Keresés

Részletes keresés

zita2 Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4934
Én tavaly ősszel ültettem egy kék kecskecsöcsűt, egy vékonyka vesszőt hozott az idén, azon viszont két pici fürtöt, és szépen be is érlelte. Lugasnak szerintem jó lehet, mert a többi szőlőnkkel ellentétben ezt egyáltalán nem károsították a darazsak és a legyek. A lisztharmatot sem kapta el, pedig jobbról-balról fertőzött tövek voltak mellette.
Előzmény: groowe (4926)
atrego Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4933
egyébként sok fajtára mondják,hogy rezisztens,pedig szanaszét rothad,ha nem permetezed...és vannak fajták,melyeket elfelejtettek----nem direkttermők és mégis szívós igénytelen fajták
atrego Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4932
Bp.XVI.ker.Tavasszal kell szőlőt ültetni-akkor szívesen adok  vesszőket
Előzmény: orchideák (4931)
orchideák Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4931
Atrego!
Érdekes ,amit írsz! Nekem valóban olyan kell, ami nagyon igénytelen,de kellemes ízű. Az igénytelenséget a művelésre értem. Merre laksz?
Előzmény: atrego (4930)
atrego Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4930
a Teréz,vagy a Nero igénytelenebb szerintem ,a  Palatina  finomabb és igénytelenebb,mint a  Pököskei.Ezekkel jobban jársz,vagy  aminek nem  tudom  a  fajtáját-kaptam egy   idős nénitől olyan  vesszőket,ami szőlő nagy  ovális  szemű,kék,mézédes,vékony  héjú és alig van magja.Állítólag  a  férje még orosz rabságból hozta,valami orosz neve  volt,amit   nem  jegyzett meg.Tehát elültettem -3év,teremni kezdett és  valóban  permetezés nélkül  gyönyörű,finom termést  adott.A másik ilyen  ősrégi"rezisztens "fajtám  a   Kék Malaga,még nagypapám  ültette,a  tőke  ősöreg  körtefára  volt futtatva ,nagy  kék  bogyóival,fűszeres ízével ,igénytelenségével igazán nagyszerű szőlő
Előzmény: orchideák (4929)
orchideák Creative Commons License 2008.11.09 0 0 4929
A Pölöskei muskotály tulajdonságait olvastam. Teljesen tudatlan vagyok szőlő témában ,de elgondolkoztatott,hogy ezzel talán én is megbirkóznék. Valóban permetezés nélkül is termeszthető? Lugast szeretnénk kialakítani és arra gondoltam, hogy szőlővel futtatnánk be. Alkalmas lenne a Pölöske, vagy van jobb ötletetek?
Derekhegy Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4928
Régen jártam errefelé. Pár képet hozok, csak a hangulat kedvéért.
Ahogy Bussay doki mondaná: "nem is kívánunk mást az élettől." :-)






atrego Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4927
a Helikon nagyszemű,fehér csemegeszőlő -a Ruby hosszúkás szemű,magvatlan amerikai,Vinifera-Labrusca hibrid,rezisztens fajta.A kecskecsecsűből  én  csak  a  kéket ismerem ,az ősrégi rezisztens  csemegeszőlő ,nagyon jóízű,van magja és kissé vastag a  héja.
groowe Creative Commons License 2008.11.08 0 0 4926

Sziasztok!

vettem ma magnélküli csemegeszőlőket.

mazsola ,helikon ,kecskecsecsű (piros későn érő),ruby ,bessz

tud vki róluk vmi infót?

előre is köszönöm!

Zsolti

zsebpiszok0510 Creative Commons License 2008.11.05 0 0 4925

Kép alapján meg lehetne mondani hogy milyen fajta melyik klónja?

Van egy zöld veltelini szőlőnk,és még a 80-as években ültették a katonák és összekeverték a vesszőket.A négy sorból 2 fél chardonnay lett,de jóval nagyobb fürtjei van mint az após chardonnay-ának.

atrego Creative Commons License 2008.11.05 0 0 4924
rezisztens?
Előzmény: b.imi (4923)
b.imi Creative Commons License 2008.11.05 0 0 4923
Kék csemegeszőlő, arról nem tudok, h milyen lenne a bora.
Előzmény: atrego (4921)
atrego Creative Commons License 2008.11.05 0 0 4922
?
atrego Creative Commons License 2008.11.05 0 0 4921
ez a pegazus egy fekete borszőlő
Előzmény: b.imi (4920)
b.imi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 4920

Árkádija:

Augusztus harmadik dekádjában érik; fürtje nagy, ágas-vállas, közepesen tömött; bogyója nagy, sárgászöld, tojás alakú; íze finom fűszeres, húsa ropogós, lédús, héja vékony, olvadó. Növekedése középerős, igen termékeny, bőtermő, fekvés és talaj iránt nem igényes, fagytűrése közepes, lombozata ritka; peronoszpórával és lisztharmattal szemben közepesen fogékony, rothadásra kevéssé hajlamos. Rövidcsapos metszést igényel.

Ennyi információ van róla birtokomban.

Tud valaki Pegazus szőlő szaporítóanyagban segíteni? minden megoldás érdekel!

Előzmény: atrego (4914)
Cirfandlia Creative Commons License 2008.11.03 0 0 4919
a neten rákeresve pl. itt: http://csemegeszolo.hu/nimrang.html :)
Én anno a pécsi kutatóból hoztam amikor még ott dolgoztam :)

Más, 5 hete volt nálunk a szüret és még mindig forr a borom, továbbá jelentős maradékcukor van benne.... kíváncsi vagyok mi lesz a vége, kierjed e szárazra vagy megáll. Mondjuk egy kis hideg ebben segítene, ami nem akar egyelőre jönni.

Mégmás, leszedtük a Moldovát tegnap, mert kezdett rájárni már a róka. Idén hihetetlen szép, jól beérett ízes, édes. Többször felmerült itt mostanában a fórumon; csak ott próbálkozzatok vele, ahol igen jó a fekvés és hosszú a tenyészidő, mert borzasztó késői. (és nem túlterhelni, mert akkor nem érik be.)
Előzmény: groowe (4917)
atrego Creative Commons License 2008.11.03 0 0 4918
Köszi,csak mert ilyen szőlőoltványt is kaptam.
Előzmény: Cirfandlia (4916)
groowe Creative Commons License 2008.11.02 0 0 4917

ez a Nimrang nagyon gusztusos !!!!hol lehet ilyen szőlőt venni?

 

Előzmény: Cirfandlia (4911)
Cirfandlia Creative Commons License 2008.11.02 0 0 4916

Arkadija:

Arkadija

 

Ezt két éve a pécsi kutatóintézet szüreti bemutatóján fozótam. Annyit tudok, hogy rezisztens.... itt egy link arról kiknek van: szaporítók

 

A szultánok gombabetegségekre? Hát nincs sok tapasztalatom ,de azon tuti  nem rezisztensek, én permetezem őket. Van magvatlanból rezisztens, de nem ezek. 

Előzmény: atrego (4914)
Cirfandlia Creative Commons License 2008.11.02 0 0 4915
Hát nem korai.... :) de feléd be kell érnie. Lényeg hosszúra - min. 5-6 rügyre- metszeni mert az alsók nem is nagyon teremnek, de hajtásonként 1 max 2 (ha kisebbek) fürtöt hagyni. Lisztharmatra, fagyra érzékeny és ha rossz az idő virágzáskor eléggé madárkásan köt. Egyébként kiváló :) (Remek íz, látványos, jól tárolható.)
Előzmény: kardhal01 (4913)
atrego Creative Commons License 2008.11.02 0 0 4914

Sziasztok!Ki ismeri az Arkadia nevű szőlőfajtát?Milyen fajta  ez,milyen jellemzőkkel?

Ezek a Szultánok mennyire érzékenyek?

Előzmény: Cirfandlia (4911)
kardhal01 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 4913
Szia!

Látom van Afuz Ali nevű csemege szőlőd. Én most ültettem és az a kérdésem, hogy rendesen be tud érni? Szeged környékére ültettem.
Előzmény: Cirfandlia (4911)
atrego Creative Commons License 2008.11.01 0 0 4912
Sziasztok!Ki ismeri az Arkadia nevű szőlőfajtát?Milyen fajta  ez,milyen jellemzőkkel?
Cirfandlia Creative Commons License 2008.10.27 0 0 4911
Sztem ez eléggé fajtafüggő is, persze nem figyelmen kívül hagyva a terület mikroklimatikus viszonyait - őszi ködre, erős lehűlésre, szélre gondolok itt elsősorban.
Pár kép még kint levő szőlőkről, ezek némelyikénél is eléggé élő lomb van még:

1. korábban ígértem, Fehér szultán - a fehér mazsolaszőlő, magvatlan, apró, édes egyébként semleges ízű. Lugason nevelem, a fürtök főleg egy vízszintes lombfal alatt szabadon lógnak kb 240 cm magasan.
Fehér Szultán











2. Fekete szultán a fehér párja, ez már korábban édes volt, itt határozottabb mazsolásodás indult, gyakorlatilag rothadás nélkül.
Fekete Szultán











3. Nimrang - igen késői, és rendkívül látványos, jól eláll, karácsony táján az ünnepi asztal sztárja, a cirmosan rózsaszín óriási bogyóival, és még az íze is rendben van. Most kezd édesedni - ITT a Mecsekalján, és még jelentős asszimiláló lombbal bír.
Nimrang











4. Afúz Ali - az ismert késői csemegeszőlő - minden évben ebből teszünk el, most kicsit a lisztharmat megkapta, nem annyira szép.
Afúz











5. Rizamat - Egy kakukktojás, ezt kb egy hónapja fotóztam már és nem a tőkén; de a különleges formája miatt érdekes lehet. Sajnos nagyon érzékeny éréskor az esőre, azonnal reped. Viszont nagyon roppanós és jóízű húsa van....
Rizamat
Előzmény: Zalancelot (4908)
Atis44 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 4910
Sikerült még pénteken leszüretelni kb 22q lett. A minőségben pozitívan kellett csalódnom, mert alul értékeltem az előzetes mérések és mások által hallott eredmények alapján. Zúzás után közvetlenül 18 as volt és 6-7 órás áztatás után 20 fokig emelkedett. Apám nem akarta elhinni, nem hitt a szemének még anyámmal is megnézette. Sikerült még kb 35kg asszút szedni, még nem tudom pontosan mi lesz a sorsa lehet hogy feldolgozzuk otthon, de val.szeg eladjuk.
atrego Creative Commons License 2008.10.26 0 0 4909
Sziasztok!Valójában a Crimson és Thompson seedless mennyire rezisztens?Csak mert ezt írják róluk....
Zalancelot Creative Commons License 2008.10.25 0 0 4908

Félelmetes, mennyi zöld levél van még.

Felénk már van tőke, amin mutatóba is alig van, de a legtöbbje is zömét lehullatta.

Kuriózumként berakom ezt a képet (ma csináltam telefonnal), lehet találgatni a sporiknak vajon miféle lehet.

 

Előzmény: RAMBO (4906)
BZoltan Creative Commons License 2008.10.23 0 0 4907
Szabolcs részben jól tippelt, az alsó az hárs a felső pedig furmint.
Előzmény: Törölt nick (4904)
RAMBO Creative Commons License 2008.10.23 0 0 4906


Nálam a sárga muskotály se töppedt ennyire. Ez a kép két hete készült.
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2008.10.22 0 0 4905

Feri!

 

Ha jól sejtem, 2008-as hárslevelű szüretkor a Somlói Apátsági Pince tőkéin.

 

HSZ

Előzmény: Törölt nick (4904)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!