látott" hozzáértők :) Ha felügyelet nélkül akarod üzemeltetni (öntözés), én mindenképpen javaslom a szárazon futás elleni védelmet. Egyszer szívjon tartósan falsot...
Ha házi vízműved van (pl. mint a mellékelt 90/55-ös LEO), akkor először is a szivattyúról csatlakoztastd le a tágulási tartályt (fekete-sárga karika), kösd ki a nyomáskapcsolóból (zöld karika) a kábeleket, majd szereld le róla szivattyút. Ez általában két csavar. Utána a környezeti adottságaid határozzák meg a telepítési lehetőségeket. A nyomó csőre kellene T idomokkal cstlakoztatnod a hidrofort a sárga karikánál (akár flexi csővel is), és a nyomáskapcsolót is. Ha látni szeretnéd a rendszer nyomását, akkor egy T-vel és némi szűkítővel a nanométert is bekötheted.
Kérdés, hogy jó-e még a tartályod. Sajnos azok szoktak a gyenge pontok lenni. A membrán cserélhető benne, de egy komplett lufi már combosabb pénzmagot igényel. Igaz akkor vehetsz láb nélkülit is. És persze be is kell állítani a tartály nyomását, elvileg "üres" állapotban. Erről lehet anyagokat találni a neten.
Hirtelen ennyit tudtam tenni az ügy érdekében, remélem nem írtam butaságokat. Még valaki tapasztaltabb?
Sziasztok! Hátha tudtok segíteni nekem. Az otthoni vízellátó rendszeremmel van egy kis gond. Mitől lehet az hogy az öntözéskor 1h15p után leold a hőkioldó kapcsoló. Pedrollo jxm10mx szivattyúm van, hidroforral. Ez csak azért gond mert ilyenkor a házban sincs víz. Érdekes módon ezt csak a reggeli öntözésnél produkálja általában, az estinél nem, pedig akkor is ennyit megy.
Nekem is lenne Toro-s kérdésem. Az 570Z 4P spray fejek nem húzódnak vissza teljesen. A fúvóka kb. 1cm-re kint marad. Ilyenkor a rugó gyengül el vagy a nyakgumi öregedett el és ott szorul? Hogy érdemes őket javítani?
Hát úgy tudom nem gyártanak hozzá külön alkatrészt, csak kompletten. Cserénél kicsavarod a belsejét a házból (a ház az marad a földben) az újnál szintén ugyanez és megcseréled. Jó lenne tudni, hogy merre laksz. www.monarda.hu parköntözési termékek---- rortoros szórófej T15504P netto:6213Ft
sziasztok, tanácsot szeretnék kérni Toro rotoros szórófejekkel kapcsolatban. Házzal együtt vásároltuk a már meglévő öntözőrendszert, kb. 2002ben készült, van pár darab V1550 fej, és sajnos szinte mindegyik ereszt a gumifedélnél. Javithatók ezek? Foglalkozik javitással valamelyik cég, vagy egyszerűen, mehet a kukába, és vásárolhatom meg újból az összeset. köszi, ha segitetek
Tehát a lényeg hogy a hidrofor nyomásérzékelője egy PM5 szerű dolog, és LP3 szerű-vagyis szárazonfutás védelem nincs benne ugye? Ez a dolog beépítése a rendszerbe opcionális- szerintem nekem nem kell. Én medencetöltéskor sem tudom kiapasztani a csőkutat.De szerintem ilyen van a búvárszivattyún is.
Szóval a hidrofor motorját kössem ki (a nyomásérzékelőnél) és a helyére kössem be a búvárszivattyút és ennyi?
Vettem egy Al-Ko hidrofort,de a vízmélység pont a határon van, így nem tudott tartósan üzemelni. Később vettem egy nagy teljesítményű AL-KO mélykúti búvárszivattyút,ami kifogástalanul dolgozik. Megunván a bedugási procedúrát most bekötném a hanyagolt hidroforba, hogy vezérelt legyen a szivattyú. Szerintetek működne a rendszer úgy,hogy kikötöm a hidrofor gyári szivattyúját és a nyomásérzékelőjére rákötöm a búvárszivattyút? Esetleg jobb ha mind a két szivattyú megy, vagyis egybekötöm a vezérlőnél a két szivattyút?
Szívási mélységet, mindig a szivattyútengely és a víz szintje közötti távolsággal határozzák meg. Az, hogy néhány méterrel elviszed vízszintesen a szívócsövet, nem jelent jóformán semmit. Ez a néhány méter, azt lehet mondani, hogy csak elméletben csökkenti a teljesítményt. A szivattyúk max teljesítményét úgy adják meg, hogy a szívómélység 0,00 méter.
Nekem a 90/55-ös LEO van, lufival az alján. Gyárilag van rajta egy nyomáskapcsoló a ki-be kapcsolgatásra (olyan mint az Italtecnica PM5, csak a LEO fajta). Ha így veszed Te is, már felesleges BRIO-t venned, mert az egyik funkcióját ez megoldja. Veszel hozzá egy LP3-at a felszereléséhez szükséges fittingekkel, és már meg is oldottad ugyan azt, sokkal olcsóbban. Nekem így van beszerelve az öntöző rendszerbe. Még megfejelheted egy relés védelemmel túlmelegedés ellen, de az még nekem sincs. Kb. 1,5 órát jár folyamatosan, de semmi gond. Mindkét kapcsoló szabályozható, így tudsz vele játszani:)))
Nekem ásott kútból szív, így nem nagyon tudom mire lesz elég a 4 m3. Szerintem igen hamar lerendezi, hosszú távon nem úszod meg a kutat sajnos, de szerintem megéri. Nálunk van két kölök. Ha belekezdenek egy dagonyás homokvárépítésbe, vendég gyerekekkel... Medence töltés, kocsi mosás, stb. Persze tudom píz...
Már melyik, a LEO vagy az Elpumps? LEO van egy ismerősnél is, csak nála fúrt kutat szív és így nem tudok viszonyítani. Lehet hogy az én 4m3-em nagyon hamar kikapná? Lehet azon egy nyomásszabályozóval segíteni, vagy nem tesz jót a szivattyúnak?
Szárazonfutás ellen szeretnék valamit, a régebben emlegetett BRIO ezek szerint kerülendő? Van valami javasolt típus? Mondjuk 10e alatt.
LEO 90/55 21-22e lenne most, az Elpumps 1300W-ot 20e körül láttam, ezek jó árak?
Természetesen ha elfogy az esővíz akkor csapról. Később, ha lesz pénzem akkor fúratok kutat és a tartályok mint puffertartály fognak funkcionálni. A környéken eléggé mélyen van a víz szóval ha fel is hozom egy búvárral nyomás az nem nagyon lesz rajta.
Kb. 110nm-es ház tetejéről gyűjtöm, egy éjszakai kiadós, tartós eső után félig volt pár hete, az egész 4 köbmétert kb. 2-3 alkalomra locsolom ki a veteményre meg a fűre.
Én kérdezném, hogy miből fogsz locsolni, ha 3 hétig nem esik az eső a nagy hőségben? Azt a 4000 lityi víz pár napra elég. Gondolom hosszú idő mire megtelik.
Kiegészítésnak jó.
A szivattyúk egyébként jók ekkora mennyiségre, amiket belinkeltél, de védelem mindenképpen legyen benne a szárazon futás elkerülésére!!!