Keresés

Részletes keresés

Zoszi69 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 30
Sziasztok!

Én is köszönöm a meghívást. A választásom miértje már meg volt, kifejtettem az anyatopicban. Kérlek titeket, hogy ne várjátok el, hogy ismét begépeljem szóról szóra, inkább átmásolom. Bár van akinek értelmetlen lesz, mivel emszi kérdéseire válaszoltam meg benne főképp.
ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 29

"A fiatalriporter.hu-n volt egy jó összehasonlítás,érdemes elolvasni mindegyik márka elönyeit és hátrányait felsorolja!!"

 

Kérhetnék pontos linket?

Előzmény: vbandit (24)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 28
Upgrade miatt? ;)
Előzmény: vbandit (22)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 27

Igen, mi kicsit türelmesebbek, nyitottabbak vagyunk, mint más topikokban, mert összeszoktunk korábban. :) Meglátod, ha sűrűn benézel! ;)

 

Egy-egy apróhirdetés véleményem szerint belefér. Főleg azért, mert lehet valakit megnyugtat, ha egy topik társtól vásárolhat valamit, mint egy kevésbé ismert valakitől.

Előzmény: OPi (23)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 26
Neee?!!
a cim alatt szereplő leírást olvasd el!
itt egy rég összeszokott társaság van.
Akikkel már több éve forumozunk együtt.
Azért lett ez az uj topic ,mert a régit nem akartuk szétoffolni...
Előzmény: OPi (23)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 24
Én meg azért canon mert:- viszonylag olcso fix fényerejű minöségi objektivek,csepp és porálló kivitelben:)
-ugyan nem a legujabb technika használata ,de a megbízhatóság növelése érdekében(szerintem)
-nagyon jó követő AF
A fiatalriporter.hu-n volt egy jó összehasonlítás,érdemes elolvasni mindegyik márka elönyeit és hátrányait felsorolja!!
egyébként meg nem a felszerelés a lényeg egy jó fotos kezében mind1 milyen gépváz,obi van...nem azon mulik egy bizonyos szinten.:))
Előzmény: vbandit (22)
OPi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 23
{ kis keresés árán temérdek apróhirdetéses topicot találhacc }
Előzmény: vbandit (22)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 22
akkor akinek még nincs DSRL gépe és szeretne venni,lesz egy elado új canon eos 40d-m.

ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 21
...és még valami! Az Olympus gépedre felcsavarsz egy objektívet és rácsúsztatsz egy vakut. Rádugod a gépedre az USB kábelt és bedugod a számítógépre...internet stb. Frissíteni tudod egyszerűen a firmware-t a gépen és az objektíven....stb. Melyik rendszernél megy ez még így?
Előzmény: Törölt nick (19)
ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 20
Köszönöm a meghívást! ...hogy miért Olympus?....ez egy érdekes dolog......:)
Előzmény: emszi (13)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.30 0 0 19

A felszerelésem megnézhetitek ha a nevemre kattintotok:)

Hogy miért az Olympust választottam?

 

Oly előtt nikonos voltam (D-50) de egyszer egy ismerősöm a kezembe nyomott egy E-510-est. Egyből "hozzánőtt" a kezemhez, pedig eléggé péklapát méretű mancsom van. Ezek mellett az összes létező pormentesítő rendszer közül a leghatékonyabb, (D-50-ben nem volt semmilyen) Élőkép funkció (D-50-ben nem volt) Kicsi (a D-50 nem kifejezetten kicsi) az objektívek minősége, még a kitobjektíveké is!!!!!!!! (ezt nem győzöm kiemelni, mert ugye a gépvázak jönnek, a gépvázak mennek, de az objektívek maradnak!!!!!!!!! És nem utolsósorban GYÖNYÖRŰ :):):) Annak ellenére, hogy müanyag a váz, sehol egy nyikkanás, sehol egy reccsenés.

 

Sokan felemlegetik, hogy a kisebb szenzormérete miatt zajosabb. Ehhez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a lakásomat a saját magam készítette képek (40X60-as nagyítások) díszítik, és valóban látszik rajtuk valamennyi zaj. Igen látszik, 30-40 centi távolságból mindenképp, de egy ekkora nagyítást nem 30-40 centiről szoktak nézegetni!!!!!!!

 

A másik kínjuk a technobuzerátoroknak, a kicsi keresőkép. Nekem nem igazán tűnt fel soha, pedig az "isteni" Nikon irányából érkeztem, és analóg koromban is kizárólag tükörreflexes gépeket használtam. Na jó, hazudtam, nem mindíg. A legelső gépem, amit az összekuporgatott zsebpénzemből vettem 35 évvel ezelőtt, egy Smena 8 volt.  :)

Előzmény: emszi (13)
OPi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 18
érdekes hogy nyílt olyan topic, amely még a fotózással óhajt foglalkozni :-)
Hajrá!
ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 17
akkor már ketten vagyunk.....
Előzmény: Törölt nick (12)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 16

;)

Előzmény: MacSan (11)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 15
...ja, és szerény is! ;) Na, jó! Nem az a lényeg, hogy itt valaki kellemetlenül érezze magát. Átfogalmazom: "szerintem profi"! Így rendben? ;)
Előzmény: _pihe_ (14)
_pihe_ Creative Commons License 2008.09.30 0 0 14
Köszönöm szépen a meghívást és az ajánlást Emszi, de lássuk be, hogy sikerült alaposan eltúloznod a dolgot azzal a profizmussal. :o)

Ami a Pentaxokat illeti, örömmel segítek bárkinek, aki ezt a márkát nézte ki és bármilyen kérdése lenne. (A többi márkáról csak az ismereteim hiánya miatt nem tudok érdemben nyilatkozni.)

A fotós blogra pedig szeretettel meghívok Mindenkit, akinek van kedve részt venni ebben a kissé rendhagyó közösségi munkában és még így az első sor kód megírása előtt lenne ötlete, hogy miről szeretne írni / olvasni.

További szép estét Mindenkinek!
Előzmény: emszi (9)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 13

ezisjo, Szubsztancia: legyetek üdvözölve közöttünk, érezzétek otthon Magatok! :)

 

Ha van kedvetek, írjatok légyszi, hogy miért szeretitek az Olympust, milyen típusotok van. Ha van kedvetek, küldjetek képeket is. Anya topikunkba ez szokás volt. :)

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.30 0 0 12

Akkor nesze nektek!

Személyemben mégegy Olympusos.:)

Előzmény: emszi (5)
MacSan Creative Commons License 2008.09.30 0 0 11
Én 2007.03.22. óta nyüstölöm a Pentax K100D-s gépemet. Ha ennek bármilyen problémája adódna, vagy végleg kinyiffanna, tuti hogy egy másik Pentaxba gondolkoznék.( Bár remélem, erre még soká kerül sor).
ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 10
Én is ebben a cipőben járok, teljesen egyetértek veled. Csak Pentax helyett az Olympussal. Amúgy minden stimmel...:))))
Előzmény: emszi (5)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 9

--- PENTAX IRÁNT ÉRDEKLŐDŐK FIGYELMÉBE, DE MÁSOKNAK IS ---

 

Egy kis ajánló főleg azoknak, akik Pentax-ban gondolkodnak, de természetesen mindenki másnak: egy nagyon lelkes és véleményem szerint profi Pentaxos srác blogja és weboldala. A weboldalát szerintem mindenképp érdemes megnézni, gyönyörűek a képei! A blogja pedig nagyon szórakoztató és szakmailag is nagyon precíz. Mindkét oldalán azt érzem, hogy valóban a fotózás szeretetéről szól, ahol az emberi dolgok is nagyon a helyükön vannak...

 

 

 

--- LENNE KEDVETEK KÖZÖSEN ÍRNI EGY FOTÓS BLOGOT??? ---

 

Nemrég feldobtam az ötletet Neki, hogy csinálhatnánk egy olyan fotós blogot, ahova sok-sok fotós írhatna sok-sok témáról. Most szerveződik a dolog. További infók a blogján, ill. a Flickr-en. Ha résztvennétek vagy szívesen olvasnátok vagy bármilyen ötletetek van, a blogjára írjátok meg légyszi. De akár itt is jelezhetitek. ;)

emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 8

Akkor már hárman írhatnánk petíciót a Pentax Jézuskának! :)))) Lehet MacSan-nak, AbuF-nek is elkelne némi kiegészítő/objektív és akkor Ők is csatlakozhatnának. :)

 

Ha együtt adjuk fel Endesp és Zoszi69 Nikon Jézuskának írt levelével, valamint VBandit Canon-, CsuZso Sony Jézuskás levelével, talán még el is engedik a postaköltséget... :))))

Előzmény: Geret (7)
Geret Creative Commons License 2008.09.30 0 0 7
Sziasztok itt!

Én is kacsingatok a DSLR gépek felé (szintén Pentax párti: k200d) de ráérek, és bízok a karácsony előtti akciókban ;)
csá Creative Commons License 2008.09.30 0 0 6
kedvencek közzé téve ;) mármint a topik :)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 5

Idézet Bobee306-tól:
"noh, nekem is a pentaxok jönnek be, ha most megtehetném, tuti abba neveznék be.. az ára meg mostanában tuti esni fog, mert 1-2 nevesebb üzletben befejezték a k100d, és a k10d forgalmazását, ebből arra következtetek, hogy jön valami újabb.. "

 


K10D, K100D sajna nem kapható üzletben, mióta van K20D, K200D. Használtat nem akarok megreszkírozni. A Pentax szerelem volt első látásra és azóta egy K10D személyes kipróbálása is megerősített. Tetszik a sok hasznos funkciója, a profi minősége és a kézreálló dolgai, világos kereső, valamint a részletgazdag képei. És még sokmindent sorolhatnék. Az obik terén is tetszik a kompatibilitás 1950-es évekig visszamenőleg. Új obik terén valóban nincs akkora választék, mint más gyártóknál, de az én igényeimet tökéletesen kielégítik a kaphatók. Szerintem jó sok évig nagyon jól megleszünk, aztán majd meglátom mit hoz a jövő.

 

Belépő gépeket (K200D, 450D) és a 40D-t is néztem még, valamint kicsit a D80-at, de végül a Pentax "életérzés", "filozófia" felé billent erősen a mérleg. :) Olympus, Panasonic, Sony és Nikon kicsit kiesett a látószögemből. Biztosan nagyszerű gép valamennyi, de az én igényeimnek és elképzeléseimnek a Pentax a megfelelő álomgép. Azért bízom benne, hogy év vége felé, jövő év elején még kicsit lejjebb megy az ára. Ráérek még várakozni, aztán meglátom. :)

 

Amúgy meg a sok információ és sok "vallási vita" olvasása közben megerősödött bennem, hogy ha valaki tud fotózni, mindegy milyen géppel teszi. Ha nem tud, akkor is! :) Minden rendszer jó valamiben! Kérdés kinek mi a fontosabb. Mindenki válassza azt, ami számára megfelelő, amit megengedhet magának. Hobbi szinten a lényeg a fotózás szeretete. ;)

 

Csak azért írtam le, hátha hasznos valakinek... Engem is érdekel ki miért választotta a saját típusát.

vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 4
Jó ötlet,akkor ide én is hozzászolhatok Canon-os létemre :))
Bobee306 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 3
mivel idővel énis szeretnék majd egy tükrös gépet, ezért asszem énis figyelemmel fogom kisérni! (;
MacSan Creative Commons License 2008.09.30 0 0 2
Ha tehetem én is benézek sűrűn :)
endesp Creative Commons License 2008.09.30 0 0 1
Én itt leszek!
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 0

A fórumot ezennel megnyitottam! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!