Nekem utoljára négyezer-párszázért hozták köbméterét, kiszállítással. Mondjuk nem nagyon néztem körbe az árak tekintetében, mert gyorsan kellett és csak 4m3....
De attól még rakhatnál bele 15-ös zsalukövet is, a földet meg visszahánynád mellé. A 30-asba több, mint kétszer annyi beton kell. És ha Te kevered, az több, mint kétszer annyi idő, meló, és zseton.
Köszönöm szépen a segítségeket. 2m-es 40mm-es köracél mindkét oldalról (kívül belül) védőanyaggal borított oszlopok, 1.52-es pantanet light hegesztett háló szintén zöld festett lesz, két oldalán élősövénnyel amíg be nem növi teljesen, csak addig kell a kerítés. A szerepe a kerítésnek CSAK az hogy a leendő két kutyámat megállítsa...
A Járda topikban most épp betonkeverés folyik, nézz át oda :) Feltételezem, hogy az ott felhozott "négy az egyhez" beton bőven jó kerítésalapnak, de ezt majd a hozzáértők megszakértik itt... Ekkor egy köbméter sóderhez 3-3,5 mázsa cementet számolhatsz, ebból kijön egy köbméter beton.
A mennyiség-számolásod gondolom helyes, de inkább kicsit fölé becsüld, pláne a sódernél, mivel ennél a rárendelés macerás (szemben a cementtel, amit szinte bármikor és bárhol tudsz venni :) ) 12 m3 betonhoz kell kb : 12 m3 sóder (ez olyan 50-55e forint) 40-42 mázsa cement (ez olyan 120-135e forint)
Ja, és a kézzel kevert beton nem lesz olcsóbb, mint a mixer. Persze ha barterezel, akkor más a leányzó fekvése :)
Ket keresztkerdes: - minek a 30-as zsaluko? 20-as vagy 15-os is eleg lenne (joval kevesebb beton kell belejuk) - az oszlopok mibol lesznek? az is zsaluko?
Nekem is keverési gondom lenne, sajnos eléggé sürgős is bár tudom egy fórumot nem lehet sürgetni sok éves tapasztalat :)
na viccet félretéve kb 75m kerítésem van kiásva, 30 cm mélyen, 80 cm az oszlopoknál, 30 centi széles az árok, 3 m-enként vannak az oszlophelyek.
(majd hegesztett drót lesz, körbe mindkét oldalon élősövénnyel tehát épp hogy csak ki kell látszania a betonnak a földből, elsősorban azért kell hogy a qtya ne ássa ki magát, nincs tartó szerepe csak az oszlopoknak, így nem érdekel hogy a beton fagyhatár felett van a háló alatt, valszeg vasalva sem lesz)
Namármost ehhez mennyi sóder, cement kell? Tudna valaki segíteni mennyit rendeljek és milyen arányban kell keverni, 125L-es picii betonkeverőnk van, de hát szegény ember... El fog tartani egy ideig, de ráérek, csak lenne már készen.
Ha vki tudna adni egy betonkeverési arányt, meg hogy milyen cementet, sódert hozassak... Azért sürgős mert lehet hogy meg tudnám oldali "barterben", egy komolyabb (IBM 3Ghz<, 2Gb RAM) gépért cserébe az anyagot + szállítást + lerakást, de erre holnap mondanom kell vmit, különben elúszik a lehetőség. 30-as zsalukövek lesznek egy csíkban a sodrony (na jó hegesztett háló) alatt a földben (az oszlopok alatt nem, ott csak bele lesz öntve a beton), ha ez számít.
Eddigi becslések alapján 10-12m3 beton kell, mixert nem tudom megfizetni.
Remélem elfér itt a kérdésem /és választ is kapok/ A hagyományos falazóhabarcs összetevőinek pontos aránya érdekelne, több verziót hallottam, némelyikben az arányok ellentmondtak egymásnak.
Betonelemes kerítést tervezek csináltatni. A kivitelezők váltig állítják, hogy alapozás is nélkül tartósak lesznek ezek a kerítések.
Ugyanakkor kiváncsi lennék egy megbízhatóbb forrásra is. Szóval, ha csak simán letesszük a földre, mondjuk 10-re besüllyesztve az alsó elemet, akkor nem fog eltörni, szétfagyni, felszívni magát vízzel, stb.? Mondjuk 2-3 év múlva is szép lesz még az ilyen betonelemes kerítés?
Erre a fajtákra gondolok: http://www.keritesek.com/minta8.html
Kösz, Interneten már néztem, de elég nehéz erre vonatkozóan képeket találni, és ezek sem a téglára, hanem, mint az a tieidből is kiderül, inkább másra, pl. a kovácsoltvas elemekre fókuszál.
Azért továbbra is várok képeket a többiektől is, megkönnyítendő az utánunk járók dolgát, felteszek néhányat, amit sikerült összegyűjtenem, hátha egy ötletgaléria összejön.
Megnéztem az útmutatót (ha jólértettem, erre gondoltál: http://www.proidea.hu/wienerberger-teglaipari-zrt-191715/terca-teglaburkolatok-270171/Terca_Beepitesi_utmutato.pdf), a IV/1-ben az oldal alján felvázolt kötés lenne az egyik alternatíva (a kétsoros). A tégla elvileg szép, egyenletes, remélhetőleg nem lesz gond a síkkal, másrészt olyat szeretnék, ami nem túl szabályos -lévén bontott tégláról szó. Az arányosításra a tanácsot köszönöm, erre valóban nem gondoltam, illetve a 180 cm-en is elgondolkodom, de egyébként a centik úgy jönnének ki, ahogy írtad.
Üdv,
Esetleg ha vannak képeid (illetve bárkinek), azt köszönettel veszem.
Két egymás mellett futó sor nem az igazi, ezeket kötni kell. létezik pár féle téglarakási stílus, ha megnézed a terca beépítési útmutatót, akkor ott van pár ábra falról oldalnézetből, ahonnan ki lehet következtetni, hogy melyik tégla milyen irányban áll. nekem a flamand a kedvencem (ott nem biztos, hogy pont ez a neve, talán holland, vagy ilyemi), de ez mindegy most mindegy....
Más:
nehéz lesz megoldani, hogy a téglafal mindkét oldala szépen síkban legyen, hacsak nem nagyon szép és egyenletes minőségű és méretű téglákat sikerült venned. (nekem nem sikerült, így zsalukő lesz ragasztott burkolattal, sarkoknál L alakban vágva a látszat kedvéért. ha anno odafigyelek, nem kellett volna ez a kompromisszum)
ismét más:
pillér azért is hasznos (különösen, ha be van vasalva az alapba...), mert akkor egy nagyobb szél nem tudja kidönteni a kerítést. mostanában láttam pár masszívnak tűnő, mégis kidőlt kerítést a környékünkön. arra gondolj, hogy a szélnyomás elég durva is lehet, még akkor is, ha kovácsoltvas mezőid lesznek. (nekem is az lesz, és a környékünkön szél is akad redszeresen)
A lábazatot a kovácsoltvas mezők magasságához arányosítsd, ha azok pl. 90 cm-esek, akkor a 45-ös lábazat satnyának fog hatni. ezt előre szerkesztd ki, nehogy utólag kelljen módosítani, újabb téglákért futkosni.
egyébként hogy jön ki 45-ös lábazattal a 180 cm, 45cm lábazat+10 cm távolság+115cm mező+10cmtávolság?
A 180cm kerítésnek elég magas, várfalnak viszont alacsony. aki át akar mászni, úgyis át fog, belátást pedig a kovácsoltvas egyébként sem takarja....
Szia. Bevakolatlan lenne ez a tégla kerítés? Mert csak akkor van értelme szerintem kisméretűből csinálni, ha kifejezetten a kisméretű tégla struktúráját láttatni akarod. Egyébként sok munka és habarcs kell hozzá.
Kerítés építés, illetve az azt megelőző tervezés előtt állok: bontott téglából szeretnénk (kisméretű, 25x12x6 cm-es téglából 180 cm magasan) a kerítést, melyet kovácsoltvasból kocsi bejáró, gyalogos bejáró és két kerítés mező "szakítana" meg. A mezőknél kb. 45 cm-es lábazati magasságig menne csak a tégla. Egyrészt ötleteket illetve képeket keresek, gyűjtök erre vonatkozóan (milyen legyen a kötés, legyen-e lezáró sor, ...), másrészt van egy dilemma arra vonatkozóan hogy pillérek nélkül két egymás mellett "futó" sor legyen az egész (gyakorlatilag egyenletesen 2x12 cm vastag lenne a kerítés), vagy egy futó sor pillérekkel.