Most nézem, hogy ez a Chemical Wedding nem csak Bruce egyik albumának a címe, hanem van ilyen film is. Az előzetese alapján eléggé komor filmnek néztem, de egy cikkben meg Monty Python-t is említik a DVD kapcsán. Most akkor ez milyen film is valójában, tudja valaki? Esetleg látta?
A Saturn-ban nem volt de a Media Markt-ban igen(vagyis,hát úgy ahogy)Szóval az volt, hogy megnéztem, hogy van-e de nem volt elmentem nézelődni más cuccokat aztán visszamentem és OTT VOLT 2 db. Nagyon megörültem, és holnap meg is veszem:)
Próbálta vajon PP felvenni a kapcsolatot az EMI-jal? Van egy alap, ami tőkével, 1-2 év elmélyült kutatómunkával, esetleg társszerzőkkel, profibb körülmények között, persze komoly szerkesztővel és promócióval egy igényes, méltó mkiállítású könyvet eredményezhetne. Bízva persze abban, hogy van (még) pár tízezer fanatikus és/vagy nosztalgikus IM-rajongó Magyarországon mint potenciális vásárlóerő.
Ugyanez vonatkozik a Metallicára is.
Persze ha biznisz volna egy ilyen könyv a lemezkiadónak, olcsóbb megoldásként kínálkozik egy létező nyugati monográfia szimpla lefordítása magyarra...
Összehányt, összeollózott, dadogóan megírt katyvaszt szvsz a Bánfalvi féle Marilyn és én volt, pl.
Ezzel együtt elfogadom, ha ezért azért neked nem jön be ez a Maidenes sztori, amúgy sem tisztem védeni, nem az én könyvem:))
Az első kiadást amennyire tudom, Linka Peti féle Marshall adta ki, de ő csak kiadóként állt mögötte, ill. az ott még benne lévő elég alapos diszkográfiát rakta össze, az érdemi részért ott is PP felelt.
Én így tudom, ha tévednék, minden érintettől elnézést
Az se lett volna nagy baj, ha Polgár kartárs tud írni, és nem összehányt, összeollózott, dadogóan megírt katyvaszt szorít 200 oldalba, ez az én véleményem.
Nekem az első kiadás van meg, azt nem ketten írták?
A fanatikusságért természetesen mindenkinek "respect"!
Mivel Polgár kartárs történetesen jó cimborám, így tudom, hogy ha rajta múlik, ennél sokkal brutálabb lett volna a könyv. Halál precíz diszkográfiával, jóval belemenősebb részletességgel. A kiadó miatt be kellett szorítani a 200 oldalba az egészet (ez volt a limit határérték) így nem volt elég tér ahhoz, hogy úgy valósuljon meg az egész, ahogyan ő igazából megálmodta (volna).
(volt olyan gondolat pl., hogy igazán úgy lehetne alaposat és tökéleteset csinálni, ha minden egyes lemez - a hozzá tartozó időszakkal - egy külön kötetként jött volna ki, cc. ilyen terjedelemben. ez ugyan tizen-x könyv, de melyik maiden fan nem örült volna neki? kereskedelmi, ill. kiadói szinten viszont ilyesmit nyilván nem lehet keresztülvinni, ugye.)
Ugyanezek áll(hat)nak a szintén általa jegyzett Metallica könyvre is, amihez amúgy össze is raktunk egy bruál diszkográfiát, ennek a kivonatolt verziója fért csak a kötet végére. (a teljes verzió kísérőszövegekkel, full promó listával, borítókkal stb. legalább 20-30 oldal lett volna, önmagában...)
Mindezekkel együtt, azt kell mondjam, Péter így is joggal lehet büszke ezekre a könyvekre, Magyarországról, fanatizmusból, a lehetőségek fényében ennél alaposabbat más sem igen tudott volna összehozni
500 Ft volt a Szigeten a Polgár Péter-könyv új "kiadása" (napon nem érdemes olvasni, mert megolvad a ragasztása és szétesik ezerfelé), valóban szerepel már benne az idei világturné setlistje is. Egyébként azon túl, hogy forrásmegjelölés nélkül van összeollózva mindenféle külföldi kiadványból és interjúból, a szerkezete jó (tipikus rockkönyvszerkezet-sablon), ám nagyon hiányoltam egy-egy album esetében a kicsit "esszésebb", értékelő összefoglalókat, amely tartalmazta volna pl. az IM-karrierben betöltött szerepét a példányszámoktól az általános kritikai fogadtatáson át a rockzenei trendekhez való viszonyáig. Külön ciki, hogy 1-1 lemezborítót bekezdéseken keresztül elemez, de maga borító még fekete-fehérben sem látható (nyilván a jogdíjak miatt, de ezek amúgy is sokszorosan sértve vannak). Továbbá nagyon hiányzik a könyv végéről egy részletes diszkográfia, illetve a tagok biográfiája. Szóval a rajongói nézőpont nem elég egy jó IM-könyvhöz, kellene a kritikai attitűd és a komplexebb értelmezés is. A szintén ekkor beszerzett, szintén PP szerzőségű Metallica-könyv e szempontok szerint egy fokkal jobb az IM-könyvnél.
*
Anno a Video Pieces című műsoros kölcsön VHS volt az első találkozás 85 táján, át is másoltattam, rajta 4 db klippel (Number, Run to t H, Trooper + ?), sajnos kölcsönadtam. Lenyűgözött a zene, ám akkoriban csak a Metallica létezett számomra. Aztán 88-ban a Seventh Son jugoszláv hamis műsoros kazettán. Az a lemez betette a kaput, most is ez szól, számomra csak ezután jön a Number, a Somewhere, a Power stb.). Gyorsan beszerezve az adddigi lemezek másolt kazettán, a No Prayert már hivatalos magyar kiadású kazettán vettem meg a megjelenés napján (reklámozta a magyar EMI a Danubiuson, hogy mikor jelenik meg). Az a lemez elég nagy csalódás volt, bár szép lassan megszoktam. A Fear lemez viszont már unalmasnak tűnt akkoriban (a grunge-alternatív hullámhoz képest), a Dickinson-lelépéstől pedig megszűntem követni a Maident. Maradtak a klasszikus albumok, rongyosra hallgatva, egészen a legutóbbi időkig, mostanában fedezem fel a kimaradt dolgokat. Ez a Sziget-koncert nagyot dobott a fanatizálásomon. (Pár éve láttam szintén a Szigeten az Iron Majdnemet, akkor fogadtam meg, hogy látnom kell élőben a Nagyokat is. Jól nyomták a tribute-fiúk.)
Tök jó nekem meglesz ennek a teljes verziója!!!:) A Rock in Rio-val együtt (A legjobb az, amikor Bruce "összezúzza" az asztalt és közben azt mondja: ronk n roll:))
Ja: kösz, hogy leirtátok kinek melyik a top 5-je(azon csodálkozom, hogy senki se írta a No More Lise-t) :(
Ez jó is lesz nekem is :) No more lies meg mondjuk a hatodik. És akkor hol vannak olyanok, hogy Moonchild meg Dance of death meg Children of the dead meg Remember tomorrow meg Clansman meg Sign of the cross... Jéézusom mekkora banda.
Kedvenc Iron Maiden nótáim? Hallowed be thy name, Fear of the dark, Evil that man do, Infinite dreams, Powerslave. A 4 oktávot megközelítette talán Ian Gillan fénykorában a Child in time-ban, bár nem tudom, hogy pontosan 4 oktáv e...
Bocs, elrontottam elsore, tehat helyesen: egy sztori, ket gyerek, harom szoba, negy kerek, ot oktav, hat aranylemez, het platinalemez, nyóc kerulet, kilenc millimeter ;)
1. Fear of the Dark 2. Number of the Beast 3. Aces High 4. Flight of Icarus 5. The Fugitive ...lecsuszva a dobodorol: 6. No Prayer for the Dying 7. Run Silent, Run Deep 8. Ghost of the Navigator 9. Only the Good Die Young 10. Rime of the Ancient Mariner (valahogy a tengereszes-repulos-ordoguzos szamok jonnek be...:) Itt a szobor az Ancient Marinerrol: http://intheboatshed.net/2008/05/18/the-ancient-mariner-at-watchet/ ui. a jimmis-oktavos diszkussziohoz: egy sztori, ket gyerek, harom szoba, negy kerek, ot oktav, hat aranylemez, het platinalemez, nyolc oktav, kilenc millimeter ;)
1.The Evil that Men Do 2.Hallowed Be Thy Name 3.Stranger in a Strange Land 4. Judas be my Guide 5. Wasted Years
vsiivz: én ismerem azokat a Priest számokat, és már mondtam, hogy én nagyon szeretem Halfordot, de az biztos hogy négy oktávot akkor sem tud kierölködni magából, ha az élete múlik rajta. Dio, szerintem meg azért a metál főistene, ha már valakinek oda kell adni ezt a címet, mert nagyjából a metál összes műfaját megjárta és mindenhol nagyon jól teljesített, ráadásul a hangja is szerintem rugalmasabb, mint Halfordé vagy Dickinsoné. És bennem ez a téma csak azért merült fel, mert mikor megtudta ország-világ, hogy jön ide a Maiden, akkor elkezdik elővenni, hogy ,,de a Priest azért mégiscsak jobb...".
Talán: 1, Rhyme... 2, Phantom Of The Opera 3, Running Free/Prowler 4, Die With Your Boots On 5, Flash Of The Blade Lehet, hogy holnap már más. De egy biztos: a két No1 album számomra az Első és a Powerslave - már nagyon régóta!