Keresés

Részletes keresés

.tenger Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19990
Köszi payagyerek! A dobozolás nem probléma, elektronikában jó vagyok, az a szakmám.
Előzmény: payagyerek (19957)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19989
klimakiraly,

Köszönöm.

Nem tudom mi lesz. Lehet, h marad egy inverteres split egy szobára...
Előzmény: klimakiraly (19986)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19988
windy12,

Ezekkel az árakkal legörbült a szám széle...

A végén lehet, h marad egy szoba...
Előzmény: windy12 (19985)
.tenger Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19987
Egy hőérzékelő, ami egy tartályban van. Alacsonyabb mint ...°C, akkor elindítja, dT-vel kikapcsolja.
Előzmény: windy12 (19952)
klimakiraly Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19986
Szia!

Nagyjából ezek az árak ...
duál klíma

bocs hogy belekotyogok.
Előzmény: Törölt nick (19984)
windy12 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19985

A komolyabb gyártók már nem nagyon gyártanak fixfordulatos duo gépet. Az LG-nek van, de az kb annyiba kerül, mint pl. a Samsung, vagy a Fisher inverterese, úgyhogy nem éri meg.

 

A Midea fixes duo gépe szörnyen hangos, olyannyira, hogy volt ügyfelünk, aki megvált tőle egy szezon után, ráadásul neki is panelba volt szerelve, de nagyon vitte a ház szerkezete a hangot. Ráadásul nem is túl energiatakarékos.

 

Ha inverterest választasz, akkor 400.000 forint körüli árra kell számítanod, ha mondjuk pl. egy Fisher fixest nézel ki, akkor kb. ennek a feléből kijössz.

 

Valószínű, hogy mono készülékekkel alacsonyabb áron meg tudod úszni a dolgot, ott viszont megalkuvás a két kültéri egység.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (19984)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19984
windy12,

Milyen árban vannak ilyen multi-splitek? Amiket már meg szabad venni, de azért nem high-end. Inverteresre most nem tudok áldozni sajnos.
Előzmény: windy12 (19982)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19983

Szerintem, te még itt senki nem adtál "korrekt tájékoztatást"...

 

Szerintem...

Előzmény: asha09lcc (19969)
windy12 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19982
Két kis beltéri egységet természetesen lehet egy kültérire rakni, ezek a multi splitek. Általában a legkisebb ilyen kültéri négy kilowatt körüli. Amennyiben inverterest választasz, az úgyis mindig csak annyi teljesítményt ad le, amennyi szükséges, tehát visszafele tud szabályozni. Így takarékosan tudsz majd hűteni.
Előzmény: Törölt nick (19980)
windy12 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19981
Nem igaz, amit állítasz, nem vérzett el a nickem. Itt van változatlanul már öt éve, úgyhogy ez megint valótlans állítás, bár ezt tőled már megszokhattuk. Hadd emlékeztesselek, hogy jónéhányunkat pont temiattad függesztettek fel egy hétre. Akkor is pont ezt csináltad, mint most.
Előzmény: asha09lcc (19969)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19980
Sziasztok!

Klíma kellene nekem egy 45nm2-es panelbe. Alapvetően két különálló szobába, egy 10 és egy 20nm2-be.

Pár kérdés:
- 3.5kW elég?
- lehet egy kültérire két oldalfali splitet rakni? két szobát külön akarom hűteni. mi a megoldás erre?
klimakiraly Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19979
és most ülnek 1.800.000 milliárd amerika állam kötvényen ... sok sikert a beváltásához ... csak el ne jöjjenek érte. :-)
Előzmény: asha09lcc (19976)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19978
Hát ebben a témában objektív honlapo találni nehezebb, mint az 5-öslottó számait előre megmondani, ez igaz.
Talán az eurovent, Amerika-Ázsia Jarn tesztek, de az sem egészen ok.
Előzmény: Mud Rider (19977)
Mud Rider Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19977
A Midea nagy mennyiségi gyártó, ezt nem vitatja senki.
De azt sem mondta senki, hogy a nagy volumen kiemelkedő jó minőséget is jelent.

A francia Midea oldal mint független hivatkozás - elég gyenge lábakon áll :).

De kb. nincs is olyan klímagyártó aki ne vezetné le, hogy
1., ő világvezető az iparban,
2., ők találták ki a hideg levegőt

Ráadásul a minisplit bizniszben -amiről itt főleg szó van- ez kb. tök mindegy.

Nagyjából gyártmányonként kellene megvizsgálni a kérdést.
Mindegyik gyártónak van kevésbé sikerült és még rosszabb terméke is.

A hazai piac igénytelensége pedig az olcsóbb és tovább olcsított gépek importját segíti.
Na ez sem a minőséget segíti elő.
Előzmény: asha09lcc (19976)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19976
http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=fr&u=http://www.midea.fr/Midea_monosplit_residentiel.html&ei=rNTMSbi1EsKosAag5M2aCA&sa=X&oi=translate&resnum=6&ct=result&prev=/search%3Fq%3DMSC-09HRDN1-QD0%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26hs%3DNlr

Érdemes szétnézni rajta. A franciák szerint globálisan a 3. legnagyobb gyártó a Midea.
Előzmény: Zoliiii (19974)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19975
Így igaz.Egy kicsit több szöveggel erre céloztam. De választ akkor sem kaptam pl egy robbantott rajzra.
Vagy jó valami egészében, vagy sem.
A felhasználó ennyit ha tud az már ok.
Ezután ön az ár araány és ezt követi az ár-érték arány.

Annyit azért hozzákell tenni az előállító földrajzi helye bbefolyásolhatja a minőséget ezt még a nagyon nagy gyártüók is elismerik.
Előzmény: Zoliiii (19974)
Zoliiii Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19974
mindig ez a "márka" mizéria.... szvsz valami vagy műxik rendben, vagy sz@r. Globalitás, olcsó munkaerő, kedvezőbb adózás, stb...miatt nem lehet tudni, hogy hol készült, mi van benne. Pl: BMW fog készíteni/tettni saját márkajelzéssel ellátott kerékpárt, gondolhatod nem kevés pénzért kínálják majd. Egy holland/magyar céggel tárgyalnak, kínai alkatrészekkel összeszerelve...
Előzmény: Mud Rider (19972)
Mud Rider Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19972
Miért lenne eredeti amerikai a lennox?
Amiknál csak import minisplitek vannak ductless AC néven.
Az ameriakai Lennoxnak túl sok köze nincs is a franciához, szinte egész más a termékskála.
Mondanád, hogy eredeti amerikai Chevrolet a Daewoo Matizra?
Előzmény: asha09lcc (19967)
Centi the real Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19971

:-)) 

Tegnap voltak nálam a "fiaid" karbantartani, szépen gyorsan ügyesen dolgoztak, a gumipogácsát is lecserélték, de Ők is úgy látták, hogy változás sajnos nemigen lett.. :-((

 

Így aztán lehet, hogy a végén ezt a toshibát rakjuk fekl a samsung helyett.. :-)))

 

Cm

Előzmény: windy12 (19926)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19970
Megjegyzem robbantott rajzra teljesen adekvát válasz. Biztos így van, de amióta nem ajánlod azóta is sokan használják elégedetten a Mideákat(Fisher, York. Lennosx stb néven is, ott ráadásul a negy név feelingje is megvan)


És a Toyoval mi a helyzet amelyiknek az összes panelje rossz volt egy szériában?

Katt.
Előzmény: windy12 (19968)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19969
Véleményem szerint te kattanj l e a témáról , mert nem járod körbe alaposan és ezt nem is ismered el ehelyett írsz ilyeneket. Ebből Te is tanulhatnál.
Nekem személy szerint semmi bajom veled, gyakorlatilag közömbös a személyed.

Ahhoz meg mi köze ennek , hogy beilleszkedik valaki vagy nem , ez tartalom nélküli textúra. De esetleg aki érdeklődik mondjuk egy típus után annak nézetem szerint korrekt tájékoztatást adtam. Ráadásul ez -megint csak felhívom a figyelmed- szabad bárki általhasználható fórum, nem zártkörű.

Néhány nicked ha jól emlékszem neked is elvérzett, de nem ez volt a téma, hanem a Midea hiba jelen esetben. Konkrétum még mindíg nincs róla.

De ha gondolod lehajtom buksi kis fejem és a nálam sokkal okosabbak tanácsát pironkodva hallgatom....
Előzmény: windy12 (19968)
windy12 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19968

Kattanj már le rólam.

 

Azért adtunk el sokat, mert nem tudtuk, hogy rosszak. Miután kijöttek a hibák, azóta meg már nem ajánlom senkinek. Ez ilyen szörnyen érthetetlen.

 

Megint ott tartasz, ahol pár hónapja, hogy feleslegesen kötözködsz az emberrel, ferdíted, amit mond. Vagyunk itt egy páran, akik emlékszünk még, hogy miért tiltottak ki innen téged egymás után több nickeddel is. Miért nem tanulsz a dologból, és próbálsz beilleszkedni?

Előzmény: asha09lcc (19967)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19967
Hát évek alatt nem csak nálad gyűlik a tapasztalat ez vigasztaljon, mi nagyon kevés ilyennel találkoztunk.
De akkor is külön van a trafó.Nekem ugyan sajátkezűleg csak 3-ban kellett cserélni, de abban mind külön volt a trafó.
Gondolom a panelt letranszformált váltóárammal ellátó trafóról beszélsz.

Ha meg ennyit cseréltél akkor sokat is adhattál el, ebben az esetben ha nem ajánlottad az ügyfeleidnek hogy adtad el?



A Midea Vertu 3,6-os jelenlegi listaára 159900 FT nettó.

MSG sorozat beltéri robbantott rajzát mellékelem. DE az MSB sorozatban a Vertuban is a Fisherekben is külön van.(FS 124HFI-MIdea AC inverterben, FS-xxx25 HF-ben, MSG sor Mideában robbantott rajz szerint, Midea Vertu sorozatban elektromos rajz szerint külön van. Szerencséra a gyakorlatban még nem kellett szétszedni a Vertut.

Én úgy emlékeszemaz MSL sorozat volt a panelon trafós. De nekünk egy ilyen nem zúgott, csak a 3 db külön trafós.
Az MSG biztosan nem.

És az eredeti amerikai lennox ami szintén Midea:
http://www.lennoxhellas.com/1/Ecorelax-PSC-0406-E-LQ.pdf
http://www.lennoxhellas.com/1/Multirelax-PSC-0406-E_LQ.pdf
Előzmény: windy12 (19964)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 19966
ezer feletti darabszámból 3 esetben zúgott. Ez a hibaarány(jó legyen hiba) 3 ezrelék. Más nem volt. Kivéve sa szállítási sérülteket, egyből kilopták a beltéri panelt. Trafó viszont egy esetben sem volt olyan ahol a panelon lett volna.2-3 esetben zörgött a kültéri, szállítási gondatlanság miatt.

A két beírás között pár perc telt el. DE azt hiszem ez a hibaarány nem rosszabb, mint a nagynevű márkák esetében.

DE eheklyett a szájkaratézés helyett írd le te mit tapasztaltál, hogy van -e Midea hiba. Ilyenkor jön az: mi nem alacsonyodunk le ilyenhez stb. Csak a Toshiba amit agyondícsérsz-és jó is- az lealacsonyodik, meg a Carrier, Meg az Emerson(Copeland) York, Lennox, Airwell stb.
Erről ennyit. Tévedés ne essék nem védem a márkát csak nem szeretem, ha szubjeltiív objektív valaki.
Példa: Az LG-vel az AT végű gépekkeligenis vannak gondok, mert török gyárban készül.
Visszaidézheted nyugodtan 2 év múlva.Mitsubishi inverterrel is találkoztunk ahol a kültéri venti elporladt szabályosan és rázta az egészet.

Tavakly ősszel hangod Daikin on-offossal is. Csodák nincsenek csak MR Murphy.
Előzmény: Vipklima (19965)
Vipklima Creative Commons License 2009.03.26 0 0 19965

Ezt írtad:  "....azt írtam, nem volt több a hibaarány mint a nagynevűeknél. Ugye ez nem ugyanaz?"

 

Nem ugyanaz, mert te nem ezt írtad, hanem azt, hogy :"Kifogástalan mind a Midea mind a Fisher. Mi nem szaladtunk bele hibába."

 

EZ nem ugyanaz! Pláne annak szellemében, hogy most meg elismered, hogy voltak hibák: "....Ráadásul a trafó tényleg zúgott...."

 

A két beírás között nem telt el több év, tehát nehéz hinni, hogy az eltelt idő alatt szerzett tapasztalatok alapján változtattál a véleményeden. Kár, hogy Windyt próbálod beállítani következetlennek, miközben a te szavaid igazságtartalma enyhén szólva kétséges. Persze a te hozzászólásaidnak jelentős részét törlésre méltónak találta a moderáció, így nehéz régebbi posztjaidból idézni :(


Előzmény: asha09lcc (19963)
windy12 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 19964

A helyzet az, hogy előkotorgathatod az évekkel ezelőtti hozzászólásaimat és szembe állíthatod azzal, amit most mondok. Ez törvényszerű, ugyanis az idő elteltével egyre több a tapasztalatunk nekünk is a készülékekkel, és ha 2004-ben az volt a tapasztalat egy tipusról, hogy jó, akkor azt is írtam róla. Ha viszont az azóta eltelt idő alatt több rossz tapasztalatunk volt vele, akkor most kénytelen vagyok  azt mondani, hogy nem a legjobb választás. Ebből is láthatod, hogy nem elvből helyezek elölre, vagy hátra a rangsorban márkákat, hanem az évek alatt összegyűlt tapasztalat alapján. Nekünk is pontosan olyan üzlet eladni egy kétszázezer forintos inverteres Midea Vertu készüléket, mint egy hasonló árú Daikint, sőt, köztudott, hogy a Mideán jelentősebb a haszon, mégsem fogom soha senkire rábeszélni, mert nem bízok benne, és ennek a bizalmatlanságnak a tapasztalat az alapja.

 

 

A vezérlőpanelen volt a trafó,méghozzá faszául ráerősítve, és MSG sorozat volt. Kb. negyven darab panelt cseréltem ki saját kezűleg, úgyhogy ebben biztosan nem tévedek, már csukott szemmel is meg tudtam csinálni. Akkor is búgott, ha nem volt bekapcsolva a gép, csak be volt dugva a konnektorba.

Előzmény: asha09lcc (19963)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.26 0 0 19963
Mind a 3 importőr aki akkor hozott be készüléket nem számolt be a hibáról. Csak kettő a harmadik más időpontban hozott más gyárból. Pontosítok olyam nincs hogy nincs hiba a legnagyobb márkánál sem, azt írtam, nem volt több a hibaarány mint a nagynevűeknél. Ugye ez nem ugyanaz?

Ráadásul a trafó tényleg zúgott, csak nem a vezérlőpanelon volt, hanem külön attól.
Azok ha jól emlékszem az MSF1-es szériában voltak, ami jellemzően az egyik importőrhöz kötött. Pár ilyen volt, mi nem vittük vissza, megoldottuk.
A Fisher jelenleg közp importóri akciós ha nem is olcsó, de versenyképes az ára.

Egyébként a teljes Fisher paletta amerikai Lennox néven is megtalálható.
Lennoxként is rossz?
Tévedés nem védem, de a korábbi hozzászólásaid alapján eddig Te jónak találtad.

Az hogy a Midea jelenle Kína legnagyobb gyártója a 2008-as adatok alapján és együttműködik és gyárt a Toshibának l kompresszorai a kis gépekben megtalálhatók számos japán klímában is (MD Toshiba kompresszorok pl:PA140X2C-4FT
vagyDA108X1C-20FZ3) De a Daikin kopik, NEC, stb sok márkában benne vannak
A Daikin pl:Daikin-China (Qingan) néven futtatja őket.

Nagy gépek esetében ami pl a Samsung rendszereknél van, sok essetben hasonló megoldást alkalmaz Copeland digitall scroll technikával.
Előzmény: windy12 (19960)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.26 0 0 19962
Tovább olvasgattam....
(6552),7538,

És ez :
windy12 válasz | megnéz | könyvjelző 2006.05.15 18:27:15 © (5349)

Csak Viricsi kollégámat egészíteném ki annyiban, hogy bizony a klímák világában igen sok olyan márkanév van, ami a laikus számára teljesen ismeretlen, de azért simán megállják a helyüket. Említed a Midea nevet, valószínűleg anélkül, hogy utánanéztél volna. Az egyik legnagyobb távolkeleti klímagyártóról van szó. amelyik ugyanúgy gyárt légcsatornás készülékeket, kazettásakat, inverteres gépeket, "A" energiaosztályos R410A közeggel működő klímákat, mint az ismertebb brand-ek.

York, Acson, Gree, Daikin, Airwell, Haier, Hisense, stb. mind-mind olyan gyártók, amiket az emberek nem kötnek egyéb termékekhez, mint kenyérpirító, Hi-Fi, mosógép, DVD-játékos, stb. ezáltal nem is olyan ismertek. Ezzel szemben mind minőségben, mind ár-érték arányban felveszik a versenyt az ismertebb márkanevű klímákkal, mint a Panasonic, Lg, Samsung, Sanyo, stb. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy jobbak, ezt majd eldöntik mások, de ugyanolyan jók egészen biztos.



Nekünk klímával foglalkozó, azt szerelő, áruló, telepítő, stb. embereknek egyáltalán nem célunk, hogy rábeszéljünk bárkit is az olcsó készülékekre. Én személy szerint mindig egyfajta kellemes melegséget érzek, ha telepítünk és elindítunk egy csendes, szép, felsőkategóriájú gépet, és látom az ügyfelem elégedettségét. Azt viszont be kell látnom nekem is, és valószínűleg mindenkinek ezen a piacon, hogy vannak, akik kevesebb pénzből akarják megoldani a lakásuk, irodájuk, szobájuk hűtését, és mint szolgáltatóknak, nekünk őket is a legjobb belátásunk szerint ki kell szolgálnunk. Egy cégnek is nagyobb kockázatot jelent eladni és telepíteni egy olcsóbb, kevésbé ismert készüléket, mint egy jól beváltat, drágábbat, hiszen, ha garanciális probléma lép fel, azt nekünk kell orvosolnunk. Ezért a mi lelkiismeretünk diktálja, hogy ha valaki tényleg alsóbb kategóriájú klímát keres, akkor az olcsóbbak közül is azt ajánljuk, amelyikkel nem, vagy kevés probléma akadt. Egy dolgot nem szabad tennünk, mégpedig, hogy az adott igényre nem megfelelő készüléket adjunk el.

windy12 válasz | megnéz | könyvjelző 2005.04.28 23:02:32 © (3094)
A 3,6 kW-os Midea 50.000 forint brutto áron nagyon olcsó. Jelenleg ennek a gépnek - ha jól tudom - a netto listaára akciósan 77.900 forint, azaz brutto 97.000 forint. Ebből kapnak a viszonteladók 15-25 % árrést. Ezek szerint forgalmazók kapják az imprtőrtől kb. brutto 72.000 forintért. Szóval az ötvenezres brutto áron bármelyik cégnek is érdemes vásárolni ebből a készülékből, hiszen sokkal olcsóbb, mint bármely importőrtől megvenni. Ráadásul nem is rossz készülékek, gyakorlatilag nem találkoztunk meghibásodással.
Előzmény: Vektor007 (3093)

windy12 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.09.28 07:45:05 © (2036)

A Samsungokkal kapcsolatban azért van egy-két rossz tapasztalatunk, meg a szervízükkel is. Történt az, hogy lyukas volt az egyik beltéri (160.000 forintos gép!) elvittük megcsináltatni, visszakaptuk ugyanolyan lyukasan, aztán kértük a cserét, erre kaptunk egy másik gépet, ami ugyancsak nem működött. Most várjuk az újab cserét.

A prémiumosztály burkolata ogyanolyan műanyag, csak fémes színre van lefújva.



Egyébként ha valaki jó minőségű, de viszonylag olcsóbb klímát szeretne, érdemes a Midea készülékei közül a 410-es gázzal töltöttet veni, az elég profi, megkockáztatom, hogy van olyan, mint a Samsung, LG, stb középkategóriás gépek.
Előzmény: halford (2034)



windy12 válasz | megnéz | könyvjelző 2004.07.09 20:09:12 © (1132)

Gergo9



Megnyugtatlak, a Midea-d nem gagyi, rendes középkategóriás gép, öt éve jelen van a magyar piacon, és igazán megbízhatónak bizonyult. Az, amit Media Markt-ban árulnak 39.900-ért, nem tudom, hogy milyen gép. Az is lehet, hogy csak beetetés, láttunk már hasonlót, hogy meghirdetik, aztán nincs is, aztán meg mutatják, hogy a készlet erejéig, a készlet meg öt darab volt.


windy12 válasz | megnéz | könyvjelző 2005.02.26 21:07:34 © (2747)

Igen nehéz ügy összehasonlítani márkákat, meg könnyen mellé is lehet trafálni, hiszen a leg-elismertebb és egyik legdrágább márkájú készülékek között is lehet egy sz@r, és ha ügyfelünk pont azt fogja ki, akkor sovány vigasz, hogy csak 0,5%-os a garanciális meghibásodás. Azért mégis.



A Daikin már elég sokszor elhangzott, és megalapozott is. Aki egyszer szerelt ilyet, az szeretne mindig. Akinek ilyen van, az meg nem nagyon ismeri a zaj és az "elromlott a klíma" fogalmát.



Mitsubishi, Toshiba, Matushima, Hitachi, Sharp, Acson, stb. japánban gyártott (vagy telepített japán gyárakban) teljes automata gépsorokon, az emberi tényezőt szinte teljesen kizárva. Saját fejlesztésekkel, laborokkal, erősen koncentrálva az ipari minőségre (talán a design a háttérbe szorul) A meghibásodások 1 % alatt vannak (Deutsche Elektrische Testkatalog 2004.) Szinte minden készülékben e gyártók kompresszorai működnek. Általában marha jók.



York, McQuay, stb. talán kevésbé elterjedt amerikai brand-ek. Ha a majd egy évszázados múlút amerikai légkondicionálást nézzük, azért tudhatnak valamit a szakmáról.



LG, Panasonic, Sanyo, Samsung, Hyundai, stb. Háztartási és szórakoztató elektronikát gyártó távol-keleti cégek, melyek igen sokat adnak fejlesztéskor a design-ra, de minőségben sem rosszak. Én felső-középkategóriába helyezném őket.



Bini, Aermec, Stiebel Eltron, Uniflair,Belcor, Airwell, Westpoint, Mepamsa, stb. Erős középkategória, általában valamelyik nagy gyártó alkatrészeivel (kompresszor, vezérlés, stb.) olasz, spanyol, német, francia gyárakban gyártva.



KÍNA



Haier, Hisense, Midea, stb. Ezek ugyan kínai termékek, de nem szabad összekeverni az úgynevezett "noname"-ekkel. Komoly megalapozott technológiákkal, saját fejlesztésekkel, feltörekvő mérnökgárdával. Személy szerint én már több nagyobb nevűkészülékben találtam Midea alkatrészt.

Szóval középkategória.







Ez alatt már olyan sok márkanévvel találkozik az ember, hogy kár lenne felsorolni, általában Kínában, Törökországban, Albániában, stb. gyártott nagyobb cégek low-end termékei olcsó áron. Vagy ugyanezek, jelentősebb márkanévvel, jelentősen drágábban.





Szóval nagy vonalakban ez az én magánvéleményem, lehet ezzel vitatkozni, de szerintem sokat nem tévedek. Ja, és persze nem teljes a lista.



És egy kis idézet az Ozone gépről a klíma ,klímaszerelés képei c társ topikból::

B.. válasz | megnéz | könyvjelző 2009.01.03 17:36:58 © (2027)
Nem, nem semmi gond, működik. Most lett felszerelve kb egy hónapja. Mondjuk kisebb bajok azért vannak vele amivel nem tudom, h mit kezdjek. Például: Ugye mint minden klímának ennek is nagyobb a fűtő teljesítménye mint a hűtő ami nem baj, de az már szerintem igen, hogy amikor kikapcsolja az inverter mert annyira meleg van már, h nem kell szinten tartani sem akkor becsukja az alsó kifúvó zsalut és ha ki akakrod kapcsolni a világon nem reagál semmire. Venni veszi a jelet, meg csipog ha veszi de nem hajlandó kikapcsolni. És ugyanitt fűtésnél nem működik az időzítés beállítás sem. beállítod h kikapcsoljon, veszi a jelet meg mutatja h felfogta, de ennek ellenére eszében sincs kikapocsolni. Gondolom ezek azért hibák. Csak azt az egyet nem tudom, hogy ha nem tudnak vele valamit kezdeni, mert pl hibás a széria, akkor jogomban áll kérni olyat, h ugyanilyen értékben a kereskedő adjon nekem pl egy nem inverteres lg-t? mint csereterméket? ?ert hát én lg-t vettem volna szívem szerint, de egyaz h 180.000 ezer +beszerelés, meg mondom, nem én intéztem. Meg még van egy pár minőségi kifogásom például a klíma elé kell állnom és oda kell elé magasan tartani a távirányítót mert a tükörpanel miatt nem veszi a jelet. A nilét pl a szobám másik végéről is ki-be tudtam kapcsolni, ehhez fel kell kelnem. Kérdem én. Minek akkor hozzá távirányító ha nem látja el a szerepét? Vigasztal, h inverteres legalább.... Szóval nem tudom mit csináljak. Szerinted beszéljek a szerelőmmel, h ilyenkor mi van?? Meg meg tudtál-e valamit a kompresszorról. A nileben Sanyo kompresszor volt azt tudom.


Előre is köszi a segítséget!!


Üdv:B
Előzmény: asha09lcc (2026)
asha09lcc válasz | megnéz | könyvjelző 2009.01.03 22:16:50 © (2034)
A Fisher is Midea, csak az újabbak doboza kicsit meg lett változtatva a M.o-i importőr kérésére. És ha jól tudom a bejegyzett márkanév az Usa-ban egy vállalkozás akiken keresztül érkezik,az importőr kérésére apróbb változtatásokat eszközöltek a gyártásban ami precizebb gépet eredményezett, de az alapok is igen jók voltak.
De Midea Vertu is fut az új kültérivel Ukrajnában ADI néven.
Electrolux, York,Indesit, néhány Daewoo( a felső kategóriás típusok), Lennox,Daitsu. Teknopoint sok típusa és még jó pár ismert márkanév vásárol a Mideától.


Apropó a te géped Teknopoint X-Screen DC inverter néven is fut, de ott már csak 3,76-os EEr és 4.0 COP értékkel. Ha máshonnan nem onnan szerezni tudok hozzá szervízkönyvet.
Volt is és valahogy egyik gépen sem találom.

Légszűrés: A készüléked negatív iongenerátorral szerelt melynek technikai leírását megtalálod itt:
http://209.85.129.132/search?q=cache:CwjhuYSIh2IJ:oldradio.tesla.hu/szetszedtem/104ionizator/ionizator.htm+ioniz%C3%A1tor&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu&client=firefox-a

Ennek a lényege a "csendes ionizáció": a nagyfeszt úgy kell beállítani, hogy az elektródán éppen csak beinduljon a koronakisülés, és egy nagyfesz diódával egyenirányítani kell.ionizátor = negetív ion generátor. A lényeg, hogy a negatív ionok az emberi szervezetre is kedvező hatással - frissítőleg- bírnak, emellett a por, pollen és lebegő részecskéket (szagmolekulákat) is semlegesítik, ill. megkötik elektrosztatikus úton, hiszen a kibocsájtott(sok esetben oxygén molekulákat) negatív töltéssel látja el a környezetbe a lebegő szennyezett részecskék ehhez képest pozitívabb ill pozitív töltéssel rendelkeznek.

Van ilyen vélemény is:
Ionizátor: még az orvosok is vitatják a negatív ionok hasznosságát, azonban azzal mindenki egyet ért, hogy az ózon nagyon káros az egészségre. A plazmatűs ionizátoroknál (pl. a pana is) ha csak egy kicsit elmászik a 7.5 KV-os csúcsfeszültség, amivel az oxigént ionizálja, már nem negatív O2 iont, hanem O3-at, azaz ózont generál. Köszönöm ebből nem kérek.



Az LG nem véletlen 5,6 kV-ot ereszt a "plazmaszűrőbe"...


A plazmaszűrővel nem azonos hatásfokú az jobb ennél.Az LG összes inverteres gépében és a legtöbb alapgépében is plazmaszűrő van, emelt teljesítménnyel(neo-plasma)



Na nem grafománkodom tovább, csak arra céloztam, és ezt igyekeztem körbejárni, hogy az én véleményem 2002 óta változatlan.Jók a Mideák, főleg a csúcsmodellek, kellemes ár-érték arányuk van, megbízhatóak saját néven futnak és mint ahogy 2002-ben ás a beidézettek szerint 2005-ben pl Windy is ezt írta pedig akkor is voltak ugyanúgy a japán márkák, most nem ez a véleménye.
Előzmény: windy12 (19955)
payagyerek Creative Commons License 2009.03.26 0 0 19961
Na igen. Félkérdés lett feltéve, így csak félválaszt adhatunk.
Előzmény: asha09lcc (19959)
windy12 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 19960

Az, hogy újonc vagy még ezen a fórumon, annak csak annyiból van jelentősége, hogy az régebben lefolyt beszélgetésekben nem vettél részt. Ezért csak jótanács, hogy olvasgass visszafele is, és megtaláhatod a választ a kérdéseidre.

 

Sajnos azt nehezen hiszem el neked, hogy 2002 óta nem volt garanciális probémátok a Mideával, ugyanis a 2004-ben az országba érkezett nagy mennyiségben tipushibás panelt tartalmazó gép (kikapcsolt állapotban is hangosan zúgott a vezérlőpanelen lévő trafó), mellyel szerintem az összes forgalmazó találkozott. Persze, a csak néhány gépet telepítő kisebb cégeket lehet, hogy szerencsésen elkerülte ez a hiba, de kicsi rá az esély.

 

Ha figyelmesen olvastad soraimat, akkor láthattad, hogy a Fishert jobbnak tartom, bár, mint említettem, épp a napokban futottunk bele egy szivatós példányba.

 

Mindettől függetlenül egyiket sem tartom a legjobb választásnak, ráadásul a Fisher még csak nem is olcsó.

 

 

Előzmény: asha09lcc (19956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!