Keresés

Részletes keresés

Süsü83 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3077
Szia Andi1982!

Eladó a kazánom. Itt megtalálod a fontosabb méreteit, fényképet is találsz róla. A teljesítményében nem vagyok tuti biztos. A vállalkozó teljesítményre vonatkozó állítását a tűztér mérete alapján saccoltam. Lehet, h egy igazi szaki mást mondana.
Előzmény: Andi1982 (3067)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3076
Nagykáta mellett.
Előzmény: ja nyugi (3071)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3075
Most érkezett egy újabb levél,amiben önmaguknak mondanak ellent. Az előző levelükhöz képest. Ja és odamerték írni, hogy évente 30-40 (ki tudja még hány) ugyanilyen panasz érkezik hozzájuk mint a miénk. nem azért vettük hogy szórakozzunk, levelezzünk, hanem hogy tudjunk fűteni.
De szerintem igazad lehet a teljesítménnyel kapcsolatban.
Előzmény: Who111 (3070)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3074

és levett lemez mellett sem működött?

 

Előzmény: Andi1982 (3073)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3073
De mindent kipróbáltunk már amit lehetett, 2 hónapja folyamatosan próbálkozunk, én már csak arra tudok gondolni,hogy valóban nem akkora a teljesítménye mint amekkorának hirdetik ill. árulják.
Előzmény: csocsanszkaja (3068)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3072
Szia CSaba110!

Köszönöm a szűrővel kapcsolatos információkat. Hol lehet 2"-os méretűt szerezni belőle? (Gondolom a neten ráakadok valahol.)
A tartállyal az helyzet, hogy jelenleg a hidroforos öntözési rendszerben üzemel. Lemértem, hogy esetleg érdemes lenne kiszedni belőle. Mivel elég kicsi ezért benne hagyom. Jövőre megszüntetem a hidroforos rendszert, ha lesz rá elég pénzügyi háttér. Először a fűtés.
Előzmény: Csaba110 (3058)
ja nyugi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3071
Merre laksz Andi?
Előzmény: Andi1982 (3066)
Who111 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3070

Ha nem jön össze, akkor egyértelműen fogyasztóvédelem.

Én az eddigi hozzászólásözön alapján úgy vélem, legalábbis ez látszik

lecsapódni, hogy a kazánotok egyáltalán nem tudja a névleges

teljesítményét leadni.

Ez a hőcserélő felület kis méretéből adódhat.

Hogyan lehet ez, kérdezhetné bárki és joggal, hiszen a hőcserélő mérete adott.

Erre azt válaszolom, hogy valóban, de a hasznos felület ennél lehet kisebb.

Például úgy, hogy gyártáskor benne maradt sorja zár el több nyílást.

Vagy ne adj isten, mivel általában tükörszimmetrikusak az öntvény elemek, esetleg

rossz napja volt a melósnak és fordítva rakott be egy elemet.

Ez elég, hogy úgy lefojtsa a kazánt, hogy az említett jelenségeket okozza.

 

Persze ez csak eszmefuttatás, de ki tudja...

Előzmény: Andi1982 (3066)
MadDekken Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3069
Igen, Badigós kiskazánom van.

Sajnos az asszony nem tud tüzelni benne, mert nem hajlandó elfogadni, hogy ez nem olyan, mint az apósomé.

Kipróbáltatom vele ezt a módszert, hátha jobban bejön neki.
Előzmény: pocmokpapa (3056)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3068

Haligali!

 

A ja nyugi féle lemez módosításokat nem csináltátok meg?

Előzmény: Andi1982 (3067)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3067
Milyen fajta a lemezkazánod?Nem adod el?
Előzmény: Süsü83 (3039)
Andi1982 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3066
Sziasztok.
Pár napig nem voltam, de fűtök vagyis inkább fűtögetek, mert kb.30-40fokkal döngettem tegnap. Futjuk a köröket a forgalmazóval, mint kiderült a szakszervizes emberkéik nem értenek a vegyeskazánhoz(jó mi?) ők gázszerelők. Aztán a vevőszolgálatos nő olyanokat mondott, hogy nevetséges."A fűtési rendszerünk vékonycsöves" 2"os csöveink vannak az egész pincébe. "A huzatszabályzónk nincs bekötve mert lóg a lánc a földön" A lánc kb.20 centivel hosszabb, ezért lóg le. A kéményünk nem megfelelő. érdekes,hogy a második levelünk után már az is megfelelő lett. Ja előtte azt mondta, hogy újra kell rakni:-)
Szóval a lényeg, hogy nálunk minden rossz(szépen kifejezve) az ő kazánjuk pedig tökéletes (Solid Plus). Azt mondta nem hajlandó végighallgatni mit akar a férjem mondani, és elküldte a hölgyemény melegebb éghajlatra.(szerintetek normális viselkedés ez egy vevőszolgálattól?)
HUCsa Creative Commons License 2008.12.09 0 0 3065
Szia Ferke1967!
Érdekelne, hogy milyen termosztátot találtál a füstcsőre? Hol vetted?
Előzmény: Ferke1967 (3063)
Calderara Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3064

Ha tudtam volna, hogy ennyiből össze lehet rakni egy vezérlést.....!

Most úgy érzem, hogy lehúztak a PLC-s csoda automatikával, ami egyébként nem tud többet, mint amit leírtál, de nem is merem megmondani, hogy mennyi volt...

Szóval minden rendszer építésben gondolkodó érdeklődő olvasson ,tanuljon és olvasson.....

Előzmény: Ferke1967 (3038)
Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3063

Szia Pocmokpapa!

 

A füstcsőre egy 1500 Ft-os gagyi termosztátot tettem. Hót csupasz, semmi hőfokskála. Van egy érzékelője, amit rögzítettem a füstcsőre. Az a szerepe, hogy amikor a füstcső hideg, akkor felülvezérelje az elmenő ágon levő csőtermosztátot.

Ugyanis az esetek 90%-ában a kazán a pufferbe dolgozik. Ilyenkor hiába alszik ki a tűz a kazánban, az elmenőn levő csőtermosz meleg marad, mivel a puffer és a kazán között kering a víz. Most úgy van beállítva az "elektronika", hogy a füstcső kihülésekor automatikusan a lakás felé kezdi el keringetni a vizet a kazánból. Ez a folyamat addig tart, amig a csőtermosztáton beállított értékre (nálam 40 fok) vissza nem hül a víz. Mivel a fapakolást este hagyjuk abba, így direkt jó, hogy fürdésre, tv-nézésre 1-2 fokkal melegebb lesz a lakás. És gyakorlatilag az összes energiát- ami a maradék parázsban van- ki tudjuk használni.

A mágnesszelepek története érdekes. Én tök laikusként álltam neki a projektnek. Olvastam, hogy van 3 járatú, három utas motoros szelep. Kb 30.000/db. Majdnem megvettem, de hál Istennek utánna néztem. A 3 járat stimmel, de csak 2 út van 30e pénzért. Na ilyenből nekem kettő kellett volna. Azért, mert a puffertartályba csak egy bemenő, és egy kijövő cső van. Takarékossági okokból:))

Akkor berágtam, és átrajzoltam az egészet mágnesszelepre. Szerencsére sikerült olcsón szereznem 3 db 1"-ost 20e-ért. Kellett még 4 db visszacsapó-szelep(4e/db) és kész. Így megoldottam 36-ból a két 2 utas szelepet.

A tartályba is fölöslegesnek tartottam a két bemenő meg a két kijövő csövet. Eleve plussz 25e ft lett volna az a rengeteg cső. Agyaltam rajta egy keveset, és egyszercsak összeállt a kép.

Az elektronikával ugyanígy jártam. Az tudtam, mit csinál egy relé. Azt is, mit csinálnak a termosztátok. A többi meg már csak gondolkozás. Aztán mindjárt nem 25-30e ft lett a vezérlés.

A kazán visszatérőjére sztem nem kell csőtermosz. Nekem ez a 4000l-es tartály úgy üzemel, hogy 70-75 fokra fűtjük fel, és amig le nem hűl 40-45 fokra, addig nem gyújtunk be. A természetes rétegződés miatt szerintem amikor középen 75 fokos a víz, akkor alul nem lehet több 65-nél. Tehát ezt a visszatérő hőmérsékletet kapja a kazán. A 4000 liter már akkora mennyiség, hogy nem lehet csak úgy sitty-sutty felforralni:) Kazán a talpán, ami percek alatt 15 fokot emel a 4000 liter vízen:)

 

Üdv!

Ferke

 

Előzmény: pocmokpapa (3057)
Calderara Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3062

Sok igazságot leírtál. Szerintem nálam is el van k...va vmi, mert a 1,5m3-es tartály 70..80C-re fűtve, csak 1 éjszakát húz ki, úgy hogy délelőtt már elindul a gázkazán és 1 óra alatt 65..68 C-re visszafűti a tartályt. Sajnos én abban bíztam, hogy a tartályból sokáig lehet kicsavarni a meleget, de a tapasztalat az, hogy a 60C-s víz a radiátoroknál, főleg minuszban már nem sokat tud villantani és újra lehet fűteni.

Nem tudom, hogy kellene átalakítani a rendszert, talán közvetlen mehet be a gázkazán tényleg nem tudom. Most mérem, hogy egy fűtési szezonban mennyi fa és, mennyi gáz megy el, majd aztán döntök, hogy mi legyen.

 

Előzmény: pocmokpapa (3036)
Frobek Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3061
Sziasztok,
Köszönöm a választ!
Most úgy tűnik sikerült belőni. Begyújtás után a huzatszabályozós ajtót kinyitva hagyom, hogy beröffenjen rendesen a tűz, lezárom és a huzatszabályozó szépen tartja a 60 fokot. A szekunder levegő szabályozóját egy kicsit nyitvahagyom.
Remélem kihúzom a telet. :)

Üdv!
r0li Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3060

Sziasztok!

ide is bedobom a kérdést. A pufferes topikban írták, hogy Ausztriában a tartályokat kaviccsal töltik fel illetve vizzel. 

Érdekes ez a kavics dolog. Akkor ez a tartály lassabban melegszik fel és tovább tartja  a meleget, ergo elegendő kisebb térfogatú tartály a rendszerbe. a kevesebb víz miatt kisebb a nyomás, ezért a tartály alakja nem olyan lényeges. viszont kizárólag hőcserélőn át lehet fűteni illetve a hőt kivenni.

Valaki írta korábban, hogy vastagon szigetelt betonkockába teszik a hőcserélőket. Jól gondolom, hogy azonos térfogatú beton több hőt tárol mint a víz? Hasonló lenne a padlófűtéshez, csak itt magasabb lenne a hőmérséklet, akár 80-90 c is. Ki mit gondol erről?

az 50-60 fokos  hőingadozástól megrepedne idővel.

üdv r

Csaba110 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3059
Szia Süsü83!

Mi a fűtési rendszerekbe az úgynevezett "Y" szűrőt használjuk nevét az Y betürűl kapta mert úgy is néz ki vagy még szenyszűrőnek is szokták nevezni mert ezekben a szűrő fém betétes és akár a gőzt is kibírják.Lehet kapni 1/2" tól 2" ig menetes kivitelben 2" felett karimás kivitelben . A fűtési rendszerek visszatérő ágába szerelve a szivattyú elé rakjuk ezzel védjük a kazánt is és a szivattyúkat is.

Üdv:Csaba
Előzmény: Süsü83 (3039)
Csaba110 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3058
Szia Süsü83!

Az 1500l tartályról érdeklődnék hogy mennyiért válnál meg tőle. Vagy esetleg csere érdekelne e igaz nagyobb tartályt nem tudok ajánlani de fűtésszereléshez való dolgokat esetleg.

Üdv:Csaba
Előzmény: Süsü83 (3046)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3057

Szia Ferke!

Ha most vágnék bele a fűtésátalakításba, 60kw-os kazánt, 4000l-es puffert .... építénék be. A mi házunk 120-130 m2 műanyag nyílászárókkal, hőszig nélkül egy szinten (a födém legalább le van szigetelve). Én nem mertem a vezérlésnek nekiugrani, a szerelőm hívott egy villanyászt, aki kicsit komolyabb munkákhoz szokot (3órát kinlódott a rendszeremmel+segített a padlófűtés légtelenítésében is) A füstcsőre milyen termosztátot tettél (gondolom ha nem ég a tűz lekapcsolja a kazán keringetőjét, hogy ne pörgesse feleslegesen a 90c-os vizet). Én arra is gondoltam, hogy a kazán visszatérőjére is kéne egy csőtermosztát, hogyha magasabb 90c-nél beindítsa a padlófűtés visszahűtés céljából. nem lenne jó a puffert felforralni. A mágnesszelep tem tudom mire jó, nálunk két motorosszelep vált a szerint, hogy a fűtéshez van e elég meleg víz a puffrba, vagy a gázkazánt működtesse. Az okos szerelőim a gázkazán elé raktak iszapleválasztót, hogy a 12 éves öntötvas hőcserélős, azóta teljesen kikapcsolt gázkazánt megvédjék. Ezt az iszapleválasztót majd a padlófűtés előremenője elejére szeretném áttetetni, hogy érjen valamit.

Előzmény: Ferke1967 (3038)
pocmokpapa Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3056

Szia!

Szerintem régen Tőled vettem az infókat a Badigó kazánról:-D Neked is kiskazános van ha jól emlékszem.

Rámsózott fenyő brikettel, és kicsit tulságosan nagyra sikerült tölgy és bükk rönkfával (50-60 cm hosszú 10-25 cm átmérő) fűtök. Egy sor brikett, 1-3 rönk nagságától függően, majd plafonig brikett. Elöl a kis ajtónál egy tíz centis rés barad, ide papír, vékony gyujtós, és ha eszembe jut néhány "bőr fa" kerül, és egy pici használt étolajat rálocsolok. Begyújtás után negyed óra, amíg az üzemi hőfokot eléri, ilyenkor 0,5-1 cm re kitámasztom az alsó szellőző csapóajtót. Eleinte egy kicsit sok levegőt adtam neki, sikerült a kis töltőajtóról és a hőcserélő ajtajáról leégetnem a festéket (momentán a kis töltőajtó belső lemeze narancssárgán izzott :-D), valamint olyan hangokat hallatott, mintha 10 kg-os kalapácsal vernék. Szerintem ezzel egy pár mázsa fát sikerült elprédálnom. de így fixre nyitott szellőzővel, hogy nem kap túl sok levegőt 2-3 órát is elpöszmörög. Szerintem rendes tüzifával is meg lehet így pakolni.

Előzmény: MadDekken (3047)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3055

Köszönöm a választ!

Akkor ez rossz ötletnek tűnik, marad a hagyományos tartályos megoldás //egyenlőre csak tervben//

Előzmény: misikt (3051)
solid+plus Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3054
Elöször is köszöntök minden kedves Fórumost aki megpróbál segiteni ötleteivel, tapasztalataival ebben a mindenki által zsebbevágó témában sorstársainak. Célirányosan kérdeznék /kevés időm van fórumozni/ , minél több tapasztalatot szeretnék szerezni a SOLID +Plusz öntöttvas kazánról,mert előbb-utóbb itt a tél és nem vagyok róla meggyőződve,hogy ezzel a kazánnal nyugodtan nézhetek elébe. Tehát erről a tipusról sziveskedjetek nekem ŐSZINTE véleményt mondani annál is inkább,mert reklamáció szintjén a forgalmazóval már a "második" fordulónál tartok.Hozzászólásotokat előre is köszönöm.
ja nyugi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3053
Jani!
Köszönöm!
Előzmény: janijani (3044)
Süsü83 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3052
Köszönöm az információkat!
misikt Creative Commons License 2008.12.08 0 0 3051
Nem igazán jó ötlet. Mire megoldod a hőszigetelést alul és felül, bonyolultabb, mint egy tartály. Meg ott van a fólia hőállósága, (mert nem 40-50 C fokos vizet kellene tárolni) és a szivárgásmentesség, ami hosszú távon nem biztosított. És még nem beszéltünk a zoxigénnel való folyamatos érintkezésről, ami nem olyan nagy baj, ha réz hőcserélőkkel adjuk át, és vesszük ki a hőt, de az meg kicsit drága egy ilyen projekthez.
Előzmény: Törölt nick (3050)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3050

Sziasztok!!

Próbálkozott már valaki  kifóliázott földbeásott "gödörpufferral"??

Vagy ez egy hülyeség??

Ferke1967 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3049

Szia Süsü83!

 

Érdemes figyelni a vaterát, és a teszveszt, expresszt stb. . Én vaterán vettem 4m3-est 25000-ért

Ferke

Előzmény: Süsü83 (3046)
janijani Creative Commons License 2008.12.07 0 0 3048
Előzmény: Süsü83 (3046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!