Keresés

Részletes keresés

vitamín Creative Commons License 2008.10.05 0 0 30
komolyan elnézést kérek amiért kíváncsiskodok, de a thermo-block weboldalán semmiféle technikai segítséget vagy információt sem találok. Pedig ha valaki ebből épít és van némi felelőségtudata nem ártana rendelkezni EMI-vel vagy Megfeleőségi Nyilatkozattal.
Ennyi információ alapján holnap én is indíthatnák egy ilyen céget.
vitamín Creative Commons License 2008.10.02 0 0 29
hát én várom azt a műszaki adatlapot. :-)
vitamín Creative Commons License 2008.09.30 0 0 28
persze érdekel. főleg a tetőelem hogy tudja e a 400-450 cm2-es átszellőzést
porapa Creative Commons License 2008.09.30 0 0 27

Nem viszonteladó hanem saját maga gyártja az elemeket,Győrben található a cég.

sztem a 25-ös elemük jobb mint a többieké a vtg.miatt.és a tetőelemek is jobbak.ha érdekel atküldöm a müszaki lapjukat.

Előzmény: vitamín (26)
vitamín Creative Commons License 2008.09.30 0 0 26
ezek szerint a Thermo-Block csak viszonteledó? Na mindegy. HA ebből építkzik valaki akkor biztosan tud az rendszer hátrányairól esetleges hiányosságairól is valamit. Erről lehet mesélni? Merthogy minden anyagnak van ilyen oldala is.
porapa Creative Commons License 2008.09.30 0 0 25
A cégek nem ugyanazok de ugyanazt csinálják. a maszek tüzépek sem ugyanazok pedig ugyanazt árulják.ez az anyag annyival több hogy a külső vastagság 6,5-cm a normál 25-ös elemnél,mig a többi 5-6-cm.És én csak épitek ezekkel az anyagokkal.
Előzmény: vitamín (24)
vitamín Creative Commons License 2008.09.30 0 0 24
azért furcs hogy magyarországon ennyi polisztirolos cég van már. A Tehermo-Block asszem az 5-dik. És ha az ember jobban menézi a szövegüket látja hogy ugyanaz. Ezek szerintem ugyanaz a cég.
porapa Creative Commons License 2008.09.29 0 0 23
ebben igazad van
Előzmény: r0226 (22)
r0226 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 22
Én nem csesztetek senkit csak a többieket világosítom fel ,hogy milyen alak az aki osztja itt az észt és ész nélkül kérdezget eszetlenségeket.:-))
Előzmény: porapa (21)
porapa Creative Commons License 2008.09.29 0 0 21
ne egymást hanem az anyagokat csesztessétek,azok a jók v. nem jók.Ti azok vagytok akik a jók.
Előzmény: r0226 (20)
r0226 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 20
És mint tudjuk mindenki magából indul ki.:-) Neked vannak jó írásaid, lehet a kender miatt.:-))
De szólj ha tévednék, kenderes.:-)
Előzmény: vitamín (19)
vitamín Creative Commons License 2008.09.29 0 0 19
jó dolog ez a építő jellegű beszólogatás. Egyeseknek biztos ettől áll föl.
r0226 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 18
Szerintem meg inkább menj vissza a kender fórumra. Ez nem a te világod Snazzy.
Előzmény: vitamín (17)
vitamín Creative Commons License 2008.09.26 0 0 17
akkor beszéljünk komolyan az EPS keszítményekről és a magyarországon gyártott EPS bennmaradó zsaluzatú rendszerekről? személyeskedés kizárva?
Dínó Creative Commons License 2008.09.26 0 0 16

Építész Úr, te valami sokadnikk vagy, aki kizárólag provokálni akar?

Előzmény: vitamín (15)
vitamín Creative Commons License 2008.09.26 0 0 15
mit jelent a rssoab vagy a job? ja rosszab a hővezetése akkor az értéke nagyobb? vagy fordítva. Esetleg vastagabb vagy mi?
Axióma Creative Commons License 2008.09.25 0 0 14
talan jobb a hoszigetelese vagy rosszabb a hovezetese...
Előzmény: vitamín (12)
Dínó Creative Commons License 2008.09.25 0 0 13
"a tégla+EPS-t viszont kerülni kell"

Igen, ezt én is tapasztaltam. Bár az EPS felrakása előtt sem bírtam átmenni a téglafalon, tehát akkor is kerülni kellett.... :)


Egyébként miről beszélsz? Hangszigetelés szempontból kell kerülni? Szerintem direkt jó ez a tulajdonsága, mert így legalább meghallják az utcán a segélykiáltásaimat, amikor épp megfulladok az EPS-sel szigetelt házunkban.....
Előzmény: vitamín (12)
vitamín Creative Commons License 2008.09.25 0 0 12
a grafit vagy neopor, akárhogy is nevezik nem sokban tér el a hagyományos polisztiroltó. kb 15-20% jobb a hővezetési tényezője, de ez is inkább a sűrűségétől függ. legalább 25kg/m3 -re kell pumpálni, hogy tényleg jobb legyen. a többi tulajdonsága ugyanolyan. álítólag a hangszigetelésben is jobb, de ez édes kevés. a polisztirol igen jól vezeti a beszédhangot. pláne ha vékony vakolat van rajta.
Igazából a beton+EPS jól tud működni. a tégla+EPS-t viszont kerülni kell
ncc1701 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 11
A tököm lélegzik, nem a fal. A fal párazár, hogy a fenébe menne át levegő a falon?
Előzmény: vitamín (6)
Who111 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 10

Állítólag az Austrotherm-nek van most egy valamilyen grafitos nikecell-je.

A marketingesek ódákat zengnek róla.

Ti mit hallottatok?

Axióma Creative Commons License 2008.09.25 0 0 9
Szellozteto egy energiatakarekos (azaz jol zarodo szigetelt nyilaszarok) eseten mindenkeppen kell. A fal NEM tud parat atereszteni, a regi sz*r ablakok tudnak, de azt kifizeted a futeskoltsegben, ha nem szellozesben. Arrol nem is beszelve, hogy ha elegge leszoritod a hoigenyt, akkor a szelloztetes kis holepcsovel egyuttal a futesrendszer is, vagyis cserebe nem ad el gaz- vagy egyeb kazant, padlo- es/vagy radiatoros futest, stb.
Mondom ugy, hogy 90% hogy nem epitenek eps-zsalubol (de nem a zsalu, hanem a beton miatt), de kulso hoszigeteles mar alig varom hogy jo vastag muanyag kepeben felkeruljon.
Előzmény: vitamín (6)
porapa Creative Commons License 2008.09.25 0 0 8
sőt légcserélő sem kell mert elég kinyitni az ablakot.
Előzmény: porapa (7)
porapa Creative Commons License 2008.09.25 0 0 7
azt rám értetted hogy müanyagos,akkor rosszul tetted mert semmi közöm a forgalmazásához ,én csak építéssel foglalkozom,alapvetően a legtermészetesebb anyaggal a vályoggal,de mivel arra nincs akkora kereslet kénytelen az ember az igényekhez alkalmazkodni.Ha kell akkor tömésház,(vertfal).de nem kérik pedig a 60-as fal vályog-ból tudja a hőt tárolni de talán ismered hogy nyáron sem kell klíma mert olyan hüvös hogy polóban fázok idebenn,mivel a mi házunk is vályogból van. 
Előzmény: vitamín (4)
vitamín Creative Commons License 2008.09.25 0 0 6
persze, hogy nem lélegzik egy fal. akkor Kömőves Kelemen felesége ma is élne. Inkább építsünk műanyagból az embereknek és adjunk él hozzá légcserélő berendezést is. Éljenek a kereskedők!!!
Axióma Creative Commons License 2008.09.25 0 0 5
Hat engem ezzel a szoveggel rolad mint epiteszrol beszeltel volna le:) Szelloztetni NEM a falazaton keresztul kell, hanem nyilasokon keresztul, legjobb ha aktiv szelloztetorendszerrel. De ablaknyitogatassal is lehetne, ha valaki eleg rendesen csinalja.
Előzmény: vitamín (4)
vitamín Creative Commons License 2008.09.25 0 0 4
nem értem ezeket a műanyagosokat. Persze szeretnének valamiből megélni, de ne a mi kárunkon. Mindenféle kétes áruval próbálkoznak ami vagy megfelel a szabványoknask de inkább nem. Építészként eddig mindegyik ügyfelemet sikerült lebeszélnem az anyagról.
Semmi szellőzése az anyagnak, 0. Bepenészedik aztán meg megfullad benne az ember, vagy megfullad és aztán penészedik be.....
Kívácsi vagyok a válaszra:-)
porapa Creative Commons License 2008.09.02 0 0 3
A Thermo-Block zsaluelem külső hőszigetelő vastagsága 6,5-cm,Neopor. Ez a 25-cm es  falazóelem az idei évtől kapható.
Előzmény: senkisee (2)
senkisee Creative Commons License 2008.08.31 0 0 2

.

Ordas Creative Commons License 2008.08.31 0 0 1
Böfff

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!