Keresés

Részletes keresés

fiesta67 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2658

Szia!

A kazán 40 KW-os és 200 nm-es házat fűtök vele.

A párakicsapódás úgy néz ki, hogy megszünt de a kazán továbbra is kátrányosodik, tényleg olyan mintha fekete zománcfestékkel kifestették volna belülről. Most próbálok úgy fűteni, hogy ajtónyílás aljáig megrakom akácfával, beállítom a hőfokot és hagyom szabályozza magát . Eddig működik, folyamatosan 60-65 fokon tartja a vízet. A keringtetőszivattyút azért működtetem folyamatosan, hogy a viszonylag langyos 30 fok körüli vizet is forgassa. A szerelőm szerint igy hosszabb lesz a kazán élettartama!!?? Szerintetek is igaza van, mert én nagyon laikus vagyok, második napja fűtök vegyes kazánnal! Egyébként a csőtermosztátot nehéz dolog rákötni a szivattyúra?

Előzmény: csocsanszkaja (2650)
erbe Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2657
Ha gyantás fenyővel tüzelsz, ne is csodálkozz a kátrányosodáson. A fenyőt csak a kényszerelszívású kazánok (ventillátoros, pl. Carborobot) viselik jól. Fűtsél az elején csak keményfával, majd mikor már meleg a kémény és jó parázs van, akkor lehet 1-1 fenyődarabkát rátenni. De csak fenyővel hideg kazánba?!?!?
Előzmény: fiesta67 (2647)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2656

Aha!

Erre leszek én is kiváncsi, mert most már kb 1,5-2 hete fűttök a kazánnal és most akarom szétszedni a füstcsövet, meg a kéménybe is benézek.  A régi rossz tüzelésem mellett ilyenkor már egy vödör mocskot szedtem ki a régi kazánból...

eddig én meg vagyok elégedve vele:

reggel 6-kor begyújtok (6 db 10-15 cm átmérőjü 30 -40 cm-es akác "hasáb"): délután 6 körül  kell újra begyújtani, amit még 9kor megpakolok 1x (ez kb 8 db akáchasáb összesen) és a lakásban (nó höszig,meg ilyenek) 21-24 fok van a kazán meg 65 fok körül üzemel...

Előzmény: MadDekken (2655)
MadDekken Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2655
Hasonlóan néz ki az enyém is. Az a pici kátrány réteg nem érdekes, eddig ahány kazánt láttam, mindegyikben volt.

A gond ott kezdődik, amikor a kéményben van lerakódva 2-3 cm vastagon...
Előzmény: csocsanszkaja (2654)
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2654

Hi!

Én kb 65 fokon üzemeltetem a enyémet:

belül úgy néz ki, mintha fekete cománc festékkel lefestettem volna (gondolom ez a kátrány, de ez max 0,5 mm-es réteg) plussz vannak a bordákon és a kiálló tagbelsőkön barnás lerakódás (korom?) amit sima keféléssel le tudok róla törölni...

most h jön a  hideg ki akarom próbálni, h ha 80 fokon üzemletem, akkor le ég-e a fekete "zománc"-kátrányréteg

Előzmény: fec73 (2653)
fec73 Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2653

T.ja nyugi,

most prímán üzemel a kazánom (Szolid+plusz 5 tagos), csak most az a gondom,

hogy kátrányosodik! Igaz, csak 60 fokig fűtöm fel.

A tüztérajtól kinyitom, és körbe a pereménél az a fekete trutymó lerakódik.

Hogyan távolítható el?

köszönöm.

fec73

MadDekken Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2652
Az új kazán ilyen egy darabig. Az égéstermékből kicsapódik a pára, és lecsapódik a kazán falán. Egy idő után ez megszűnik (2-3 begyújtás).

A szivattyút folyamatosan járatni: rossz, rossz, rossz!

Először fel kell melegíteni a kazánban lévő vizet, hogy minél kevesebbet menjen hidegen. Minél melegebb, annál kevésbé csapódik ki a tűztérben a füstből a pára.

Csak akkor legyen folyamatos a keringtetés, amikor már a teljes rendszerben elérte a vízhőfok a 60 fokot minimum.

Ha folyamatos a keringtetés, akkor sokkal lassabban éri el a kazán az üzemi hőfokot.

Minimum 60 fok legyen a vízhőfok a kazánban (vagy ennél több). Ez alatt ne legyen tartósan, mert hosszú távon károsodik a kazán.

A huzatszabályzó beállítása: Teljesen kinyitod, majd amikor eléri pl. a 70 fokot, akkor úgy állítod be, hogy lezárjon. A huzatszabályzó karja állítható, egyetlen csavart kell meglazítani hozzá általában. Te is meg tudod csinálni.
redbandy Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2651
A huzatszabályzó beállításához nem kell szerelő. Ha túl korán lezár, láncszemenként feszíts rajta, előbb-utóbb jó lesz! A csőtermosztát meg azért (is) jó, mert nem kell dugdosni a keringetőt.
csocsanszkaja Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2650

atyagatya------

8 tagos kazán.

az kb 60 kW-os nem?

mit füttesz, gyárat?

HUCsa Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2649
A kazánba visszatérő vized hány fokos?
ja nyugi Creative Commons License 2008.11.19 0 0 2648
Hello Fiesta 67!

Nekem hasonló problémát okozott a huzat hiánya. Nézd végig kazánon belül a láng útját, valahol elrakodott korommal, lehet, hogy el kell távolítani valamilyen záró elemet.
fiesta67 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 2647

Sziasztok !

Lenne egy óriási problémám! Ma üzemeltük be a vadonatúj Viadrus U-22-es 8 tagos kazánomat és begyújtás után kb 10 -15 perc elteltével szabályszerűen állt alatta valami fekete szutyok. De olyan mennyiségben, hogy felmosó ronggyal kellett mártogatni. A kazán jobb alsó összehúzó csavarja laza volt, azon kb. 3 fordulatot lehetett húzni. Az előremenő vízhőmérséklet 50-60 fok között volt, ezt feltornásztuk rövid időn belül 80-90 fok közé ekkor csökkent a folyás de nem állt meg teljesen.

A kazán ekkor fenyődeszka hulladékkal volt megrakva, ezt követően akácfát raktam rá és kb. egy óra elteltével szinte teljesen megszünt a csepegés, majd fél óra elteltével megint beindult. A víz ekkor 50 fokos volt ( előremenő ). A hőfokszabályzóját beállítottam 70 fokra de nem engedte a vízet 50 foknál feljebb. Szerintem a szerelőm nem jól állította be mert 90 fokra kellett állítanom ahhoz, hogy elérje a vízhőmérséklet a 70 fokot. Ekkor szinte nem is csepegett, belül viszont  továbbra is kátrányos volt. Az előbb néztem rá de most még plusz a füstcsőnél is csepeg! Csőtermosztátom nincs, - begyújtás után a keringtetőszivattyút bedugom a konnektorba és a tűz kialvásáig járatom - a szerelőm szerint nem kell mert igy hosszabb élettartamú lesz a kazán!?? A folyás miatt már teljesen kikészültem, már arra is gondolok lehet, hogy az illesztés a tagok között nem tökéletes és szivárog a viz, de nyomásveszteség fél nap elteltével sem lépett fel és akkor valószinüleg tiszta víz folyna nem pedig ez a fekete lé.

Várom minden hozzáértő véleményét és tanácsát a problémámmal kapcsolatban!

kod1111 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 2646
Sziasztok!
Ahogy olvasgattam az oldalakat valaki emlitette, hogy régen volt olyan kazán ahol egybe volt a gáz a vegyessel. Ma is van ilyen és nagyon jó, akinek van az dicséri. Kiss Tamás gépészmérnök gyártja 2319 Szigetújfalu Pf:11 mobil.20-9427816 vezetékes:24-463-584
la_co Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2645

Kedves titusz!

Nagyon köszönöm a szakszerű magyarázatot! Pontosan ez a jelenség, a légtelenítőig melegedett a cső... Megfogadom a tanácsod, délután továbbvezetem a csövet és felemelem a tartályt. 2 m a pince, további 3,5 a padlásfeljáró így 5-5,5 méteren lesz.

A szivattyúkhoz senki nem nyúl, csak csajok vannak a családban és ha azt mondom nekik ezt nem piszkáljuk, akkor nem nyúlnak hozzá:)))

Előzmény: titusz99 (2644)
titusz99 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2644
Kedves la_co!
A renszered statikus nyomása kicsi!
Így a légtelenítőnél ha nem zárod el üzem közben, a szivattyú levegőt szívhat be rajta.
És a tágulási felé elnyomja a vizet a szivattyú.
Mivel a légtelenítőig (T-elágazó) van csak víz, így addig meleg.
Nagyobb munka amit javasoltam, de biztonságosabb.
Kevesebb munkával jár(hat) ha emeled a statikus nyomást.
Említetted, hogy 4 m magasra tudnád emelni a tartályt.
Legalább a szivattyú emelőmagasságának megfelelelő magasságra kellen emelni (1 m-t túl).
Vagy a szivattyút nem szabad magasabb teljesítményen járatni.
(Csak nehogy valaki felkapcsolja egyszer véletlenül)
Üdv.:Titusz
Előzmény: la_co (2643)
la_co Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2643

Sajnos nem tudok most rajzot készíteni és feltölteni... szóval a kazán tetején van az előremenő, ami a hőcserélőbe megy, egy légtelenítővel kiegészítve 60 cm fölfelé, majd 60 a hőcserélőig vízszintesen.

A hőcserélő alatt van a szivattyú, ami a kazán aljába csatlakozik 70 cm lefelé, majd 70 cm a kazánig egy T-be, ahonnan a túlfolyó felé indul a túlfolyó csöve...

A szerelő csinálta így, én most tanulom a vegyes kazánhoz kapcsolódó okosságokat:)

Ha a szivattyú a hőcserélő előtt van fogja keringetni a vizet? Nem indul majd még könnyebben a tágulási felé?

Előzmény: titusz99 (2642)
titusz99 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2642
Kedves la_co!
Az elmondásodból számomra az derül ki, hogy:
1. Nincs biztonsági hurok
2. Szívott a rendszer
Kérdésem, hogy miért a visszatérőbe lett kötve a tágulási?
Véleményem szerint a szivattyú emelőmagassága okozhatja a fellevegősödést.
Persze ehhez az is hozzájárul(hat), hogy alacsonyan van tágulási.
Ezért én inkább a következőket tenném:
1. A tágulásit a kazán előremenőjéhez tenném
2. utána a szivattyút
Majd a hőcserélő, és a kazán sorendben.

Üdv.:Titusz
Előzmény: la_co (2641)
la_co Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2641

nagyon köszönöm az építő hozzászólásokat, örülök neki, mert én is így gondolkodom! a szivattyű ok., a hőcserélő után van a visszatérő ágban. tuti, hogy a tágulási van nagyon közel, ill. alacsonyan. a kazánban pontosan 125 liter víz van +  a csövek, a tartányom meg úgy 20-25 literes lehet...

most 1-es fokozatban megy a szivattyúm (halm, nem tudom ez mond-e valamit és csak a wilo-t meg a grundfost ismertem eddig, de ez nem jelent semmit). a tágulásit délután felrakom kb. 4 méter magasra szerintem jó lesz.

Pesta74 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2640
Szia laco!
A keringetőt is szétkaptad,átmozgattad? Esetleg nem szorult meg?
Előzmény: la_co (2637)
kacagógerle Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2639
Hááát lehet könnyebb a szivattyúnak a tágulási irányába nyomni a vizet.

Még az lehet,hogy a hőcserélőnél kisebb az átfolyási keresztmetszet mint a tartály irányába,és emiatt nyomja ki a tágulásinál.
Esetleg próbáld ki azt,hogy kisebb fokozatra állítod a keringetőt.
Előzmény: la_co (2637)
Ferke1967 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2638

Szega!

Mennyi víz lehet a kazánkörben? Mekkora a tágulási tartályod? A keringető ugye a visszatérő ágon van?

Ha 40 fokig nincs gond, akkor az lesz a gáz, hogy kicsi a tágulásid. Nekem azt ajánlották, hogy kb 10 % -ot hagyjak rá. Tehát ha 200 liter víz van a rendszerben, akkor legalább 20 literes tágulásit. Elég nagy a víznek a hőtágulása.

A keringető akkor lehet hunyó az ügyben, ha a kazán és a tágulási leágazás között van az elmenőágon. Ez annyira extrémhülye megoldás lenne, hogy sztem nem így van nálad sem:))

Ferke

la_co Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2637

szétszedtem mindent, aztán újra összeraktam, persze dugulás nincs sehol... azon agyaltam, hogy az nem lehet baj, hogy a tágulási túl közel van a kazánhoz? kb. 2 méter magas a pince a plafonon van és kb. 2 méterre van a kazántól. a hőcsrélő felé nagyobb az ellenállás, mint a tartály fel, nem lehet hogy ezért keringeti arra a vizet? megpróbálom felrakni a padlásfeljáróba, akkor vagy 4 méter magasan lenne és úgy 8 méterre a kazántól. ez már elég nyomás, hogy ne keringessen erre?

kérek egy bíztató választ plíííz:)))

la_co Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2636
A radiátorok le vannak választva egy zárt körre hőcserélővel. Az a kör tökéletesen működik:( a kazán előremenője, ami fölfelé jön ki a kazánból kapott egy T-t az egyik ága megy a hőcserélőbe a másikon van egy légtelenítő fölfelé. Idáig szokott melegedni, aztán tovább már hideg a cső és a tágulási felé, aminek a csöve legalul van kezd dolgozni. Ha nyitva hagyom a légtelenítőt, akkor meg egy idő után elkezd folyni a víz...
Ferke1967 Creative Commons License 2008.11.16 0 0 2635

Szega!

Szerintem taperáld végig a csöveket, hogy meddig melegek. Nem lehet, hogy egyszerűen csak levegős a rendszered? Próbáld meg egyenként lelégteleníteni a radiátorokat, keringetőt, stb.

A radiátor előtt a levegő nagyjából ugyanazzal a következménnyel jár, mint egy dugó....

Üdv:

Ferke67

la_co Creative Commons License 2008.11.15 0 0 2634

na most már tényleg segítsetek, mi lehet a baj...     

kifőztem vagy 40 liter vizet:( megraktam a kazánt, csak szép finoman, aztán úgy 60 fokig megint minden rendben volt. azt vettem észre, hogy hidegek a radiátorok és mire lementem úszott a pince... megint a tágulási felé főzte a vizet, pedig ment a szivattyú is. nem értem... el van dugulva a hőcserélő? másra nem tudok gondolni...

pocmokpapa Creative Commons License 2008.11.15 0 0 2633

van egy 35 kw-os badigó-s vegyeskazánom, ami egy 2m3-es pufferba dolgozik. A padlófűtésbe innen egy keverőszeleppel megy a víz. van még egy 30kw-os gázkazánom ami (me hát örlángos állókazán) jelenleg ki van kapcsolva. A pufferba van egy érzékelő, ami 2 motorosszeleppel válthatna a vegyes és a gázkazán között (ha a feleségem pár napra egyedül maradna a lányommal, fűthetne gázzal, mert neki a badigó egy picit tulságosan nagy műszer:-)). az egész rendszer zárt, egy 400l-es tágulási tartállyal, ami a gázkazán visszatérőjén van (az előző tágulás is ott volt). 2 keringető van rajta, egy (a régi rendszerből átmentett Wilo) a kazán visszatérőn. és egy kicsit nagyobb teljesítményű (grund..izé) a keverőszelep után nyomja a vizet a padlóba. Jövőre szeretnék anódot tenni a tartályba, a vegyeskazi bejövőjére egy keverőszelepet (jelenleg a szivatyú teljesítményével játszom, így a kazán hőfoka az üzemi idő 1/3-ában  a hideg visszatérő miatt csak kb 60 fok. utána a végére 95-re is felmegy (a huzatszabályzót picit megerőszakoltam, úgy hogy egy fél láncszemmel rövidebre vettem, így 90 helyett 95 fokon zár). 

Kb ennyi, fotózni, feltöltögetni pedig lusta disznó vagyok, de a fényképekből amúgy sem sok dolog látszana.

Előzmény: b.p.11 (2630)
crgabor Creative Commons License 2008.11.15 0 0 2632
Szia Kardos 75!
Nagyon tetszik a kazánod,érdekelne,hogy milyen a bála mérete amivel fűtesz.Az én kazánom is jól működik csak elég gyakran kell rakni a kis bála méret miatt.Ami nagyon ötletes a levegő betáplálás ezt,hogy vezérled?Gondolkozok egy nagyobb kazán építésén és gyüjtöm az ötleteket.Válaszod előlre is köszi.
Előzmény: Törölt nick (2617)
la_co Creative Commons License 2008.11.15 0 0 2631

megint hülye kérdésem lenne...

ha 70-80 fokos a víz, a szivattyúm nem a hőcserélő felé kezdi nyomni a vizet, hanem elkezd melegedni a nyitott tágulási felé menő cső és elkezdi kiengedni a vizet... ha kinyitom a légtelenítőt lassan visszaáll a normál keringés. de ez nem lehet mindíg nyitva, mert kifröcsköli a vizet...

mi lehet a gond? ha hidegebb lesz, kell a 70 fokos víz...

b.p.11 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 2630
Köszönöm én is hasonlóképpen gondolkodom minél több drága kütyü van annál több a hibalehetőség.
Nálatok hogy épül fel a rendszer, esetleg egy fotó lenne róla vagy leírás.
Előzmény: pocmokpapa (2625)
b.p.11 Creative Commons License 2008.11.15 0 0 2629
Szia
Köszönöm a hsz-t
A kazán csak vegyes gázunk nincs és nem is lesz. A lakásban csak radiátorok vannak, és puffer még jelenleg nincs, ez lenne a jövő nálunk.
Ha a lakás csak a pufferből kapja a melegvizet az miért kockázatos? Nem igazán vagyok jártas a pufferes fűtésben ezért kérdezem.
Előzmény: Ferke1967 (2623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!