Keresés

Részletes keresés

emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 27

Igen, mi kicsit türelmesebbek, nyitottabbak vagyunk, mint más topikokban, mert összeszoktunk korábban. :) Meglátod, ha sűrűn benézel! ;)

 

Egy-egy apróhirdetés véleményem szerint belefér. Főleg azért, mert lehet valakit megnyugtat, ha egy topik társtól vásárolhat valamit, mint egy kevésbé ismert valakitől.

Előzmény: OPi (23)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 26
Neee?!!
a cim alatt szereplő leírást olvasd el!
itt egy rég összeszokott társaság van.
Akikkel már több éve forumozunk együtt.
Azért lett ez az uj topic ,mert a régit nem akartuk szétoffolni...
Előzmény: OPi (23)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 24
Én meg azért canon mert:- viszonylag olcso fix fényerejű minöségi objektivek,csepp és porálló kivitelben:)
-ugyan nem a legujabb technika használata ,de a megbízhatóság növelése érdekében(szerintem)
-nagyon jó követő AF
A fiatalriporter.hu-n volt egy jó összehasonlítás,érdemes elolvasni mindegyik márka elönyeit és hátrányait felsorolja!!
egyébként meg nem a felszerelés a lényeg egy jó fotos kezében mind1 milyen gépváz,obi van...nem azon mulik egy bizonyos szinten.:))
Előzmény: vbandit (22)
OPi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 23
{ kis keresés árán temérdek apróhirdetéses topicot találhacc }
Előzmény: vbandit (22)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 22
akkor akinek még nincs DSRL gépe és szeretne venni,lesz egy elado új canon eos 40d-m.

ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 21
...és még valami! Az Olympus gépedre felcsavarsz egy objektívet és rácsúsztatsz egy vakut. Rádugod a gépedre az USB kábelt és bedugod a számítógépre...internet stb. Frissíteni tudod egyszerűen a firmware-t a gépen és az objektíven....stb. Melyik rendszernél megy ez még így?
Előzmény: Törölt nick (19)
ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 20
Köszönöm a meghívást! ...hogy miért Olympus?....ez egy érdekes dolog......:)
Előzmény: emszi (13)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.30 0 0 19

A felszerelésem megnézhetitek ha a nevemre kattintotok:)

Hogy miért az Olympust választottam?

 

Oly előtt nikonos voltam (D-50) de egyszer egy ismerősöm a kezembe nyomott egy E-510-est. Egyből "hozzánőtt" a kezemhez, pedig eléggé péklapát méretű mancsom van. Ezek mellett az összes létező pormentesítő rendszer közül a leghatékonyabb, (D-50-ben nem volt semmilyen) Élőkép funkció (D-50-ben nem volt) Kicsi (a D-50 nem kifejezetten kicsi) az objektívek minősége, még a kitobjektíveké is!!!!!!!! (ezt nem győzöm kiemelni, mert ugye a gépvázak jönnek, a gépvázak mennek, de az objektívek maradnak!!!!!!!!! És nem utolsósorban GYÖNYÖRŰ :):):) Annak ellenére, hogy müanyag a váz, sehol egy nyikkanás, sehol egy reccsenés.

 

Sokan felemlegetik, hogy a kisebb szenzormérete miatt zajosabb. Ehhez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a lakásomat a saját magam készítette képek (40X60-as nagyítások) díszítik, és valóban látszik rajtuk valamennyi zaj. Igen látszik, 30-40 centi távolságból mindenképp, de egy ekkora nagyítást nem 30-40 centiről szoktak nézegetni!!!!!!!

 

A másik kínjuk a technobuzerátoroknak, a kicsi keresőkép. Nekem nem igazán tűnt fel soha, pedig az "isteni" Nikon irányából érkeztem, és analóg koromban is kizárólag tükörreflexes gépeket használtam. Na jó, hazudtam, nem mindíg. A legelső gépem, amit az összekuporgatott zsebpénzemből vettem 35 évvel ezelőtt, egy Smena 8 volt.  :)

Előzmény: emszi (13)
OPi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 18
érdekes hogy nyílt olyan topic, amely még a fotózással óhajt foglalkozni :-)
Hajrá!
ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 17
akkor már ketten vagyunk.....
Előzmény: Törölt nick (12)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 16

;)

Előzmény: MacSan (11)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 15
...ja, és szerény is! ;) Na, jó! Nem az a lényeg, hogy itt valaki kellemetlenül érezze magát. Átfogalmazom: "szerintem profi"! Így rendben? ;)
Előzmény: _pihe_ (14)
_pihe_ Creative Commons License 2008.09.30 0 0 14
Köszönöm szépen a meghívást és az ajánlást Emszi, de lássuk be, hogy sikerült alaposan eltúloznod a dolgot azzal a profizmussal. :o)

Ami a Pentaxokat illeti, örömmel segítek bárkinek, aki ezt a márkát nézte ki és bármilyen kérdése lenne. (A többi márkáról csak az ismereteim hiánya miatt nem tudok érdemben nyilatkozni.)

A fotós blogra pedig szeretettel meghívok Mindenkit, akinek van kedve részt venni ebben a kissé rendhagyó közösségi munkában és még így az első sor kód megírása előtt lenne ötlete, hogy miről szeretne írni / olvasni.

További szép estét Mindenkinek!
Előzmény: emszi (9)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 13

ezisjo, Szubsztancia: legyetek üdvözölve közöttünk, érezzétek otthon Magatok! :)

 

Ha van kedvetek, írjatok légyszi, hogy miért szeretitek az Olympust, milyen típusotok van. Ha van kedvetek, küldjetek képeket is. Anya topikunkba ez szokás volt. :)

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.30 0 0 12

Akkor nesze nektek!

Személyemben mégegy Olympusos.:)

Előzmény: emszi (5)
MacSan Creative Commons License 2008.09.30 0 0 11
Én 2007.03.22. óta nyüstölöm a Pentax K100D-s gépemet. Ha ennek bármilyen problémája adódna, vagy végleg kinyiffanna, tuti hogy egy másik Pentaxba gondolkoznék.( Bár remélem, erre még soká kerül sor).
ezisjo Creative Commons License 2008.09.30 0 0 10
Én is ebben a cipőben járok, teljesen egyetértek veled. Csak Pentax helyett az Olympussal. Amúgy minden stimmel...:))))
Előzmény: emszi (5)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 9

--- PENTAX IRÁNT ÉRDEKLŐDŐK FIGYELMÉBE, DE MÁSOKNAK IS ---

 

Egy kis ajánló főleg azoknak, akik Pentax-ban gondolkodnak, de természetesen mindenki másnak: egy nagyon lelkes és véleményem szerint profi Pentaxos srác blogja és weboldala. A weboldalát szerintem mindenképp érdemes megnézni, gyönyörűek a képei! A blogja pedig nagyon szórakoztató és szakmailag is nagyon precíz. Mindkét oldalán azt érzem, hogy valóban a fotózás szeretetéről szól, ahol az emberi dolgok is nagyon a helyükön vannak...

 

 

 

--- LENNE KEDVETEK KÖZÖSEN ÍRNI EGY FOTÓS BLOGOT??? ---

 

Nemrég feldobtam az ötletet Neki, hogy csinálhatnánk egy olyan fotós blogot, ahova sok-sok fotós írhatna sok-sok témáról. Most szerveződik a dolog. További infók a blogján, ill. a Flickr-en. Ha résztvennétek vagy szívesen olvasnátok vagy bármilyen ötletetek van, a blogjára írjátok meg légyszi. De akár itt is jelezhetitek. ;)

emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 8

Akkor már hárman írhatnánk petíciót a Pentax Jézuskának! :)))) Lehet MacSan-nak, AbuF-nek is elkelne némi kiegészítő/objektív és akkor Ők is csatlakozhatnának. :)

 

Ha együtt adjuk fel Endesp és Zoszi69 Nikon Jézuskának írt levelével, valamint VBandit Canon-, CsuZso Sony Jézuskás levelével, talán még el is engedik a postaköltséget... :))))

Előzmény: Geret (7)
Geret Creative Commons License 2008.09.30 0 0 7
Sziasztok itt!

Én is kacsingatok a DSLR gépek felé (szintén Pentax párti: k200d) de ráérek, és bízok a karácsony előtti akciókban ;)
csá Creative Commons License 2008.09.30 0 0 6
kedvencek közzé téve ;) mármint a topik :)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 5

Idézet Bobee306-tól:
"noh, nekem is a pentaxok jönnek be, ha most megtehetném, tuti abba neveznék be.. az ára meg mostanában tuti esni fog, mert 1-2 nevesebb üzletben befejezték a k100d, és a k10d forgalmazását, ebből arra következtetek, hogy jön valami újabb.. "

 


K10D, K100D sajna nem kapható üzletben, mióta van K20D, K200D. Használtat nem akarok megreszkírozni. A Pentax szerelem volt első látásra és azóta egy K10D személyes kipróbálása is megerősített. Tetszik a sok hasznos funkciója, a profi minősége és a kézreálló dolgai, világos kereső, valamint a részletgazdag képei. És még sokmindent sorolhatnék. Az obik terén is tetszik a kompatibilitás 1950-es évekig visszamenőleg. Új obik terén valóban nincs akkora választék, mint más gyártóknál, de az én igényeimet tökéletesen kielégítik a kaphatók. Szerintem jó sok évig nagyon jól megleszünk, aztán majd meglátom mit hoz a jövő.

 

Belépő gépeket (K200D, 450D) és a 40D-t is néztem még, valamint kicsit a D80-at, de végül a Pentax "életérzés", "filozófia" felé billent erősen a mérleg. :) Olympus, Panasonic, Sony és Nikon kicsit kiesett a látószögemből. Biztosan nagyszerű gép valamennyi, de az én igényeimnek és elképzeléseimnek a Pentax a megfelelő álomgép. Azért bízom benne, hogy év vége felé, jövő év elején még kicsit lejjebb megy az ára. Ráérek még várakozni, aztán meglátom. :)

 

Amúgy meg a sok információ és sok "vallási vita" olvasása közben megerősödött bennem, hogy ha valaki tud fotózni, mindegy milyen géppel teszi. Ha nem tud, akkor is! :) Minden rendszer jó valamiben! Kérdés kinek mi a fontosabb. Mindenki válassza azt, ami számára megfelelő, amit megengedhet magának. Hobbi szinten a lényeg a fotózás szeretete. ;)

 

Csak azért írtam le, hátha hasznos valakinek... Engem is érdekel ki miért választotta a saját típusát.

vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 4
Jó ötlet,akkor ide én is hozzászolhatok Canon-os létemre :))
Bobee306 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 3
mivel idővel énis szeretnék majd egy tükrös gépet, ezért asszem énis figyelemmel fogom kisérni! (;
MacSan Creative Commons License 2008.09.30 0 0 2
Ha tehetem én is benézek sűrűn :)
endesp Creative Commons License 2008.09.30 0 0 1
Én itt leszek!
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 0

A fórumot ezennel megnyitottam! :)

emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 topiknyitó

A topik megalakulásának apropója elsődlegesen az, hogy összefogja a Fuji s5600 topikban kialakult lelkes társaságot, akik közül többen különböző DSLR-re váltottak/tunk, így az "anya topikba" ritkábban szólnak/unk. Itt bármilyen kompaktos, DSLR vagy egyéb géppel rendelkezők hozzászólása, képe megfér! Lényeg a társaság, a jó hangulat és a fotózás szeretete! Jó lenne a társaság által felhalmozott tudást, tapasztalatot egymással megosztani. Írjatok bátran bármilyen fotós témáról, gondolatról, küldjetek nyugodtan képeket. Itt semmit sem ciki megkérdezni, ha tudunk segítünk! Szeretettel várunk mindenkit, aki szeretne a virtuális társasághoz tartozni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!