Keresés

Részletes keresés

-hanga- Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83814
Nem BSM, nem szoktam kurucinfót olvasni. Dehogy. Máshol volt egy utalás Posta Imrére. De talán mégis olvasni kellene. Semmit sem tudok a hazámról, erre jöttem rá Posta Imrét hallgatva. Vagy nagyon keveset.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (83801)
midnight coder Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83813
Amíg itt tart a dolog, addig aligha jutunk egyről a kettőre. A cikk tanulsága igazán a második oldalon van: lehetne ott jóval kevesebbet zabáló autókat csinálni, csak akkor az autógyárak profitja is alacsonyabb lenne, az meg már milyen dolog... Arról nem is szólva hogy szegény júzernek még vizet is kellene töltenie az autóba nem csak benzint... Erre már én is azt mondom hogy nem olyan nagy baj ha egy-két autógyár csődbe megy...
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (83805)
midnight coder Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83812
Ez pontosan így van.
Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (83807)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83810
Okosakat mondtál, öblíthetsz.
Előzmény: Gavriel (83808)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83807

Szerintem az elmúlt 10 ezer év szólt erről, csak egyre hatékonyabbak lettünk közben. Fenntartható társadalmat az ember eleddig nem produkált. Az ókoriak meg a középkoriak semmivel sem voltak fenntarthatóbbak... egyszerűen csak kevesebben voltunk, kevésbé hatékony módszerekkel élve tudtuk felélni azt, amit a bolygó elénk rakott.

 

Az elmúlt inkább 200-250 semmint 100 évben ehhez remek ideológiai táptalajt is alkottunk, a 20. században pedig egy ezt tökéletesen kiszolgáló pénzügyi rendszert is sikerült tökéletesíteni (hiszen megpróbálni kialakítani előbb is ment, csak nem volt ilyen profi).

 

Ahogy én látom, az ember nem csinál mást, mint tetszőleges másik faj. Sokasodik ameddig tud, aztán egy ponton túl persze nem tud. Eddig sikerült egérutat találni, volt tere a további expanziónak. Most, minthogy előbb a földterület, majd a gazdasági terület végessége is nyilvánvalóvá vált... hát most mr nem zéró, hanem negatív végösszegű játékot játszunk. (Zéró akkor lenne, ha a Föld eltartóképessége konstans volna, de hála a masszív környezeti rombolásnak, az is csökken.)

 

Úgyhogy most azt játsszuk, hogy egy egyre csökkenő tortából próbálunk egyre több és nagyobb szeletet szétosztani. Virtuálisan megy is a dolog, ezt mutatja a GDP. A fizikai erőforrások szintjén már nem megy, kénytelenek vagyunk/leszünk egymás elől elvenni, egyre inkább.

 

Ha engem kérdezel, nagyjából 0% esély van arra, hogy ez a folyamat:

 

a) leáll

b) békés lesz

Előzmény: krezidiesel (83806)
krezidiesel Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83806

Én csak azt nem értem, hogy az elmúlt 100 évben arról szólt a világ, hogy a  mesterségesen keltett fogyasztást kiszolgáljuk.

Csomó embernek ez adott munkát, megélhetést, és közben tékozoltuk a bolygónk eröforrásait.

Most lassan elérünk oda, hogy az energia forrásaink apadni kezdenek, de gazdaságunkat még mindig nem tudjuk másképp elképzelni, csak egy felfokozott pazarló piaccal.

Kezdünk más energiaforrások után nézni és közben nem is foglalkozunk azzal, hogy nem más energiaforrás kéne hanem más gazdasági szemlélet.

Mert hamarosan nemcsak a pikolaj lesz a gond, hanem a pik termöföld, pik ivóviz, stb. Söt... már gond most is de mintha homokba dugtuk volna a fejünket...

És arról senki se beszél, hogy milyen lesz a jövö racionális eröforrás hasznositó gazdaságának a felépitése, és miböl tudnának egy olyan társadalomban megélni az emberek.

Obama is 4 mil új munkahelyröl beszél.

Igen, értem én...

De hol?

És mit fognak csinálni, ami valós szükséglet, és eröforrás kimélö?

 

Előzmény: Nickhalálra váró bor sörmester (83805)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83805

Lehet fejlődni a zöld energiákkal is

 

 

 

Lehet. 500 millió embernek akár ma is lehetne. Annyinak, amennyi ma él... hát főként visszafelé. Atomenergiával... ha félreteszem az uránnal, a bezrndó atomerőművekkel, az atomerőművek építési idejével és az energetikai megtérülésükkel (EROEI) kapcsolatos aggályaimat... talán. De az meg a jelenleginél is centralizáltabb energetikai elosztórendszert feltételez, amelyben nem megoldott a közlekedés/szállítás. Együtt kellene járnia masszív elektrifikációval is.

 

A végén ugyanoda jutunk: túl sok az ember ehhez, és túl kevés az erőforrás. Európában végképp. (Indiában is, de az valamiért egy fokkal kevésbé aggaszt.)

Előzmény: Törölt nick (83804)
kilenctizenegy Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83803
Kiakasztó egy fasz, az biztos...
Előzmény: -hanga- (83800)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83802

Na, ez végül is lehetséges... de valami azt súgja, hogy ettől sem olcsóbbak nem lesznek, sem több nem lesz belőlük. Amit mondasz, az nagyjából olyan, hogy mondjuk (mondani mindent lehet) impotens vagyok, de ha holnap mindenkinek levágjuk a farkát, akkor tulajdonképpen mégis versenyképes leszek.

 

Nem feltétlenül ilyen versenyképességről álmodtam, de azért megnyugtató a tudat. :-)

Előzmény: Törölt nick (83799)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.27 0 0 83801

Aki kurucinfót olvas, ne csodálkozzon, ha kikészül. :-)

Arra való.

Előzmény: -hanga- (83800)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83798

Ez nagyjából azzal egyezik meg, amit két éve mondok itt: a mostani válság csak előszoba, az igazi baj majd 2012 környékén lesz, amikor -- egy rövid feltémadás után -- nekiszaladunk az erőforráskorlátoknak teljes erőből.

 

Az vajon jót jelent, ha az ember olyasmit gondol, mint Gerald Celente?

Előzmény: V.4_BlackVoid (83790)
RónaLD Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83797
Erre majd térjünk vissza amikor a Rózsadombon és az Új-Lipótvárosban is megkezdődött a fosztogatás. Szerintem a te erkélyeden is lesz uborka amit vérben forgó szemekkel és 220 volttal fogsz őrizni.
Előzmény: magosl (83795)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83796
Volt már Fidesz kormány,nem volt se csendőrtoll,se bíboros áradat.Most már 7éve szocikúrmány van,minden elmutyiznak tönkretesznek.Isszák a levét még a gyerekeim is majd.Mi a túrót kell ezen magyarázni?Neked kúrcsány az isten,nekem csak egy elmebeteg bűnöző.Ehhh,hagyjuk nem idevaló.
Előzmény: magosl (83794)
magosl Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83795

Persze, majd felfegyverezni egy politikai alapon szerveződő
civil tömörülést, mint a magyar gárda. Ugye?

 

És aztán kiderül, hogy Orbán nem is annyira magyar.

Előzmény: RónaLD (83791)
magosl Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83794
Na ne viccelődjünk. A miép minősíthetetlen, meg is szabadultunk
tőle.
Előzmény: JAMIE21 (83793)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83793
Csendőrtollak,bíborosok....
Ez így most olyan,mint mikor ezelőtt 8 évvel a a(tanár)sógornőmről megtudta egyik kolleganője,hogy MIÉP szavazó.Magából kikelve rikácsolta neki az iskola folyosóján,hogy majd ha hatalomra kerül a szélsőjobb,akkor majd megint pogrom lesz meg Dunába lövés,ezt akarja?
Finoman szólva is ostobaság....
Előzmény: magosl (83787)
JAMIE21 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83792
Nemrég volt egy cikkecske a Süddeutsche Zeitungban,Jön az újabb olajkrízis címmel.
A Nemzetközi Energia Ügynökség egyik fejese(Tanaka) ecsetelte az elmaradt olajipari beruházások miatti drasztikus olajáremelkedést veszélyeit.Konkrétan jövőre 200dolcsis kőolajárat vár,ami 2013-ra súlyos problémákat fog okozni.
RónaLD Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83791
Bíborosokat még nem hiányolt senki de a csendőrtollakat a hozzátartozó csendőrökkel az ország vidéki kétharmada már most lelkesen fogadná.
Előzmény: magosl (83787)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83790
Gerard Celente - ABC News
http://www.youtube.com/watch?v=OvqFcv9CiK8
JAMIE21 Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83789
Az origon volt egy cikk tegnap a témában,belinkeltem a fúziós topicba.
Előzmény: hubab (83786)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83788
Van egy olyan érzésem, hogy I AM tényleg elment jelentkezni. Hamarosan megoldódik a helyzet.
Előzmény: magosl (83787)
magosl Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83787

Hogy lehetnek ennyire semmi emberek mindenfelé.

A szimpatizáns "szakértői" értelmiség. Hogy menekültek
annak idején Orbántól, most meg hagyják bebukni
nemcsak azokat akik "megmentették" őket, hanem
az egész országgal kibas*nak. Köpönyegforgatók.

Nálunk is az lesz mint az olaszoknál. Berlusconit megkoronázzák.
Orbánnal, hogy lesz?

 

Csendőrtollak, bíborosok. Ezt akarjátok?

Előzmény: Zottjoghurt (83780)
hubab Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83786

Megint hidegfúzió.

 Új kísérletek eredményei arra utalnak, hogy meglehet mégis létezik a jelenség. Amerikai kutatók áramot vezettek át nehézvizes palládium-klorid oldaton. A keletkezett héliumot nem tudták kimutatni, viszont a detektorként használt műanyagban széthullott szénatom nyomaira bukkantak az értékelésnél.

A szénatom széthasításához olyan energiájú gyorsneutronra van szükség, amely csak magreakció során keletkezhetett, és közben három nagy energiájú elektromosan töltött hélium mag keletkezik, amely csatornákat vág a műanyagba szétrombolva annak molekuláit. Ezeket találták meg.

Közben röntgensugárzást és hőfejlődést is mértek.

Azért vannak kételyek, pl. nem kozmikus sugárzásból származhatott-e a neutron.

 

http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/0,1518,615430,00.html

Vadista Szandál Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83785
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=112468

Csak hónapok kérdése az újabb olajársokk?
2009.03.26 19:38
A globális pénzügyi válság és az olajár esése következtében az olajszektorban a kutatásra és a kitermelésre fordított beruházások elmaradtak az egészséges szinttől, amely hamarosan felpattanást eredményezhet az olaj árfolyamában - írja a Reuters.
6cylinder Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83784

hm..visszanézni.

 

Előzmény: 6cylinder (83783)
6cylinder Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83783
"-Amerikába naponta 1,2 milliárd dollár beáramlása szükséges, hogy a napi fogyasztást fedezze. A tőzsdéken, bankokon átfolyó pénznek semmi árufedezete nincs. Ebből baj lesz. "
Szeretem visszanéni egy-egy fórum indulását. Néha érdekes.
Előzmény: joe lvtarsember (4)
Zottjoghurt Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83780
Pataki sem. Most már tényleg csak te maradsz. Hívtad már a Csótit?
Előzmény: Törölt nick (83771)
magosl Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83778

A lényegre tapintottál. Nem is értettem, hogy minek örültek
sokan amikor Gyurcsány lemondott. Ő a legjobb ember még mindig a gáton.

Egyébként szörnyű, hogy hová jutott a szoclib-szimpatizáns értelmiségi
réteg. Szakértői kormány, egy nagy túrót.
(Jó, hogy én mondom ezt, akinek nem kéne, de ez van.)

Nincs szakértelem, ha nincs mögötte egységes támogatás. Ez a "demokrácia".
A hatalom kérdése itt minden.

Előzmény: Törölt nick (83763)
Nickhalálra váró bor sörmester Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83777
Ez érdekes.
Előzmény: RónaLD (83734)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 83776
A 3. világban van szükség drasztikus redukcióra:

Tudtommal már "csak" fekete Afrikában nő drasztikusan a népesség, Ázsiában már fordultak a trendek, főleg Kínában.
De afrikában meg muszáj, hogy magas legyen a reprodukciós szám, mert olyan kicsi a "túlélési esély".
Nem az emberi populáció számával van a baj, hanem a fogyasztási szokásainkkal.
Meggyőződésem, hogy a 967 millió afrikai ember globális szempontból hasznosabb, és kisebb kárt jelent, mint mondjuk Nagy-Britannia lakossága.(bár nyilván van metszete a két halmaznak, de ezt most lényegtelen).
Pusztán, hogy egy nagy része foglalja a helyett az önpusztító nyugati civilizációtól, már akkora alternatív haszon amekkorát el sem tudunk képzelni.
Szerintem természetes "darwini stratégia" a magas születésszám afrikában, persze valahol egy XXII. csapdája, de nem biztos, hogy a kevesebbnek több jutna elv érvényes.
Persze ahová betette már a fehér ember a lábát, ott már nem igaz a gondolat menet, és most kérem, hogy senki ne másolja be a a coca-cola hiány van Etiópiában című linket, mert az a kívétel, ahogy Dél-Afrikai k. is.
A jövőre vonatkozó becslések amúgy szerintem légből kapottak, és nem lesz Afrika népessége 1,8 milliárd 2050-re.
De, ha még így is lenne, nem ebbe fog belerokkanni a világ.
Az ökológiai lábnyomuk gyerekcipő, a sok Yeti-talp között.
Előzmény: Törölt nick (83773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!