Keresés

Részletes keresés

jozso48 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 458
A törpe önbeporzó,csak még lehet,hogy fiatal volt,én nem szoktam porozgatni,
nyáron kint van az udvaron,így a rovarok beporozzák.Minden évben szépen terem.
Előzmény: taormina1 (456)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 457
Nagy nincsen,mert csak azok vannak, amiket saját részre neveltem,nemrég cseréltem el az utolsó kettőt.Most dugtam le 2-3 hete vesszőket és már kikeltek a
magoncok is,ezekből később szívesen adok ingyen is,ha addig nem tudsz szerezni
jelentkezz az email címemre,de ezeknek meg kell erősödni.
Előzmény: taormina1 (456)
taormina1 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 456
Én nem tudom ennyit permetezni, ezért ilyen üvegbölcsöben szoktam tartani; (vizespalackot félig kettévágok, és cserepestül belesüllyesztem, mindig áll benne egy kis víz, de a göröngyös alja miatt a cserép nem ér közvetlenül bele. Általában szeretik a növények, de a gránatalma nem boldogult; igaz nem volt nyugalmi állapotban, mikor dugványoztam.
Tavaly vettem egy törpét, amiröl sajnos nem tudtam, hogy az, metrt csak az volt ráírva, hogy Prunus granatum, de nagyon szépen virágzott, és helyes apró terméseket hozott; a magjai viszont nem keltek ki. Lehet, hogy nem önbeporzó?
Szeretnék nagy, vagy akár termö gránátalmafát is, ha van fölösleges példányod, szívesen cserélek valamire.
Előzmény: jozso48 (454)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 455
A gyümölcstermöimet magról vetettem a boltban vásárolt gyümölcs magjaiból és amik
eddig termést hoztak nagy örömömre jó ízűek és méretesek is voltak.Most van egy
vásárolt óriás gyümölcsű ez oltvány,ezt olasz faiskolában vettem.Idén is vetettem
egy tiszta piros,fényes felületű gyümölcsből,már ki is keltek.A termők azok matt pirosas
színűek,mint a régebbi hozzászólásomba feltett fotón is látható.De ott a gyümölcs is olyan volt,amiből a magokat kiszedtem annak idején.A törpét mindig magról vetettem
és már a következő évben virágzott és termett,sőt előfordult olyan év,amikor nagyon korán elvetettem,hogy még az évben virágzott.
Előzmény: jozso48 (454)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 454
Addig kell a vesszőt megszedni,amíg teljesen nyugalmi állapotban van.Én használok
gyökereztető hormont(de régebben annélkül is sikerült).Azután eldugványozom a
talaj sem egyforma,mert amikor volt perlitem bőven akkor abba,most kevert talajt használok(folyami homok,perlit,virágföld).Szerintem ami nagyon lényeges a magas
páratartalom,a dugványokat naponta többször lepermetezem,(nem túl hideg) esővízzel.általában 4-5 ször,ami gyakorlatilag azt jelenti,hogy mindig nedvesek.
Amig ezt nem tudtam megtenni,akkor meg páraszekrényben csináltam,ott kibírták
akár 10 óráig is amig hazaértem.
Előzmény: taormina1 (452)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 453
Az első fa ugyan nem gyümölcstermő,hanem diszgránátalma és ezen csak annyit metszettek ami útban volt,ez egy szép bokorfa.
A második egy törpegránátalma,minimális igazítással.
A harmadik egy naggyümölcsű törzses fa,ezt viszont ritkítani kell,akkor erősebb ágak
(termőkarok) lesznek,mert így meg fel kell támogatni.
Előzmény: jozso48 (451)
taormina1 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 452
Nekem nem igazán sikerült dugványozni. Van valami különleges trükkje?
Előzmény: jozso48 (450)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 451
Még annyit az előzőkhöz,hogy nemrég tettem fel képeket,ott látsz törzses fát is és
bokorfát is,nézdd vissza,nemrég volt.
Előzmény: 102/B/2-NÉ (448)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.21 0 0 450
Most van itt az ideje a metszésének és a vesszőkből még dugványt is készíthetsz.
Mindig nehéz megmondani,hogy egy fát amit nem látunk hol kell metszeni.
Az első kérdés ilyenkor,hogy bokorfának v.törzsesfának kívánod-e megnevelni.
A bokorfa tipus majdnem azt jelenti,hogy alig foglalkoznak vele és idővel lesz
egy jókora bokor belőle.Azért nem egészen így van,minden magára valamit adó
kertész igazgatja,részben,hogy jól nézzen ki,részben pedig és a gyümölcstermők esetén ez a fontosabb,hogy olyan bokrot alakítsunk ki amelybe be tud sütni a nap
és az ágak elbírják a gyümölcsöket.A lényeg,hogy annyira kell megritkítani,hogy az egymást keresztező ágakat eltávolítjuk,a túl sűrű részeket levegősebbé tesszük.
A koronás, törzses fák kialakítása már némileg több ismeretet feltételez és most nem szándékozom a sokféle alakfák és tipusok kialakítását részletezni,erre külön szakkönyvek vannak.Itt az a lényeg,hogy a gránátalmából hazai viszonyok között
nem lehet hatalmás fákra számítani és ha bekalkuláljuk,hogy esetleg takarni is kell,
akkor célszerű alacsony törzsre nevelni.Tehát először meghatározzuk a törzsmagassá-
got(pld.50 cm),addig az ez alatti oldalágakat eltávolítjuk,majd az e feletti ágakból
kiválasztunk 3 max.4 vázágnak valót,amit megnevelünk és a többi felesleges ágat
eltávolítjuk.Ezek sem kell,hogy 30-50 cm-nél hosszabbak legyenek,majd visszacsípve
ezek újra elágaznak és ezzel megdupláztuk,tehát már van 6-8 termőkar.Ezeken már
majd várható virág ill.termés tehát ezeket erősíteni kell.És utánna ezt megismételve
már 12-14 termőkart alakíthatunk ki.Ezek általában egy-egy év műveletei,tehát ahhoz,
hogy egy termő koronás kis fád legyen,kb 3-5 év kell.Persze ez attól is függ, mi a kiin-
dulási alap.Jó kertészkedést és türelmet ehhez a szép munkához.Megéri én már ettem
a saját termésből.
Előzmény: 102/B/2-NÉ (448)
Khronos Creative Commons License 2009.03.10 0 0 449

Kedves Fórumozók!

 

Meg szeretném kérdezni, hogy tudna e nekem valaki küldeni dugványnak való vesszőket, gallyakat(természetesen a postakölcséget én állom). A segítséget nagyon megköszönném mert nem igazan tudok beszerezni gránátalmafát. Elsősorban olyan kellene nekem, amelyik termő (tehát gyümölcsöt hoz)mert ez lenne a fő szempont.

 

Email:khronosxy@hotmail.com

 

Előre is köszönöm szépen.

 

 

102/B/2-NÉ Creative Commons License 2009.03.10 0 0 448
Sziasztok gránátalmások! :)
Én is vettem tavaly egy szép gránátalma bokrot, ami gyönyörűen virágzott is még nyáron. Most hogy jön a tavasz gondban vagyok egy kicsit... Nem tudom pontosan mikor kell metszenem és hogyan, meddig kell visszametszeni. Tudnátok nekem ebben segíteni? Akinek esetleg van fotója is visszametszett ágról szívesen venném azt is. Akár itt, akár e-mailben.
nagyevus@gmail.com

Ezer+1 hála! Köszönöm szépen!

Évi
Napvándor Creative Commons License 2009.02.14 0 0 447

 

 Szia Leac!

 

 Szépek a gránátaid. Ha tavasszal metszed őket, tudnál nekem dugványnak való

 ágakat küldeni? Tudok cserébe erőteljesen fagytűrő gránátról szárakat küldeni.

 Írj légyszi privibe, kössz: csnb@citromail.hu

 Üdv

Előzmény: leac (445)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 446
Írni akartam,de látom nem publikus,így itt kérdezném meg milyen fügéid vannak?
Én mániákusan gyűjtöm a fügéket,bár ez most itt off,de ha küldenél a címemre egy
emailt ott részletesebben írnék neked e témában.És kérdeznék is.
Előzmény: leac (445)
leac Creative Commons License 2009.02.07 0 0 445
Az idei év volt az első hogy a dézsás fügéim kinn teleltek
egy fészer alatt azok még nyugton vannak . A nagyobb
gránátok is ott voltat aztán az erős hideg előtt be menekítettem
őket azok még nem hajtanak a kicsik azok kezdettől benn voltak
azok már nem bírják és mozgolódnak.
Előzmény: jozso48 (444)
jozso48 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 444
Ha ilyen meleg napok vannak jobb kihordani a szabadba,én már kihordtam de lehet,
hogy még párszor vissza kell vinni,de had edződjenek.Azért ami ki van ültetve az még
halgat rendesen,nyoma sincs az ilyen rügyeknek.Ugyanígy vannak a fügéim,azokat is
elkezdem kihordani,ott is a kiültetett még nyugszik.
Előzmény: leac (443)
leac Creative Commons License 2009.02.07 0 0 443
Igen korainak tartom ezeket a levelesedő rügyeket.
Még akkor is ha nem a szabadba vannak.
DorkaDorka Creative Commons License 2009.02.02 0 0 442
Köszönöm a tanácsokat. Ezek egyébként szabad földben vannak egy déli fal előtt. Úgyhogy hagyok rajta egy két metszetlen ágat, de a leghosszabbakat erősen visszavágom.
Előzmény: leac (441)
leac Creative Commons License 2009.02.01 0 0 441
Sok minden befolyásolja mekkorák , menyi tápot kapnak
milyen a helyük dézsába vannak.
Így aztán nagyon nehéz látatlanba tanácsot adni.
A lényeg ne legyen össze vissza az ágak és minél több
elágazást növesszen tavaszra.Amin aztán jövőre lesznek
virágok. Azért aztán nagyon ne vágdvissza
mer lehet hogy már az idén is szeretne virágozni .
Előzmény: DorkaDorka (440)
DorkaDorka Creative Commons License 2009.02.01 0 0 440
Mekkorára vágjam vissza? Ezek szerint az éves vesszőkön terem? Azt tudom, hogy a díszgránátalma gyönyörű, mert egész Pécs tele van vele.
Előzmény: leac (439)
leac Creative Commons License 2009.02.01 0 0 439
Ha metszéssel segítesz gyorsabban virágzik .
Ha visszavágod a hajtásokat előbb hoz oldal ágakat
a virágok leginkább az ág végeken jönnek.
A díszgránátalmák is gyönyörűek .
Előzmény: DorkaDorka (438)
DorkaDorka Creative Commons License 2009.01.29 0 0 438
Köszönöm, valójában igazad van, csak az ember néha bizalmatlan. Egyébként nagyon szép erős példányok.
Előzmény: jozso48 (437)
jozso48 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 437
Várd meg amíg virágzik,ha szimpla piros virágja van,akkor az termő fajta.Ha valamely
telt virágú akkor diszgránátalma.Az első,de néha még jópár virág le fog hullani annél-
kül,hogy termés is lenne belőle.Nem kell még akkor sem elkeseredni,mert lehet,hogy
még nem elég érett a fa a gyümölcsneveléshez.Átoltani lehet,de én azért megvárnám az első virágzást,addig minek.
Előzmény: DorkaDorka (436)
DorkaDorka Creative Commons License 2009.01.28 0 0 436
Sziasztok!
Vettem két gránátalmát a bólyi faiskolában, azt ígérték, hogy teremni is fognak, de nem vagyok benne egészen biztos. Itt Pécsett rengeteg díszgránátalma van,ami csak virágzik. Át lehet esetleg oltani egy termő ággal? Van itt a topikon valaki Pécsről, aki tudna segíteni ebben?
grewia Creative Commons License 2009.01.27 0 0 435

 sziasztok!

a gránátalma dugványát gyökereztetni kell előbb ?szeretnék én is hajtást,ha könnyen megfogja vagy magokat ha kérhetnék.köszönöm a választ

jozso48 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 434
A szolgáltató váltás megtörtént,íme az új email cím : kocsis.jozef@gmail.com
jozso48 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 433
Nagyon szívesen csak egy emailben figyelmeztess a tavasszal.Magot is tudok küldeni,
ha időben kiülteted az is gyorsan nő.Jó kerted lehet ha nem fagy vissza.
Email cimem a név alatt,de ide is írhaton:kocsis.jozsef48@wdsl.hu (ez viszont való-
színű változni fog,mert szolgáltatót váltok,akkor felteszem azt)
Előzmény: Napvándor (432)
Napvándor Creative Commons License 2009.01.15 0 0 432

 

  Sziasztok gránátosok!

 

  A telkünkön van egy kb. 15 éves - két éve virágzó, 5-8 cm gyümit hozó gránátfa.

  Ha bárkinek kell tavasszal dugvány róla, tudok metszeni s postán elküldeni.

  2 - 3 év után már virágzik. Egyben kérdeznélek Jozsó, hogy tudnál - e nekem szár-

  darabokat küldeni az idősebb gránátaidról s cserébe küldök a salyátomról dug-

  ványnak való szárdarabkát.

  Ha valakit érdekel, írjon: csnb@citromail.hu

  Köszönöm

Előzmény: jozso48 (431)
jozso48 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 431
Szerintem szerencse dolga is az,hogy a gyümölcsből vetett fa milyen termést hoz.
Ugyanis én már többször vetettem és ezek közül kettő mutatta meg a termését és
az mindegyik finom volt.Ezek olyan 5-6 évesek lehetnek kb 30-40 l-es dézsában
vannak,mert a kert nagyon fagyzúgos és amiket oda kiültettem csaknem minden
évben tövig visszafagytak(tavaly télen nem).Az enyémek nem a fényes piros fajtából valók,hanem a sárgáspiros fakóbb gyümölcsűből.Mindegyikről rakok fel képet is.
Most is vannak kiültetve a ház mellé,abban bízva,hogy itt védettebb helyen vannak és
ráadásul már erősebb tövek ugyanabból a magvetésből.Van óriásgyümölcsű is ezt
egy olaszországi faiskolában vettem,erről is mutatok gyümölcsöt.Egyenlőre ez is dázsában van és a dézsások fagypont körüli helységben telelnek.Fogok róla szaporítani és akkor abból is ültetetek ki,ha elég erős lesz.
ezaz első gyümölcse a saját fácskának
itt már kicsit méretesebb
Ez az ólasz óriás gyümölcse és a saját termése(pedig ez sem kisebb mint a boltban kaphatók)
Azért ez egy extra méretű ("GIGANT" néven árulták a faiskolában)
Ez Olaszo.-i fotó a piros gyümölcsűről
nekem ez kevésbbé ízlett mint a gigant v. a saját pedig már gránátszerűen
robbant,olyan érett volt
ez is ott készült,egy vaskos törzsű zömök fácska,nem sok van rajta de az
méretes(kb 10 éves)
Így télvíz idején jó újra megnézni a nyári képeket.
Előzmény: groowe (425)
*Csabesz* Creative Commons License 2008.12.26 0 0 430
Ez az első tele odakint a gránátalmának, remélem nem lesz nagy baja. Lombja már nincs, de a hajtások épek...
endru Creative Commons License 2008.12.26 0 0 429
Ha magról ültetett (ültették), akkor 10 - 15 év, és aminősége, pl. gyümölcsméret gyengébb szokott lenni. Ezért olyan fát vegyél, amelyik már virágzik. De ha te dugványozod - ha tudsz szerezni termő fáról vesszőt - az 2 év után virágozhat. Még a termő fa sem szokott az ültetés utáni évben virágozni, mert a gyökereknek meg kell szokni az új helyet.
Előzmény: groowe (425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!