Keresés

Részletes keresés

Hpasp Creative Commons License 2009.04.12 0 0 7666
Ha lefalazod, senki sem garantálja, hogy ki is bír egy Pershing-1A becsapódást a túloldalon.

A Ruszkik pragmatikus népek, tudták hogy mennyit bír a Gránitnak nevezett betoncső, a végén lévő kapukkal. Ha a hátsót betemetik, biztosan nem ront a védettségen.
Ha bármi más módon zárják le, akkor kitudja?

Itten kérem tömegtermékről volt szó :D
Ha jól számolom, csak Magyarországon legalább 11 került beépítésre.

(A Pécelen nem ilyenek vannak?)
Előzmény: hadsz (7662)
monfondir Creative Commons License 2009.04.12 0 0 7665
Íme:
<a href="http://englishrussia.com/?p=2355" target="_blank"></a>
Előzmény: Törölt nick (7658)
monfondir Creative Commons License 2009.04.12 0 0 7664
Mintha a tankos fórumon már lett volna (ott is az EnglishRussia-ról linkeltek képet). Orosz mozgó atomerőmű. :)
Előzmény: Törölt nick (7658)
tere Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7663
Szia! Ezekre gondoltam, igen.
Az, hogy az új tulajok mire használták, nem jelenti azt, hogy anno nem azok és nem éppen máshol voltak. Csak a hasonlóság tűnt fel, de lehet, hogy igazad van.
A gránitok mögött tuti van még ha más nem is, de legalább egy levegőszűrő rendszer, mert ha ott jártál és felmásztál a tetejére, lehet, hogy nem tűnt fel, de néhol még lehet érezni az aktívszén-szűrő édeskés illatát. Azt valszeg nem vitték el sem az oroszok, sem az orkok. Azok az aknák... hát nem tudom mi célból vannak ott. Lehet, hogy valami vízelvezető rendszer részei, vagy kábelcsatornához tartoznak?
Előzmény: hadsz (7661)
hadsz Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7662

Mivel ma alaposan sikerült ismét bejárni a területet,különös figyelemmel a Gránitokra és környékükre,szinte teljes bizonyossággal merem állítani,hogy a belső ajtók mögött a földön kívül semmi nincs.A tárolók feletti levő lankás részen is csak 4-6 betonaknát találtunk,ezek közül - ha jól emlékszem - egyben volt csak létra.Mindenesetre ezek semmiképpen nem vészkijáratoknak tűnnek,a Gránitok belső ajtajától csak mintegy 2-2,5m-re voltak.Inkább valamiféle - a tárolókhoz tartozó -közműhöz tartozhattak /energia,fűtés,víz stb./Egy részen,ahol kiástak egy kisebb gödröt,jól látszik a belső ajtó keret felső része,valamint az itt található 15-20cm-es "szellőzőnyílás",amit belülről is lefényképeztünk.A talajszint közel nem olyan magas,hogy ott bármi olyan építményt rejtsen a föld amibe a 10 tonnás kapukat benyitották volna.

A középső tároló belső kis "személyzeti" ajtaján frissen fúrt kb 5x5cm-es lyuk díszeleg.Föld van mögötte...

Mindenesetre a logikát továbbra sem értem,hogy miért nem volt egyszerűbb simán lefalazni a Gránitokat?

 

 

 

Előzmény: hadsz (7661)
hadsz Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7661

Üdv,

 

Császáron nem ezekre gondoltál véletlenül?A terület tulaja szerint ezek utólag lettek a falba építve és ha jól emlékszem,valami olyasmiről beszélt,hogy a gombatermesztéshez volt közük.A spórák és a szalma keverésénél volt szerepük,de mivel most pontosan nem tudom idézni a folyamatot,nem akarok hülyeséget írni...

Ami biztos,hogy semmi közük nem volt az oroszokhoz.

 

Előzmény: tere (7628)
tere Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7660
tere Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7659
Sarkvidéki lakóautó. :)
Előzmény: Törölt nick (7658)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7658
Na, majd most :)

Előzmény: Törölt nick (7657)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7657
Ki tudja, hogy ez mi? :)

buldog-bódog Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7656

Ez a volt szovjet horizonton túli radar.

Többet tudhatsz meg róla, ha felkeresed:

http://itcafe.hu/tema/kihalt_laktanyak_katonai_objektumok/hsz_1001-1050.html

a téma az1050-nél kezdődik.

üdvözlettel, Kálmi

Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.11 0 0 7654
Szép darab, mi?
Előzmény: Törölt nick (7653)
Ikaruszki Creative Commons License 2009.04.10 0 0 7652
Ki mit tud a kecskeméti és a' környéki laktanyákról, állásokról meg ilyenekről?
HG4I Creative Commons License 2009.04.10 0 0 7651
Szia!

A LABE = R-4 csehszlovákiában készült rövidhullámú vevőkészülék, az ottani folyóról kapta nevét. Többnyire a szárazföldi haderőben, ill. a légierőnél a magasabbegység (HDS) értesítési, risasztási és tartalék rádióhálóban használták vevőként. Valamint másodvevőként nagyobb tábori/stabil rádióállomásokon, vagy kisegítő vevőként vevőközpontokban.

üdv
Előzmény: Cascabel (7650)
Cascabel Creative Commons License 2009.04.09 0 0 7650

Sziasztok!

 

Most talaltam ra erre a Forumra minek olvasasa kozben fiatalkori emlekeim

elevenedtek fel es nehany dologhoz hozza is szolok, egyenlore roviden:

 

Tarnaszentmarian uzemanyagraktar volt, ugy tudom, kerozint taroltak.

(a laktanyaban laktam 10 eves koromtol 23 eves koromig)

 

A kozelben levo Matravideki Femmuvekben tubusokat es sorosdobozokat

gyartottak, es par uzem a fold alatt volt ill van. 1952-ben kezdtek epiteni

a kozeli recski munkatabor rabjai, koztuk Kadar Janos.

 

Feldebron raktar volt, levego-levego raketaknak tobbek kozott.

 

Recsken is volt ket laktanya, az egyik a Bajpatak, uzemanyagraktar,

a masik pedig a Langos, tudtommal muszaki aknak tarolasara.

 

Mas:

a 80-as evek elejen behivtak tartalekos tovabbkepzesre, R-130-as

radiora, mivel sorkatona koromban LABE es Levendula tavirasz voltam.

Mondja ma' meg valaki, aki tudja, mi volt az a Labe, minek a roviditese

es mi celt szolgalt? Nem akarok ugy jarni, mint az egyszeri vasutas, akinek

az a feladata, hogy kalapaccsal megy a vagonok mellett es megveregeti a

fekpofakat es nyugdijba vonulasokor megkerdezi, miert kellett az csinalnia:-)

 

Ja, a tartalekos kikepzes vegen bejelentettek, hogy maradunk meg egy hetet,

Yakta kikepzesre. En hal' Istennek nem voltam megbizhato, egyedul a szakaszbol,

igy vegig ittam a Szepasszony - volgyben az utolso hetet:-)

 

Tisztelettel: Cascabel

Előzmény: uselessjunk (7614)
Snipper Creative Commons License 2009.04.08 0 0 7649
Itt is van pár elhagyott ojjektum
Hpasp Creative Commons License 2009.04.08 0 0 7648
Elkezdtem összerakni az 1989-es hadrendet, a minket érintő irányban...

BUNDESWEHR, II. KORPS
ESERCITO ITALIANO
ÖSTERREICHS BUNDESHEER
5. HADSEREG
ЮЖНАЯ ГРУППА ВОЙСК

... INNEN LETÖLTHETŐ

Még messze nincs kész.
tere Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7647
Még esetleg... ha félig-meddig terepjáród van; a sorompóhoz menet egyenesen tovább, majd jobbra, a sorompós úttal párhuzamosan megy egy földút. Ha azon mész egy darabon, fel tudsz menni jobbra a kövesútra, ami a bázis felé vezető kereszteződésig visz. (Meg kell jegyezni a helyet, mert nem tudsz máshol visszajönni:) ) Ott egy jobbos (nem az erdőnek, a forrás felé), majd sok 100m után jobbra tartva ott lesz a csoda. :) Be lehet menni kocsival.
Előzmény: BZd (7644)
AmbulanceZoli Creative Commons License 2009.04.07 0 0 7646
T. Jagger3!

Kicsit megkésve bár(és ezért sűrű elnézés....na nem a kecske szarvai között :-))) ) de nekem is jóóó az április 25. az alakuló közgyűlés időpontját tekintve! Ott leszek és bocsi az OFF-olásért!
Intravénás tisztelettel AmbulanceZoli
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7645
Bocs, de én az előbb átvertelek. Az erdészház az Urak-asztala felé vezető út mellett van.
Előzmény: BZd (7644)
BZd Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7644
Köszönöm a választ.
A turistautak.hu szerint 2.3km Lajos-forrástól az út, ez önmagában még elmegy, de a van még 160m szintkülönbség is aminek hatására már meggondolja az ember, hogy mit akar felcipelni :) De jó is, hogy tüzetesen megnéztem a térképet, jelöl itt egy sorompót, ami nem látszott normál nagyítás mellett. :( Azt hiszem Lajos-forrástól 2 keréken fogom folytatni az előrejutást. Tervezek ugyanis egy holdfényes és egy csillagfényes fotózást a környéken, az előbbit mindenképpen itt.
Most szombaton jártam a Pilis tetőn. (gyalog) Érdekes, hogy sokkal rosszabb állapotban van, mint pl a fóti bázis, ami pedig majdnem a falu végén van.
Előzmény: Volt tüzér (7638)
tere Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7643
Terepjáróval fel tudsz menni, de kisebb kocsival nem érdemes próbálkozni se. A Lajos forrástól rohadt messze van. Ha ez a kép mond valamit... :))
Előzmény: BZd (7636)
gumibear Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7642

Hello!

Igen ez valóban egy laktanya volt de már jó ideje üres.Én még jártam oda őrségbe 1996 ban de már akkor is életveszélyesek voltak az épületek.

Egyébként egy nagyon jó laktanya volt hatalmas erdős résszel.Ejj a régi szép idők...

Előzmény: DSS. (7610)
Hpasp Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7641
Ők azok...
Előzmény: halmiso (7637)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7640
halmiso kollégának üdvözlet a csapatban. Neva07 kollégától már hallottam rólad. Köszönöm a képeidet.
Előzmény: halmiso (7637)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7639

Azt nem tudom, tudod-e, hogy a Dvinának, illetve Volhovnak, valamint a Vegának is volt hasonló elrendezésű szállítási lehetősége. A közepes technikánál nem láttam ilyent, csak egy elmosódott képen, de ott volt valami félpótkocsi, amit nyerges Zil húzott és két darab konténerezett rakétát tudott szállítani.

A Vegánál a tulajdonképpen mindenre használható "autovonattal" lehetett kettessével szállítani a konténerezett rakétákat.

Úgy nézett ki a dolog, hogy ugyanaz a KrAZ-255V nyergesvontató mögé kötve az autovonat, amin a különféle feladatokhoz csupán feltétet kellett cserélni. Ugyanazzal a géppel lehetett szállítani az indítóállványokat, az automata töltőkocsikat, a rakétákat kettesével, illetve a teljesen szerelt rakétát darabonként.

Előzmény: Hpasp (7632)
Volt tüzér Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7638

Egy: Azok ott nem romok a szó szoros értelmében. Az csak egy használaton kívüli tüzelőállás, de nem rom. A rom a Pilis tetőn van. Mert az valóban rom. Azt a szó szoros értelmében rommá lopták.

Az odavezető út mellett van egy erdészház, az út onnantól le van zárva, csak az erdészet engedélyével lehet felhajtani, de azt nem tudom, meg lehet-e szerezni. Feltételezem, igen.

Jelen helyzetben oda sem lehet felmenni kocsival, de annyival macerásabb a helyzet a Lajos forrással ellentétben, hogy ez jó néhány kilométer.

Én bevallom töredelmesen, utoljára kocsival voltam fent, igaz ez 1985 ben volt.

Előzmény: BZd (7636)
halmiso Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7637
Előzmény: Hpasp (7632)
BZd Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7636
Sziasztok,

az lenne a kérdésem, mert nem találtam erre vonatkozó egyértelmű információt, hogy a Lom-hegyen található romok mennyire közelíthetőek meg kocsival?
Egy csillagásza-fotós kiruccanást tervezek oda és a magammal vitt felszerelés megválasztásakor fontos szempont, hogy fel tudok-e menni a bázis bejáratáig, vagy Lajos-forrásnál kell-e hagynom a kocsit. Gondolok itt pl. sorompóra, mint akadályra Lajos-forrás után.
Köszönöm.
schlumberger Creative Commons License 2009.04.06 0 0 7635
Mint megtudtuk,a csengő nem működik így aztán azt hiába nyomtuk

Aha, akkor ez volt a baj nálam is, de mi akkor hiába ácsorogtunk ott vagy negyedórát.
Előzmény: hadsz (7634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!