Hi Ausztriába a 10 napos matrica 7.60euro. Szlovániában a 7 napos matrica 15 euro. szombattol-szombatig 8 nap tehát a szlovén felejtös szerintem.Én julius elején megyek és ausztria felé.
Mi most júliusban megyünk először Bibionéba nyaralni. A Sirio apartmanházban lesz a szállásunk, a terra reisen katalógusból néztük ki. Szeretném a segítségeteket kérni, ha valaki tudna valami információt, képet küldeni róla. Mivel egy 11 és egy 14 éves gyerekkel megyünk, szeretnénk többet megtudni az ottani programokról, látnivalókról, akár a környéken is. Köszönöm.
Segítsetek légyszives! Augusztusban utazunk Bibione-ba. Ismeri esetleg valaki a SPLENDID APARTMANT??? A TUI-n keresztül foglaltuk. Volt már valaki ott???
Érdekelne továbbá útvonal (Pestről). Olvastam, hogy többen is szlovénián keresztül ajánlottátok az utazást. Ausztrián keresztül, vagy Horvátorszáron keresztül nem jobb??? Nem ismerem egyiket sem, nem tudom melyik miért jobb, vagy rosszabb???
Ezen kívül olvastam azt is, hogy Apartmanonként 1 parkolóhely van! Nos, mi is 2 autóval megyünk... Mit jelent az, hogy a parkolás elég borsos??? Kb. mire lehet számítani parkolás tekintetében???
Sziasztok! Úgy látom, augusztusban megállt az idő...na jó mindenki elfoglalt.De azért időnként nézzetek bele a webcam-ba. Én végigkövettem a napernyők ..."betakarítását". Tavaly csak szept.közepéig müködött, így ezt nem láttam. Szomorú látvány volt, a nagy esőben az első pár sor napernyő még vízben is állt. Még a járólapokat is felszedték, úgyhogy mostanság a homokban lehet sétálgatni. Meglepődtem , hogy jelenleg rengeteg homokkupacot vittek a partra, a Sole rész felé.Szóval nagy munka van a strandszerviz mögött.
Szia Hajni! Jól emlékszel,ez az az iroda!Tényleg nem vesztettél semmit,az én katalógusom a kukában végezte!Nekem is van Boreálos katalógusom,de azért itt foglaltam,mert az ismerőseink közül páran már voltak náluk.Hát nekünk nem jött be!!Csak az a baj,hogy ilyen gusztustalan módon tette SZONDI GABRIELLA!! Jó nyaralást nektek! Szia.
Szia.Már valami rémlik az utazási irodáról.Azt hiszem hogy ez a Szondi Gabriella reklámozta hogy ha márciusig foglalod le az apartmant 50,illetve 100 euro kedvezményt kapsz.Nincs meg a katalógus,de ezek szerint nem vesztettem vele semmit.
Szia.Hát ez tényleg borzalmas lehetet.Mi 23-án megyünk Bibioneba és bele sem merek gondolni hogy velünk is ez megtörténhet.Mi az Agenzia Borealnál foglaltunk szállást ,most is és tavaly is.Ez a Szondi Gabriella melyik irodánál van?Tavasszal mi is kaptunk tőle katalógust de kölcsönadtam és már nem emlékszem melyik irodától kaptuk!Sya Hajni!
Sziasztok! Mi is Bibioneban terveztük a nyaralást,kb. 3 hónappal ezelőtt lefoglaltuk a Tivoli apartmant,2008 08.09-08.16-ig.Én az első telefonos beszélgetésemkor elmondtam Szondi Gabriellának,hogy mi szombat helyett csak hétfőn tudunk menni.Azt mondta semmi gond, de a teljes hetet ki kell fizetni,amivel mi tisztában is voltunk.Még azt is hozzátette,hogy a csekken amin az előleget befizetjük, a megjegyzés rovatba írjuk be, 11-én érkezünk.Így is tettünk.Azt hittük minden ok,azt ,hogy mi fog történni véletlenül sem gondoltuk volna!Múlt hétfőn hajnalban elindultunk,két autóval,nyolcan,köztük egy 7 éves gyerek,leautóztunk 650km-t. Fél 1 körül értünk az irodához,az öcsémmel mentünk be,aki szintén beszélt nyaralás előtt a hölggyel.Ránézett a visszaigazolásunkra,és annyit modott,az apartmant kiadták, a 300 euro előlegnek meg annyi.Azt hittük rosszul hallunk,pofátlan módon a szemünkbe hazudott,azt állította nem tudott róla,hogy mi hétfőn érkezünk,sőt mikor mondtam,hogy mi beírtuk a megjegyzés rovatba,azt mondta ilyet nem szoktak.Az öcsém utolérte az üzletvezetőt,akinek angolul elmondta mi történt,aki visszajött,és kb.fél órás veszekedés után,miközben ők egymással olaszul beszéltek(amit mi nem értettünk)250 eurót ugyan visszakaptunk.Ami még érdekes,hogy a keresztanyám,aki előttünk 3 héttel,ugyanott nyaralt rákérdezett a mi foglalásunkra.Akkor a Gabriella még tudott a hétfői érkezésről,amikor odaértünk,már nem volt bennt a naptárában!Ezt is elmondtam neki,de úgy ahogy minden mást ezt is letagadta!!A lényeg még,hogy du. 2 órától, a létező összes utazási irodát végigjártuk,este 6-ig,mikorra kiderült,hogy egész Bibione tele van,és egy szem szabad apartman sincs.Sőt a környező városok is tele vannak.A 7 éves kisfiamat sajnáltam a legjobban,aki annyira várta ezt a nyaralást!Aztán,hogy ne menjen kárba minden,felhívtam egy ismerősömet,akinél véletlenül volt hely,fürödtünk egy órát,és este fél 10-kor visszaindultunk Zalakarosra NYARALNI.Nem kívánom senkinek,hogy 8 órás vezetés,és egész napos gyaloglás után,éjjel újból nekivágjon!!Ez volt a mi Bibionei nyaralásunk!A véleményem megvan erről az egészről!Arról,hogy SZONDI GABRIELLÁRÓL mit gondolok nem is beszélve!!
Szerinted mindennapos turnusváltáskor a dugó, vagy volt valami építkezés? Mi jövő7en szombaton megyünk, hajnali 5 órai indulással terveztük (Bp-ről), de ahogy kalkulálom, pont 13 körül érünk Olaszba... Szerinted korábban kell ezek szerint menni?
Sziasztok! Most értem haza Bp-re Bibiből,esetleg írnék 1-2 infót az ezután indulóknak.Mi Ausztria felé mentünk:Graz,Klagenfurt,Villah stb.(mondjuk mi mindig erre megyünk).Kifelé tökéletes volt,sehol egy akadály stb.,csak elkövettük azt a hibát,hogy du.1 körül értünk Olasz o-ba.A leágazástól jóval előbb már állt az autópálya,végig lépésben tettük meg a bekötőutat Bibionéig,nem mondom hány óra alatt.Vagy korán kell még odaérni:max reggel 8 vagy jóval később.Hazafelé viszont elsőként adtuk le a kulcsot,ma reggel 7-kor, és szuper volt hazafelé az út,gyönyörűen haladtunk végig ugyan azon az úton.Szemben már szállingóztak befelé.Az idő sajnos elég ócska volt.8 éve járok minden nyáron Bibiónébe,de ilyen még sosem volt.Az utolsó 2 nap(tegnap és tegnapelőtt lett csak az igazi bibionei nyár).Ma,hogy eljöttünk már reggel forróság volt.Bibione ugyan olyan klassz,mint mindig.Figyelembe véve a pár napos rossz időt(zuhogó esőt) és hogy belénk jöttek hátulról Punta Sabione előtt,Velencébe menet˙(egy svájci)most is azt mondom:BIBIONE FOREVER
Látomaz Agenziánál intézted a szállást. Minden rendben volt? Mikor kaptatok kulcsot? Ezekről ha van időd írj egy pár sort légyszi. Mi jövő héten indulnánk és jó lenne még egy két infó indulás előtt mert a foglalás nem volt valami megnyugtató és az alapján nem nyerték el a bizalmamat. Remélem nem lesz semi gond. Előre is köszi az infót. Ari
Útvonal: Gödöllőtől Bibione Ausztrián és Szlovénián keresztül kb. ugyanakkora távolságra van. Az autópályadíj is megegyezik. Nekem (BP. indulással) Szlovénia szimpatikusabb volt. A szlovén autópályákra a tavalyi időszakban nem volt annyira jellemző a forgalomelterelés, torlódások. Ez persze percről percre változik, érdemes indulás előtt utánanézni a közlekedésnek. A szlovén és ausztriai pályainfókról a linket az oldalamon megtalálod http://gihasz.extra.hu/linkek.html Mi odafelé Szlovénián, visszafelé Ausztrián át utaztunk. Szlovénia csendesebb, nyugodtabb haladást ígér, csak ajánlani tudom, be lehet tervezni egy Trieszt városnézést is. Visszafelé Ausztria, pihenőt tartottunk Klagenfurt mellett Maria-Wörthben a Wörthi tónál. Semmiképpen ne hagyjátok ki :) Klagenfurt és Graz közt 2 órát álltunk a pályán (közel 20 km-es felújítás, hasonló hosszúságú kocsisor) Az üzemanyagárak is Szlovénia mellet szólnak. Feltettem az oldalamra egy útvonalajánlót is, elég kezdetleges, de igyekszem bővíteni http:gihasz.extra.hu/informaciok.html
Szállás: A mi szállásunk 306 euro/hét volt. Nem kacsalábon forgó palota, szerény volt a szinvonal, de 2 fiatalnak tökéletes, közvetlen a parton. Egy kicsi info a szállásról: http://www.agenziamc.com/dettaglio_risorsa.asp?IDrisorsa=101 Nem ajánlom elvakultan, nehogy miattam csalódjatok :) de bőven megfontolandó. Spórolni lehet a strandszervízen. 40 euro
Programok: Még a héten frissítem az oldalt, meg fogsz minden hasznos infót találni. Mi programunkban Verona, Velence, Trieszt, Aqualandia Jesolo volt. Egyiket sem bántuk meg. Nagyon sok látnivaló maradt, sajnos az egy hét kevés mindenre :(
Köszi az eddigi infokat... Gödöllőröl indulnánk, és én Ausztrián keresztül szeretnék menni, mert ha jol emléxem, pazar az az utvonal! Hát, én max 300körülre terveztem a szállást, mert többet erre nem tudok áldozni! A parti szállás érdekelne, csodás lehet.
Át szeretnénk menni Velencébe, illetve még az is lehet, hogy hazafele a Garda-tó fele mennénk, mert oda is el szeretnék látogatni, de ez csak egy eshetöség, ha a zsebem is engedi! Tehát, inkább a környékben található progik érdekelnek!
Tavaly mi is autóval voltunk kint, sokat tervezgettem ezzel kapcsolatban, szivesen segítek mindenben, ha adsz támpontokat :) Honnan indultok? Ausztria v. Szlovénia esik jobban útba? Vasárnap este leszek igazából internet közelében, akkor felteszek mindent az oldalamra ami hasznos lehet, programlehetőséget, élménybeszámolót már most is találsz. Nekünk a szállás 300 euróba került/hét közvetlen a parton, nem bántuk meg hogy azt foglaltuk le. Mennyit szántok szállásra? Mennyit szeretnétek kint "túrázni"? Akár autóval akár máshogy?
Vasárnap estig:
www.agenziamc.com (utazási irodánk volt, korrekt, éremes náluk intézni a szállást)
1991-ben voltunk ott előszőr,utána 99-ig minden nyáron odajártunk. 1998-ig minden gyönyörű volt,de aztán egyre nagyobb lett a tömeg,zsúfoltság,úgyhogy az utolsó év ('99) már nem volt élvezetes.
Amúgy nem túl drága,érdemes felkeresni a helyi irodákat (talán a legnagyobb az MCM nevű,innen küldenek katalógust,de többségüknél beszélnek,értenek magyarul),mert a magyarok szokás szerint jósok %-ot rátesznek.
Tényleg nem drága,már-már olcsó,ami egyenes következmény annak,hogy egyre többen utaznak oda a keleti országokból,úgyhogy...
Érdekesség nincs túl sok,csak a bazi nagy tengerpart(homokos,széles part,a víz átlagosan meleg),meg egy világítótorony,ahova qrva hosszú gyalogút vezet,de lehet élvezni.
Velence viszont nagyon közel van,oda 1x érdemes elmenni.
Szállások: szállodák,apartmanok vannak. Közel és távol a parthoz egyaránt, kuriózum a parttól távoli nagyon gyönyörű -hétvégi házakat idéző- apartmanok,ahol egyedül lehet lenni. Ezek persze drágábbak,de ez sem vészes.
Szóval jó hely,de inkább volt,de manapság is kellemes,hisz nincs messze és aránylag nem drága.