Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2008.07.26 0 0 20420

Hát speciel az én B&D 115-ös flexemnél éppen elfér a 125-ös korong a burkolat alatt.

Aztán az első két centi vágása után meg már depláne! :)))))

Előzmény: halaloszto (20400)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.26 0 0 20419
az előlapnak az oldallaphoz rögzítésére gondolsz?
Előzmény: ppippa (20417)
Kamelot Creative Commons License 2008.07.26 0 0 20418
Szv szerint ez szerelési rajzzal nem kivitelezhető.
Előzmény: ppippa (20417)
ppippa Creative Commons License 2008.07.26 0 0 20417

Sziasztok!

 

A hagyományos fiókcsúszós (nem fém fiókoldalas) fióknál az előlap pontos rögzítéséhez tud valaki szerelési rajzot?

mlipee Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20416
Értem én kérem szépen. :))

Roto
Előzmény: archivalo (20410)
archivalo Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20415
SZia!

Valami ilyesmire gondoltam, azzal, hogy én az egész zsanért kilógatnám az ablakból.
Tehát az egyenes szár maradna a káván, a megtört menne a táblára, de a pánt forgástengelye akár kívűlre is kerülhet, annyira, hogy a tábla, még bentmaradjon az ablaküregben.
De én gépesz vagyok, nem épületasztalos, tehát szakértői véleményre még várjál...
Előzmény: kutyala (20413)
kutyala Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20414
na, a rajz lemaradt.
Előzmény: kutyala (20413)
kutyala Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20413
köszi a válaszokat. értelmezésképpen lerajzoltam, hogy szerintem hogyan is képzeljem el.
namost a zöld az ablak, a fal a fal, a vasalat a káván van (azt nem hagynám ki, érzésre jobban tart, mintha a falba tipliznék, persze plusz anyag..)
a vasalat ablakra merőleges része van fölfúrva a kávára, és van rajta egy cső. ebbe a csőbe megy bele a derékszögbe hajlított vas végén lévő ellendarab (tkp ez a diópántnak nevezett, nem?)

és ha jól gondolom, ezt az egészet lehet toligálni a rendelkezésre álló helyen (a jobb fölső sarok miatt ennyire gondolom nem kellene rátolni az ablakra, bár a rajz elég aránytalan, meg persze ha csukott állapotban van hely az ablak és a zsalu között, alul egy sima toligával könnyű rögzíteni a kávába fúrt lyukban), a lényeg annyi, hogy a felső méret (ami számszakilag a rajzon nyilván hülyeség) nagyobb legyen, mint az alsó, hogy ki tudjon fordulni a falra a szárny.

jól értem én ezt? köszi
Előzmény: archivalo (20410)
SaGa Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20412
És ha a két csatlakozó él nem merőleges a tábla fő síkjára, hanem valami hegyes szögben ráfekszik egyik a másikra? Igaz, nagyon pontos munka kell, vagy belülre még egy takaróléc...
Előzmény: archivalo (20411)
archivalo Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20411
Még annyit az előzőhöz: az így átalakított zsanérral felszerszámozott ablaktábla nem érhet össze, mert akkor nem lehet kinyitni! A meghajtás miatt, a nyitás elején, a tábla belső éle, a másik tábla felé is el fog mozdulni - ebből következően, valamilyen függőleges rácsukódó takaróléccel be kell fedni a kötelezően meghagyott rést.
Előzmény: archivalo (20410)
archivalo Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20410
Szia!

Egyébként egy "kiálló", L alakban meghajlított "ládavasalat" ugyanezt tudja, csak teli táblával.
A fenti mondat alatt azt értem, hogy a normál ládavasalat egy kétpántos egyenes, bonthatatlan zsanér. Ha az egyik szárnyát, mondjuk 5 cmre a forgásponttól, satuban 90 fokban meghajtod, és ezt csavarozod fel az abalktáblára, akkor a másik lap máris 5-rel kijjebb állhat a fal síkjából - nem kell a forgáspontnak az ablaküreg "élén" lennie.
Remélem érthető, amire gondoltam.
A ládavasalat egyébként majdnem 360 fokban körbeforgatható (a lemezvastagságok összeérése határolja be a két szélső helyzetet)
Előzmény: mlipee (20406)
archivalo Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20409
Na, ja!

Az a baj, hogy ez már messze nem annyira egyértelmű. Mármint, hogy a 115-ös flexre jó lesz a 125 védőtárcsája. Jó esélyed van, hogy legalább 1-5 mmrel nagyobb lesz az illezstővál - pusztán csak azért, hogy ne tudd használni.
Én azt tenném a helyedben, hogy valami robbantási rajzon (neten valahol fent vannak) megnézném a kettő típusszámát. Ha azaonso, akkor nyertél, ha nem, akkor meg kellene keresni egy makita márkaszervízt és nagyon jó pofát vágva, megkérni valmaelyik kiszolgálót, hogy hozza már oda mind a kettőt és hasonlítsd őket össze.
Ami még járható és vis6zonylag nem nagy bukta, ha kimész a kőbányai piacra és valami gagyi (interkrenn, vagy hasonló) alkatrész-turkálóból veszel egy 125-öst és rágyógyítod a makitádra. Ezek általában olyan ABA bilincs-szerűen fogatódnak fel, tehát semmi extra: egy felhasított "cső" , amit egy csavarral összehuzatnak és kész. Miután a Makita nyakkiképzésén is lennie kell egy vezető válnak (ami akármilyen cifra, de egy hengeres szakasza biztosan van), jó esélyed van rá, hogy rá tudod gyógyítani.
Ne feledd: itt a jelszó, mennyit engedsz a feléből!
Előzmény: groovejet (20403)
kutyala Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20408
téynleg jó ötlet. kicsit fura, mert még sose láttam ilyet, de jó.
Előzmény: halaloszto (20407)
halaloszto Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20407
Az egy marha nagy otlet! Lehet nekem is ilyen lesz.

Ugyanis redony sehogyan nem fert el a hazban, utolagos felrakott redonyt nem szeretnek. Maradna a spaletta/zsalugater, de a ket ablak kozott kevesebb a hely mint az ablak szelessege, a ket kinyitott tabla nem ferne el egymastol. Viszont a parkany van ugy 20-25cm. Tehat a csuklos tablaval nyernek fel metert, plusz ha a kavaban belul van nem kint a falsikon plusz kereten azzal meg 10-20cm-t.

vajk
Előzmény: mlipee (20406)
mlipee Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20406
Az általam linkelt ablaktáblákat pont azért ajánlottam, mert hagyományos vasalatokkal megoldható a pántolás. Nem kell hozzá a speciális kifordító Roto vasalat, ennek a szerepét a falkáva szabadon maradó részével megegyező méretű tábladarab veszi át.
Előzmény: kutyala (20404)
faszu Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20405
Nekünk ilyen nyitott lammellás zsalugáter van az ablakokon, erkélyajtón ha érdekel csinálok holnapra néhány fotót, a részletekrôl (mi hogy van megoldva, vasalatok stb.).

Ha elfelejteném holnap, (mert hajlamos vagyok) kemény hangon figyelmeztess rá, az elôbb utóbb hatni fog :)
Előzmény: kutyala (20389)
kutyala Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20404
nem a környezet polgári, hanem a ház jellege. a környezet jóval a polgárosodás előttről származik (úgy az 1200-as évekből..., www.jak.hu). azért hívnám polgári jellegűnek a házat, mert két parasztház között eléggé kiemelkedik a három ablakával, meg az 50centis megemeléssel. hátul a pajta már nem annyira polgári jellegű :)

a csapóeső ezen a falon nem annyira fenyeget, egyrészt mert védett az eresz és növények által, másrészt a linkelt képeken éppen az a lényeg, hogy a külső falsíktól beljebb van a cucc, és a derékszög pánt fordul ki a falsíkra (közelebbi képet is föltehettek volna, ezek egy kicsit ilyen látom is meg nem is jellegűek).

őszintén szólva laposvasakkal megrajzoltam papjron ezt a vasalatot, csak még nem tudtam rendesen átgondolni. ha megvan, véleményezésre megjelentetem...

(a "töksötétről" már írtam, meg arról is, hogy számomra nem nagyon van más alternatíva)

köszi tzs
Előzmény: archivalo (20398)
groovejet Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20403
pontatlan megfogalmazás az elején, bocs.

tárcsavédő burkolat kell nekem, nem korong. pont ez az, 125-ös korongom van dögivel, de azt nem tudom használni 115-ös flexel.
groovejet Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20402
az egyértelmű, hogy nem fér el a 125-ös korong a 115-ös burkolat alatt, 125-ős tárcsavédő burkolatot akarok a 115-ös helyett
Előzmény: halaloszto (20400)
Pirimidin76 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20401
le kell szedni:)
Előzmény: halaloszto (20400)
halaloszto Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20400
Az durva lenne. A flexkorong az flexkorong. Viszont a 115-osre miert akarsz 125-os korongot? nem fog elferni a burkolat alatt.

vajk
Előzmény: groovejet (20397)
archivalo Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20399
Hála istennek, ebben léegalábbis teljes az átjárhatóság. Mindössze a külső átmérő (115-125-180-230) és a tárcsa vastagsága a különbség, a többi teljesen ugyanaz. A kopott "nagy" tárcsákat gond nélkül tovább lehet hasznosítani az egy számmla kisebb sikítókban.
Egyetlen egy dolog lehet "necces", nevezetesen a B&D-nek volt egy 115-ös sikítója, ami nem M14-es tengelycsonkkal, hanem M12-essel rendelkezett. De az ehhez való támasztó betét már megint 22,2 mm átmérőjű volt.
A wolfcraft gyártott még a hőskorban olyan tárcsákat, amiket fúrógépbe lehetett befogatni, na azokon 14mm-es luk van, mert egy speciális, balmenetes felfogó szárra kellett rátenni és így bele a fúrógépbe. A sikítók tömegcikké válásával azonban ennek jelentősége teljesen megszűnt: ma olcsóbban kapsz egy sikítót, mint egy ilyen felfogó szerszámot tárcsával.
Egyébként a tárcsa élettartama és termelékenysége, bármilyen furcsa is, nem összefüggő dolgok. Még a 80-as évek végén volt egy elemzés, mely szerint nem a legkevésbé kopó (azaz leghosszabb ideig használható) tárcsákat vették a legnagyobb számban, hanem az ezeknél egy-két "fokozattal" puhábbakat, emrt ezek jobban erodálták az anyagot.
Előzmény: groovejet (20397)
archivalo Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20398
Nem szeretek beleugatni mások dolgába, sőt a más dárdájával való bozótdöngetésnek sem vagyok nagy híve, de
Szerintem az 5 elkészítése nem egy nagy ördöngősség.
Az pedig már csak hab a törtán (aztán lehet hülyézni, kövezni, stb.), hogy én simán megcsinálnám bontott faredőnyből. Ablak felőli rész andrás-kereszttel merevítve, az balak "beugróba" pedig egy deszka betéttel. Ehhez rögzíteném a "kivetődő" vasalatot és kakukk.
Nem egy életre szóló megoldás, de arra, hogy tök sötétet csináljak, majd erre rájőve kidobjam, szerintem teljesen megfelelő... :o)
A tulipán kivágat egyébként pont arra lesz jó, hogy az egész zsalugétered ne legyen "megfelelő": a tulipánon beárad a fény, a tulipán éleinél rohadni, korhadni fog a fa, a csapóeső simán beesik rajta, stb.
Egyébként, már megbocsáss, de "polgári környezetbe" a tulipán nem annyira illeszkedik...
Előzmény: kutyala (20396)
groovejet Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20397
nekem mindegy, hogy ki gyártja, de nem tudtam, hogy kompatibilis máshoz is, azt hittem ahány gyártó annyiféle kialakítás
Előzmény: archivalo (20395)
kutyala Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20396
ők is azt a vasalatot írják, ami 24ezer. úgyláccik ez a mai sztenderd megoldás. egyébként szép, meg minden, csak én ezt egyszerűbben szeretném, és olcsóbban.
Előzmény: mlipee (20393)
archivalo Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20395
Bocs, de nem mindegy, hogy Makita, vagy Noname a tárcsa?
22.2 kell legyen a belső furata, aztán annyi.

Ha valamit rosszul értettem volna, akkor mea culpa.
Előzmény: groovejet (20394)
groovejet Creative Commons License 2008.07.25 0 0 20394
hali!

Tudna valaki segíteni? Van egy 115-ös tárcsájú makita sarokcsiszolóm, de 125-ös tárcsát szeretnék szerezni hozzá.
A 125 tárcsa kódja: 125268-8* , de nálam a google nem dob ki találatot. Van esetleg vki, aki ilyesmiket árul.

Előzmény: peaso25 (20381)
mlipee Creative Commons License 2008.07.24 0 0 20393
Lemaradt.

A linken található minták közül az 5-ös, 6-os és a 13-as, 14-es kombinációja.
Előzmény: mlipee (20392)
mlipee Creative Commons License 2008.07.24 0 0 20392
Nem csak keretes megoldásokban lehet gondolkodni, a Z-hevederes tábla elkészítése nem egy ördöngös feladat. Falközépre rakott ablaknál pedig lehet asszimetrikus felosztást alkalmazni.

Előzmény: kutyala (20386)
rferi Creative Commons License 2008.07.24 0 0 20391

Szerkezet szerintem nem jó.

Legalábbis amit lerajzoltál.

Milyen vastag a falad?Asszony hogyan fogja elérni bentről a falon radiátoron keresztül, ha kiteszed ennyire a fal külső síkjába? Vagy mindig kimentek kinyitni, becsukni? Télen is, hóban is, esőben is?

Sztem ennek egy centire fel kéne simulnia az  ablakra, és onnan kifordulnia falsíkon kívülre.

Akkor ráadásul nem ázna, ha csukva van.

 

Előzmény: kutyala (20389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!