igaz hogy felszívódó de úgy hallottam hogy ennyi nap alatt ki is ürül az a mennyiség ami a kártevőket elpusztítja. persze emberi fogyasztásra még nem alkalmas, csonthéjasoknál is 14 napot ír az évi-re. kicsit túloztam, inkább olyan 10-12 nap. de ezt tartom, 1x vagy 2x fordult elő velem hogy ilyen rövid (7-10 nap) alatt permeteztem volna ugyanazt a növényt.
még mindig jobb mint amit gazdaboltos ismerősöm mesélt: volt egy olyan vevője aki 10 liter vízhez 40 ml! BI 58-at adagolt, ami négyszeres adag!!! na az aztán túlzás...
no igen az évi-re oda kell figyelni ha közeledik az érés. a pirimoros összevetésedet olvastam és tényleg döbbenet. én még ezzel: http://www.syngenta.hu/?Path=ajanljuk/termekeink/rovarolo_szerek/karate_zeon_5_cs a szerrel szemezek, nem tudom próbáltad-e, illetve próbálta-e valaki.
Nálam is ezek játszanak (Bi-58, Decis), de sajnos az előbbinek hosszú az ÉVI-je, most pedig, már jócskán vannak olyan növények a kertben, amelyeknél túlnyúlik az az érték az érési időn, tehát ez már tilos. Utóbbit éppen ezért vettem a múltkor, mert annál pár nap, és lehet fogyasztani a termést. Használok még Chinetrint is, ez régebbről maradt, de jó szer, még hat (épp' tegnap próbáltam ki). Minap megnéztem a Pirimort, aztán úgy döntöttem, hogy nem kell...!
Ha ezek elfogytak (Decis, Chinetrin), akkor körülnézek, úgy olvasom több helyen is, hogy mostanában "új szerek fújnak a divatban", ezeket még nem ismerem, de mindenképpen ki fogom őket próbálni (levéltetű, gyümölcsmolyok, atkák, stb., szóval a rovarölőket).
most már igazán melegedhetne az idő.....talán nem fertőz tovább. tetvekre nekem bi 58 7-10 naponta. ha nagyon tetves (mert épp nem volt időd permetezni) akkor egy adag decis is a bi 58 mellé hadd taglózzon.
A Zolone-nak mennyi az élelmezés-egészségügyi várakozási ideje (ugye ez az ÉVI?)?
Zsunci: ez valami élettani dolog lehet, valszeg klorózis. Valami hiányzik neki. Én permettrágyával és a föld trágyázásával próbálkoznék (utóbbi persze majd ősszel; esetleg tavasszal némi fejtrágya).Zöldítő komplex, Wuxal, Volldünger, vasoldat, ilyesmi.
Olyan nem lehet, hogy pangó víz van a gyökérzónában? A termés mennyisége és minősége rendben van?
napalm.: Talán a viszonylag hűvösebb, csapadékosabb időjárás teszi. Amennyire én tudom, a tafrina hőm. max.-a 30 °C, ezért van az, hogy május tájékán "magától" is megszűnik a fertőzés. Most viszont eléggé alatta vagyunk a 30 °C-nak. De persze csak okoskodom. Nálam nincs ilyen gond, ami volt, az már lehullott, most a tetvekkel birkózom! :-(
Tudnátok ajánlani valami gyökérserkentő lombtrágyát, amit lehet keverni dithane+systane-nal? Görögdinnyébe kellene, mivel a jóideje tartó hűvös, csapadékos idő jelentős gyökérvesztést idézett elő. köszi
Sokan panaszolják, hogy körte- és szilvafáik leveleit és gyümölcseit, borsójukat, hagymájukat és dísznövényeiket sötét színű, majdnem fekete bevonat lepi be, és az egész fának olyan a külseje, mintha sűrű füsttel, korommal fújták volna be őket. Pedig ezt nem a füst, se nem a korom okozza, hanem egy gombás betegség, amelyet nagyon találóan korompenésznek neveztek el. A betegség következtében a megtámadott növények levelei nem képesek az asszimilációra, a gyümölcsök eltorzulnak, héjuk megrepedezik, végül elrothadnak.
Ebben az esetben azonban nem a korompenész ellen kell védekezni, hanem a fertőzést kiváltó körülményeket kell megszüntetnünk.
Az előbb említett kultúrnövényeket elég gyakran támadják meg a levéltetvek. Ezek a levelek nedvét szívják ki, és a lombozat összesodródását, a levelek felhólyagosodását, olykor elszíneződését idézik elő. A levéltetvek táplálkozásuk közben viszonylag nagy mennyiségű édes váladékot, ún. mézharmatot választanak ki. A mézharmaton telepszenek meg a fekete bevonatot képző tömlősgombák, és ezek alakítják ki a korompenészes bevonatot.
A védekezés tehát a levéltetvek elpusztításából áll.
Köszönöm az észrevételeket! "Kezdő motoros" vagyok még ezen a területen, nem ismerem a különböző betegségeket és kezelésüket. A spirea bokrokról és sövényekről eltűntek a tetvek kb. 3-4 napon belül /kiszáradtak, leestek/, azóta sem jöttek vissza de a szilva valahogy nem akarja az igazságot, bár lehet, hogy csak még egy kört igényelne. A korompenészre mit ajánlotok?
a chessnek 2-3 hétig hatnia kell.talán nem jutott olyan sok a fára?aktara nagyon jó tetüre de csak olyan növényen használd ami 2-3 héten belűl nem fog virágozni.
Szerintem később lesz meg az eredménye. Én úgy tudom, hogy a Chess nem taglózó hatású. Talán jóllakottság érzését kelti a tetvekben, így azok egy idő után kiszáradnak.
Nekem is szilvás kérdésem lenne, mit tehetek eme randa jelenség megakadályozására? Két gyönyörű fáról van szó, nem szeretném ha tönkremenne. Nem vagyok gyakorlott permetező de pár hete már lefújtam egy asszem "Chess" nevű általános tetüírtóval /ezt tanácsolták az egyik üzletben/, a díszbokrokat és a szilvát is. A bokrokon használt, itt nem vagy rossz a szer. Mit tehetek?